Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 0:29

dkay píše:Nejsou to náhodou zcela neporovnatelné materiály? Nebo je víc typů PD a něco mi uchází?

Ne. Ano ;-) Prvni verzi Code prodavali jako PowerDry, ale latka vypada spis jako PowerGrid, ze ktereho je druha verze. A nejen vypada, taky se jinak chova, jak jsem psal, porovnaval jsem to primo s PowerDry od Zaja a rozdily zasadni. Pritom gramaz temer stejna. Code funguje dobre jen v horku, jinak je v nem chladno az zima, chybi vyrovnavani teplot.

dkay píše:Power Dry je velmi teplý a dobře dýchající materiál do o mnoho nižších teplot.

Hrozne zalezi na gramazi a konkretni variante materialu. Ta moje pres 20 let stara trika maji nizkou gramaz (tusim 104 g/m^2) a funguji v pohode i v +30. Ty uz si ted setrim jen na Alpy, jelikoz nic lepsiho jsem nepotkal a vydrz neni nekonecna. U nas nosim Zajo, kde uz je material "vylepseny" k horsimu, ale furt jsou dobre. Da se v nich tak do +25. Pak mam silnejsi Zajo a Haglofs, ktere pouzivam v zime, gramaz 174 - 196 myslim. Ty uz teple jsou a maji dlouhy rukav. Od Haglofs mam i to same s kratkym a to se neda, material je moc silny a takovy kontrast mezi telem a holyma rukama nesnesu.

ret255 píše:to tenke triko s kratkym rukavom vsak je asi prilis tenke, takze ze by nejak hrailo

A ted si vem, ze kdyz mi v tom vyse zminovanem Code bylo uz fakt kosa a prevlekl jsem se do Zaja, bylo mi za chvili prijemne teplo. Ono nehreje, ale vyrovnava teplotu. Dokud to s necim neporovnas, tak ti to ani neprijde, ale fakt to funguje.

dkay píše:Tady je pár fotek ekvivalentního modelu tomu co máme s manželkou, máme jen jiné barvy: https://imgur.com/a/WDDqWfF

Tohle je uplne neco jineho, puvodni PowerDry ma vnitrek uplne hladky a vnejsek clenity, na tom je zalozena jeho funkce. Bohuzel uplne jiny material pod stejnym nazvem, Polartec patri zabit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » stř lis 3, 2021 10:33

mike píše:Tohle je uplne neco jineho, puvodni PowerDry ma vnitrek uplne hladky a vnejsek clenity, na tom je zalozena jeho funkce. Bohuzel uplne jiny material pod stejnym nazvem, Polartec patri zabit.
Mozes dat nejaky graficky priklad? Ja mam to tenke zajo z oboch stran take iste, aj vnutrajsok aj vonkajsok je hladky. Tie posledne od nortfinderu kupovane pred rokom su tiez hladke z oboch stran, akurat maju taky štvorcekovy vzor.

@dkay trochu som hladal a asi som nasiel ten nazov toho tvojho mammut trika s dlhym, mal by to byt mammut cotopaxi zip pull, dokonca je jeden aj v nejakom prehistorickom outdoorshope z Trutnova na predaj, ale dat za to 70€ ak je to z roku 2009, uz nevedia co by za to pytali.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 3, 2021 11:58

ret255 píše:
@dkay trochu som hladal a asi som nasiel ten nazov toho tvojho mammut trika s dlhym, mal by to byt mammut cotopaxi zip pull, dokonca je jeden aj v nejakom prehistorickom outdoorshope z Trutnova na predaj, ale dat za to 70€ ak je to z roku 2009, uz nevedia co by za to pytali.


Jo, ten název mi něco říká. Na eBayi je teď dámské Sko https://www.ebay.com/itm/124794826475 - asi nic pro tebe ;) (spolehlivý prodejce se kterým jsem už dealoval).

Třeba za to manželčino jsem dal na eBayi $10 + poštovné a bylo téměř bez známek používání. Chce to čekat a nebát se tlačit na cenu.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » stř lis 3, 2021 13:24

zajímavá bunda do extrémnějších podmínek od britských Montane

https://sport-hlubina.cz/domu/2692-1275-montane-sabretooth-jacket-rocket-green-5055571753676.html#/4-velikost-m

zateplený mechanicky odolný softshell od polartecu asi vydrží úplně všechno, v zimě neprší, tak by to do tvrdších podmínek mohla být dobrá volba.....700 g je už nějaká váha
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 3, 2021 15:17

Pěkný čistý design, jak je u Montane zvykem. Ale zateplené membránovky bez pit zipů bych se bál. Nechápu proč je tam nedali, když cílí na alpinisty a pozicujou to jako velmi technickou bundu. Buď to a nebo vzít hustší ale dýchající nemembránový SS jako WB400 od Schoelleru nebo tak něco... jak sám píšeš, chcanec v zimě není moc problém.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 15:32

Kde tam vidis membranu? Ja tam ctu:

Materiál POLARTEC Power Shield
Prodyšnost 13 CFM


Chvalim uvedeni prodysnosti, jestli je to pravda, tak je to tak akorat. Ovsem 719 g je asi dvojnasobek toho, co je zdravo ;-)

Technicka: necituj prosim zbytecne (uklizeno).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 3, 2021 15:50

mike píše:Kde tam vidis membranu?


Popis té bundy tvrdí že je tam membrána a ten stejný popis je i na jiných českých eshopech. Takže buď kecají a je pravda že je tam čistý Power Shield (který podle webu Polartecu membránu nemá) a nebo mají pravdu a chybí tam uvedeno, že je to Power Shield Pro, který je membránový.

Montane už tu bundu ale neprodává, na jejich webu není, takže od výrobce se nic nedozvíme. Pokud je tam klasický PS, tak palec hore.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 15:55

Njn, popisum se bohuzel taky neda verit :roll: Tohle by ovsem vyresil dychaci test na miste. Pres 13 CFM se da dychat, pres membranu ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » stř lis 3, 2021 18:57

až se tam stavím, tak do té bundy zkusím chvíli foukat a pak dám vědět :)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 3, 2021 19:06

milarepa
pokud se neozves tak ses udusil, jo? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » stř lis 3, 2021 19:47

taková smrt by byla pro všechny mé známé něco jako super vtip na rozloučenou, na závěrečné rozlučkové párty by bylo hodně veselo "nesežrali ho medvědi, ani vlci, nespad ze skály do propasti, dokonce ani nezkolaboval při sexu s o generaci mladší partnerkou, ale udusil se ve zkušební kabince".....zkusím se ozvat :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 4, 2021 9:29

https://www.pandaoutdoor.cz/4782/montan ... hell-bunda

tady pisou PU laminat.. jinak hy treba do mesta mohla byt super (nejaky silnejsi SS by se mi do mesta hodil, at nemusim nosit triko s dlouhym + tenky ss, ale stacila by silnejsi bunda a bez trika s dlouhym pod ni) mela sem zajo kdysi byla super no vyrostla sem z ni... a nahradu uz nedelaj.

proste neco jako tilak trango s "chlupem" do mesta by bylo super, pac se musim vsude svlikat ze dvou vrstev a je to opruz
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv lis 4, 2021 10:53

Hm, tak to je další indicie že tam možná fakt je ten PS Pro a že to akorát neumí pořádně napsat. Bude nám to muset někdo odhodlaný zjistit osobně :)

odolný proti větru (nepropustí 99 % větru).


Pobavilo. :roll: Někdo by měl udělat encyklopedii "exaktních" vyjádření prodejců a výrobců ohledně propustnosti větru a vody u jejich materiálů... bylo by to kulervoucí čtení.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv lis 4, 2021 15:45

ret255 píše:Tu Marmot s PQA si myslel tu taku siroku bundu s volnym strihom co sa tu davnejsie preberala a ma ju tusim aj apuka a dalsi, co ma asi 60g tej alphy?
Apuka ma (mozna starsi verzi) Marmot Aplha bundu ale se 120 g Alphy a P Microlightem.

Ale Marmot delal i se 60g, s kapuci (coz mi jedine chybi na moji bunde).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv lis 4, 2021 16:09

mike píše:Problem? Ze se dokazu oblekat tak, ze funguju ve velkem rozsahu teplot je problem? To je spis vyhoda, ne? Problem mas ty. S hlavou.
...
S chapanim.
Atd
Miku, nechtel bys nekdy konecne reagovat na celek, co se napise a ne rozebrat to vetu po vete, vytrzene z kontextu??? Jinak budes mit vzdy problem s chapanim - teda pokud to nedelas schvalne, jen proto aby jsi me zase zdanlive rozebral na sroubky.

Tvuj spomenuty problem je (coz je tam napsane), ze mas nejake nastaveni organizmu, na to jsi nasel svuj zpusob oblekani, ktery ale kazdemu tlacis, ze je ten jediny spravny. A pro mnoho jinych lidi je to minimalne nevyhovujici.
mike píše:Ono se psalo? Pises to ty, nestyd se.
Ne, nebyl jsem sam, kdo Ti to psal. Ja se jen nenecham odradit Tvymi priblblymi poznamkami a napisu to klidne znovu.
mike píše:OMG, to sis prave vycucal z prstu, jak je tvym otresnym zvykem. PowerDry, aspon ten puvodni, ma unikatni dvouvrstvou konstrukci a je s nama pres 20 let
Aha, takze kdyz se po necem clovek trochu pidi a najde, jak to je, jen Tobe se to nehodi "do kramu", tak si to vycuca z prstu. Jak souvisi s tim, kolik a jakych verzi ma PowerGrid to, ze "je s nama pres 20 let"??? Polartec Classic 200 je s nami jeste dele a tech ruznych materialu s tim samym nazvem jsou/byly desitky - a to same plati pro Thermal Pro a jine veci od Polartecu. Dokonce se vybiraji materialy i podle toho jakou strukturu latky chces mit na rubove a licove strane. Stejne tak to lze rict ted i o Pertexich materialech i mnoha jinych.
PowerDry byl ten, jak pises, unikatni material s dvouvrstvou konstrukci, ale ty vrstvy mohly/mohou mit ruzne struktury, dokonce si slozenim materialu se mohou dokonce i mirne ruznit. Jedine, co netusim je, ktera verze byla uvedena kdy (pripadne kdy skoncila vyroba) ani kolik jich celkem bylo. Timpadem ale nedokazu rict ani to, jestli v case uvedeni existovala jenom jedina verze nebo uz bylo vice uprav. Kazdopadne je tezke rict, jestli Tvoje tricko je "z puvodniho" PowerDry, kdyz nikdo z nas netusi, ktera verze to je/byla.
Toto vsechno si muzes docela lehce najit. Jen to chce trocha snahy se o to zajimat - ale pro Tebe je asi jednodussi se navazet do mne, ze jo?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv lis 4, 2021 18:05

apuka píše:Ale Marmot delal i se 60g, s kapuci (coz mi jedine chybi na moji bunde).


To je ta moje varianta a ta kapuce celá vykrytá alphou je mňam! Kromě Marmotu jsem tohle viděl jedině na té vestě od Norrony co jsem jí tu linkoval. Marmot tu vestu už nemá a jestli s tím sekne i Norrona než ta moje odejde, tak se asi picnu... :-..

Kompromisní možnost je ještě nová Total Alpha od HP https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html ale ty profouknutelné panely na té kapuci jsou na pěst. O těch bokách radši ani nemluvím... :D
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 18:07

Coze? Panely na kapuci? Vzdycky, kdyz si myslim, ze nic blbejsiho se uz vymyslet neda, tak prijde cesky designer (DA, HP...) a vymysli to :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 19:10

apuka píše:Tvuj spomenuty problem je (coz je tam napsane), ze mas nejake nastaveni organizmu, na to jsi nasel svuj zpusob oblekani, ktery ale kazdemu tlacis, ze je ten jediny spravny. A pro mnoho jinych lidi je to minimalne nevyhovujici.

Jenze ja si myslim, ze je vyhovujici pro vetsinu lidi (vyjimky jiste budou), akorat to spousta z nich ani nezkusi, protoze maji v hlave klasicke vrstveni. S mym nastavenim to nesouvisi, viz treba Etheric, ktery ma uplne jine, v podstate opacne. Nevedu si poznamky, ale prijde mi, ze to fungovalo snad zatim snad kazdemu, kdo to tady zkusil.

apuka píše:Aha, takze kdyz se po necem clovek trochu pidi a najde, jak to je, jen Tobe se to nehodi "do kramu", tak si to vycuca z prstu. Jak souvisi s tim, kolik a jakych verzi ma PowerGrid to, ze "je s nama pres 20 let"???

PowerDry, PowerGrid je podstatne novejsi. Z prstu sis vycucal tohle Nejak zapominas pritom, ze tato vlastnost vychazi prave ze zkusenosti Polartecu s flisovymi materialy a ze i konstrukce Power Dry z nich hodne tezi. Souvisi to tak, ze PowerDry pred 20 lety nemel s tehdejsimi flisovymi materialy nic spolecneho a ty novejsi, na ktere se odkazujes, jeste neexistovaly. Tudiz je tvuj vyvod nesmyslny.

apuka píše:Kazdopadne je tezke rict, jestli Tvoje tricko je "z puvodniho" PowerDry, kdyz nikdo z nas netusi, ktera verze to je/byla.
Toto vsechno si muzes docela lehce najit. Jen to chce trocha snahy se o to zajimat

Neuveritelne, jak si dokazes odporovat v ramci nekolika vet :roll: Mluv ale laskave za sebe, ja tusim, jelikoz jsem se zajimal. Ta moje 23 (?) let stara verze vypada jako prvni a taky skvele odpovida obrazku, co meli na svych strankach. Aktualni uz je lehce updatovany, odpovida spis novejsi verzi, kterou pouzivalo treba Zajo, ale princip je stejny. Naopak, ty dalsi novejsi verze uz vypadaji a funguji jinak resp. moc nefunguji.

apuka píše:ale pro Tebe je asi jednodussi se navazet do mne, ze jo?

Ne, mne vubec nebavi se hrabat v hromadach blbosti, ktere generujes jak na bezicim pase a ktere si navzajem odporuji. To je horsi nez uklizet listi u lesa, ktere to pripomina. Reaguju jen proto, aby tomu nekdo nahodou neuveril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 4, 2021 19:18

dkay
ja teda nemam nic proti panelum (fleece) ale merino? ja nevim, za me to proste drzi vlhkost vic nez by melo a nevim, jestli bych to chtela zrovna na to podpazi a boky = mokry a nachylny na ofouknuti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » čtv lis 4, 2021 21:43

Dle meho nazoru je PA vhodnejsi pro vysoce potive aktivity oproti izolacim s podsivkou, ktera neuschne dokud se nezvolni. Navic se stoupajicim vykonem rapidne klesa potreba izolace, takze neni duvod honit se za nejvyssim .clo. Loft se da obnovit pomerne snadno, coz u syntetiky nelze. Takze dalsi plus. Oproti jinym fleeckam nebo pws tolik nestudi kdyz navlhne, dnes jsem si to opet vyzkousel. K tomu zahreje velice rychle po nasazeni a sbalitelnost je slusna, da se tedy vyuzit i jako zalozni. Nevyhodou bych oznacil ne moc user-friendly matros, chytne se na to ledacos a taky neni stretchovy. Jinak na chozeni pod nulou volim PL + jednu zakladni vrstvu (ruzne tlustou).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 22:02

Vyssi clo ti umozni pouzit min materialu tj. mas nizsi vahu, lepsi sbalitelnost a na tele je to prijemnejsi. Takze na intenzivni pohyb ti staci treba 40 g/m^2 PL, zatimco PA potrebujes 80.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » čtv lis 4, 2021 22:11

V tomhle pripade si myslim, ze je prijemnejsi absence lepive podsivky nez nizsi vaha. Pro zalozni variantu zase hraje roli nizsi vaha.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 22:16

Proc bys kupoval bundu s lepivou podsivkou? ;-) Ja takove nemam. Resp. na hole ruce se asi pri poceni lepit muzou, ale pod primaloftky v zime pouzivam trika s dlouhym, s kratkym jen ve meste a na vychazky, kdy se moc nepotim a nelepi se.

Ja teda naopak hladkou podsivku chci, ruzne chlupatiny jsou mi na kuzi neprijemne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » čtv lis 4, 2021 22:46

Bavime se stale o vysoce potivych aktivitach ala beh nebo svizna chuze do kopce. Ve chvili, kdy z tebe tece, navlhne jakakoliv podsivka a nalepi se. u PA tohle nastane az ve chvili, kdy se to cele nacuca a to trva mnohem dyl. Dokonce si myslim, ze vyssi vaha pri stejnem clo je v tomhle pripade plus, pojme to vic vody, ktera se v cele strukture odpari na vetsi plose.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 22:53

Kdyz mam na sobe PowerDry s dlouhym, tak ne. Navlhne triko a z nej se pot odparuje skrz bundu (nebo pres rozepnuty zip). Podsivka naopak byva uplne sucha. Na hole rule by se lepila, ale prave proto mam to triko. Dobra prvni vrstva je zasadni.

Pisu o chuzi na sneznicich do kopce, kde mam prumer pres 150 tepu za minutu a z bundy se kouri. Nahore mam mokre triko, bunda je mokra na povrchu, ale uvnitr sucha a kdyz ji zapnu a bud mam pauzu nebo jdu po rovine, tak triko uschne a povrch bundy casem taky (tam je to fuk).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát lis 5, 2021 16:15

mike píše:PowerDry, PowerGrid je podstatne novejsi.
Tam melo byt napsano, samozrejme, PowerDry, snad je to z kontextu dost jasne, PowerGrid pred 20-ti lety opravdu neexistoval, vsak taky vychazi z PowerDry, je to jeho "vylepseni", jakysi pokracovatel.
mike píše:Souvisi to tak, ze PowerDry pred 20 lety nemel s tehdejsimi flisovymi materialy nic spolecneho a ty novejsi, na ktere se odkazujes, jeste neexistovaly. Tudiz je tvuj vyvod nesmyslny.
HE??? Spominal jsem P Classic a Thermal Pro. Z obojiho mame dona stale funckni mikiny kupovane pred vice nez 20-ti lety - to jsme asi predbehli dobu a kupovali jsem jeste neexistujici materialy. V male ceske firme, ktera zdaleka nebyla prvni na svete, ktere z nich sila... Stejne tak min. 20 let nazad jsem kupoval P WindPro mikinu. A vsechny ty flisove materialy uz tehdy mely nekolik "modifikaci".
Zrovna Thermal Pro je dvouvrstvy material, stejne jako PowerDry. Konec-koncu, plati to i pro Classic, proto existuji ruzne struktury vnejsi i vnitrni strany - meni se struktura bud v jedne nebo druhe vrstve.
Takze zatim mi vychazi, ze akurat Ty si vycucavas z prstu (klamlive) duvody, proc bych ja mel neco vycucavat z prstu. Hlavne proto, ze o tom fakt nic nevis.
mike píše:Neuveritelne, jak si dokazes odporovat v ramci nekolika vet :roll: Mluv ale laskave za sebe, ja tusim, jelikoz jsem se zajimal. Ta moje 23 (?) let stara verze vypada jako prvni a taky skvele odpovida obrazku, co meli na svych strankach.
HE??? Muzes krome vymysleni i napsat, v cem bych si mel odporovat???

PowerDry se vyrabi uz od pocatku roku 1995, takze i kdyby to Tvoje prvni triko bylo z r. 98, tak to uz jsou tri roky vyvoje a zmen, resp. verzi. (Tady mas timeline Polartecu, kde muzes videt i kdy vznikalu ty ruzne fleecove materialy, napr. ze o rok pred PowerDryem vznikl Powerstretch, ktery je taky dvouvrstvy material a nejspis to bylo zakladem PowerDryu.)
mike píše:Reaguju jen proto, aby tomu nekdo nahodou neuveril.
Ano, a proto casto pises nicim nepodlozene veci a podsouvas mi vymysleni jen proto, ze Tobe se nechce hledat, jak to opravdu je a nesedi Ti to k Tvemu pohledu na vec. Jako napr. v tomto pripade.

Jako opravdu nevim, proc se tak casto musis vyjadrovat zrovna v tomto vlakne, kdyz tady nic jineho nedelas jen prudis a shazujes vsechno, co vyzniva jako chvala PA nebo vrstveni. Pricemz o aktualnim zpusobu vrstveni za poslednich min. 20 let asi nic netusis a o PA mas vyhraneny nazor na zaklade tech 5 minut zkouseni v obchode.
Opravdu vhodna odborna uroven na diskuzi o danych vecech. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát lis 5, 2021 17:38

:roll: mne uz to fakt nebavi...

apuka píše:HE??? Spominal jsem P Classic a Thermal Pro.

Jeste predtim jsi psal o modernich fliskach, kterym pry nerozumim. Tyhle jsou klasicke a s nima nema puvodni PowerDry nic spolecneho. Mel jsem pred tema 20+ lety oboji.

apuka píše:HE??? Muzes krome vymysleni i napsat, v cem bych si mel odporovat???

:roll:
Kazdopadne je tezke rict, jestli Tvoje tricko je "z puvodniho" PowerDry, kdyz nikdo z nas netusi, ktera verze to je/byla.
Toto vsechno si muzes docela lehce najit. Jen to chce trocha snahy se o to zajimat
Je teda mozne, ze v tve pokazene hlave si to neodporuje, ale kam s ni mas jit uz jsem ti psal :twisted:

apuka píše:Jako opravdu nevim, proc se tak casto musis vyjadrovat zrovna v tomto vlakne

Zrovna se vyjadruju proto, ze rec je o PowerDry a s tim bych rekl, ze mam mozna nejvetsi zkusenosti z celeho fora.

apuka píše:PowerDry se vyrabi uz od pocatku roku 1995, takze i kdyby to Tvoje prvni triko bylo z r. 98, tak to uz jsou tri roky vyvoje a zmen, resp. verzi.

V te dobe se za tri roky nic nemenilo. Kupoval jsem tech tricek vic (i pro pritelkyni) v rozmezi nekolika let a material byl furt stejny. Ruzne gramaze, ale jinak vypadal uplne stejne, ted se naopak i gramaze trochu lisi (silnejsi tricka od Zaja maji clenitejsi povrch, nez tenka).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » pon lis 8, 2021 14:52

Z tych alpha bund v tomto roku vyzera z ceskych znaciek najschopnejsie asi ta najnovsia verzia od DA, bunda alpha jacket, ten pertex air vyzera, ze pouzili vsade v dvojfarebnom prvedeni, pod rukavimi je akysi strecovy material co ma sluzit na odvod potu a tusim aj kapuca je teraz z pertexu a konecne je aj v nej alpha podobne ako v tej rabke, este by mohli doplnit udaje o gramazi tej alphy a bolo by to ok, nie ze by som to isiel kupovat, ale oproti tym predoslim verziam a tej tohtorocnej od HP to vyzera slubnejsie, hlavne ta kapuca a nepouzili merino. Dalsie roky ju uz pravdepodobne vyrabat asi nebudu, ale posledna verzia vyzera byt zatial najvydarenejsia.
https://www.directalpine.cz/bunda-alpha-jacket-25
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pon lis 8, 2021 15:47

Jo no, vypadá to na zdaleka nejschopnější PA výrobek co jsem v poslední době viděl, i střihově - anatomický ale ne extrémně, krk krytý i při stažené kapuci, stahování lemu dole. Pokud ten SS co je v podpaží je podobný co používají na svých softshellkách a pustí pot ven při dost slušné odolnosti proti větru, tak se Highpoint může jít zahrabat. Povedla se.

Na tom produktovém videu je vidět v pár záběrech ta alpha a podle mě je to 120ka. 60 to stoprocentně není, možná něco mezi tím, ale vypadá to hodně chlupatě... (viz https://backpackinglight.com/forums/top ... st-3431605)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » stř lis 24, 2021 0:52

Vexo píše:Dle meho nazoru je PA vhodnejsi pro vysoce potive aktivity oproti izolacim s podsivkou, ktera neuschne dokud se nezvolni. Navic se stoupajicim vykonem rapidne klesa potreba izolace, takze neni duvod honit se za nejvyssim .clo. Loft se da obnovit pomerne snadno, coz u syntetiky nelze. Takze dalsi plus. Oproti jinym fleeckam nebo pws tolik nestudi kdyz navlhne, dnes jsem si to opet vyzkousel. K tomu zahreje velice rychle po nasazeni a sbalitelnost je slusna, da se tedy vyuzit i jako zalozni. Nevyhodou bych oznacil ne moc user-friendly matros, chytne se na to ledacos a taky neni stretchovy. Jinak na chozeni pod nulou volim PL + jednu zakladni vrstvu (ruzne tlustou).
Taktiez by som to tak videl, mne to funguje najlepsie pod softshelkou, a na nosenie na jar/jesen, no rad by som nieco aj s rukavom idealne tak 60-90g tej alphy, mohla by to byt taka mikina na telo, nieco ako ta montane allez s kapucou, akurat bez zipsu a roznych zbytocnych vreciek, aby sa to dalo nosit priamo na telo.

Dnes som narazil na jednu, ktora by to viac menej splnovala, ma len jediny drobny problem, ze sa viac ci menej neda kupit, vyraba to totiz jedna baba z Portlandu, studuje/pracuje ako sestricka a pocas pandemie si povedala, ze zacne sit mikiny z PA, vyzera ze sa to stale uci, ale take nieco by som si vedel predstavit. Vola sa to senchi https://senchidesigns.com
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení