Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob bře 11, 2023 20:57

Etheric píše: marně hledám někoho, kdo uplete klasický, silný svetr na nošení po doma či městě. V obchodech nejsou, jen tenký.
Alpha se prodává jako klubka, tzn lze z toho plést? Já myslel, že to je hotová "látka" ....

Taky jsem hledal a nakonec jsem nasel jednu pani z Jiznich Cech,ktere jsem zadal pozadavek a ona uz vedela co ma delat neni to pletene klasicky, ale osnova se podoba Alphe. Problem byly ty prize, ale nakonec se i to vyresilo.
Deda nam pletl na tomto https://www.sbazar.cz/nabizimnaprodej3/ ... opleta-160
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob bře 11, 2023 20:59

podivej se na FLER.CZ, jsou tam pani, co pletou a hlavne sijou z Tyveku. Da se domluvit na vsem. Maji perfektni strihy a sici stroje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned bře 12, 2023 4:57

Já nechcu nic ala alfa, stejně jako nechcu nic ala softshell z fleru (většinou to je ten chlupatej igelit). Nejdřív bych to musel vidět, mám s tímhle nevalný zkušenosti a že mi borka udělá triko super střihu je možný, ale že bude z pravý alfy?? Já chcu originál, jedno za kolik...

Ovšem pokud by paní šila z origo alfy, klidně k ní zajedu přes půl republiky a nechám se od ní změřit, ať je to přesný. Ale šije tu z toho originálu někdo??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » ned bře 12, 2023 16:39

Ad Nodrona: je treba se opdavdu zeptat, jestli "berou na sebe" dph a clo (nepamatuni si nazev foho rezimu). Nejsou v EU, veci z N prochazi celnim rizenim +dph.

Ad Alpha: Neni to zaxne "klubicko" nebo prize, je to latka z pevnou osnovou. Da se ale koupit i (napr na extremtextil.de z D), potom to usije kazda svadlena.
@Booze: https://www.pinguin-shop.cz/bunda-marmot-alpha-60/
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 12, 2023 19:00

mam dojem ze retkvi daval odkaz na nejaky celoPA triko, tak by se to dalo dohledat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » ned bře 12, 2023 22:42

dkay píše:Osobně si myslím, že Norrona jde tou cestou skladů v EU

To je možné, ale pak je úplně jedno, že je Norsko v tom EEA, ne? Já se nad tím pozastavil jenom proto, že pokud vím, tak při dodání zboží z Norska to jde přes celní řízení stejně jako třeba ze Švýcarska.
Každopádně 300e za takovou bundu je aspoň pro mě asi tak 2x tolik, než bych byl ochoten za podobnou bundu dát, kdybych ji fakt hodně chtěl. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon bře 13, 2023 8:36

Mawenzi píše:mam dojem ze retkvi daval odkaz na nejaky celoPA triko, tak by se to dalo dohledat
Ja - a myslim, ze nejenom ja - jsem ne tak davno daval odkaz na nejake ciste PA triko, i kdyz i s kapuci. Jenze je to americky vyrobek dostupny na tamnim trhu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » pon bře 13, 2023 9:44

Co není dostupný v EU pro mě neexistuje. Kor když neznám střihy...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon bře 13, 2023 14:02

Vsak prave proto jsem je predtim ani nespomenul.

Fakt se zkus najit nejakou svadlenu ve svem okoli a objednat nejake 2-3 m Alphy. Nebo jeste lepsi se domluvit s dalsimi, co by meli zajem a objednat trochu vetsi mnozstvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » pon bře 13, 2023 16:22

Kdo by měl zájem a hlavně kdo zná schopnou švadlenu? Šel bych do toho.... Pošlu jí triko Mammut sertig s dlouhým, který mi parádně sedí, k tomu roli Alfy a zadání bude jasný - ušít to stejný z tý Alfy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » úte bře 14, 2023 21:49

i mezi PA jsou rozdíly, zásadní hlavně v míře stretche. Tedy poslat triko z mammuta a na blind okopírovat z PA je také dost riskantní. některé PA se vůbec nedají natáhnout, tím pádem hrozí riziko, že budou táhnout nebo se časem v inkriminovaných místech roztrhnou, protože i PowerDry pořád do jisté míry elastický je. Oba výrobky z čisté PA bez svrchní vrstvy, které mám, toto mají vyřešené kombinací s jinými elastičtějšími nebo odolnějšími materiály. Neříkám, že to nejde udělat, jenom to podle mě obnáší mít nějaké zkušenosti s materiálem a jaký střih na danou postavu zvolit.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » stř bře 15, 2023 0:04

Zas tolko skusenosti s PA nemam ale viac menej je to skor nestrecovy material ako strecovy, ma to taky minimalny stretch. Preto mieru brat skor z vlastnych mier ako z trika, hoci asi kazdy pozna ak ma na sebe nasponovane triko, ze to nie je ono.

Tiez by som bol za domaci produkt, tie americke miery su onicom pokym to clovek nema vyskusane. Ja som objednaval podla tabuliek a bolo to mimo o 2 cisla. Teda ak tak min o cislo mensie. Mam tu verziu bez zipsu, super to kryje krk https://senchidesigns.com

Ale ked nechce nic co je mimo EU, tak je to asi pase.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř bře 15, 2023 7:28

ret255 píše:tie americke miery su onicom pokym to clovek nema vyskusane. Ja som objednaval podla tabuliek a bolo to mimo o 2 cisla

Právě proto nechcu objednávat zpoza louže...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod vzduch » sob bře 18, 2023 18:28

Co říkáte na tohle jako střední vrstvu Scott Explorair Alpha Raw?
vzduch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 11, 2008 9:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » ned bře 19, 2023 7:51


Dekuju prevelice. =D>
Mam Mko takze v pohode.
@etheric daji se koupit i strihy. Siti je pak s owerlockem v pohode Polartec Alpha moc neklouze.
Videl jsem nejakou US Army "sedou verzi" a byla bez obalu. Takze spis tricko nebo rolak na zip u krku.Zkus pohledat v armyshopech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » ned bře 19, 2023 7:56

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 8:15

booze píše:daji se koupit i strihy. Siti je pak s owerlockem v pohode Polartec Alpha moc neklouze.

Tak tohle je pro člověka s nulovými zkušenostmi s danou věcí poněkud pasé, ne? Tím nemyslím šití, zaplatil bych švadlenu, ale nákup střižený Alphy, vo tom vim kulový, nemám tušení, jak jednotlivý střihy vypadají, když nejsou sešitý. Stejně, např střih slim fit či athletic fit - každá značka jinej střih. Jak mám teda vybrat střih surový Alphy, kterej bude pro mě vhodnej? Rozumí tomu tady někdo? Já asi jako koza petrželi..

Armyshopy maj problém střihů, do většiny toho tam bych se vešel 2x, proto raději něco sportovního. Třeba jako ta Marmot bunda, ale čistě jen Alpha, já to chcu výhradně jako baselayer. Taková bunda jako Marmot by mi k ničemu nebyla. A hlavně neseděla, nemá stahování v pase a střihy Marmot jsou širší.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » ned bře 19, 2023 10:35

https://www.extremtextil.de/en/alpha-is ... 71737.PINK

https://www.extremtextil.de/en/alpha-is ... =72563.ROT

Maji 80g a 135g to triko chces jake?

Tady se podivej co se da usit. Mel ksem na zkousku z Fleru merino dl. rukav a bylo hodne dobre. Daji se domluvit prodlouzene zada a delsi rukavy.
https://www.fler.cz/zbozi?where=zbozi&s ... ri%C4%8Dko

Pokud to dotahnes dokonce a nevys@res se na to, tak me zajima v jake kombinaci ti to triko bude fungovat. Fandim ti. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 11:08

nesmí to být červené /moje synestezie/.
Triko bych rád normální triko dl r, případně zip u krku, kapuce i celozip taky nevadí..... Jakýkoliv střihem /athletic fit, ne pytel/ odpovídající baselayer. Tady je mi fuk, co to bude, jde o to, aby to padlo, nic víc.

Fler - jak mám vědět, kdo a jak šije? Abych naobjednal drahý materiál a někdo to nezprasil. To je sázka naslepo a na takový experiment nemám dost peněz.
Proto, abych to mohl dotáhnout do konce, potřebuju pomoct. S tím, koho /švadlenu/ vybrat, jak vybrat střih atd /což bude záviset i na tý švadleně, ne?/
Materiál si koupím sám, pokud tedy bude jiný, než červený, což snad bude. Ale potřebuju vyřešit výše zmíněné, opravdu nejsu v situaci, kdy můžu jen tak vyhodit X tisíc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » ned bře 19, 2023 20:12

Etheric píše:Tady je mi fuk, co to bude, jde o to, aby to padlo, nic víc.

Zacal bych tim, ze projdu Fler a podivam se, co kdo sije. Pak bych kontaktoval svadlenu a dal bych ji me miry a pozadal ji o vzorek jejiho trika na vyzkouseni.

Etheric píše:nesmí to být červené

Dival jsem se do slovniku a muzu te uklidnit, pink je ruzova. :drinkers:
Etheric píše:To je sázka naslepo a na takový experiment nemám dost peněz.

Vsechno stoji penize...
Pak si udelas znacku a budes to prodavat vsude. Nejdriv stanek pokoutne a pak sit velka, mocna to bude, ja videt, to. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » pon bře 20, 2023 7:30

Všechno stojí peníze. Ale triko z eshopu když nebude sedět, můžeš vrátit. Tady s tím co? Taky by ta švadlena měla mít nějakou zkušenost s tím materiálem, aby věděla, jakej střih zvolit....
Pokud nebude 100% jistota, že triko sedne, tak kupovat nebudu, pokud to nelze vrátit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon bře 20, 2023 8:52

Proto by nejlepsi bylo mit "svoji" svadlenu, ktera to udela primo s Tebou, vcetne zkouseni "nanecisto", jeste pred zaverecnym sesitim, kdy je mozne jeste lehce prizpusobit "strih" a sit to az Ty reknes, ze "to sespendlikovane triko" sedi, jak si to predstavujes (az na to pripadne obcasne zapichani spendliku).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Johny198 » pon bře 20, 2023 9:30

Etheric píše:Všechno stojí peníze. Ale triko z eshopu když nebude sedět, můžeš vrátit. Tady s tím co? Taky by ta švadlena měla mít nějakou zkušenost s tím materiálem, aby věděla, jakej střih zvolit....
Pokud nebude 100% jistota, že triko sedne, tak kupovat nebudu, pokud to nelze vrátit



Koukám, že hledám něco podobného a už jsem taky došel k extrem textilu :D

Nenosíte někdo OMM CORE HOODIE? Materiál by měl být podobný jako Alpha a vypadá to super. (https://theomm.com/product/core-hoodie/?v=928568b84963)

Pak jsem ještě zabrousil do cyklo výrobců a našel tohle, což by mohlo být přesně to, co hledáme. Castelli bude mít určitě i stříh, který nebude volný, jenom se bojím kratší přední části. Jenom je to Alpha 90, ne 60.

https://www.wiggle.co.uk/castelli-cold-days-2nd-layer

Co na to říkáte?
Johny198
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 17, 2016 19:24
Bydliště: Humpolec

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pon bře 20, 2023 10:43

Etheric píše:Všechno stojí peníze. Ale triko z eshopu když nebude sedět, můžeš vrátit. Tady s tím co?

Odpovedel sis sam. Pokud je to recnicka otazka, tak tak. Jinak ho muzes darovat nekomu.
Johny198 píše:Materiál by měl být podobný jako Alpha a vypadá to super.

Vypada to dobre, zajimala by me smradovost. PA dokase celkem dost dlouho nesmrdet. V kombinaci s vetrovkou to muze byt dokonaly kousek obleceni.
Johny198 píše:Castelli bude mít určitě i stříh, který nebude volný, jenom se bojím kratší přední části. Jenom je to Alpha 90, ne 60.

cele mi to prijde podle fotek dost kratke, ale diky za rozsireni obzoru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon bře 20, 2023 12:08

Johny198 píše:Materiál by měl být podobný jako Alpha
Spise to vypada, ze je to okopirovany koncept PA s vlaknem od Primaloftu.
booze píše:cele mi to prijde podle fotek dost kratke
No jo, zase cyklisticka firma, jako Silvini. Si mysli, ze cykliste jsou vsichni max 160 cm vysoci, resp. ze budou nosit cyklosortky s vysokym "pasem" a slema, tj. ze nepotrebuji moc dlouhe triko.... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » úte bře 28, 2023 19:59


Ta bunda je uplne jina nez mam ja, tu puvodni. A je jina jakoze spatne jina. Kapuce, strih, latka. Skoda
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 21:12

Hm. Takze i Marmot nejenom ze "pro velky uspech" rusi skvele a oblibene vyrobky, ale zavadel v nich predt zrusenim "inovace". Asi aby meli stiznosti, na zaklade kterych mohou oduvodnit zruseni modelu ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned dub 16, 2023 12:59

dkay píše:Co takhle zkusit něco ze stormfleecu? Mám Swix Surmount

Tak jsem našel, co jsem hledal. Aspoň dle popisu výrobce. Mikina ne až tak teplá, ale odolná větru a bez membrány. Prodávají to jako softshell jacket, ale je to prostě mikina..
https://www.hudy.cz/descender-storm-jac ... ize=435910
Na 8a byla v akci za 3k, tak už je na cestě. Opět svítivá modrá..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » ned dub 16, 2023 13:16

Všechno (oblečení) co mám od LaS je perfektně udělané do nejmenších detailů a hlavně jsou to (na omak) strašně příjemné materiály, myslím, že budeš spokojen. Pro mě by ta bunda byla "no go" minimálně ze dvou důvodů: kapuca a neprodyšnost. Ale každý to máme holt jinak (a je to tak správně, že sme každý jiný).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned dub 16, 2023 13:59

Maj i verzi bez kapuce. A prodyšný to nějak bude, ale určitě ne jako ty tvoje flísky.
Mám od LaS taky více věcí, taky spokojen, takže jsem objednal další. Zpracování a střih mám tedy jistotu, že budou super. Jakej bude ten materiál, to se uvidí. Já to mám hlavně na takový to počasí, kdy v bundě už je hic a v klasický mikině ještě zima kvůli větru. Tak proto chcu tohle, abych se vyhnul vrstvení a byl vcajku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení