Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » stř úno 6, 2019 17:42

Ten mammuťácký PowerDry Moench Advanced s dlouhým rukávem je jednovrstvý. Jen na zádech nahoře na lopatkách má část z PWS. Ale je to jiný PWS než jsme zvyklí.. Tenký jako PowerDry a vevnitř není chlupatý, ale lehce ,,strukturovaný,,. Je tam proto, že je pružnější než ten PowerDry, tak je to příjemnější při pohybu (hlavně pro lezce a tak..)
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Lipon » čtv úno 7, 2019 9:55

dík za upřesnění, z toho jejich popisu jsem pochopil, že v tom jsou 2 vrstvy, každá z daného materiálu
díval jsem se i na jejich švýcarské stránky, ale je tam totéž, co na výše uvedeném českém odkazu

a je to teda spíš mikina (2. vrstva) nebo triko jako 1. vrstva?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » čtv úno 7, 2019 12:05

Řekl bych, že je to myšlené spíš jako první vrstva, ale já si pod to dávám ještě to triko s krátkým...
Funkčně skvělá. Střih dobrý - nevyhrnuje se, když zvedneš ruce nad hlavu. Akorát na ní jsou dost dlouhé rukávy. Já vůbec nepoužívám ty návleky na palce, tak mám rukávy nad zápěstím trochu shrnuté. Ale nevadí mi to, abych je musel zkracovat..
(Jinak na ty mammuťácké věci, když zrovna nejsou ve slevě, je dobré mít kámoše, který je hasič.. :) Oni mají v Hudy slevu myslím 25%)
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 15:21

Boze, navleky na palce je druhy najdementnejsi outdoor vynalez, hned po dvojcestnom zipe.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dudy » čtv úno 7, 2019 15:24

Já myslel, že po podpažním větrání...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 15:30

@dudy: ne, to je len vaha navic, ale nicomu inemu to nevadi, kdezto navleky na palce len zavadzaju, nikdy som to nepouzil, ani nepotreboval, zavadza to ked si chce dat clovek rukavice, zavadza to ked sa chcem pozriet na hodinky... co si mam dat hodinky na rukav? jak sedlak? :axe:

no a dvojcestny zips som tiez nikdy nepotreboval, preco by som si boha rozopinal bundu zo spodu, aby sa mi vetral pupek, ci co? a pritom kazdy dvojcestny zips sa len uplne dementne zapina, to zapinam vzdy na 10x kym to tam spravne zasuniem...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 16:14

A ted prijde apuka a zacne ti vysvetlovat vyhody dvojcestneho zipu :roll: :twisted:

U mne jsou ty navleky na palce cislo jedna, zrovna mne nenapada nic dementnejsiho. Showstopper, takove obleceni okamzite vyrazuju z vyberu. To uz by muselo byt fakt neco extra, abych to koupil, ale pak bych tuhle demenci ustrihnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 16:45

@mike: ja mam dokonca este aj na lyziarskej bunde taky vsity vnutorny rukav a ten ma dieru na palec! akoze demencia cista, nechapem kto toto vymysla...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 16:47

Jj, tohle uz mne od par bund odradilo. Nechapu, zes to koupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 16:47

Pretoze ja nie som autista ako ty.

Bunda sa mi pacila a inak, az na hento, je skvela. Dokonca nema dvojcestny zip!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 16:51

:D jestli je nekdo z nas dvou autista, tak jsi to ty.

To uz bych radej prezil dvoucestny zip, ac ho taky nesnasim. Ten vadi jen pri zapinani, tohle furt. Ustrihnul jsi to?

No a navic, jak se shodneme, je to uplne dementni, takze bundu navrhoval dement. Z cehoz plyne, ze tam toho muze byt dementniho vic a krome toho, chces podporovat dementy? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 16:53

Ja mam bundy aj 2cestnym zipem.

Pretoze keby som hladal bundu ktora nema ani 2cestny zip, ani navleky na rukavoch, tak si nekupim nic.

Jednu z tych 2 veci ma skoro kazda bunda.

Ide o to, ze ten 2cestny zip, a aj navleky na rukavoch mi pridu zbytocne a skor mi zavadzaju ako plnia nejaky ucel, ale dokazem s tymito blbostami zit, ked je v inych aspektoch to oblecenie dobre.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 16:55

Takisto som nikdy nepotreboval taku tu blbost na spodku bundy proti snehu, snehovy limec?

Tiez to ma vacsina bund dnes... Ocividne vsetci na svete (okrem mna) jazdia po pas v prasane a furt sa valaju v snehu alebo co...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 7, 2019 16:55

ste teda oba autisti :D

Navleky na palce vyuzivam spokojene, pokud je to tenka latka a jsou usite tak, ze netlaci. V zime do rukavic skvele. Samozrejme, kdyz jsou usite blbe, z tluste a nestrecove latky tak akorat prekazeji a omezuji obeh.

dvoucestny zip? Mne prijde skvely. Jak asi jinak delas cokoliv na standu, kdyz mas pres sedak oblecenou tlustou zateplovaci bundu a potrebujes pod ni? Nebo si jdes v zime ulevit u cesty? Rozepnes celou bundu a mrznes? Vykasas ji a snazis se nepochcat?

Boze, to jsou zase kecy :D

Ale kdyz to nechcete, tak to nekupujte a nejlepe nezaplevelujte tema OT recma...nebo zalozte Bundy nezasazene technickymi “inovacemi” a presunte to tam
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 17:01

Autista se pozna podle toho, ze pouziva navleky na palce :twisted:

@grco: dvojcestny zip na nekolika bundach mam. Stve mne, ale tohle je kompromis, ktery dokazu udelat, kdyz bunda jinak dobra je. Jinak mam ale nekolik bund, ktere nemaji ani jedno, takze koupit se da ;-)

Snehovy pas jsem nikdy nemel ani nepotreboval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 17:02

FrantaKrajta píše:Nebo si jdes v zime ulevit u cesty? Rozepnes celou bundu a mrznes?

Ja ti teda nevim, ale kdyz si jdu ulevit, tak rozepinam kalhoty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dudy » čtv úno 7, 2019 17:21

Já viděl na bundě jednoho nejmenovaného českého výrobce dokonce protisměrnej zip a to by těm dvěma šmejklo úplně...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 7, 2019 17:44

Autista je clovek, co je schopen se do mrte hadat na foru o blbostech :) takze to jsme asi vsichni :D

@Mike, tvou odpoved jsem tak nejak cekal :D Ale normalne, kdyz mas dlouhou bundu az pod poklopec? Hmm ;)? Vykasavas! Ja jen rozepnu spodek a jsem v teple :D

@Dudy, protismernej? To by jim z toho...:D (pockej, jako ze je furt zapnuta a soukas se do ni dirou v zipu? Nebyl spis rozbitej ;) ?)

Tohle je horsi jak hadky o vrstveni ci nevrstveni ;)

Ale ok, pobavil jsem se...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 17:54

Pletes si autistu s prokrastinatorem ;-) K tomu se hrde hlasim 8)

Ti nevim, ale tohle jsem nikdy neresil. Proste zastavim, rozepnu kalhoty a bundu maximalne trochu vyhrnu. A ze nekdy zastavuju casteji, nez se mi libi. Nikdy mne ani nenapadlo, ze bych bundu rozepinal zespoda a to ani na bundach, kde to jde. Nedovedu si predstavit, jak si bundu takhle pochcat, na to jsou asi potreba nejake superschopnosti. Nemam teda zadnou bundu po kolena ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 7, 2019 18:00

no tak vazne - minimalne s tlustou bundou pres sedak,
nebo i bez nej, kdyz se chci dostat treba do naprsni kapsy neceho pod ni, je to od spodu rozepnout lepsi, nez rozepnout celou. Minimalne ti aspon porad drzi kapuce. Ale YMMV, samozrejme. Mne dvoucestny zip vyhovuje.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 18:10

Se sedakem jsou tyhle problemy i bez bundy. Jako notoricky solista ho ale moc nenosim, takze je nemam ;-) Dostavat se do naprsni kapsy zespoda by mne teda nenapadlo, ale proti gustu... Proti kapucim jsem taky zaujaty a pouzivam je jen na membranovkach, kdyz prsi. Zipem shora naopak manipuju porad a automaticky (regulace teploty), zvlast u zimnich bund, zapnuty az nahoru ho mivam vyjimecne, to uz musi byt sakra kosa.

Dvoucestny zip, na rozdil od grca, nepovazuju za uplnou demenci. Chapu, ze pro nekoho ma vyhody, ale pro mne ne a proto ho nechci. Protoze si pak "uzivam" jen nevyhod. Mam a mel jsem ho aspon na 4 bundach a opravdu jsem ho nikdy nepouzil.

Cista demence jsou ty diry na palce [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » čtv úno 7, 2019 18:58

@FrantaKrajta: Z toho si nic nedělej, všichni už tu na fóru víme, že mike neví, co je dobrý. :) Nemá rád kapuce, neumí vrstvit, má nepřirozeně horkou hlavu, ale zas děsně studený nohy, takže nechápe k čemu jsou ventilační zipy na kalhotech, naopak na bundě uznává jen hlavní ventilační zip ale už ne zipy pod rukávama.. a takhle by šlo pokračovat.. :twisted:

No ale zpátky k tématu, narazil jsem na Rab Alpha Direct za dobrou cenu, takže jsem ji koupil a dneska vyzkoušel při běhu Olomoucí.
První mě překvapilo jak je lehká a tenká, takže jsem si myslel, že jenom tenký tričko pod ni bude málo, ale stejně jsem se potil v těch -2C, co tu máme, je prostě až překvapivě teplá ale i prodyšná, prostě bylo teplo, ale nehromadila se vlhkost jako kdybych měl membránovku.
Zkoušel jsem přes ni dýchat a jde to dobře i když ne tak dobře jako přes můj starej dobrej Furtech Claw. Má dvoucestný zip i díry na palce, což je super, protože pak lehce navlečeš rukavici a hodinky si dáš na rukáv jako správnej sedlák. :twisted:
Zatím teda spokojenost, jsem zvědav jak se bude chovat na skialpech ve větší zimě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dudy » čtv úno 7, 2019 19:35

mike píše:...Proste zastavim, rozepnu kalhoty a bundu maximalne trochu vyhrnu...


Si na něj přes vyhrnutou bundu vidíš. :shock:

FrantaKrajta píše:@Dudy, protismernej? To by jim z toho...:D (pockej, jako ze je furt zapnuta a soukas se do ni dirou v zipu? Nebyl spis rozbitej ;) ?)


To nabyl full zip ale 3/4 skoro až k pupku. Nicméně ani tam to nechápu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 7, 2019 19:46

@Dudy, Mike si na nej zrejme vidi i pres super nadychanou primaloftku :D :twisted: (sorry, ale nedalo mi)

@Oodoow, super, dej vedet po delsim case. Ja jsem porad jeste s DA Alpha spokojen, i minule v Krkonosich po hrebenech natezko za celkem silneho vichru. I kdyz jsem se do kopce poradne zpotil, tak uschla brzy, a dychatelna byla dost. Jako "aktivni" izolace mi stale prijde fajn.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 20:34

:D zavidite? ;-) Ve skutecnosti je to tak, ze si na nej videt nepotrebuju, vy snad jo? Pak uz to zacinam chapat, chcete se jim kochat a na to potrebujete dvoucestny zip :twisted:

oodoow píše:mike neví, co je dobrý. :) Nemá rád kapuce, neumí vrstvit, má nepřirozeně horkou hlavu, ale zas děsně studený nohy, takže nechápe k čemu jsou ventilační zipy na kalhotech, naopak na bundě uznává jen hlavní ventilační zip ale už ne zipy pod rukávama.. a takhle by šlo pokračovat..

Tolik slov a pritom by stacilo jednoduse napsat, ze mam funkcni termoregulaci :twisted:

dudy píše:To nabyl full zip ale 3/4 skoro až k pupku. Nicméně ani tam to nechápu.

Tomu furt nerozumim. Jakoze se tam pri zapinani delala dira zespoda? Tohle dela rozbity zip. Co to bylo za bundu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod sobb » čtv úno 7, 2019 22:14

Koukám, že mike & grco by mohli dělat módní autdór návrháře. Akorát by toho asi moc neudali :twisted:

Poutka na palce na mikinách někdy používám a vyhovují mi. Stejně tak dvoucestný zip je velice užitečná věc :) Naopak mě trochu štvou bundy, které mám a dvoucestný zip nemaj. Ostatně uvítala bych jej i na mikinách.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 22:57

Naopak, speciality pro lidi, kteri vedi, co chteji ;-) Crux a Lightwave taky funguji a majitel ma stejny pristup. KISS, zadne kraviny navic.

Uz jsme prisli na to, k cemu potrebuji dvoucestny zip nekteri panove, ale ty prece nepotrebujes kontrolovat, jestli ti neco neupadlo :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod sobb » čtv úno 7, 2019 23:03

Spíš pro ty, co nevědí, co je dobré a funkční :wink:
Mezi členy OF asi evidentně moc neuspějete, ale v nějakým zádveřním butiku byste mohli prorazit. Jen to chce údernou marketingovou kampaň jako "Skoncujte se záludnostmi dvoucestných zipů", anebo "Vytáhněme palce z okovů poutek" a tak dále :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 23:09

Kdyz my jsme programatori a spis vyrobime robota, ktery bude sit podle zadani ;-) Zadas rozmery, material a vypadne ti hotova bunda. Dvoucestny zip a poutka na palce samozrejme zadat nepujdou :twisted:

"Zadne kraviny" mi prijde jako dobry nazev firmy 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod sobb » čtv úno 7, 2019 23:13

Good luck :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení