Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2018 9:03

booze píše:takze Alpha je softshell?
Pro mike jo (ted aktualne, predtim to byl fleece :wink:). Jinak je to synteticka izolace, jen sestavena a fungujici jinak nez ty klasicke, bo se zameruje prvotne na neco jineho nez na clo. To ale tezko nekterym lidem vysvetlovat. Ale s SS rozhodne nema vubec nic spolecneho - teda krome prodysnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř led 17, 2018 19:03

Mezitim uz jsem zmenil nazev, jestli mate nekdo lepsi, sem s nim.

apuka píše:Ale s SS rozhodne nema vubec nic spolecneho - teda krome prodysnosti.

To vysvetli Rabu, kteri pisou your classic winter-weight softshell :P Softshell je uz totiz klasicky buzzword, pod ktery se schova skoro vsechno. Od vetrovek az po tezke neprodysne "neopreny".

Technicky to ma spolecne to, ze oboji se pouziva na klasicke vrstveni, coz znamena vic vrstvev na telo a podle intenzity pohybu je pridavat nebo ubirat. Naopak se to docela lisi od syntetickych izolaci, jelikoz to ma tretinovou izolacni schopnost, o perovkach ani nemluve. Proste je to neco jako fleece zabaleny v sustaku nebo dokonce uz i nezabaleny, pripadne jako fleece nalepeny na vetrovku (tj. zimni SS) apod ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2018 19:52

Ale i Rab to pise ke konkretni bunde, kde bere jako SS ten Equilibrum. podobny popis mela i moje kalsicka VR bunda a tam nebyla zadna Alpha. Takze zase ne PA je SS (tos psal asi na celem svet jedine Ty) ale muze se pouzivat v SS bundach. Protoze se to muze dat i do SS (na rozdil od klasickeho PL).

Edit: Az budu mit trochu vice casu, mozna Ti vysvetlim, proc je to (a co to vlastne je) aktivni izolace a proc tam neni tak dulezite clo ale neco uplne jineho. A mozna i rozdil mezi Tvym (a napr. scinkkovym) pohybem a tim, co se bere jako aktivni pohyb. A aby jsi me neobvinil zae z marketingu, ne podle Polartecovych ani jinych materialu (tam se to nedozvis), ale ze sve hlavy podle testu a zkusenosti ponekud erudovanejsich nez jsem ja nebo Ty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř led 17, 2018 21:18

apuka píše:podobny popis mela i moje kalsicka VR bunda

No vsak to pisu, ze SS je dneska skoro vsechno ;-)

apuka píše:Takze zase ne PA je SS (tos psal asi na celem svet jedine Ty) ale muze se pouzivat v SS bundach.

Nic jineho jsem ovsem nepsal ;-)

apuka píše:Edit: Az budu mit trochu vice casu, mozna Ti vysvetlim, proc je to (a co to vlastne je) aktivni izolace a proc tam neni tak dulezite clo ale neco uplne jineho. A mozna i rozdil mezi Tvym (a napr. scinkkovym) pohybem a tim, co se bere jako aktivni pohyb. A aby jsi me neobvinil zae z marketingu, ne podle Polartecovych ani jinych materialu (tam se to nedozvis), ale ze sve hlavy podle testu a zkusenosti ponekud erudovanejsich nez jsem ja nebo Ty.

To je od tebe hezke, ale mozna se bez toho i obejdu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 17, 2018 22:09

Jak se chova PA bez podsivky (PA Direct? Napr Direct Alpine Alpha, jeden RAB) pri delsim pouzivani? Nejaka zkusenost? Je to uz snad na trhu nejakou chvili, neslehava, neztraci loft, atd? Koukam, ze tech par vyrobcu u nas se dost rozchazeji, nekdo dava PA bez (DA, RAB), nekdo naopak s dost hustou podsivkou (Tilak), asi takova pseudoizolace nejlip funguje bez podsivky, ne? Ale zase se trochu bojim zivotnosti...Dik
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod MaO » čtv led 18, 2018 9:03

@fps @mike co byste teda doporučili koupit, dejte mi pár tipů od čeho se odpíchnout a já si pak pohledám víc na netu. Chtěl sem to jako vrstvu na icebreaker triko s dlouhým rukávem když stoupám nahoru, na to sem pak chtěl dát Protectora od high pointu, normálně nosím od klimatexu mikinu, nevím z čeho to už ano je, ale ta smrdí hned večer jako prase. Dík

edit- ještě bych chtěl zmínit že se jedná na nošení v obodbí podzim, zima jaro. Hlavně zima
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » čtv led 18, 2018 9:45

@mao dlouhodobe mam vyzkousenou Arteryx Atom Ar kratkodobe Lt a muzu doporucit.
Jinak tedka chci vyzkouset Polartec Alpha od Rabu a snad mi material sedne a nebudu muset nic sit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Quido » čtv led 18, 2018 10:55

PA... kolega ma tuhle a chvali ji, ja koukal jeste po necem s kapuci, treba tohle...
...mate nekdo na to nejaky nazor ci konkretni zkusenost s nekterou z nich?
Naposledy upravil Quido dne čtv led 18, 2018 15:02, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod fps » čtv led 18, 2018 11:00

MaO píše:@fps co byste teda doporučili koupit, dejte mi pár tipů od čeho se odpíchnout a já si pak pohledám víc na netu. Chtěl sem to jako vrstvu na icebreaker triko s dlouhým rukávem když stoupám nahoru, na to sem pak chtěl dát Protectora od high pointu, normálně nosím od klimatexu mikinu, nevím z čeho to už ano je, ale ta smrdí hned večer jako prase. Dík

edit- ještě bych chtěl zmínit že se jedná na nošení v obodbí podzim, zima jaro. Hlavně zima

tobě nestačí co jsem psal, ale hlavně bych nepoužíval na chození vlnu (Icebreaker), chce to umělotinu
fps píše:já při chůzi na těžko používám od cca 0 po -5°C scampolo 200 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active, od cca -5 po -10°C scampolo 200 g/m2 CoolMax a triko dlouhý rukáv 170 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active, od cca -10 po -15°C scampolo 200 g/m2 CoolMax a triko krátký rukáv 200 g/m2 CoolMax a triko dlouhý rukáv 170 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active, od cca -15 po -25°C triko krátký rukáv 200 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Serak a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active

tady je ten 200 g/m2 CoolMax

Canard Scampolo
Canard Triko krátký rukáv
Canard Triko dlouhý rukáv
Canard Rolák

a tady 170 g/m2 CoolMax

CRAFT Active Crewneck
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv led 18, 2018 19:47

MaO píše:@fps @mike co byste teda doporučili koupit

Tezko ti muzu neco doporucit, jelikoz sam nevim, co bych ted koupil. Mou 10 let starou bundu bohuzel vyrobce "vylepsil" k nepouzitelnosti. Kdybych si ted nutne musel neco koupit, tak zkusim Atom AR od Arteryxu, jak pise booze.

Jinak souhlas s fps v tom, ze merino na telo ne. Leda ze bys byl extremne nepotivy typ a pak si muzes koupit v podstate libovolnou bundu, protoze nemusis resit prodysnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 26, 2018 18:57

Tak jsem nakonec objednal lehkou softshellku ci jak tomu rikat s Polartec Alpha od Ternuy z vyprodeje, PA je jen v predni casti, zbytek je nejaky strecovy softshell, zatim vypada prodysne dost (o hodne vic nez ta podivna bunda s PA od Tilaku, kde je izolace vsita mezi dost nerodysne tkaniny, aspon mi t tak prislo). Uvidime, jak se osvedci, zkusim ji misto vetrovky. Ternua Active Jacket. Pod baglem zatepleni nepotrebuju, tak uvidime. Nikdo tu ji nema? Pouziti vidim asi misto lehke vesty na zatepleni jadra tela jen na termotriko ci pws. Jen skoda, ze neprisla uz minuly vikend, bych ji mohl pekne ozkouset.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod fps » sob led 27, 2018 12:33

FrantaKrajta píše:zatim vypada prodysne dost (o hodne vic nez ta podivna bunda s PA od Tilaku, kde je izolace vsita mezi dost nerodysne tkaniny, aspon mi t tak prislo)

to jako myslíš Tilak Verso a nebo Tilak Spike? vždyť ty mají Pertex Microlight, moc prodyšnějšího na svrchní vrstvu a nebo podšívku asi ani není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » sob led 27, 2018 13:07

Jen osobni dojem z prodejny, tak to berte na hodne lehkou vahu. "tak mi to prislo" jsem asi spis mel napsat "tak mi to prislo pri letmem pohledu v prodejne" :) Koukal jsem na Direct Alpine, Tilak a tu Ternuu, ta posledni je opravdu jen malicko zateplena, Tilak mi prisel dost masivnejsi (ale jen opravdu na prodejne, zadne zkouseni), i kdyz koukam, ze to je z microlightu, tak asi ok, DA (s tim nahatym PA) bylo taky pekne. Ta Ternua je hodne tenka, a izolace opravdu pouze na prednim panelu (DA ji ma i na casti rukavu a zada), takze bude jen pod bagl nebo nejake polozimni behani.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » pát úno 2, 2018 18:42

Prišla mi z e-shopu Ternua Active Jacket (výprodej), tak jsem ji "ozkoušel" na vítr venku před domem (naštěstí ve městě celkem foukalo). Materiál (plus izolace Polartec Alpha zevnitř na předním panelu tedy hrudník zpředu) nějaký jejich Shellstretch. Na omak a prodech opravdu hodně střečový, prodyšný mi připadal opravdu dost, bohužel pak na můj vkus i zvenku (tj málo proti větru). Celkově pěkné (až na design, ale to je většina outdoor bund :( ), ale asi opravdu spíš pro běžce či na něco hodně potivého. Šla zpátky. Tak to nakonec na pár doporučení vyhrála Direct Alpine Alpha 2, ten microlight je pro mne lepší kompromis vítr vs prodyšnost, a pořád je to tenká bundička. Akorát má hrozně titerný zip i jezdec, tak snad vydrží. Kupodivu šla sehnat ještě s krásnou slevou celá v černé barvě (nebudu jak hastroš :D) Dík za rady.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 26, 2018 19:24

Tak jsem ted o vikendu konecne poradne vyzkousel tu Direct Alpine Alpha. Krkonose, -15C, vitr cca 40kmh, takze docela zima. Na sneznicich a nesmekach, na tezko. V sobotu fest snezilo a foukalo, v nedeli krasne azuro ale o to vetsi vichr a zima. Bunda obstala krasne, jak byla zima tak jsem pod ni bral jeste PS mikinu (takze jsem se preci jen semtam zpotil), ale porad za pohybu prijemna, a ani na Snezce v nejvetsich poryvech vetru (windchill moh byt tak -25 az -30) neprofoukla a na telo mi nebyla pri pohybu nejak zima. Na delsi zastavky jsem samozrejme musel vytahnout perovku, ale pri pohybu naprosto v pohode, kdyz jsem ji zpotil (nejvic pod baglem), tak zase velmi rychle uschla a neprofoukla, pri mensi zatezi (a mensi zime bez te PS mikiny) by to myslim i krasne udychala. Za mne tedy velka spokojenost. Jedine blbe jsou malinke zipy, ktere se v palcacich dost blbe oteviraji, a jednoducha pruzna kapuce (je spis pod helmu) bez jakehokoliv stahovani. Sice drzela i v nejvetsim vetru a taky moc neprofoukla, ale jak se neda stahnout vic, tak mi foukalo na oblicej ze stranty. Satek to vyresil, kukla by byla lepsi. A preferoval bych, kdyby izolace sla az do konce rukavu k zapesti, ne jen do pulky predlokti.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 20:58

FrantaKrajta píše:Bunda obstala krasne, jak byla zima tak jsem pod ni bral jeste PS mikinu ... Na delsi zastavky jsem samozrejme musel vytahnout perovku

Takze neobstala :twisted: Byl jsem vcera cely den venku ve stejnych podminkach, na sobe PowerDry triko a primaloftku a vubec nic jsem si neprevlekal ani pri chuzi ani pri zastavkach a nebylo mi ani horko ani zima. Akorat jsem trochu hybal se zipem u krku, tentokrat jen v mensim rozsahu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ONDRA » stř úno 28, 2018 22:18

Co se polartec alpha tyce, tak me ten material vyhovuje. Nejak se mi doma sesly tri kousky:

SS Montura (model nevim), je to prvni ss, ktery funguje tak ja si predstavuju. Nosim ji od podzimu do jara na aktivnejsi pohyb (ne beh) po horach. Dycha kupodivu dostatecne, ma super strih, vnejsi tkanina neprofoukne (alpha je jako izolace na zadech a v tele).

Ternua, klasicke provedeni izolace alpha plus pertex vne. Tu jsem bral na zimni behani. Opet funguje jak ma, jen ma vsazene pws panely v podpazi, takze luftuje ale ve vetsim vetru az moc a to mi nevyhovuje. V tomhle je verze od DA lepsi, rekl bych (aspon podle toho co jsem videl na krame).

Rab alpha flash jkt, klasicka fliska ale z PA (bez vnejsi latky a bez podsivky). Lehka, prodysna, super strih. Asi nahradi (v kombinaci se sustkou) bundu od Ternuy na behani pri teplotach kolem -10°C.

Takze za me alpha v kombinaci s vhodnou vnejsi tkaninou, ale i bez, splnuje to co slibuje.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 1, 2018 13:19

mike píše:Takze neobstala :twisted: Byl jsem vcera cely den venku ve stejnych podminkach, na sobe PowerDry triko a primaloftku a vubec nic jsem si neprevlekal ani pri chuzi ani pri zastavkach a nebylo mi ani horko ani zima. Akorat jsem trochu hybal se zipem u krku, tentokrat jen v mensim rozsahu :)


Neobstala? :(( Mne obstala skvele 8) Mike, pis prosim za sebe :twisted: - ty jsi ji tam nemel, nejses ja, mel jsi primaloftku a ty jeste k tomu snad patrej do vlakna, ze ktereho bylo toto prave proto oddeleno :twisted: ;)

Jinak samozrejme, de gustibus non est disputandum aneb proti chuti neni disputat. Kdyz ti vyhovuje primaloftka, a neni ti v ni pri pohybu moc horko a pri zastavkach moc zima, proc ne. Kazdy to muzeme mit fyziologicky trochu jinak. Mne tehdy vyhovovalo toto, a proto o te bunde taky pisu sem, ze. A zastavkou nemyslim par minut na vypiti caje nebo udelani fotek, to jsem (i diky tomu, ze neprofoukla i v docela silnejsim vetru) ani zadnou dalsi zateplovaci neoblikal.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 14:06

- jojo, ať nám nekecá do vrstvení obleční v zimě, když sám to nepoužívá
- jsem si při těchto mrazivých a větrných dnech (cca -5 a 15 °C, pocitová teplota -15 až -25 °C) zase ověřil to, že na tohle nestačí jako svrchní vrstva větrovka ani nemembránový SS, jsem musel nasadit Gore-Tex Active, to byla jiná liga
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod slezacekm » čtv bře 1, 2018 14:57

FrantaKrajta píše:Neobstala? :(( Mne obstala skvele 8) Mike, pis prosim za sebe :twisted: - ty jsi ji tam nemel, nejses ja, mel jsi primaloftku a ty jeste k tomu snad patrej do vlakna, ze ktereho bylo toto prave proto oddeleno :twisted: ;)

Já tomu tedy rozumím tak, že sice píšeš, že obstála, ale hned k tomu dodáváš, že nejdřív pod ni přiobléknout, pak na ni obléknout, pak nedostatečně zateplená na předlotí, pak malinkaté zipy. Poměrně dost negativ mi přijde. Mike popsal co měl na sobě s tím, že se nemusel přioblékat a bylo mu teplotně komfortně. To mi spíš přijde, že jeho oblečení obstálo.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 1, 2018 16:06

Tak ja vetsinou v tenoucky bunde z pertexu s lehkou vrstvou izolace v -15C a vic vetsinou nebeham jen v tilku. Ani na to ostatne neni urcena, a kazdy ma zimu jinak. A kdyz o necem pisu, snazim se napsat i subjektivni nedostatky, ktere proste budou vzdycky u vseho. A uz podruhy, kdyz pisu, ze mi obstala, tak to tak taky myslim! :evil: co je na tom nepochopitelne? Je to preci muj subjektivni soud.

A jak muzes srovnavat neco, co pisou dva ruzny lidi bez nejakych podrobnosti do online fora? Stejne to jsou dva subjektivni nazory, ktere nemuzes objektivne porovnavat, protoze nemas zadne informace o dalsich promennych, podminkach, zatezi, miste atd.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 16:22

@slezacekm: :smt023 tak jsem to myslel.

@FrantaKrajta: jasne, ze pocity jsou subjektivni, ale to, ze ses pri zastavkach musel prioblect, je objektivni ;-) Pro mne je tohle zasadni rozdil mezi temito dvema zpusoby oblekani. S vrstvenim se bez prevlekani neobejdes, s primaloftkou jo.

Podminky jsme meli +/- stejne, stejny den a nebyli jsme daleko od sebe.

fps píše:- jsem si při těchto mrazivých a větrných dnech (cca -5 a 15 °C, pocitová teplota -15 až -25 °C) zase ověřil to, že na tohle nestačí jako svrchní vrstva větrovka ani nemembránový SS, jsem musel nasadit Gore-Tex Active, to byla jiná liga

No vidis, ja jsem membranovku nepotreboval. V nedeli jsem si teda rano rikal, ze ji mozna nahore budu muset pres primaloftku prehodit, ale nedoslo na to. Rano, jak jsem vylezl z vlaku, tak byla fakt kosa, ve stinu a foukalo a rikal jsem si, ze tohle mozna moje stara zvalena primaloftka, co ztratila vetruodolnost, nahore neda. Pak jsem se ale chuzi zahral a na membranovku si uz ani nevzpomnel. A to tech -15 vecer bylo a foukalo slusne.

Jinak ted chodim kazdy den v min prodysne primaloftce a prestoze obcas fouka dost, tak je to uplne v pohode. A ted je otazka, jestli je tohle subjektivni nebo zpusobem oblekani. Tady fakt nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 1, 2018 23:44

Bohuzel jsme se asi nepotkali, jsme to mohli rovnou prohodit a vyzkouset ;) Zastavkama myslim spis pripravu spani az v noci a pod, na kratsi stani na Snezce ci fucak u kaplicky byla i ta DA celkem v pohode (znovu, protoze na rozdil od mnou drive zminovane Ternuy - take s PA - profoukla znatelne mene). Ale dost, ja ti klidne verim, ze ti tvuj system vyhovuje, ale ja zde pisu zkusenosti se svym, a s novou bundou, v pohybu na sneznicich a nesmekach do kopca. Ale kazdy to ma opravdu dost jinak...A fakt z toho nechci delat nejakou debatu co je lepsi, proste zde sdeluji subjektivni zkusenost a vic mne to fakt nebere. Protoze nic vic nez subjektivni zkusenost nikdy nebude, a at se kazdy obleka, jak mu vyhovuje...

Treba ja Kdyz se hybu, chci neco v cem mi bude pri pohybu akorat podle podminek venku, a kdyz dlouho stojim, tak je mi logicky zima a chci poradnou izolaci. Jestli ti na rezim pochodu i rezim klidu staci stejna bunda se syntetickou izolaci, ok, skvele. Mne ne. Taky mam kamarada co chodi v zime v tricku, ale nepresvedcuje vsechny okolo, ze by meli taky chodit stejne.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát bře 2, 2018 0:54

OK, sorry, nechtel jsem ti kazit radost z nove bundy :oops:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon dub 2, 2018 20:50

mike píše:OK, sorry, nechtel jsem ti kazit radost z nove bundy :oops:


To fakt nekazis, nejsem z tech, kdo by adoroval nejakou vec jen proto, ze je nova a ze jsem za ni vysolil spoustu prachu...(dobre, krome prvniho dne po koupi :D), proste mi stale vyhovuje, i po nekolika zimnich vypravach (krome zminovanych detailu a prave proto jsem je jmenoval), akorat do te debaty primaloft zateplena bunda vs cokoliv jineho se mi uplne nechce zabrusovat - kazdemu co jeho jest :D Kdyz byl naposledy trochu vetsi vichr, (cca 20m/s), uz pro mne jeji pertex nestacil, tak jsem nahodil jeste hardshell a bylo to v teploucku. Jde mi ciste jen o zkusenosti, ale ty jsou vzdycky individualni - tobe vyhovuje neco jineho, mne take, nekdy se shodneme, atd. A o tom forum je, ne? Se o ty osobni zkusenosti podelit, ale nikdy nebude nejaka bunda ci cokoliv jineho, co by sedelo vsem ve vsech podminkach.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Kiszoun » pon dub 2, 2018 21:27

Tož já teď taky koupil DA Alpha s těma zdvojenýma ramenama (údajně prototyp) za super cenu, protože znám majitele krámu... Ale zatím jsem ji měl jen v Polsku v trojměstí Gdaňsk, Sopoty, Gdyně a při pobřežním "treku" v teplotě vzduchu -8 a konstantního větru cca 60 až 70 km/h po dobu 4 hodin se zatím moc dobře neosvědčila. Bo mi byla zima a boční vítr foukal furt do té části bez Alphy :D
Nejsem si ale jistý, jestli by mi stačila i moje klasická climashiledová bunda (i když nepochybuji o tom, že by mi v ní bylo tepleji), holt ale moje blbost, že jsem na velice lehkou procházku po rovině vzal bundu na aktivní pohyb a jak idiot jsem nechal HS na pokoji v Gdaňsku (nějak jsem to neodhadl)...
Už se ale těším na nějaký kopec v plánovaném vrstvení DA Shark z thermocoolu a Alphu místo PWS na to :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pon led 28, 2019 13:56

Nemate nekdo Montane Ember pull-on? Zaujala me kombinace 90g/m^2 Alphy Direct pri vaze 230g. To mi prijde jako dost dobra mozna nahrada za lehci mikiny (i kdyz samozrejme trvanlivost a cena jsou oproti mikinam horsi).

Mimochodem, jaka je gramaz Alphy v DA Alpha? Nikde se mi to nepodarilo najit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod maty » pon led 28, 2019 15:43

Taky mam DA Alpha 2.0. Tuhle bundu si beru na rychle aktivity, kdy vim, ze budu stejne uplne cely zpoceny. Takze treba na nedelni prebehnuti z Krumlova pres Klet do Holubova a zpet. Na sobotni Plechy na sneznicich bych si ji nevzal, protoze to neni vetrovka a byla by v ni zima.

Jo a kapuce mi pada az do oci a musim ji ohrnovat :evil:
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » pon led 28, 2019 22:51

mitau píše:Mimochodem, jaka je gramaz Alphy v DA Alpha? Nikde se mi to nepodarilo najit.

Když jsem ji kupoval, psal jsem do DA a odpověděli, že 120 (nebo 125) g/m2
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 21:36

Tak ja som kupil tiez Polartec Alpha bundu na skialpy a tiez som s nou spokojny. Dobra vec.

Na majka kaslite, on je divny, on chodi v merine do mesta. :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení