Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob říj 7, 2023 12:13

Takze jsem ji objednal a uvidim, co mi dojde
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Quido » sob říj 7, 2023 20:27

@booze
tak to jsem taky zvedavy - dej hned, jak to pujde, reference...

...a k tem velikostem, pokud se da verit tabulce, tak je to posunute o jednu velikost - skoro to odpovida americkym velikostem, jako ma treba TNF, kdy XL/TG odpovida zhruba nasim XXL...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » čtv říj 19, 2023 15:07

Bunda Acepac Contour Alpha
Plusy:
-strih je boozi sedi krasne, nikde neplanda netahne a je dlouha. Nad strihem nekdo premyslel, kdo tomu rozumi. Opavdu vychytana bunda.
-zakonceni rukavu na zapesti. Nahore je udelany lem a dole gumicka.
-zip az je krku.
-odhaduju to na 80g/m2 Alphy.
-kapsy jsou vis.
-ukonceni zad je sustak (obalena Alpha).
-stahovani v pase, ale jenom zadni cast.
-stahovani gumicek na kapuci.
-perfektni regulace kapuce

Minusy:
-sustak nejde profouknout, uvidim po par pranich. V bunde jsem spal a nepotil jsem se. Ve vetru jsem s ni zatim nebyl.
-kapuce je jen sustak to me dost stve. Necham dosit vnitrek
-kapsy jsou sustakove, takze ma pak uzivatel 3 vrstvy sustaku na brichu
-pri zaple bunde nekde nasadit kapuce

-kapuce susti
- a ted to nejhorsi bububu Made in China :twisted:

Porovnavam ji mona az moc s moji starou Marmot, kde uz neni Alpha,tak husta a bunda je jak pytel.
Nebyt toho sustaku tak dostane i zlateho bludistaka, ale dam uplnemu hodnocenibzatim cas. Takze za me je minus nezateplena kapuce a sustiv sustak.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » čtv říj 19, 2023 19:24

Už má někdo tu čistou alphu od Senchi? By mě zajímalo jestli se to hned nerozpadne.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 19, 2023 19:30

proc by se to melo rozpadnout? mas strach o kvalitu senchi nebo siti primo jen PA bez niceho? co mam silvini tilko, kde je jen alpha a svy, tak to je v pohode a zatim to dobre drzi, ale nosim ho spis jen v zime, tak za sebou nema jeste vyssi desitky pobytu na tele
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » čtv říj 19, 2023 19:36

Mám strach o PA bez další vrstvy. Asi to vydrží, když se na to bude vždycky dávat ještě vnější vrstva. Ale bez ní to bude asi choloustivé, aspoň to tak vypadá. Třeba kdyby na tom byl přímo batoh.
To tílko mě zajímá, můžeš dát odkaz?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pát říj 20, 2023 7:27

PA bez vnejsi latky je jako odlehcene normalni fleece. Drzi se v tom bordel a jde spatne oddelat (vetvicky,listi). Kdys se zachytis o vetvicku tak se netrha.

V kombinaci s vnejsi propustnou latkou je to boozi. :prayer: Pouziti primo na holou kuzi plus dalsi vrstva.

Jinak pro me zbytecnost, kterou nahradi tezsi fleece.

Ja patram v cem byla obalena prvni PA, kterou dostaly US Navy Seals. Pokud tu latku sezenu, tak urcite si necham bundu usit. Po vyzkouseni army originalu je to uplne presne to, co chci. Maji ten sustak uplne propustny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 8:59

Taky si myslim, ze PA samotna vydrzi. Ta umelohmotna "osnova" je drzak a chlupy jsou na nem uchycene kvalitne. Jan - jak booze pise - bude se v tom drzet jakykoliv bordel. Podle mne rozumne materialy ruksaku tomu nijak extra vadit nebudou, jen to nesmit byt takove materialy na popruzich, co dokazou rozedrit i normalni bundu a nemel bys mit suchace tak, ze se budou pri pohybu dotykat te Alphy.

Ale taky nevidim uplne smysl to mit na sobe bez nejake dalsi vrstvy. Je to opravdu neskutecne profoukavy material. kdyz je "bez ochrany". Tj. fajn, kdyz si postojis v bezvetri, bude Te drzet v teplu, kdyz zacnes chodit, uz tak zacne pres nej profukovat a ztracet teplo, chlupy se budou hybat a nedrzi vzduchove bubliny. Pokud v tom chces chodit rychleji, nedejboze behat, to bude vice-mene k nicemu. Jedine, ze bys to myslel, ze se za rychle chuze/behu zahrivas dost svoji cinnosti a chces, aby se Ti teplo (v bezvetri) neztracelo, kdyz se zastavis - ale nechces se oblekat/svlekat. To by mohlo fungovat.

Dalsi rozumne pouziti vidim na spani ve spacaku, kdyz chci mit teplo ale neprehrivat se (z obleceni).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » pát říj 20, 2023 9:50

booze píše:Jinak pro me zbytecnost, kterou nahradi tezsi fleece.

Těžší fleece je těžší. :) Tohle neváží skoro nic.
S větrovkou by to mohlo dobře fungovat a zároveň by šlo nosit větrovku nebo tohle zvlášť podle potřeby.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 10:56

Jo, pokud to das pod vetrovku, bude to fungovat dobre - a nemusis se taky obavat, ze Ti to ruksak znici. Ja chodim s ruksakem vzdy a ne uplne lehkym (Ortovox Peak 45, v nem obleceni - tepla bunda, vetrovka, rukavice, membranova souprava, plastenka na batoh, celovka, bryle s pouzdrem, jidlo, piti /1,5l Nalgene/ a k tomu rel. tezka penezenka, nekdy i dve /CZK a EUR/,klice, ...). Na bunde s Microlightem jako svrchni vrstvou je sice za ty roky a mnozstvi prani videt, ze uz neni jako nova, PA je trochu slehlejsi, ale na funkcnost to zadny citelny vliv nema.

Jen pocitej s tim, ze kombo PA bunda+vetrovka bude izolovat o neco min nez kdyz je to sesite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 20, 2023 12:02

popletla jsemto a byl to santini alpha natelnik

ja mam alphu mega rada pod vetrovku neho i jako spaci vrstvu do psacaku prijde mi ze je to teplejsi nez treba flis mikina a lehci ale problem to profukovani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » pát říj 20, 2023 14:52

booze píše: Ja patram v cem byla obalena prvni PA, kterou dostaly US Navy Seals. Pokud tu latku sezenu, tak urcite si necham bundu usit. Po vyzkouseni army originalu je to uplne presne to, co chci. Maji ten sustak uplne propustny.

Jsem to zkoušel googlit a jestli jsem to našel správně, tak ta bunda pro armádu měla šusťák zvenku i zevnitř. Nebo jsem našel něco jiného? Co vidím využití Alphy poslední dobou, tak většinou vnitřní stranu mají nezakrytou. Proto mě ta původní vojenská bunda překvapila. Řekl bych, že vnitřní vrstva bude zhoršovat odvod potu, ale možná zvyšovat odolnost a izolaci. Netuším, jak to původně zamýšleli.

Pokud to mělo obal z obou stran, tak by to možná mohlo mít podobné vlastnosti jako současné bundy s aktivní izolací uvnitř (třeba Primaloft Active) nebo se pletu?

A mám z Alphy slabší celorozepínací mikinu (SCOTT Explorair Alpha Raw) a taky si neumím moc představit to nosit pravidelně jako samotnou horní vrstvu. A že je to samostatné bez vnější vrstvy jsem bral jako výhodu, že na to můžu dát větrovku, zateplenou bundu nebo membránovku podle podmínek. Uvidíme po delších zkušenostech.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 20, 2023 15:45

pot alpha na telo prave odvadi luxusne, v zime mam alphu primo na telo hodne rada.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » pát říj 20, 2023 16:28

Alpha pot odvádí skvěle, taky jí mám takto vyzkoušenou. Právě proto mě zarazilo, že pokud jsem opravdu našel tu originální armádní verzi (pro kterou měla být vlastně Alpha vymyšlena), že nemá uvnitř přímo vlákna Alphy, ale jakousi podšívku. Uvidíme, co napíše Booze, ten psal, že tu armádní verzi přímo zkoušel.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pát říj 20, 2023 18:12

oodoow píše:Těžší fleece je těžší. :) Tohle neváží skoro nic.
S větrovkou by to mohlo dobře fungovat a zároveň by šlo nosit větrovku nebo tohle zvlášť podle potřeby.

S vetrovkou funguje skvele, samotny profoukne a je na nic. Dneska v booze landu fucelo, jak blazen a bylo 20°C. Ve vetrovce bylo fajn v PA a vetrovce na zdechnuti, samotny PA by profoukl. Kdyz to stejne zopakuju pri 10°C tak to bude na PA plus vetrovka a upecu se. Ta vetrovka musi byt jako bavlnene triko.

Jo a jak psal apuka tak pozor na ty suchace.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pát říj 20, 2023 18:42

DrZkaza píše:Uvidíme, co napíše Booze, ten psal, že tu armádní verzi přímo zkoušel.

Toto https://gearjunkie.com/apparel/polartec ... insulation
Jenze se v tom nevyznam... pak maji nejaky level 8, tak to ma uvnitr jen alphu a to nemuzu najit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » pát říj 20, 2023 19:31

Díky za odkaz. Já našel asi to stejné, nějakou bundu prodávanou na ebay. Dle popisu to odpovídá.

Z toho článku jsem pochopil, že Alpha zřejmě minimálně na začátku byla zamýšlena jako izolace mezi dvě vrstvy látky. Výhodou měla být její odolnost, že mohly být použity super lehké a prodyšné látky bez většího prošití. A minimálně pro armádu to tak bylo vyrobeno. Takže bych řekl obdoba toho, o čem se teď mluví jako o aktivních izolacích.

Zajímalo by mě, jestli to tak použil nějaký civilní výrobce a nebo už se ujala jen ta varianta, kdy je látka jen na jedné straně, případně je využita Alpha samotná.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 19:35

DrZkaza píše:ta bunda pro armádu měla šusťák zvenku i zevnitř. Nebo jsem našel něco jiného?
Nasel jsi to spravne. Co dali armade na zacatku, bylo mezi dvema vrstvami, nevim, jestli sustaku, mohlo tam byt i neco jineho. Konec-koncu je to i na obrazku v clanku,mco linkoval booze.
Puvodni verze PA totiz potrebovala ochranu z obou stran, nedala se moc nosit jen tak - rychlo by se znicila.
Az po nejake dobe, po par letech vyvinul Polartec Alpha Direct, ktery uz byl "samonositeony" a mel odolnost v podstate jako fleece. Az ten se zacal pouzivat obaleny jen z vnejsi strany, resp. ani to se nemusi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 19:38

DrZkaza píše:Zajímalo by mě, jestli to tak použil nějaký civilní výrobce a nebo už se ujala jen ta varianta, kdy je látka jen na jedné straně, případně je využita Alpha samotná.
Ano, zpocatku se to tak vyrabelo i pro civilne pouziti. Prodavali i v Rockpointu (Ternua, melo to dve vrstvy P Quantumu). Alpha Direct se objevil az pozdeji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » pát říj 20, 2023 21:20

Pozeram, že DA ma teraz v ponuke nejake nove alpha kusky nejaky pulover Dragon a Aura, ta Aura sa mi pozdava viac, ta muzska varianta ma tej alphy iba okolo krku a pliec, no zenska ju ma v predu az do polky a tusim aj na rukavoch, v zadu neviem.
A ten technostretch grid fleece vyzera byt tiež v pohode.
https://www.directalpine.cz/mikina-aura-lady-49
Skoda len ze neusiju nieco iba z alphy, nech sa neboja toho materialu, co mam to tielko santini co ma asi aj maw, tak na nom sa nic netrha ani po vyse roku pouzivania a to mije este dost tesne, takze pri vyzleikani musim davat vzdy bacha aby som nejak neroztrhol.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob říj 21, 2023 7:45

Pro tu US Army pak sil z PA bundy Outdoor Research a Patagonia. Bundy se daji sehnat na ebay. Zajimave je, ze ta Patagonia, uz nema vnitrni latku a PA vypada masivnejsi. Ale takto, aby se v tom prase vyznalo. Oni nemaji nikde zadny seznam vystroje, a co prochazim net, tak maji ty jejich systemy zatepleni a vrstev, ale temer nikde neni materialove slozeni. Obcas maji oznaceni Polartec.

@ret255 ta kombinace vypada pouzitelne. Myslim, ze to ma smysl, ale cena je mimo.
Naposledy upravil booze dne sob říj 21, 2023 8:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » sob říj 21, 2023 8:07

Oni se výrobci zřejmě snaží využívat kombinace materiálů kvůli tomu, že Alpha postrádá strečovost.
Jak jsem psal výše, tak mám kombinovanou mikinu od Scottu, konkrétně tuhle https://8a.cz/outdoorova-mikina-scott-s ... ZcQAvD_BwE

Díky té kombinaci sedí parádně na těle a ten druhý materiál (uvnitř je to nějaká varianta Gridu), je dost elastický a taky příjemný i přímo na tělo. Ale je třeba říct, že schne mnohem pomaleji než Alpha, co je na zbytku. Naštěstí záda jsou komplet Alpha.

Booze a Apuko, díky za přiblížení historie vývoje Alphy.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob říj 21, 2023 8:47

Primo na strankach Polartec pisou, ze to je Protective Combat Uniform Level 3A Jacket
https://www.polartec.com/news/featured-fabric-alpha

Na US mil strankach pisou o te Patagonia a ze i nadale hledaji nejlepsi prunik a kombinaci v izolacnim materialu a CFM. Proto asi ta moderejsi verze bez podsivky.
https://soldiersystems.net/2013/01/11/s ... -level-3a/

Patagonia https://punisher.com.ua/en/pcu-block-2- ... -ussocom./
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » sob říj 21, 2023 9:21

booze píše:@ret255 ta kombinace vypada pouzitelne. Myslim, ze to ma smysl, ale cena je mimo.
Tiez nechapem preco nastavuju na zaciatok take palky. Pritom na zahranicnych shopoch sa daju kupit aj za polovicu ceny, teda min. tie zenske verzie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob říj 21, 2023 9:46

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » sob říj 21, 2023 11:14

Na moolbike.cz mají cyklo bundu s PA od Sugoi za slušné peníze, dá se použít i na běžky:

https://moolbike.cz/cyklisticke-bundy-2 ... ska-bunda/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » ned říj 22, 2023 0:25

Tak mam taky doma Acepac Contour Alpha a ve sve podstate dost souhlasim s tim, co psal booze. Akorat si asi budu muset zajit jeste jednou vyzkouset Nalehko Aspiring, z ktere jsem byl pri zkouseni na obchode nadseny, ale ktera je cenove nekde jinde.
Strih: rozumny, ale pro me by telo mohlo byt malicko uzsi (ale ja jsem dost hubeny)
Strih rukavu: pri zvedani rukou trosku vyjizdi spodni lem. Kdyby bylo malicko vic latky v podpazi, dal by se ten strih udelat lepe (mozna jsem moc rozmazleny). Eventualne by slo udelat o 1-2cm delsi rukavy - diky uzkym koncum by bezne nemely tendenci prekryvat dlan a pri zvedani rukou nebo na kole by se delka navic hodila
Kapuce: zatepleni mi nechybi. Perfektne stahovatelna, ale v ramci setreni hmotnosti a ceny by klidne sla udelat jednodussi (minimalne tkanicky nastahovani vepredu by mohly byt o par cm kratsi. Zas ale musim pochvalit provedeni a jejich vyvedeni dovnitr)
Kapsy: asi bych ubral naprsni kapsu. Takhle jsou na predni strane skoro vsude 3 vrstvy sustaku. Jedna kapsa ma tahlo z obou stran, aby se do kapsy dala bunda slozit - to je hodne natesno a spis to nidky nepouziju.
Zipy: Vsehcny jsou YKK 3C. Osobne bych na hlavni zip klidne dal malicko vetsi YKK 5. Spis pocitove mi prijde, ze ta bunda neni uplne vyladena na co mozna nejmensi hmotnost a v tu chvili by mi ten vetsi zip k bunde tak nejak lepe sedel.
Sustak: Jak psal booze - nevypada uplne nejprodysneji a susti. Nejak to fungovat bude, ale na Alphu by slo pouzit mnohem mekci latku (viz Patagonia Nano Air - i kdyz tamsamozrejme neni Alpha, ale neco jineho). Prodysnost muze byt dealbreaker, ale to nejde bez vyzkouseni posoudit.
Barva: Bohuzel jen cerna a tmavomodra - neco jasnejsiho by se mi libilo vic

Celkove dost dobra bunda, i kdyz porad nevim, jestli ji nevratit a nejit do drazsiho a lehciho Aspiringu. Nejvetsi neznama je prodysnost sustaku. Ostatni jsou ruzne male drobnosti, pres ktere bych se umel prenest.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned říj 22, 2023 6:01

Uvažuju, že koupím Senchi na zkoušku, je to čistá Alpha a nic jiný, žádný Alpha jenom někde... Takový baselayer hledám a co jsem koukal na tabulku velikostí, mají S jako na míru pro mé tělo, alespoň papírově.
Jenže netuším, jakou gramáž pro své účely vybrat, je jich tam opravdu hodně.... Chcu to výhradně jako první vrstvu, druhá vrstva bude primaloftka, ale nemám tucha, jestli bude nejlepší nejtenčí, nejsilnější, něco mezi tím.... Co myslíte vy? Nebudu to nosit jinak, než jako funkční triko...

Případně to může být jiná značka, ale ne aby to mělo Alphu jen někde, viz to triko od DA, kde je třetina zad z grafenu. Někomu to vyhovovat může, ale mně ne. Stejně jako zateplená bunda, která je zateplená jenom někde, neprofoukavá bunda neprofoukavá jen někde,....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » ned říj 22, 2023 7:21

mitau píše:Barva: Bohuzel jen cerna a tmavomodra - neco jasnejsiho by se mi libilo vic

Objednal jsem sedou a dosla cerna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » ned říj 22, 2023 19:45

Bunda Acepac Contour Alpha

No tak ta bunda je spatne. Pi.ovina nebrat. Pres den jsem se v ni zapotil, OK bylo teplo, tak jsem si rikal ze vecer zahreje.
Nezahreje nebot ten sustak je igelit a debil, ktery to vymyslel, at radeji dal nepremysli.
Stal jsem na miste u stativu a cekal na Starlinky. V bunde jsem po 20ti minutach citil vlhko a zacal jsem prochladat jak mi byla zima. Tak jsem vytahl vypelichanou Marmot a bylo mi krasne teplo a triko mi uschlo.

Acepac nebrat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení