Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » úte říj 24, 2023 17:21

Bunda Acepac Contour Alpha

Dneska 2 hodiny v lehkem desti a bunda neprochcala ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 18:40

Co se divis, vzdyt to ma "C6 DWR upravu", tj. jeste takovou, ktera docela slusne funguje. Neni to sice C8 DWR na puvodnich starych Pertexech, ale funguje a drzi.
Jen Te ekologove nebudou mit moc radi :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » úte říj 24, 2023 20:03

booze to asi myslel s tim, ze ta bunda ma spatnou prodysnost. Ja ji po podobnem pocitu z materialu a zkusenosti boozeho s relanym pouzitim radeji vratil, dokud jsem mohl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 20:45

Jo, mi je jasne, ze myslel na spatnou prodysnoust - jen ze bunda nepromokla s tou spatnou prodysnosti nemusi souviset. A naopak, i spatne prodysna bunda muze promoknout okamzite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » stř říj 25, 2023 22:09

Zkusenost je takova ze DWR udela z bundy totalni igelit. Vse je DWR a je to z duvodu, ze pri tkani latky jim vlakno lip klouze na stavu a zapada do sebe. DWR je uz na pocatku na vlakne a pak to napisou jako plus k latce. Naposledy sem odstranoval DWR z latky Lenorem. To svinstvo vyzere DWR pri prvnim prani, ale odstranit lenor trvalo dalsi tri prani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv říj 26, 2023 11:55

Jak-ktere DWR... Ale prave jeste ty FCB by mely relativne slusne fungovat bez az takoveho ucinku na prodysnost. Teda alespon stara C8, C6 to nevim.

Navic si vubec nemyslim, ze by se u te bundy osetrovalo uz primo vlakno. Spise vyrobci osetri uz hotovou latku, nekdy az hotovou bundu. Kdyby osetrili vlakno samotne, tak se to zohledni pri tkani - a taky to tak jednoduse ani Lenorem nezrusis. Osetreni latky a jeste vice hotoveho vyrobku uz muze zanest "diry" mezi vlaknama v latce a muze ovlivnit prodysnost i vyrazne. Na druhe strane se to jednoduseji da odstranit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » čtv říj 26, 2023 17:11

To si nemyslim. Impregnaci na gtx jsem trochu nalil na plech a cekal co se stane, az se kapalima odpari. Vznikla placka, ktera byla jako zaschnuty Herkules (to lepidlo ne salam)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon lis 20, 2023 9:22

booze píše: Pres den jsem se v ni zapotil, OK bylo teplo, tak jsem si rikal ze vecer zahreje.
Nezahreje nebot ten sustak je igelit a debil, ktery to vymyslel, at radeji dal nepremysli.
Můžeš prosím rozepsat jaké vrstvy jsi pod bundou měl a jaká byla okolní teplota? Díky, Lukáš.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pon lis 20, 2023 21:53

Ahoj Lukáši, díky že píšeš. Napsal jsem svou recenzi na bundu i na Heureka. Recenze z Heureka zmizla neznámo kam.

Teď jsem testoval i o víkendu bundu cca na 15 km, kdy dost foukalo a měl jsem pod ní jen tenké merino triko. V bundě jsem se stejně zapařil. Nedalo mi to a v cestě jsem pokračoval bez trička, jenom čistě s bundou na holé tělo. Cca po dalším asi šestém km jsem cítil jak mi z rukávu teče pot. Ten šusťák kterým je Alfě, je igelit a to tak vůbec nemá tak být.

Když jsem byl plavat, tak jsem si dal bundu na holé tělo a správně bych měl při pohybu být v suchu. To se vůbec neděje a jsem akorát zapařený v igelitu, který pořád "hřeje", ale neodpařuje se vůbec pot.

Dejte tam prosím jiný šusťák, zachovejte střih, do kapuce dejte Alfu, vnitřek kapes udělejte z nějaké sitoviny, tři vrstvy igelitu na břichu jsou na 3,14ču děkuji

A jsem rád že jsi se ozval a doufám, že nějak mé reakce budou vyslyšeny jinak je to dobré. Paní od vás mě nebyla schopná sdělit "Kolik gramů Alfy na m2 se nachází v bundě."

Ta bunda musi moc dychat. Něco jako bavlnena bunda.

Pokud to máte z katalogu, tak OK. Ale pokud je to vas vyvoj, tak jste totálně zabily Alphu.

Muzu ti poslat moji starou Marmot bundu, aby jsi pochopil o cem mluvim.

Počasí:
Hladina moře486 m
Temperatur5.0 °C
Rosný bod2.8 °C
Vítr Severovýchod, 15km/h 
Vlhkost86 %
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pon lis 20, 2023 22:14

Jak jsem psal - mel jsem budnu jen doma a po dlouhem rozmysleni jsem ji nakonec vratil.

Pri zkouseni uvnitr jsem mel pocit, ze prodysnost toho sustaku bude spatna, i kdyz to byl vzhledem k podminkam opravdu jen naznak - ale srovnani s dost znamymi znackami mam.

Uplny souhlas s booze ohledne sustaku a dolnich kapes. U kapuci nevim, jak by mela byl koncipovana - pro Acepac a pouziti na kolo s prilbou mi vlastne soucasny stav dava naprosty smysl (kvuli cyklisticke prilbe chcete vetsi kapuci, ktera je krasne stahovatelna. Vypodlozeni Alphou by mohlo byt zbytecne tezke a navic netusim, jestli by se to nejak divne Alpha nekrabatila)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pon lis 20, 2023 22:18

S tou kapuci jsem to teda nedomyslel.

Pokud je to mysleno na prilbu, tak ok sustak. Pokud pod prilbu, tak ta Alpha na me plese by byla plus.

Bunda je tusim testovana nejakym xy chlapcem na bezkach pokud se nepletu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pon lis 20, 2023 22:51

Vychazim jen z toho, ze se bunda prodava pod znackou Acepac, ktera hlavne prodava bikepackingove brasny. Proto jsem predpokladal, ze chteji, aby ta bunda byla vhodna i na kolo.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte lis 21, 2023 9:51

Ahoj, díky za odpovědi. V bundě je Alpha direct 90, tedy 85g/m2. Po osobním testování jsem došel k závěru, že by mi stačila 60ka. Bunda je testována jak na kole tak při dalších aktivitách jako jsou běžky, sněžnice a pěší turistika. Upřímně, nejlépe funguje při teplotách blízkých nule a pod ní. Osobně jsem pod ní neměl nikdy oblečeno víc než 160g merino triko, jak s dlouhým nebo krátkým rukávem. Bunda je koncipována jako zateplená větrovka, při výběru svrchního materiálu byla brána v potaz odolnost proti profouknutí, schopnost udržet teplo a prodyšnost. Použitý materiál je kombinací požadovaných vlastností. Nemusí vyhovovat všem uživatelům, je jiná než konkurenční produkty na trhu, kde je Alpha často kombinovaná s Powerstretchem, Gridem a jinými prodyšnějšími materiály, ať už z důvodu prodyšnosti, cenové úspory nebo techničtějšího vzhledu. Použitý svrchní materiál prodyšný je, možná pocitově méně než konkurenční a chápu, že při porovnání s léty používaným produktem může působit nedostatečně, ale to se po pár vypráních trochu změní, hned bych ho nezatracoval a už vůbec ne po pouhém vizuálním odhadu. Kapuce je koncipována jak přes, tak pod helmu. Vzhledem k univerzálnosti použití není zateplená, ušetří to hmotnost a Buff nebo lehká čepice nezateplenou kapuci řeší. Materiál kapes a ostatní komentáře předám, díky za ně. Je to první Alpha vlaštovka a sami máme v šuplíku několik nápadů na úpravy verze II.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » úte lis 21, 2023 12:05

@Pinguinoutdoor: Kolik má tedy ten svrchní materiál CFM rating? Ať tu jsou nějaká jasná čísla a ne pocity. Protože takhle to opravdu z boozeho popisu vypadá jako igelit, jestli při tom zapaření jenom šel a neběžel.

@booze: Kdybys ještě sehnal RAB Alpha Direct (což už asi neseženeš), tak to by pro tebe byla ideální bunda. Alpha všude stejně i v kapuci. Dnes ráno jsem v ní běžel na otužování k rybníku a zpátky celkem asi 8km a trochu vlhká byla, ale schne opravdu rychle. To jsem ji měl ještě při převlíkání položenou na mokré trávě, abych nemusel stát na ledové zemi. Měl jsem ji na na holé tělo bez spodní vrstvy, ten materiál je velmi příjemný.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte lis 21, 2023 12:09

oodoow píše:Kolik má tedy ten svrchní materiál CFM rating? Ať tu jsou nějaká jasná čísla a ne pocity.
Hm... problem je o prodysnosti (odvodu par), ne o profouknutelnosti, tak naco takova hodnota? :twisted:

Vyssim CFM zabijes jine vlastnosti Alphy - a odvod par se fakt neresi jen "vyfouknutim", vymenou vzduchu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » úte lis 21, 2023 12:16

@apuka: No, to si tu naštěstí myslíš jenom ty. Ostatním tak nějak došlo, že když projde vzduch odejdou i páry a na CFM u větrovek jim dost záleží. ;-)
Tak speciálně pro tebe úplně náhodnej odkaz z bpl.
bpl píše:As the windshirt's CFM goes up, its ability to pass water vapor increases up to about 35 CFM.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte lis 21, 2023 22:58

@oodoow: ano odejdou jenze stejne tak "odejde" i izolace/teplo. Proto jsem psal, ze s vysokym CFM zabijes jiniu vlastnost P Alpha.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » úte lis 21, 2023 23:11

tak na bpl se tusim taky resilo, ze u PA spojene s nedostatecne prodysnou svrchni vrstvou muze navic kondenzovat vlhkost zevnitr svrchni latky. A R. Niesly radeji doporucil vetrovku s oddelenou mikynou. Cas pokrocil a nastesti uz se dela dost samostatnych PA bez dodatecnych vrstev a clovek si to nakombinuje dle potreby.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » stř lis 22, 2023 7:57

Pod tou látkou kondenzuje prostě pára. Tím se vlastně zapaříš, potom následně kondenzace veškeré páry zateče do rukávu a nebo přes záda na zadek.

Ta látka je od základu špatně je to zabití celé Alfy.

Pokud bych s tou bundou jel na kole nebo na běžkách, tak se zapařím a při zastávce prochladnu několikrát víc z důvodu,že budu moc mokrý. Jsem zvyklý se jít otužovat v zimě i když je třeba -5 a mám na sobě jenom Alfu vylezu z vody a na tělo si dávám Alfu, než dojdu domů jsem suchý.

Nevím v jakém prostředí byla bunda před uvedením na trh reálně testovaná a jak testy vypadaly, ale můj pocit je že bunda neobstojí ani při normální chůzi aniž by ses zapařil.
Dovolim si shruti: pokud se na bunde Acepac zmeni svrchni latka, kterou je obalena Alpha, za latku prodysnejsi a do kapes se da sitovina, tak ta bunda je naprosto boozi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » stř lis 22, 2023 8:25

O stránku zpět jsem dával tip na cyklo bundu s PA od Sugoi na moolbike.cz, vyprodávají ji teď s kódem BF za cca 450,-Kč .... jde o první generaci PA zevnitř je síťovaná podšívka, vrchní matroš je prodyšný, boky a spodní strana rukávů pružný materiál. Modelový rok 2016, mám z té doby první bundu s PA od Rabu, kde je svrchní materiál pertex microlight a boky se spodní stranou rukávů z polartec powerstretch a uvnitř taky síťovaná podšívka. Obě bundy jsou srovnatelné a fungují podle představ...Sugoi je uzpůsobená jako cyklo bunda v XL sedí na 195 cm a 91kg, rukávy dlouhé a zadní díl pod zadek, kapsy má dvě na zádech a malou na prsou. Měl jsem ji o víkendu ve Slezských Beskydech a ve větru a chumelenici fungovala bez problémů. V Rabce je 60g izolace PA a v Sugoi uvedeno není, ale odhaduji, že to bude podobné
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 9:38

tak sem se hecla a za 510 i s dopravnym objednala. Vzala sem Mko, snad jsem trefila velikost, nemaji tam velikostni tabulky. Neco co ma dlouhy rukavy a zadni dil pod zadek proste nutne potrebuju :D ale doufam, ze ty zipy na zadni strane nejsou trhaci sitky od batohu. Sice sem se zarekla, ze si letos nic nekoupim, ale jezisek se blizi, aspon budu mit co strcit muzi, az se prijde zeptat, co by mi asi tak mohl prinest :D

PA sem si hodne oblibila, hlavne se s tim asi bude lip oblikat/vyslikat, nez kdyz mam tenkej dlouhej rukav, PA, SS... muzu PA + SS nahradit jednou bundou. Tak snad ta velikost bude dobra.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » stř lis 22, 2023 9:41

Muzes poslat odkaz? Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 9:56

aksam to daval o stranu zpet a jeste to tu pise :D

https://www.moolbike.cz/cyklisticke-bun ... ska-bunda/
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » stř lis 22, 2023 10:14

Ano, jsem liny. :mrgreen:
Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » stř lis 22, 2023 10:40

By ma zaujimalo z akej casovej kapsule tu bundu vyhrabali. Podla nazvu som na nu nasiel recenziu z 2016 roku.
https://road.cc/content/review/181100-s ... ike-jacket
Pise sa tam, ze ma nejaku membranu, zaujala ma tam tato veta
It really is breathable too; maybe not in the same league as Gore-Tex, but then Gore-Tex doesn't retain warmth anything like this.
Hmm...
Bunda by to nemusela byt zla, len ta membrana to celkom nejde dohromady, plus bocne panely su bez tej alphy, z pruzneho materialu, takze to by mohlo byt limitujuce. Tu som nasiel, nejaku gramaz, nepise sa, ze je to z izolacie ale je tam udaj o 30g.
https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/sug ... /1326181/p

Budu ma zaujimat prve dojmy od mawenzi, pripadne niekoho dalsieho, aksam si tam membranu nevsimol?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 11:32

aksam pise, ze ten matros je prodysny, takze mu verim.

panely mi obecne nevadi, otazka je, jak moc budou siroky na rukavech (nevadi mi uzsi cast na vnitrni strane ruky, ale vadi mi, kdyz to jde pres pul paze, to pak virt fakt citim).
Co mi vadi hodne je ten krivej zip, to je ultra uchylnost, ale tak vzdycky se to da vratit. Ale za 500 ji rada testnu.

hlavne sem chtela nejakou svetlou bundu, kdyz chodim tady u nas, puvodne sem si objednala zlutou tu kilpi adisa nekde v akci za 800, jenze u kilpi je videt (stejne jako u EE, takze ono to asi neni segmentem cilovych zakaznicku), ze co kus, to original, takze mi stejna velikost stejnyho modelu byla mala :D a pak sem to moc neresila.

uz ji predali zasilkovne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » stř lis 22, 2023 12:18

Taky jsem jí za ty peníze objednal na vyzkoušení. Sice jsem jí úplně nepotřeboval a moc se mi nelíbí, ale co když bude o to líp fungovat. :)
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » stř lis 22, 2023 12:23

Podle mého bunda žádnou membránu nemá, svrchní materiál jsem prodýchnul, u visaček je jen Polartec Alpha...svrchní materiál je jemný možná to má nějakou DWR....je uzpůsobená na kolo, křivý zip mi problém nedělá, hlavní využití u sebe vidím na běžky případně pásy a kolo.....střih je sportovní slim fit. Na sugoi.com je velikostní tabulka rozměry odpovídají a na Moolbike ji vytáhli ze skladů, vyprodávají tam za dobré ceny i dresy, kraťasy a další cyklo hadry ze starších kolekcí.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 13:36

aksam
tabulku jsem nasla, orientovala jsem se podle ni, ale doufam, ze bude pasovat i na tuhle bundu (tu sem tam nenasla).
tak doufam, ze se vlezu do slim fit Mka, napul sem uvazovala i o L, ale kdyz si psal ze mas XL tak sem asi zustala u toho Mka :D (bych pres boky potrebovala o par cm vic, nez pisou v tabulce)

DrZkaza
DrZkaza píše:Sice jsem jí úplně nepotřeboval a moc se mi nelíbí, ale co když bude o to líp fungovat.

no presne :D :D

hlavne na tom se nema co zkazit, to neni membrana...

s membranou a recenzi je to takovy... vsichni vime, jak vypadaji nektery recenze v cechach, takze asi me neprekvapuje ze si nekdo mysli, ze je na bunde membrana (navic nekdy byva vetruodolna nejaka igelitova jen na mistech vystavenych vetru), hlavne membrana na bunde co ma strechovy panely fakt dava smysl, ze... takze to sem s prehledem ignorovala to slovo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř lis 22, 2023 14:26

Nemít ty panely, bral bych ju taky. Tvl, co je to za módu, izolační bunda, která izoluje jenom někde ](*,) Nechtějí vyrobit třeba membránovku, ale boky a vnitřní stranu rukávů udělat z prodyšnýho Pertexu? Ach ty módní blbiny...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení