Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 14:47

Windpro jsme řešili není to tak dávno. Nic z toho už není pořádně, nebo aspoň nedávno nebylo, či to nikdo z nás neobjevil. Po tomhle materiálu jsem koukal, ale nenašel nic vel. S tady v Evropě.. Něco měl akorát Northfinder, ale za jedno chcu kvalitu zpracování, ne kvalitu Northfinder a za druhé nebyla moje velikost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 14:50

apuka píše:Ale zavisi taky, jakou vetruodolnost ocekavas.

Určitě ne takovou, jakou má zateplená bunda, ale zase citelně větší, než má flísová mikina. Prostě nějakej secsafra hustě tkanej PES by to řešil..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv úno 9, 2023 15:13

WindPro by asi problem s vetruodolnosti resil - ale nejlehci gramaz, co z nej je je 288g/m2, coz je uz docela dost. A teple to je taky dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2023 16:17

apuka píše:Ten "microflis" neni bezny flis, ale nevim jak to nazvat.

Pytlovina :twisted:

apuka píše:pokud mas primaloftku, kde je PL prosivany jen pres vnitrni latku, tak to mas uplne stejny princip.

Ani smykem. Praveze jde o neco uplne jineho, zcela neporovnatelneho. PL tam nevisi jako pytel, neni volne, ale mezi dvema vrstvami a funguje taky uplne jinak.

apuka píše:Uz jsi asi zapomel, ze kdyz jsi VR hned zpatra shazoval po zkouseni v obchode, tak tady byly prispevky od jinych nez ja, kteri naopak tu bundu hodne chvalili.

Jo, grco. Nezapomnel. Tak to uz jste dva. Meli byste se sejit. Dej vedet cas a misto, na tu anihilaci bych se zasel podivat :twisted:

Aby to aspon k necemu bylo: pro Etherica je to IMO nesmysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv úno 9, 2023 17:14

Etheric píše:Jo, to jsem viděl. Nemá stahování dole = v podání střihu Marmot tam budu mít 30cm volného prostoru = nepoužitelné. Přitom taková "blbost"..


Přesně z tohoto důvodu jsem tu svoji prodal. Nechal jsem si jen vestu, protože má střih o něco málo užší a protože celo-PA bundy a vesty s PA i v kapuci jsou totální jednorožci. Mám ji prostě jako volnější izolačku pod kterou vím že můžu mít víc vrstev, typicky ji tahám jako nouzovku která většinou neopustí batoh.

Co takhle zkusit něco ze stormfleecu? Mám Swix Surmount a větruodolnost mě docela překvapila, přitom to vedle membrány ani nestálo, je to prostě zvnějšku nějak divně broušený fleece a hřejivé je to fakt hodně... Z toho popisu tam to trochu vyznívá že větruodolné jsou jen ty panely, ale týká se to celé bundy. La Sportiva ze stormfleecu taky něco měla. Akorát bych za to teda nedal 6k, koupil jsem to z druhé ruky ještě s visačkama po vánocích jako nechtěný dárek :lol: Tohle období miluju, na světě je totiž pořád dost idiotů co lidem bez konzultace a znalosti kontextu a potřeb kupují pod stromeček drahé hadry a my co víme vo co gou máme pak žně :mrgreen:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 17:53

Ta Swix nevypadá špatně, když by byla i v jiný barvě. Akorát nevím, jak bych si pomohl, jestli to nebude zas až moc teplý, to z obrázku poznat nejde. Jinak ano, přesně něco takového hledám. Na ceně nezáleží, jde o vlastnosti, stejně hledám pouze v top kategoriích, obyč věci mě nezajímají
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pát úno 10, 2023 22:18

jestli zadani bylo pouze hrejivy fleece co je vetruodolny, proc to nevyresit radeji cistym PA svetrem (napr. Macpac Nitro hoodie) a doplnit vetrovkou/ss dle vlastni volby? Co je ten hlavni duvod, aby to bylo all-in-one?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » sob úno 11, 2023 5:28

Už jsem tu psal, že klasické vrstvení mi absolutně nefunguje a kombinace něco /+něco/ + větrovka bylo z hlediska funkčnosti to nejhorší, co jsem kdy měl na sobě.
Zato když mám "bundu", která izoluje úměrně své tloušťce a ještě je v rámci možností větruodolná a prodyšná a pod ní jen funkční triko, funguje mi to skvěle. Viz například ta LaS Mantis, to je taková "bunda", "mikina", spíš bych to nazval SS, než flískou, ale ani jeden název vpodstatě není špatně. Komfort týhle mikiny začíná tam, kde /na horní hranici/ končí komfort primaloftky ale kde by bez tý odolnosti vůči větru ta mikina ještě nestačila. No a kde končí komfort Mantis, tam začíná komfort podobný, ale tenčí mikiny a kde končí její komfort, tam začíná komfort obyč flís mikiny a kde končí ten, začíná komfort trika. Tak nějak to mám. Vždy dvě vrstvy a plná spokojenost, funguje mi to nesrovnatelně lépe, než klasický vrstvení.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » pon úno 13, 2023 19:39

mike píše:Jo, grco. Nezapomnel. Tak to uz jste dva.

já jsem s VR taky spokojený - na intenzivní pohyb do teplot 0-10°C (s teplým trikem i pár stupňů pod 0) je to super prodyšná příjemná bunda. Bývalé přítelkyni jsem ji pořídil z výprodeje a taky jí vyhovuje (jen teplotní rozsah má samozřejmě o kus posunutý nahoru)

jinak jsem Pá-So byl na Velké Fatře na sněžnicích s partnerkou (takže volnější tempo) a překvapivě dobře mi fungovala Rab Alpha Direct (pod tím Quicksilver PD) - v rozsahu cca -7°C - +5°C. Bral jsem si ji i pro to, že hlásili silný vítr (a fakt byl), takže jsem konečně ocenil nízké CFM toho použitého P. Microlight.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pon úno 20, 2023 16:56

Prodal jsem tu špatně prodyšnou šustku s Alfou od Dynafitu co jsem tu párkrát zmiňoval a koupil Alpha Jacket od DA model '21. Chtěl jsem bundu která má Alphu všude, ale těch je strašně málo a/nebo jsou astronomicky drahé, jako třeba Norrona za 300 EUR (ale s 90kou PA všude a 120kou na ramenou). DA vyprodávali posledních pár Mek za dva a půl litru, což je za bundu z PQA s PA skoro všude ušitou v Evropě hodně férová cena...

No a co myslíte? Ty pruhy bez PA na rukou samozřejmě studí v oblasti loktů. Schválně jsem ji poprvé vzal ven na běžnou chůzi na triko s krátkým rukávem (8C a dost silný vítr, nulové převýšení) a fakt nepochopim, proč tohle udělali... pochopim když PA není úplně všude, pochopim, když není na bocích, tam mi to nevadí. Pochopím že Alpha není v podpaží... ale dva permanentní cold spoty na vnitřní straně loktů, proč?! Stačilo by aby ten pruh bez alphy končil kousek za podpažím místo aby šel po celé délce ruky a vzhledem k ostatním faktorům by z toho byla rázem jedna z nejlepších PA bund široko daleko.

Vracet ji nebudu, protože jinak funguje perfektně a má perfektní střih. Navíc v zimě prakticky nikdy nenosím baselayer s krátkým rukávem a myslím že v akci na horách bude celkový výsledek určitě pozitivní (pod parou při tepelném výdeji). Zachraňuje ji mj. to že ten materiál bez PA je aspoň stejně větruodolný jako zbytek bundy když už nic. Jen škoda toho přešlapu. Pokud o ní ale někdo uvažujete a rádi takovou bundu kombinujete s krátkým rukávem, běžte si ji radši nejdřív někam vyzkoušet.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 17:07

Pockej, az budes moci nekde levne nakoupit tilko z PA od Santini, spoj se s nekolika dalsima lidmi s DA a tilko si rozstrihnete a prisijete ten kusek. :wink:

No jo, nekomu asi neda aby se konecne udelala plne spravne funckni vec ](*,). Ja napr. fakt nechapu, proc nekde chteji Alphu nahradit nejakym jinym (hrubym) flisem a jeste napsat, ze kvuli zlepseni prodysnosti :roll:. Uz davno rikam, ze PA funguje v zime nejlip tak, ze je vsude stejna vrstva a nikde se nerozepina.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » čtv úno 23, 2023 0:18

Udelal jsem si prodlouzeny vikend v Jesenikach a 3 dny podnikal ruzne vypady. Pocasi stalo za prd, foukalo, prselo nebo padal dest se snehem. Vetsina vrcholku v mlze. Teplotne se to pohybovalo okolo nuly, pocitovka parkrat i do -10C.
Vsechno jsem to absolvoval s moji Dynafit FT insulation (PL gold kdysi hi-loft ultra 100g/120g gold cc) a DA Alpha T-Shirt s PA60. Totalni komfort a regulace teploty. Naznak stuzeni trval asi jen 2s, kdyz jsem po prestavkach nahazoval batoh. Kdyz neprselo, tak bunda byla pri vystupu durch nacucana, zvenci mokra, ale uvnitr vzdy sucha. Kdyz prselo, tak to vypadalo uplne stejne. Zajimalo by me, kam az do nizsich teplot by se dala tato kombinace pouzit. Pak by zrejme prisla na radu samotna mikyna z PA120 a pak oboji, ale byla by nutnost nejakeho mezikusu, aby to vubec slo oblict, mozna HP Code 2.0 s Pdeltou a nebo nejaka sitovina, kterou nemam.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv úno 23, 2023 5:51

Cos měl pod tím?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » čtv úno 23, 2023 12:48

Nic, PA byla prvni vrstva.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv úno 23, 2023 17:54

Vexo píše:Teplotne se to pohybovalo okolo nuly, pocitovka parkrat i do -10C.
Vsechno jsem to absolvoval s moji Dynafit FT insulation (PL gold kdysi hi-loft ultra 100g/120g gold cc) a DA Alpha T-Shirt s PA60.


To mi teda přijde jako šílenej overkill, ale uznávám že to nelze hodnotit když neznám tvoji termoregulaci a/nebo minimálně aspoň výškový profil trasy...

dkay píše:No a co myslíte? Ty pruhy bez PA na rukou samozřejmě studí v oblasti loktů. Schválně jsem ji poprvé vzal ven na běžnou chůzi na triko s krátkým rukávem


Testnul jsem ji už i s dlouhým (stejný materiál Sensor DF) a to pak tenhle problém prakticky úplně odpadá. V zásadě super bunda pro mě, obzvlášť vzhledem k ceně a realitě trhu.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát bře 10, 2023 17:43

dkay píše:De fakto jediná jeji deviza je že je fakt lehká a skladná, takže v tom od ní očekávám dobrou službu v létě a na jaře, nadšený z ní ale nejsem a v zimě už ji na sebe nevezmu.


Jen bych tu s odstupem času trochu zmírnil svoji kritiku -- Echo Hooded se mi osvědčila na kole, právě kvůli tomu že je skladná a vydrží hodně větru. Sice jsem ji kritizoval za malou prodyšnost, ale ta je pořád nesrovnatelně větší než u membránových cyklo bund a při tom poskytuje fakt dobrou ochranu proti větru a sbalím ji do zadní kapsy na dresu. Používám ji teď v těch trochu vyšších teplotách i na chůzi, protože s kapucou mám pak jako další stupeň DA Jorasses a ta se na svižnou chůzi přes 10C už nedá. Pořád platí že materiál neni nic extra na kůži a to se ještě násobí, když nasákne vlhkost, což bohužel umí dobře. Takže více než u jiných bund dbát na to aby to člověk nepřehnal s baselayerem.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pát bře 10, 2023 22:51

Diky za recenzi. :smt023

Ma Marmot Alpha je uz jak kus hadru. Je ale naprosto boozi, protoze kdyz vylezu z vody, tak si ji oblecu na mokre telo a za par minut jsem suchy. Neprofoukne a kapuce ochrani me plese pred rozmary pocasi. Funguje skvele, jen uz se neda sehnat a nahrada neni. Se rozbrecim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát bře 10, 2023 23:08

:shock: dal ses na zimni otuzovani?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » sob bře 11, 2023 10:30

@Booze: kdyby Ti stacilo M (coz nepredpokladam), maji jej v cernem v Pinguinackem shopu.
Nektera s poslednich verzi Alpha bundy od DA mela PA uz vsude, jen nevim, jestli i v rukavech az uplne dole. Na bocich sice mela "elasticke panely", ale jen zvnejsku, vevnitr byla Alpha.
Nebo zkusit nekde najit nejake starsi verze jinych vyrobxu.

Bohuzel, asi to bude (i u te DA) 90 nebo 120/125 g/m2, ne 60.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » sob bře 11, 2023 12:52

booze píše:Funguje skvele, jen uz se neda sehnat a nahrada neni.


Je, pokud máš love.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » sob bře 11, 2023 14:53

Já bych za to ty love dal, ale:
Musí být možnost koupit a vyzkoušet v Evropské Utopii. Nejen kvůli clu atd, mně bohužel ty americký střihy nepasujou a ty jejich tabulky a měření, s tím tu máme dost zkušeností že, vpodstatě nákup naslepo.
Takže, když bude v Evropě triko / mikina z Alfy bez trendy nesmyslů jako např třetina zad z grafenu, i tu výplatu za to dám.
Je takový?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » sob bře 11, 2023 16:54

booze píše: kdyz vylezu z vody, tak si ji oblecu na mokre telo a za par minut jsem suchy

Tohle mě s tou mojí alphou teda nikdy ani nenapadlo. Když vylezu, použiju ručník a pak se teprve obleču, triko a na to teprve bundu. A pak běžím 6 kiláků dom a teprve tak po třetím kiláku začnu rozmrzat. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » sob bře 11, 2023 17:18

Etheric píše:Já bych za to ty love dal, ale:
Musí být možnost koupit a vyzkoušet v Evropské Utopii. Nejen kvůli clu atd, mně bohužel ty americký střihy nepasujou a ty jejich tabulky a měření, s tím tu máme dost zkušeností že, vpodstatě nákup naslepo.


Norrøna je... wait for it... norská firma, Norsko je v EEA, eshop mají v eurech, do CZ posílají oficiálně, dají ti předplacený return label a bundu v téhle cenové relaci posílají zadarmo. Nevim co chceš víc, totální luxus :) Pomalu lepší jak objednávat tady v ČR.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » sob bře 11, 2023 17:25

@dkay: Co je EEA? Kdo zaplatí dph? Když to pak vrátí, tak už dph zpátky nedostane, ne?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » sob bře 11, 2023 20:11

Špatně jsme se pochopili. Nechcu bundu, kde Alfa dá se říci nahrazuje syntetickou izolaci. Potřebuju baselayer čistě z alfy. Na gramáži zas tolik nezáleží, může to být styl mikina, může to být jako triko, ale čistá alfa bez těch trendy (pro mě) nefunkčních kktin, prostě baselayer celý z jednoho materiálu a jedné gramáže
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » sob bře 11, 2023 20:21

Etheric píše:Špatně jsme se pochopili. Nechcu bundu, kde Alfa dá se říci nahrazuje syntetickou izolaci.


Já jsem ale tu Norronu nabízel v odpověď kolegovi, který si stěžoval že nemá náhradu za Marmot Alpha, což bunda je.

oodoow píše:@dkay: Co je EEA? Kdo zaplatí dph? Když to pak vrátí, tak už dph zpátky nedostane, ne?


European Economic Area. Pokud vim, obchoduje se s nimi stejně jako s kýmkoliv v EU, tzn. platíš jednu cenu a tu příp. dostaneš zpět. Žádné DPH nebo clo ve hře není. Někdo mě prosím opravte pokud je to jinak…
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » sob bře 11, 2023 20:39

@dkay: viz. tady.
Pierre111 píše:Já si objednával boty z Norska za myslím 9tis. No Přihodili DPH a k tomu CLO nějakých 19% přibližně. Cenově se mi to potom vůbec nevyplatilo. Doplatek byl dost brutal, už si nepamatuju kolik.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob bře 11, 2023 20:40

mike píše::shock: dal ses na zimni otuzovani?

Ano, ale to uz dlouho. :smt023
apuka píše:kdyby Ti stacilo M (coz nepredpokladam), maji jej v cernem v Pinguinackem shopu

bud jsem slepy nebo jsem to nepochopil, ale Alphu s 60g tam nevidim. Pokud muzes, tak bych poprosil odkaz. Vic jak 60g na aktivni pohyb je podle me nesmysl. Zkousel jsem vetsi gramaze a to je pro me pouziti spis uz zimni bunda, ale zas prijemne noseni a teplo.
dkay píše:Je, pokud máš love.

ta cena je nesmyslna, ale bunda presne podle mojich predstav. diky za odkaz. :smt023
oodoow píše:Tohle mě s tou mojí alphou teda nikdy ani nenapadlo.

Alpha byla navrzena presne na tento zpusob pouzivani. :mrgreen:
Etheric píše:Na gramáži zas tolik nezáleží, může to být styl mikina

nechal jsem si takovou mikinu uplest i s kapuci a prodlouzene zada. Vypadam v tom jak od popelnic a je to pomerne tezky "svetr" ale naprosto boozi. :prayer: pokud znas nekoho kdo plete, tak si to nech uplest.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » sob bře 11, 2023 20:44

@Dkay: jo vím, ale já se ptal na alfa baselayer. Mě napadlo, že když už z toho dělají věc takové úrovně, mohli by i baselayer....

@booze: marně hledám někoho, kdo uplete klasický, silný svetr na nošení po doma či městě. V obchodech nejsou, jen tenký.
Alpha se prodává jako klubka, tzn lze z toho plést? Já myslel, že to je hotová "látka" ....
Udělám ti doma vodu, prakticky cokoliv v dílně, ale plést a šít, to vážně neumím, akorát bych zničil materiál
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » sob bře 11, 2023 20:54

oodoow píše:@dkay: viz. tady.


Osobně si myslím, že Norrona jde tou cestou skladů v EU (mj. proto že účtujou v EUR a shipujou DHLkem), ale jistý si samozřejmě nejsem. Není nic jednoduššího než jim napsat, příp. samozřejmě jejich věci se dají koupit i v západoevropských eshopech, včetně občasných slev.
Naposledy upravil dkay dne sob bře 11, 2023 21:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron