Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 21:39

grco píše:on je divny

:D to rika ten pravy.

Ty nechodis v merine do mesta? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 21:41

@mike: Nie, mne je vsetko okrem 100% bavlny (pripadne trocha elastanu) neprijemne na telo. Takze umeliny a merino pouzivam len na hory, kde je to vyslovene potrebne. Do mesta chodim v bavlne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 21:45

Zrovna sedim v u PC v bavlnenem tricku, takze proti bavlne nic nemam, ale merino mi do mesta prijde lepsi. Zvlast v lete, bavlna nasakne potem a je hnusna. Prvni merino triko jsem kdysi koupil prave kvuli tomu.

Nove merino mne taky trochu kouse, ale po par vypranich je OK (ultrafine). Dokud se nepropoti moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 21:47

OK merino sice je, ale OK nestaci. Bavlna je proste bavlna, na tu nic nema, co sa tyka pocitu na tele.

Ale to sme odbocili. Inak kokos, ten Rab VR Guide s Polartec Alpha, co si tu posielal ma 840g? To co ma byt? Nemaju tam chybu? :shock:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » úte led 29, 2019 21:49

@grco: kterou polartec alpha bundu jsi koupil?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 21:51

@oodoow Dynafit
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 22:08

grco píše:To co ma byt? Nemaju tam chybu?

Maji. Dali tam Polartec Alpha :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 22:18

Teraz je v mode este ta vlna ako izolace v bunde. Dela to Ortovox a aj Salewa. Chcem to vyskusat, od Ortovoxu uz mam objednanu vestu s tym ich Swisswool, som na to zvedavy, ake to bude.

https://www.ortovox.com/uk/shop/men/swisswool-light-tec/piz-boe-vest-m/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » úte led 29, 2019 22:38

s těma vlněnýma izolacema se nějak roztrhl pytel, icebreaker má zas nějakej merino loft

@grco: Ta vypadá dost dobře, rozhodně bych šel do kopce na pásech raději v tomhle, než v nějaké mikově zateplené primaloftce.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » úte led 29, 2019 22:48

@oodoow: Jo ten merinoloft, to bude vsetko to stejne. Salewa ma zas nejaky Alpine Wool, vyhrali vraj teraz nejaku cenu na ISPO 2019 s tym...

Ale mozno je to fajn, ta vesta od Ortovoxu sa mi paci, tak to vyskusam a uvidim.

V tej Alphe sa slapalo dobre. Mal som spodnu vrstvu umele triko s dlhym rukavom Under Armour (matros nevim, ale proste umelina) a na tom merino s kratkym (nosim to tak v zime), a na tom len nezateplenu vetrovku.

Nebola extra zima, tak -5 dole, ale trochu fukalo a dost snezilo. Ked uz sme boli vyssie a zastavili sme sa na jedlo, tak mi zacala byt zima, tak som nahodil tu Alphu pod vetrovku a v tom som pokracoval v slapani uplne v pohode. Bolo to dost prijemne, ani teplo ani zima.

Na vrchole, kde uz dost fucalo som na to vsetko obliekol primaloftku a jel dolu.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř led 30, 2019 10:01

oodoow píše:s těma vlněnýma izolacema se nějak roztrhl pytel
Jo. Syn ma bundu od Mammuta taky s vlnenym vnitrkem a hodne si jej pochvaluje.
Ten Ortovoxi Swisswool je (vetsinou) kombinaci umelych vlaken a vlny, docela dobre to kombinuji - pot odvadi skvele jako umelina, ale hreje jako vlna - teda skoro.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod wertigo » stř led 30, 2019 11:15

mam DA alpha 2.0, davam pod to 2 umele trika s dlouhym a funguje to(zkusil jsem i 1x umele, 1x merino a totok mi nefunguje, merino total mokre a zima), potim se jako kun i pri -15st, bunda je pri velke zatezi(bezky, skialp) mokra z venku, prodysnost a rychlost schnuti vyborna IMHO. Bezky jezdim jen takto, na skialp beru jeste zateplovaci do baglu, pro sichr, nebo na finale kdyz uz neni sil a je kosa moc. Nejake musky ta bunda ma taky(kapuce pada obcas do oci(ale bez ni by bylo hur kdyz uz na ni dojde), rukavy maji vlnu jen po lokty a na lokti a predlokti se vzdy protlaci pot az na kuzi, kdyz ma clovek furt v rukach hulky, nic moc pocit), nic neni idealni jako vse, overall - za vyprodejovou cenu pro me velice dobry kus materialu co pouzivam a uz neuvazuju nad alternativama.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » stř led 30, 2019 15:17

Já mám jako základ power dry s krátkým + s dlouhým a na to tu Alphu. To mi stačí do kopce max do -5 (su zmrzlina), při větší zimě přihodím tenkou softšelku Schoeller Dry skin (mimochodem nejlepší materiál, co jsem kdy měl - strečový, odolný a skvěle prodyšný. Díky dudy za inspiraci :-) ). A na kopcu nebo když začne fest fučet, tak na to přihodím primaloftku DA Belay.
Prostě vrstvení zateplených bund.. :D
Takhle mi to vyhovuje víc (lepší regulace pocení) než power dry a na to ,,primaloftku,, DA Block (climashield 90g/m2), co jsem vyzkoušel. Ale taky to bylo v pohodě.
Ta DA Alpha má vnější materiál z Microlightu a tak můžu porovnat, že daleko líp funguje, než kombinace PWS + větrovka z Microlightu..
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Kiszoun » stř led 30, 2019 18:14

Já jedu do cca -3 až -5 vždy jen thermocool triko DA Shark (220 g/m2) a na to Alphu. Do kopce a po rovinkách v klidu, ale na zastávky přihazuju buď goráčovku nebo climashieldku od High Pointu (podle toho jaká je kosa). Pertex Microlight je skvěle prodyšný a ty ss panely u Alphy taky (akorát se trošku obávám odolnosti).
Když je větší zima tak kolem -6 až -9 tak přidávám ještě PowerGrid triko s kr. rukávem od High Pointu (160 g/m2) jako první vrstvu a funguje to taky relativně dobře, nepřehřívám se a na těle mám optimální teplotu pro aktivní pohyb.
Samozřejmě DA Alpha není zateplovačka na pauzy, už jen kvůli těm rukávům a bokům bez izolace :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř led 30, 2019 18:55

@zdenki: pet vrstev? :shock: V tom se da jeste hybat? Tohle mi na vrstveni vadilo skoro nejvic, tri vrstvy na telo a uz je to jak brneni.

zdenki píše:Takhle mi to vyhovuje víc (lepší regulace pocení) než power dry a na to ,,primaloftku,, DA Block (climashield 90g/m2), co jsem vyzkoušel.

Muzes ten rozdil nejak bliz popsat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » stř led 30, 2019 19:48

Nepřesně jsem to napsal. Primaloftku hodím i na softšelku při zastávce. Pokud je mi zima a chci v ní nějakou dobu i jít, tak softšelku hodím do batohu (je lehká) a primaloftku na tu Alphu místo ní.. A to se v tom dá hýbat naprosto normálně..
No když mám jen power dry a primaloftku a je mě při chůzi moc teplo, tak nemám co sundat a rozepnutí mi vadí i když jen trochu fouká. Ale power dry, Alpha, Schoeller a Primaloftka..., tam se to dá kombinovat podle potřeby.
Prostě kombinace základní vrstva a jedna zateplená bunda mi funguje proti tobě, jen v malém rozsahu teplot. A vůbec bych nedal jako ty, přechod z větrovky rovnou na primaloftku.. :D
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř led 30, 2019 19:56

Jo tak, rozepinani je holt zaklad :) V zime to chce dobre PowerDry tricko tj. dost silne, aby vitr nevadil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » stř led 30, 2019 20:16

Vadí.. :D
Na zimu kombinuju tyhle dvě.. To s krátkým má ještě tu výraznou strukturu na vnější straně a zdá se mi, že funguje líp, než light ,,letní,, verze, která je už daleko víc hladká..
https://www.eshop-outdoor.com/panske-3/ ... irected-1/
https://www.eshop-outdoor.com/panske-3/ ... irected-1/
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř led 30, 2019 20:25

Jako ze je mas na sobe obe a rozepnuta bunda ti vadi? Pak to fakt neni zpusob pro tebe ;-)

Ty jo, 3.5 kKc puvodni cena? A mne se zdalo nejakych 45 Euro za Haglofs tricko celkem dost. Uz ho mam pres 10 let a porad dobry :) Tricka od Zaja byly skoro zadarmo, jeste nedavno se daly sehnat za par stovek ve vyprodeji. A taky nejsou spatne, jen maji trochu nizsi gramaz, takze jen kdyz neni moc zima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zdenki » stř led 30, 2019 23:12

To není. Alphu rozepínat nemusím, ani když se potím.. :wink:

Za tu cenu jsem to nekupoval, ale jestli vydrží 10let, tak je to v pohodě, to mám skoro do důchodu :D
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv led 31, 2019 11:53

mike píše:Ty jo, 3.5 kKc puvodni cena? A mne se zdalo nejakych 45 Euro za Haglofs tricko celkem dost.
Nejak zapominas, ze to tricko je z kolekce Eiger Extreme, coz je ta nej-nej-nej u Mammuta, jak z hlediska materialu tak i zpracovani (a i ceny). Uz jsem parkrat v obchode zjistil, ze tato rada je nekde jinde nez bezne veci i od samotneho Mammuta.
Sam vis dobre, ze Polartecacke matrose se stejnym nazvem jsou klidne nebe a dudy (ne ten z OF). Dat dokopy Zajo a Eiger Extrem je jako bys srovnaval Zajo Primaloftku s nejvyssi radou od Arcteryxu...

Jsem Ti uz davneji daval link na toto tricko (za slevnenou cenu) jako "nahradu" za Zajo a HP (ci od koho mas to obracene).

Alespon vidis, ze kdyz jsem Ti nekdy psal neco ve smyslu, ze nutnost rozepnuti PL bundy u krku a jeste pouze na triko je pro nektere showstopper (a cesta tak do nemocnice se zapalem plic), nemluvil jsem do vetru.

Jen tak mimochodem, obleceni z Eiger Extrem na vrchni cast tela je delana na co nejlepsi fungovani v pripade vrstveni, tj . pro co nejlepsi pomer (teplotni komfort a odvod vlhkosti) / vaha. Samozrejme, spolu se spolehlivosti a trvanlivosti (je to delane na expedice). I proto s Alphou to funguje skvele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv led 31, 2019 12:08

Ale maju tiez nahovno strihy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv led 31, 2019 15:09

Ber to z pozitivni stranky: alespon vidime, ze nejsme zadne hovno, kdyz nam jejich strihy nesedi :wink: :lol:

Ve skutecnosti ty strihy i z te dane kolekce jsou dost ruzne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod grco » čtv led 31, 2019 15:37

@apuka: skusal som perovku, aj windstopper, Lko uplne uzke v bokoch, XLko zas starsne siroke na hrudi.

Holt asi predpokladaju, ze kazdy, kto si to kupi, ma telo ako obrateny trojuholnik.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv led 31, 2019 21:21

apuka píše:Nejak zapominas, ze to tricko je z kolekce Eiger Extreme

Nezapominam. Nevedel jsem to a je mi to uplne jedno. Ja ten markeningovy bullshit na rozdil od tebe nezeru ;-)

Srovnavam se svym trikem od Haglofs, ktere stalo ani ne tretinu a je skvele, neni na nem co vylepsit.
apuka píše:Dat dokopy Zajo a Eiger Extrem je jako bys srovnaval Zajo Primaloftku s nejvyssi radou od Arcteryxu...

Houby. To Zajo triko je z dobreho materialu, s timhle mam zkusenosti dost, a spravne usite. Na rozdil od bundy tam uz neni moc co vymyslet a pokazit. Kdyz se udela spravny strih a spravne ploche svy, tak je to OK. Oboji u Zaja zvladli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dudy » čtv led 31, 2019 22:16

apuka píše:...Sam vis dobre, ze Polartecacke matrose se stejnym nazvem jsou klidne nebe a dudy

apuka píše:(ne ten z OF)



Už sem selek...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod sobb » čtv led 31, 2019 23:22

grco píše:Holt asi predpokladaju, ze kazdy, kto si to kupi, ma telo ako obrateny trojuholnik.
To víš, asi chtějí, aby se v tom předváděli modelové, na které se "dá koukat" :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Lipon » stř úno 6, 2019 16:15

apuka, mike - kdybyste aspoň pořádně četli popisek, ten Mammut Moench Advanced nejni "normální" powerdry triko, je to 2 vrstvá mikina, vespod powerdry, na tom PWS

btw. v jiném vlákně někdo zmiňoval aktuální slevy u HighPoint, maj slevněný trika jak z powerdry (minus 50%), tak z polartec power grid (minus 30%)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř úno 6, 2019 16:20

@Lipon: Mas pravdu, omlouvam se. Ja jsem psal o tom prvnim, co je opravdu triko a co jsem davneji mikovi doporucoval. Ale citoval jsem z toho hlediska blba slova, ktera se vztahovala k tomu ... to uz neni tricko, fakt spise mikina.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 17:07

@Lipon: ti nevim, ale tohle z popisu nevyctu a navic mi to nedava smysl. Spis mi prijde, ze je to mikina sesita z kusu PowerDry a PWS a vaha tomu taky odpovida. Do 240 g by se se dvema vrstvama tezko vlezli, i to nejtenci PowerDry triko ma pres 100 g a PWS pres 200. Silnejsi s dlouhym PowerDry, co mam, ma taky asi 200 g.

Ad HighPoint: o svych zkusenostech s jejich PowerDry jsem tu psal, je to neco jineho a spis horsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení