Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 8, 2019 6:55

sobb
souhlas, casto diry na palce pouzivam, ted sem kupovala novou ss za trango a nejaka HP nakonec neobstala kvuli jejich absenci (mam rada, kdyz muzu schovat celou ruku do rukavu bez pouziti rukavic a vyhrnout mi je neva) a dvoucestny zipy bych brala vsude :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » pát úno 8, 2019 7:31

Paneboze, co s tymi dvojcestnymi zipmi robite? Ja to fakt nepochopim.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 8, 2019 8:02

je to super treba se sedakem na psa, ze nemusim mit pul bundy vyrolovane do pasu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » pát úno 8, 2019 8:21

Co je sedak na psa?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 8, 2019 9:29

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát úno 8, 2019 9:56

mike píše:oodoow píše:
mike neví, co je dobrý. :) Nemá rád kapuce, neumí vrstvit, má nepřirozeně horkou hlavu, ale zas děsně studený nohy, takže nechápe k čemu jsou ventilační zipy na kalhotech, naopak na bundě uznává jen hlavní ventilační zip ale už ne zipy pod rukávama.. a takhle by šlo pokračovat..

Tolik slov a pritom by stacilo jednoduse napsat, ze mam funkcni termoregulaci :twisted:
Miku, mas funkcni termoregulaci
- "mas neprirozene horkou hlavu", svoji dusi (vy)potis pres ni, "desne studene nohy", teplo z trupu vepredu Ti odchazi skoro vylucne pres hlavni zip od hrudi nahoru, ne pod a kolem podpazi, stejne tak Ti nohy ve stehenni oblasti, v bezne primaloftce a jednom tricku je Ti akurat pri klidne chuzi po meste rekneme od 0 do -15...
Ja bych zopakoval - mas funkcni termoregulaci, ale nejak divne, neprirozene funkcni :wink:.

mike píše:"Zadne kraviny" mi prijde jako dobry nazev firmy
Jo, doporucil bych plny nazev "Zadne kraviny - same voloviny. KISS mike&grco" :smt077
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát úno 8, 2019 10:00

@grco: mawe dela neco jako dogtrekking. Vim, je pro Tebe nepochopitelne, jak muze nekdo dobrovolne k sobe uvazat psa a nepouzit na nej nejblizsi klacek, ale ma to sve velke vyhody - ve dvou se to lepe tahna (obzvlaste, kdyz ten jeden tahne do kopce vic :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » pát úno 8, 2019 11:54

No tak ten sedak si das na bundu, ne?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 8, 2019 13:25

mam to radsi pod bundou na kalhotech, ne ze by to neslo dat na bundu ale furt na tom stelovat pres 3 prezky ruznou delku je vopruz, navic msm rada, kdyz muxu bundu snadno rozepnout celou, takze i pod bederakem casto nosim tak, ze spodni zip rozeplej pod bederakem.

no to je sumak, jen proste fakt, ze vam neco nevyhovuje, neznamena, ze to je k nicemu (jasne, sou i veci, co k nicemu sou).

u me dalsi plus toho zipu - mam velkou prdel a zensy obleceni se dela moc maly nebo neni jeho alternativa, tak kupuju pansky a panove msj jinou stavbu tela, takze se muzu horko tezko nadoukat do bundy pres zadek a spodnim zipem povolit a nebat se, kde to rupne, kdyz si misto ss kslhot vemu zatepleny a zvetsim si o 2 cm objem:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 15:57

grco píše:Paneboze, co s tymi dvojcestnymi zipmi robite? Ja to fakt nepochopim.

Vzdyt to psali. Musi si nekolikrat za den zkontrolovat, jestli ho jeste maji a bez rozepnuti zespodu si na nej nevidi :twisted:

@Mawenzi: to je sedak? Mne to na fotce pripada jako opasek, ale mozna jen neco nevidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 16:05

apuka píše:Ja bych zopakoval - mas funkcni termoregulaci, ale nejak divne, neprirozene funkcni

Jasne. Nepotrebuju vetraci zipy na kalhotach, muzu nosit primaloftku i nad nulou, nepotrebuju kapuci, nepotrebuju vetraci zipy v podpazi, nemusim se furt prevlekat jak slecinka, nemusim laborovat s vrstvama, staci mi par kusu obleceni... proste snesu vyssi rozsah teplot, aniz bych z toho mel ujimani. Rekl bych, ze takhle ma termoregulace fungovat, ale chapu, ze slecinkam to prijde neprirozene :twisted:

Nechali jste si vnutit nesmyslny zpusob oblekani, ktery je dobry akorat pro vyrobce a prodejce a misto, abyste to zkusili jinak, tak sami sebe presvedcujete, ze to jinak nejde :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dudy » pát úno 8, 2019 17:14

mike píše:...misto, abyste to zkusili jinak, tak sami sebe presvedcujete, ze to jinak nejde


Hele, nemyslíš, že na tyhle pindy, jsou tu jiní expertí?
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 17:23

Jo, ale ja jsem s tim nezacal ;-) Se koukni, na co reaguju, vzdy je to uplne absurdni. Nepotrebuju kapuci a vetraci zipy, a tak mam divnou termoregulaci #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » pát úno 8, 2019 17:49

@mike: divna = vymyka sa normalu, takze jo :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » pát úno 8, 2019 17:53

@mawenzi: dobre, takze uz to chapem, ja nepotrebujem 2cestny zip, lebo nemam velky zadek :twisted:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Lipon » pát úno 8, 2019 20:28

Grco ty jsi fakt dement
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 20:42

Ale no tak. Jen se vymyka normalu, a tak je podle vlastnich slov divny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » pát úno 8, 2019 23:17

mike píše:Nechali jste si vnutit nesmyslny zpusob oblekani, ktery je dobry akorat pro vyrobce a prodejce a misto, abyste to zkusili jinak, tak sami sebe presvedcujete, ze to jinak nejde :twisted:

To není pravda. Dnes je už takový výběr zateplených bund, že kdo chce, tak zkusil tento systém oblékání (a hodně lidí na něj přešlo). Ale spoustě dalších vyhovuje prostě jiné řešení. Možností je myslím dost...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 0:19

Ja ale pisu o tech, co to nezkusili, ale vedi, ze to nemuze fungovat. A ze jich tu na foru je ;-) Kdyz to nekdo zkusil a nevyhovuje, tak nemam zadne namitky.

Nemyslim si, ze bych mel vyrazne nadprumernou termoregulaci, ale tezko rict. Dneska byly venku asi 3 stupne a premyslel jsem, jestli si na vychazku vzit normalni nebo zateplene kalhoty. Fungovalo by oboji, ale jelikoz jeste nejsem ve sve kuzi, tak jsem si vzal zateplene (a tricko s kratkym pod primaloftku, tam nebylo co resit). Bylo mi sice trochu tepleji, ale zadna hruza a o vetracich zipech bych nepremyslel ani kdybych je mel. Nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Lipon » sob úno 9, 2019 11:01

Mike: grcovo poslední příspěvek už je fakt dementní, to už s normální odlišností nemá moc společného
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » sob úno 9, 2019 13:22

mike píše:Nemyslim si, ze bych mel vyrazne nadprumernou termoregulaci...

Výrazně bych to nenazval, ale asi jinou než dost lidí... Někdy je to s tou termoregulací úplně naopak. Situace z minulého roku.. Jeden z mých parťáků si v zasněžených Tatrách v klidu a s úsměvem vleze do Studeného potoka, se vykoupat. Já bych během 5 vteřin umřel :) . Ale při šlapání do kopca, má na sobě stejně jako já climašíldku DA Block a pod ní kromě základní vrstvy ještě Ortovox merino fleece (srovnatelné s PWS) a je mu fajn a nepotí se. Zato já mám jen tu základní vrstvu a musím rozepínat (nerad :D ) celý zip u bundy..
Moje představa je, že když je takový otužilec, bude mu stačit do toho kopce třeba jen ta základní vrstva a fleece, bez bundy a né že bude ještě víc oblečený než já...
A tak někomu může vyhovovat něco, co je pro druhého naprosto nepochopitelné...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » sob úno 9, 2019 13:35

oodoow: prosím tě, neměl si někdy na sobě i Direct Alpine Alphu..? Zajímalo by mě, jestli při stejné velikosti je ta Rabka srovnatelně střihem na tělo a nebo je volnější...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » sob úno 9, 2019 13:36

@mike: Spíš si myslím, že máš termoregulaci tak hroznou, že se prostě potíš při pohybu pořád a tak je ti jedno, že máš na sobě moc teplý věci, aspoň ti pak není zima. Jenže normální lidi prostě nejsou zvyklí koupat se v potu a snaží se tomu vyhnout. :wink:
Btw. kdybych chodil tak rychle jako ty, tak bych si taky oblíkl zateplenou bundu a gatě a neřešil bych, ani kapka potu by asi neukápla. :)
Jenže já chci i někam dojít/doběhnout a to prostě generuju tolik tepla, že zateplená bunda nepřichází do úvahy.

@lipon: tak aspoň napsal zadek a ne prdel, ne? :twisted:

No a teď zase zpátky k tématu.
Včera/Dneska Malohanácká stovka asi 105km/2700m+ celkem svižně za 12:41. Teplota kolem -3C hodně vlhko a mlha.
V podstatě jsem se potil skoro celej ten čas.
Vzal jsem tam tu Rab Alpha Direct, pod ni jenom tenké triko s krátkým rukávem a bylo mi pořád teplo většinou až moc a to i když jsem to propotil skrz a triko i celá bunda byla celá mokrá.
Oboustranný zip je dost výhoda, když má na člověk na sobě batoh nebo běžeckou vestu a nechce se mu vždycky prostrkovat horní zip mezi tělo a upínání vesty, když chce zvýšit větrání. Místo toho stačí povytáhnout spodní zip.
Hodinky jsem si dal na rukáv a použil poutka na palce a tak jsem to měl celou dobu. Přišlo mi, že když mám takhle část ruky v teple, tak mi i mnohem později začnou zmrzat prsty.
Co mě dost překvapilo, je rychlost schnutí, člověk to komplet propotí a ono je to za chvíli suché.
Větruodolnost zatím ok, ale nefučelo nějak extra moc, stejně tak kapuci, která nemá stahování, mi zatím vítr nezfouknul. :)

@zdenki: Neměl bohužel, jestli na ni někde narazím, tak vyzkouším.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » sob úno 9, 2019 13:50

Jasný, díííkes...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 9, 2019 14:38

mike - jj, sedak - kazdej model a vyrobce ma jinak vysoko ten vrsek na.upnuti psa...

oodoow - jeo presne s tim rozepinaniim pod batohem.souhlas
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Stani » sob úno 9, 2019 16:54

Termoregulácia - mike, myslím, že ty asi nebehávaš čo? Máš nejaký iný aktívny pohyb ako tú chôdzu? Lebo v opačnom prípade spúšťač termoregulácie sa posúva - je skorší a rýchlejší.

Ja behávam celoročne, takže to vidím, že tí, čo sa moc aktívnejšie a pravidelne - rozumej pohybom rýchlejšie ako chôdza - nehýbu, majú neskoršiu reguláciu a často nosia zateplené bundy a nohavice, no ja by som sa v tom ich vybavení a ešte pri stúpaní, uvaril.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 20:32

Nebeham, vsak uz Komensky tvrdil, ze všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest :twisted: Ja ti teda nevim, ale jako technik povazuju za dobrou regulaci nebo spis dobre samoregulujici se system takovy, ktery funguje bezzasahove v co nejsirsim rozsahu. Coz u mne funguje. Ty popisujes neco jineho, trenovani bezci vyvijeji pri pohybu vic tepla. Kdyby ale meli dobrou termoregulaci, tak jim to nevadi a muzou bezet i v teple bunde ;-)

Viz to, co pise zdenki. Kamos je zrejme otuzilec, a tak snese ledovou vodu a zaroven mu nevadi slapat teple obleceny. Tohle je termoregulace, ne to, ze bezis nalehko na spodni hranici komfortu a jak se zacnes trochu potit, musis se prevlekat.

BTW, mne se tim dennim chozenim termoregulace naopak zrejme jeste zlepsuje. Zhubnul jsem, potim se min a snesu ve stejnem obleceni vetsi rozsah teplot. Dneska tu bylo pres 5 stupnu, to uz jsem si vzal normalni kalhoty, ale porad merino s kratkym a na to primalotfku. Po pulce trasy jsem ji mel uplne rozepnutou, takze v podstate na sobe jen tenke tricko a pres ramena a ruce primaloftka. Uplne v pohode a nepotil jsem se (znatelne) ani trochu. Mohl bych jit i ve vetrovce, ale na vesaku visela primaloftka.

@zdenki: navrhuju pokus. Zkus se rok otuzovat, abys taky snesl ledovou vodu. Jak se to projevi na poceni a prehrivani do kopce. Tipuju, ze se to zlepsi tj. rozsah snesitelnych teplot vzroste, ale muzu se plest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 20:38

oodoow píše:Jenže normální lidi prostě nejsou zvyklí koupat se v potu a snaží se tomu vyhnout.

Co ty prosimte muzes vedet o normalnich lidech? Ty, ktery jsi na Gaussove krivce nekde v oblasti, kde jde ruku v ruce s osou x do nekonecna ;-)

oodoow píše:Hodinky jsem si dal na rukáv a použil poutka na palce a tak jsem to měl celou dobu. Přišlo mi, že když mám takhle část ruky v teple, tak mi i mnohem později začnou zmrzat prsty.

Jiste, predlokti je pro termoregulaci celkem dulezite a takhle ji v podstate vyradis ;-) I proto je to takova kravina. V tomhle pripade to fungovalo, ale lepsi by byly tenke rukavice a jak je trochu tepleji, tak uz to vadi.

oodoow píše:Co mě dost překvapilo, je rychlost schnutí, člověk to komplet propotí a ono je to za chvíli suché.

No vidis, pomalu se k tomu dostavas ;-) Kdyz je clovek v oblasti tepelneho komfortu, tak propocene veci z umeliny nevadi, protoze je v pohode ususi (coz tady tvrdim uz roky). Kdyby sis vzal misto te Alphy vetrovku lehce zateplenou primaloftem (40, max 60 g/m^2), tak by to bylo jeste lepsi. Vsak ty na to casem prijdes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 20:41

@Lipon: nemas smysl pro jemny decentni grcohumor ;-) Mne to prijde v pohode, takhle se programatori a matfyzaci bezne bavi. Vcetne zenskych, ty jsou nekdy nejhorsi ;-) Ale uznavam, ze ne kazdemu to sedne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » sob úno 9, 2019 21:27

mike píše:Kdyby ale meli dobrou termoregulaci, tak jim to nevadi a muzou bezet i v teple bunde

Zajímavé, že v zateplené bundě nikdo neběhá, ani ty, asi teda nikdo na světě dobrou termoregulaci nemá.

Prostě když makáš naplno, tak je teplé oblečení na obtíž, pokud jdeš na vycházku, tak je to v pohodě.


mike píše:Jiste, predlokti je pro termoregulaci celkem dulezite a takhle ji v podstate vyradis

Nebyl jsi to ty, kdo říkal, že ti topí hlavně tělo, takže si rozepínáš jenom hlavní zip, ale ruce máš pořád v rukávech a nechápeš k čemu může být si je vyndat z rukávů ven? Teď zas píšeš něco jiného. :wink:

mike píše:No vidis, pomalu se k tomu dostavas Kdyz je clovek v oblasti tepelneho komfortu, tak propocene veci z umeliny nevadi, protoze je v pohode ususi (coz tady tvrdim uz roky). Kdyby sis vzal misto te Alphy vetrovku lehce zateplenou primaloftem (40, max 60 g/m^2), tak by to bylo jeste lepsi. Vsak ty na to casem prijdes

Taková větrovka by byla určitě teplejší, takže bych už nebyl v oblasti tepleného komfortu a taky by byla tlustší, což je zbytečné. Jsem dřív chodil v tom Furtech Claw, ten je taky z uměliny a taky schnul hodně rychle, ale tohle je fakt extrém, bude to tím, jak je to tenoučké, voda se nemá moc kde držet. Je to prostě jako kdybych měl na sobě jenom tenký funkční prádlo až na to, že je to mnohem teplejší a neprofoukne to.

Jako já chápu, že zateplená bunda funguje, však ten Furtech Claw je vlastně taky taková zateplená bunda, jenom má spoustu funkcí navíc a není zbytečně moc teplá na opravdu aktivní pohyb. Každý má prostě nějaký komfortní rozsah teplot v kterých dobře funguje a tu dobrou termoregulaci ti stejně moc nevěřím, protože jsi jednou psal, že na Korsiku na GR20 bys v létě nešel, že bys tam na tom sluníčku chcípnul. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení