Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » úte led 23, 2024 20:14

v sobotu jsem vzal 2x Rab Alpha Flash (pod tím Powerdry od Quicksilver, na tom Rab Borealis) otestovat na Velkou Fatru - z Vyšné Revúce po žluté přes Ploskou a červené na chatu pod Borišovom (cca 7,5km / nastoupáno 840m) jsem měl Rab Alpha Flash Lite (60g/m2), na cestu zpátky jsem to prohodil za klasickou (ne-Lite) verzi (120g/m2). Teplota byla cca -8°C, ale cestou nahoru svítilo sluníčko a (pořádně) foukat začalo až na Ploské, zatímco cestou dolů sluníčko zašlo a silný vítr víceméně nonstop. Šli jsme poměrně pomalu se spoustou zastávek (5h celkem, 3h čistý čas pohybu) a celou cestu jsem se cítil příjemně, bez pocitu zimy či přehřívání/pocení (kdybych šel sám - rychleji - tak to možná vypadalo jinak).
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » úte led 23, 2024 20:35

Prosim te, jak vypada tvoje Rab Alpha direct po pouzivani xy a prni xy? Co si psal o prodysnosti porad plati? Je lepsi po vyprani noseni? Jakou mas velikost a jake mas proporce? Dekuji
viewtopic.php?p=570485#p570485
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv led 25, 2024 17:01

apuka píše:
Ale zaroven jsem si vyzvedl od Karposu spodni triko s dlouhym se zipem z vlakna Octa.
Edit2: Pokud nekdo ma zajem o L bez stojacku a bez zipu, tady jeden kousek je v pekne sleve....


Tak jsem se chytil :)

Extrémně příjemný materiál hned na první oblečení, krásně hřeje. V porovnání s DA PA trikem, které má prodyšnost tak absurdní že je airflow cítit i při pár krocích v interiéru, je to Dinamico od Karposu víc triko, v tom je praktičtější, i co se týká třeba toho přijít po tůře do hospody a svléknout se do baselayeru - nepoutáte tolik pozornosti :) Taky ta Octa je všude a zvrchu je to odolnější než čistá alpha, takže v tomto si na rozdíl od DA PA umím představit šplhat kopec v jakožto jediné vrstvě, batoh nebatoh.

Zrovna dneska bylo počasí, ve kterém mi na zdravotní procházku v minulosti sedlo DA PA triko s nějakou lehkou SS (možná o stupínek více), takže ideální příležitost na malý testík. Termoregulace do kopce i z kopce super, doma lehká vlhkost na zádech SS a Octy zvrchu, zevnitř prakticky úplně sucho. Takže to dělá svou práci.

Negativum je určitě malá strečovost a střih Dinamica (pokud váháte mezi velikostmi, určitě tu větší). Na první oblečení je střih OK, ale při pohybu se mi pod SS vyhrnovaly rukávy. Mám pocit že jsem někde četl že to má být strečovější než Alpha, tak to ani náhodou. Není to ani o stupínek lepší než DA PA triko. To má navíc dlouhé rukávy, takže ta oka na palce jsou tam i jakž takž použitelná.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 25, 2024 18:39

dkay
tak to vypada fakt dobre, me na alphe stvou prave ty diry, ze je to fakt bez bundy totalne nepouzitelny..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 25, 2024 20:50

mozna to dinamico octa zkusim spodky. spodky z alphy do spacaku bych brala, ale 1) sem nevidela 2)dost naprd skrz ty diry treba jit v noci ven, nebo rano kolem bivaku bez okamzityho prevlikani.

hodi se info, ze pri nerozhodnosti vetsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pát led 26, 2024 14:06

dkay píše:Negativum je určitě malá strečovost a střih Dinamica (...) Mám pocit že jsem někde četl že to má být strečovější než Alpha, tak to ani náhodou. Není to ani o stupínek lepší než DA PA triko.

DA PA triko ale neni standardni PA. Veskera PA spojena se sustakem neni strecova vubec, PA Direct na Rab Alpha Flash taky neni vubec strecova. Takze pokud Octa vychazi podobne jako DA PA, tak to znamena, ze je strecove faakt hodne.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » pát led 26, 2024 14:35

booze píše:Prosim te, jak vypada tvoje Rab Alpha direct po pouzivani xy a prni xy? Co si psal o prodysnosti porad plati? Je lepsi po vyprani noseni? Jakou mas velikost a jake mas proporce? Dekuji
viewtopic.php?p=570485#p570485

Při aktivním pohybu jsem ji neměl moc šancí použít (když už jsou takové podmínky, tak většinou beru jinou bundu nebo chodím nahoře bez) a při volnějším toho moc nepoznám, takže jsem ji zatím pral snad jen 1x a zlepšení jsem si nevšiml.
Velikost M mi sedí úplně ideálně (180/72)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát led 26, 2024 16:08

Vexo píše:DA PA triko ale neni standardni PA.


A co to teda je když ne standardní PA Direct? Mám doma 2 bundy a vestu s PA direct a to triko a strečovost je všude stejně špatná v porovnání se syntetikou která je dělaná s tím že se na strečovost explicitně myslí, tzn. různé mixy s elastanem etc.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » sob led 27, 2024 1:35

PA se dělá s různými poměry strečovosti, DA PA se roztáhne snad i o 30% , v bundách, vestávh se svrchní vrstvou ani ťuk, alpha flash je taky pevná.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » sob led 27, 2024 17:46

tak dneska pocasi podobne jak minulou sobotu, ale bez slunce - misto torridky sem mela na sobe kilpi adisa, ktera je "tensi" a na bocich ma mikinovity panely a i pri tahlym stoupani alpha primo na tele uplne v pohode. Taky v tom vetru byl komfort hodne na hrane.

Fakt je to asi tim, ze torridka byla minulej tyden trochu moc a jak sem se prehrivala kvuli vrstvam vic, nez holym pohybem, tak to PA nestihalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » sob led 27, 2024 17:51

Vexo píše:PA se dělá s různými poměry strečovosti, DA PA se roztáhne snad i o 30% , v bundách, vestávh se svrchní vrstvou ani ťuk, alpha flash je taky pevná.


Můžeš to prosím podpořit nějakým oficiálním zdojem informací? Protože mě tohle přijde jako wishful thinking nebo subjektivní dojem.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » sob led 27, 2024 18:24

a neni to roztahovani alphy dany nahotou tou ctvereckovanou strukturou,takze se prave roztahuje v tech "dirach" ? protoze za me alpha trochu pruzna je...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » ned led 28, 2024 0:54

dkay píše:Můžeš to prosím podpořit nějakým oficiálním zdojem informací?

Zde příspěvek, prodej PA s ruznymi vlastnosti a stretche.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » ned led 28, 2024 16:59

OK, díky.
Naposledy upravil mike dne pon led 29, 2024 0:18, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 9:07

K tomu jen par poznamek - Polartec na svych strankach o PA nema zadnou zminku o strecovosti. Na tom Discoveryfabrics jsou uvedene udaje prevzate z doprovodne "dokumentace" pro jednotlive typy.
Mawenzi píše:neni to roztahovani alphy dany nahotou tou ctvereckovanou strukturou,takze se prave roztahuje v tech "dirach" ? protoze za me alpha trochu pruzna je
Podle mne prave ta "struktura", ta mrizka je udelana "na pevno", z pevne umele hmoty a proto by (teoreticky) normalni PA strecova byt nemela. Resp. co mam PA (a stejne jsem zkousel i nejake dalsi veci s ni) tak se da rict, ze hodne mirne strecova je - jenze kdyz se roztahne o to malo "do sirky", ta mrizka se stahne "do vysky", takze to neni normalni strecovost, ze se cely matros dokaze roztahnout, proste co roztahnes nekde se ztrati jinde.
Bohuzel, vubc si uz nepamatuji, nakolik to DA triko bylo strecove. Tilko od Silvini (myslim, ze to ma/mela i Mawenzi) se mi matne zda, ze bylo opravdu jen velice jemne strecove do sirky, do vysky prakticky ne - ale pamet me tady muze klamat, nijak extra jsem to tehdy nezkousel. Jen jsem zjistil, ze se to na mne neroztahne :-).

Octa (alespon ta u Karpos Dynamico) je rozhodne vice strecova nez jakakoliv PA, na kterou se pamatuji (opakuji, u trika DA si nepamatuji). Taky to neni nic extra, ale prizpusobi se trochu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pon led 29, 2024 9:49

apuka píše:jenze kdyz se roztahne o to malo "do sirky", ta mrizka se stahne "do vysky", takze to neni normalni strecovost, ze se cely matros dokaze roztahnout, proste co roztahnes nekde se ztrati jinde.
Bohuzel, vubc si uz nepamatuji, nakolik to DA triko bylo strecove.


Ano, přesně takto to je u toho DA trika. Když ho vezmu prsty dále od sebe a roztáhnu, vytoří to dojem natažení ale ve skutečnosti to dělá jen to co popisuješ -- ta mřížka jen mění tvar, ten materiál z kterého je se nenatahuje.

Když to vezmu prsty velmi blízko u sebe, abych jí nedal prostor to kompenzovat v jiných směrech, je strečovost NULA.

Když udělám to samé s Octou, je to výrazně lepší, ale jako celek konkrétně to triko Dinamico zas až tak dobře na těle nepracuje bo střih asi, to už jsem kritizoval. Ale materiál samotný, tam je to "no contest".

Polartec na svych strankach o PA nema zadnou zminku o strecovosti. Na tom Discoveryfabrics jsou uvedene udaje prevzate z doprovodne "dokumentace" pro jednotlive typy.


Jinak řečeno je to dojmologie prodejce vycházející z toho o čem se tu právě bavíme :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 10:59

Ne, neni to "dojmologie prodejce" - jsou to udaje z vyrobcem uvadenych technickych parametru materialu na technicke dokumentaci. Je ale jasne, ze prodejce nema moznost (resp. si to nema proc zaplatit) si to laboratorne potvrdit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte led 30, 2024 9:37

apuka píše:jsou to udaje z vyrobcem uvadenych technickych parametru materialu na technicke dokumentaci.


Základní fakt, ze kterého musíme vycházet, je ten, že PA je 100% polyester a ta základní mřížka je z jakýchsi naprosto rigidních PE "provázků". A když vezmu v potaz jaká ja tradičně v oblasti syntetických textilií interpretace slova "streč", tak to prostě strečové není... S takovou bychom mohli označit za strečové v podstatě úplně všechno.

Octa je taky 100% PE, ale z principu toho jak je utkaná se s ní dá pracovat trochu lépe, ale když ji správně chytíš mezi prsty a taháš, tak je to okamžitě patrné i tam, že tam reálný streč není.

Co Polartec tvrdí ve svých marketingových materiálech (ano, i do tech. dokumentace marketing prosakuje) je mi celkem jedno.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte led 30, 2024 9:55

Jo, napsals to docela presne.
U Octy je tam taky osmihranna "struktura" jako zaklad (z toho ten nazev Octa) - jenze mi prijde, ze na rozdil od PA je to delane tkanim z nejakeho bezneho 100% PES vlakna, proste se ty osmiuhelniky pri tkani "vynechaji". Proto je to o neco vice "strecove", presneji neni to tak rigidni jako ta struktura z pevnejsich PES "dratku".

Ale taky plati, ze i Octa se da mirne roztahnout pouze jednym smerem. Sice se tim druhym pritom tak nestahuje jako PA, ale v tom druhem smeru se da roztahnout "nasobne" min. Ani ten "strecovejsi" smer ale neni zadny skutecny strec, je to opravdu jen mirne. Proto je to, jak jsi psal, ze se ani Octa nedokaze dobre prizpusobit tvarum tela - ale ve srovnani s beznym PA je to rozhodne lepsi.

Kdybych chtel byt ponekud sarkasticky, tak bych rekl, ze Polartec o svych materialech tvrdi pouze jedno - ze jsou nejlepsi na svete. Nekdy i bez oznameni v cem :twisted:.

Jeste je zajimave v tom "citatu" z technickych materialu, ze se pise o roztaznosti v jednom a druhem smeru - ale nikde neni ani naznaceno, ze jaka je roztaznost v jednotlivych smerech, kdyz material roztahujes najednou do obou smeru... Ze muze roztaznost v jednom smeru zpusobit smrsknuti ve druhem. To asi fakt neni dobre marketingove tvrzeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř led 31, 2024 16:48

mate pravdu, neni to strecovost ve smyslu pruznost.

a na ty octa dinamico spodky se uz tesim!
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 6, 2024 5:49

karpos spodky octa dynamico damske L.
sedi presne dle tabulky na boky 98cm, sou dostatecne pruzny, aby se daly oblect, ale zaroven presne jak je psano vyse, na pomezi mezi dvema velikostma vzit vetsi. prostor tam neni na par cm navic hlavne kvuli te mininalni pruznosti.

strih nastesti neni na hubene nohy, takze i pres stehna a lytko (60/39cm) jsou prijemne na telo.

vazi 116g.

nejsou deravy jak alpha, ale struktura vypada jako tmavy silonky se ctvereckama, na trup si to dovedu v pohode narozdil od alphy predstavit jako jedinou vrstvu, ty spodky spis ne, protoze na zadku uz tomu bude chybet nejake dalsi obleceni.

objednano z bike24.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 6, 2024 9:23

Ja jsem si konecne mohl vzit to Octa triko s dlouhym na Lysou horu - a za cca 20 min. jsem jej musel prevratit a oblect naruby. Normalne na kuzi nebyl problem, ale na krku, kde mam nejcitlivejsi kuzi, jak je to L-ko jen tak-tak, tak mi to tam trochu drazdilo a citil jsem, ze bych mohl mit po celem dni pekne cerveny podrazdeny krk. Ale tak naruby to bylo taky slusne. Nespotil jsem se do nej ani mi zima nebyla, nahoru ani dolu. Pravda, smerem nahoru jsem se dost setril a sel pomalu (necele dva tydny po dobrani dvou ATB a silne infekci), spise jen zkusit, kam az dokazu dojit, takze zadna divocina, zato dolu jsem trochu spechal, bo bus jednou za hodinu... (ktery nakonec zrovna tu hodinu v sobotu nejezdil, takze jsem nakonec na zastavce cekal hodinu a deset minut ](*,)).

Rekl bych, ze je to trochu jine nez PA, ale tezko hodnotit, kdyz Alphu mam jen v bunde s Microlightem a tady je to jako spodni obleceni a bunda na tom zvlast. Oba materialy vypadaji dobre a funguji.
Ale na rozhrani velikosti si od Karposu urcite vzit to vetsi cislo (viz muj krk vyse).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv úno 8, 2024 22:29

dkay píše:Termoregulace do kopce i z kopce super, doma lehká vlhkost na zádech SS a Octy zvrchu, zevnitř prakticky úplně sucho. Takže to dělá svou práci.


Dnes otestováno na kole. 3 - 4C, déšť nebo kapky po většinu doby, jen Octa triko od Karposu a na tom dres s dlouhým z takového toho materiálu z počesem uvnitř co se z něj dělají generické thermo roláky... bunda žádná, tzn. max prodyšnost navzdory dešti, jel jsem skoro 400 výškových na 16 km za 50 min, mix cyklokrosu, MTB terénu a asfaltu. Až na dojezd domů z kopce jsem nahodil UL šustku od Salomonu.

Znovu jsem si ověřil že odvod potu zvládá Octa absolutně fenomenálně -- propotil jsem ho skrz, vrchní vrstva vlhká, ten "medvídek" uvnitř prakticky suchý -- ale střih Karpos totálně podělal, hlavně rukávy teda a hlavně v místě kolem ramen, kde je to moc úzké. Rukávy se vyhrnou a nejdou zpět. Nebo nevim jestli je to vlastnost toho vnitřního materiálu...? Mám výšku na Lko ale postavu že vrchní část těla u některých firem kupuju Mko abych neměl pytel (183 cm / 71 kg). Tady regulérně lituju že nemám XLko, to se mi už hodně dlouho nestalo... Chápu že Karpos šije na lidi co jsou víceméně atleti a sport berou opravdu intenzivně (weekend warrioři vyoblíkaní do Karposu jsou cringe jak cyp :lol: ), ale tady mi přijde že jim to celé ujelo bo délka torza i fit u toho trika jsou mi OK.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 9, 2024 17:16

ja dneska spodky karpos octa dinamico,
material na tele vic kouse nez alpha, jako nekouse me to ale nekoho citlivyho by mohlo, je to jakoby skrabavy jemne.

podvlikacky pod rab kinetic, stoupani z lipove na obri kameny a pak dolu, za me sou fakt super, strih mi vyhovuje (coz je co rict, vetsinou musim brat vetsi na siroky stehna a pak me odstavaji nahore, ale tyhle sedej jako druha kuze presne), dost fucelo a prselo, teplota trochu nad nulou, ale nohy byly v tepelne pohode.

su s nima fakt spokojena:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát úno 9, 2024 17:43

Zkus si je oblect naruby :wink:. Trochu min odvadi vlhkost, ale stale hodne dobre.

Jinak zvlastni - mne to triko neprijde, ze by mi vadilo vice jako PA, spise naopak. A to ja mam hodne citlivou pokozku. Asi je to hodne individualni,.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 10, 2024 19:56

apuka
me ta octa nevadi, ale citim, ze je skarabavejsi, nez alpha, ktera je fakt hodne hebka. Nekomu by to ale vadit mohlo, kdyz by ho treba skrabalo merino, tak takovy clovek uz by mohl byt v nekomfortu. Me to nevadi, jen poznam rozdil pri doteku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 12, 2024 17:11

prislo karpos octa dinamico se stojackem a kratkym zipem "triko".

tahle "octa" je mnohem vic vevnitr jako alpha, hunata a hebka, ty octa dinamico spodky sou zevnitr jiny, doma to pak vyfotim, asi zitra.

doufam, ze uz zadnou vytunenou alphu neobjevite, uz nemam co rozprodavat ze satniku:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2024 17:49

Ja jsem sem, myslim daval link, kde bylo odfoceno nekolik druhu Octy - a ano, ruzne gramaze vypadaly docela rozdilne, byly tam na pohled vetsi rozdily nez u PA. Mozno taky to nebylo jen gramazi ale nejaky typem - existuje i Octa, ktera je urcena jako izolace do bund, ta vypadala jeste jinak.

Jinak ja jsem si vzal to triko od Karposu v sobotu na Smrk. Asi po 25-30-ti minutach jsem si jej musel otocit - jednak mi na krku zase nedelalo dobre na precitlivele kuzi a navic jsem jej mel pod Rab Vapor Rise a to kombo trochu delalo pocitove vlhkost pod Octou. Tak jsem Rabku vymenil za Marmot Alpha (120g PA a Microlight) na tu Octu naruby - a tato kombinace fungovala fakt skvele. Zadny pocit vlhkosti, byl jsem naprosto v suchu a prijemne klime. Pricemz ta Marmotka je vyrazne, nasobne teplejsi nez Rabka, ale ta PA dokazala z prevracene Octy prebrat vlhkost uplne super a dokonce se ta v tom rel. teplu ani nesrazela na Microlightu. A to jsem jeste slapal nahoru primo bocnym hrebenem (cemu milarepa nespravne rika "hang"), tj. docela pekne do kopce (od prevleceni na 3 km prevyseni cca 700m),.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 17, 2024 15:51

dkay
tak i triko karpos dinamico octa vyhlasuju za super kauf, jeste jednou diky za recenci, ktera me primela ke koup8:)

od ted je ten karpos set muj asi nejoblibenejsi na chozeni, pripaane DA tilko a polartec power dry mikina


vcera 18km a fakt spokojenost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » sob úno 17, 2024 20:58

Mawenzi píše:tak i triko karpos dinamico octa vyhlasuju za super kauf, jeste jednou diky za recenci, ktera me primela ke koup8:)


Super, rád jsem pomohl :) Já teda ještě musím zkusit to nošení naruby protože jsem jeden z těch které Octa trochu kouše kolem krku a taky čekám že to vyřeší ten můj problém s vyhrnujícími se rukávy. Škoda jen že to tak nepůjde nosit jako jediná vrstva, ale bez bundy zas naopak člověk má nad tou vrstvou větší kontrolu, tak takto to snad půjde nosit normálně chlupatinou dovnitř.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení