Univerzální bunda na hory v zimě

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Univerzální bunda na hory v zimě

Příspěvekod mibala » sob led 27, 2018 18:45

Ahoj, jsem dost sváteční turista a tomu odpovídá i moje výbava. Posledně jsem kvůli ní odmítla i Silvestr na Lysé ](*,) , protože jsem si neuměla představit v čem bych tam šla - mám akorát péřovku po kolena z Pietro Filipi a v té jsem vážně jít nechtěla. Prošla jsem si spoustu obchodů, eshopů i fór a jde mi z těch membrán, goretexů, primaloftů a softshellů hlava kolem. Nelyžuju, jsem zimomřivá (50 kg i s postelí) a kromě občasných výšlapů bundu využiju i k táhnutí saní s děckem (posledně jsem se zapotila tak, že bunda šla dolů a byla jsem jen v mikině).

Jakou bundu byste doporučovali? Ráda bych se vešla cca do 5 tisíc a v příští pětiletce nechci nic podobného řešit :-..
mibala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 27, 2018 18:25

Re: Univerzální bunda na hory v zimě

Příspěvekod Kiszoun » sob led 27, 2018 21:37

Tady máš docela pěknou bundu za solidní prachy a jde s tím chodit i po městě...
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... -hooded-ld
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Univerzální bunda na hory v zimě

Příspěvekod mibala » sob led 27, 2018 21:45

Díky! Mrknu. Takže péřovka, jo? Dneska mi ji v jednom kameném shopu taky doporučovali (přesně tuhle značku) - ale ve dvou předchozích byli proti. Určitě se na ně ještě jednou podívám!
Naposledy upravil sobb dne sob led 27, 2018 22:04, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku
mibala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 27, 2018 18:25

Re: Univerzální bunda na hory v zimě

Příspěvekod Kiszoun » sob led 27, 2018 22:11

Případně by na tvé použití stačila i tato https://www.4camping.cz/p/damska-bunda- ... coma-lady/
Joseph má lepší peří (husí), ale tato je levnější a na sváteční použití do přírody by měla taky plně dostačovat. Hlavně ať ti sedne střih a nebyla zbytečně moc volná nebo naopak upnutá, aby peří neztrácelo loft...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Univerzální bunda na hory v zimě

Příspěvekod apuka » ned led 28, 2018 0:16

Ja bych v prvni rade upozornil, ze tezko najdes "univerzalni" bundu na svatecni nenarocnou chuzi pro zimomrive i na potive "tahnuti sani s deckem", obzvlaste do kopce. A jeste kdybys chtela, aby to bylo "akurat" pri teplotach napr. od 0 do -20 stupnu.
Na prvni cinnost bych Ti taky radeji doporucil perovku, ale misto Sira Josepha, ktery (pry, podle zkusenosti nekterych lidi) ma min prodysnou latku radeji doporucil ted v moc dobrych slevach v Alpsportu velice slusne (i slusive) perovky Marmot, konkretne maji dva druhy, oba by mely byt s hydrofobnim perim, coz ocenis pokud mirne zmoknes a pri suseni.
Aruna - min tepla, mene kvalitni peri
Guide - teplejsi a lepsi peri. Starsi panskou verzi bez kapuce mam sam a je skvela.

Na druhou cinnost by byla vhodnejsi nejaka bunda se syntetickou izolaci s dobre prodysnou svrchni latkou (napr. Pertex Microlight). Tady Ti ale konkretni link nedam, jsou tady znalejsi. Jen pokud bys chtela za tech cca 5000 vyresit obe cinnosti, tak si muzes koupit k perovce syntetickou oboustrannou bundu od Salomonu napr. na Rozbaleno.cz (na prvni nakup dostanes 200 Kc slevu, tak to akurat do 5000 vyjde), ale podotykam, ze nemam s nima osobni zkusenost:
s kapuci
nebo bez kapuce

Jinak v soucasnosti bezi vyprodej na mnoha prodejnach a eshopech, takze je treba si nekam zajit a vyzkouset nebo objednat - hlavne aby sedela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Oblečení