Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » pon úno 6, 2023 18:08

V neděli jsem vyrazil na cca 10km tůru na splitboardu (~ skialpech) kde jsem 90% času jsem razil cestu (byl jsem s pesou, tak jsem víc "dupal", ať se v mých stopách tolik neboří) v hlubokém sněhu - dole (400m) -5°C, nahoře (860m) -8°C. Na sobě jsem měl Sensor DF a na prvních 75 min stoupání jsem měl Montane Ember Pull-On (90g/m2 Polartec Alpha v prodyšném obalu) a bylo to optimální - ani zima, ani horko..,
Nahoře jsem na 5min "sjezd" (hodně tam fučelo a než jsem sundal pásy a spojil "lyže" v prkno jsem pěkně promrzl, až na poslední chvíli jsem zjistil, že jsem vázání nasadil naopak a už jsem neměl sílu to předělávat) přidal bundu Arcteryx Proton AR Hoody Men (90g/m2 coreloft v hodně prodyšném obalu). Po "sjezdu" (a opětovném rozdělení lyží a nasazení pásů) jsem Alphu vyřadil a pokračoval cca 75 min v Proton AR bundě. Opět mi bylo příjemně, teplotně tak akorát. Obě bundy jsem solidně propotil, ale triko zůstalo víceméně suché.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pon úno 6, 2023 18:46

LukH píše:Dotaz: kdyby byla ještě větší zima a už to další oblečení chtělo, co byste přidali, ať to dává smysl?


Snažil bych se udržet na dvou vrstvách a nedávat nad to DA PA nic co by komplikovalo odvod potu ven -tzn. místo té druhé vrstvy PA ve formě bundy bych nasadil dobře prodyšnou primaloftku/vlněnku nebo flísovanou/zateplenou nemembránovou SS. Včera jsem na MTB propotil vlněnou Sir Joseph Lotus Hooded, protože jsem jel pro mě neznámou trasu s malým převýšením a s domluvou na poslední chvíli... neměl jsem moc čas uvažovat (venku mráz vítr, SMS od kámoše ve 3 odpo "hej jedeš s náma trail XYZ? za půl hoďky u tebe" :D ), tušil jsem že se oblíkám moc ale taky jsem věděl že to ta bunda odškáluje... podržela mě takto na kopcích už nejednou.
Funguje ale samozřejmě i dát mezi DA PA a svrchní vrstvu prachobyčejný fleece. Pokud se dodrží pravidlo focusu na prodyšnost, je fajně.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod lojzmen » pon úno 6, 2023 23:58

apuka píše:
LukH píše:Dotaz: kdyby byla ještě větší zima a už to další oblečení chtělo, co byste přidali, ať to dává smysl?
Kdyz ta zima neni hodne vyrazne pod spodni hranici komfortu, tak obycejnou vetrovku na PA bundu.


Souhlas, v neděli vyzkoušeno. Pokud zrovna nepotíš (já běžky na rovině ve větru), je to rychlé, snadno sbalitelné a lehké řešení.
Použil jsem klasik pertex celorozepínací bundu.
Je-li vítr, vždy mám s sebou v záloze na nouzové použití pertex kalhoty celorozepínací a pertex bundu celorozepínací.
(On by stačil i obyčejný šusťák, ale to by nebylo stylové, že? :-) )

Nesnáším v běžkových gatích, jak mne vítr zezadu profukuje.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 7, 2023 10:11

dkay píše:Snažil bych se udržet na dvou vrstvách a nedávat nad to DA PA nic co by komplikovalo odvod potu ven -tzn. místo té druhé vrstvy PA ve formě bundy bych nasadil dobře prodyšnou primaloftku/vlněnku nebo flísovanou/zateplenou nemembránovou SS.
To si ponekud protirecis, resp. navrhujes hur fungujici vec.

1) Primaloftka misto PA bundy (te konkretni od DA s PQA) - mas malou nadeji, ze by ta PL bunda byla prodysnosti blizko PA.
2) "Flisovana/zateplena nemembranovana SS" nejspise bude min tepla, navic skoro jiste i vyrazne min prodysna nez PA.

Obe veci, kdybych je chtel pouzit, bych dal az na PA bundu - prodysnost pres ty dve vrstvy zustane zachovana a to, co ta dalsi vrstva neodvede zustane ve vnejsi vrstve nebo mezi ni a PA bundou.

Jo, fliska muze fungovat - ale pokud chces zachovat prodysnost, tak jedine NAD tu PA bundu jako svrchni vrstvu. Kupodivu takto to funguje hodne dobre - dokonce i ve vetru, jen uz to nema az takovou tepelnou ucinnost nez v bezvetri.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte úno 7, 2023 11:00

apuka píše:Obe veci, kdybych je chtel pouzit, bych dal az na PA bundu - prodysnost pres ty dve vrstvy zustane zachovana a to, co ta dalsi vrstva neodvede zustane ve vnejsi vrstve nebo mezi ni a PA bundou.


Asi jsem kolegu špatně pochopil, nemyslel jsem to tak jako že je venku a potřebuje další vrstvu ale že se oblíká do větší zimy hned ze startu... pak jsem to bral tak že nemá smysl vstvit X věcí z PA na sebe. On to ale asi spíš myslel tak jako že vydupe kopec a nahoře je to oblečení málo, tak pak jasně, nic bych nesvlíkal a dal zateplovačku přes to.

Nicméně PQA má limity větruodolnosti docela nízko. Na konstantní intenzivní pohyb s krátkýma zastávkama super, ale jinak to chce rychle jiné řešení, proto jsem navrhoval jiné možnosti bez nutnosti cibulovat... stokrát radši bych šel na hory v PA triku a dobré zateplené SS než v dvou nebo třech vrstvách PA a UL větrovce.... zas stůjme nohama na zemi - PA nemá nulovou schopnost vlhkost udržet, není to stříbrná kulka, stejně tak všemožné pertexy. Každá vrstva je kompromis, bez ohledu na to z jak komparativně geniálního materiálu je.
Pak jsou tu věci jako flexibilita PA, fyzická odolnost (už jsem tu několikrát psal že mi sytě oranžová PA 60 z Marmotu docela dost pelichala, fotky některých starších PA věcí z druhé ruky taky mluví samy za sebe), cena těch oblečení... buďme realisti - "kup si 10 vrstev PA a kombinuj je podle teploty" prostě není škálovatelná odpověď.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 7, 2023 11:41

Jasne, asi jsme to pochopili ruzne - ja jsem prave bral, jak ted pises, ze asi kolega myslel. Taky jasne, ze kdyby se hned na zacatku mel clovek oblect do vetsi zimy, asi si zvoli vrstvy (at uz dve nebo vice) jinak.

Zivotnost PA, v ruznych gramazich nebo/a jeste ruznych "modelech" nebo mozna i "seriich" opravdu vypada, ze je ruzna, coz je na plac - ale u Polartecu, bohuzel, ocekavatelne :twisted:.
dkay píše:Na konstantní intenzivní pohyb s krátkýma zastávkama super, ale jinak to chce rychle jiné řešení
Ano, to je svata pravda - u PA stejne jako u vsech jinych "aktivnich" izolaci, pokud se nezavrou do neodpovidajici vnejsi a vnitrni latky.
dkay píše:zas stůjme nohama na zemi - PA nemá nulovou schopnost vlhkost udržet
No, nulovou nema, ale samotna PA ma opravdu skoro nulovou, daleko nejmensi ze vsech izolacnich materialu.
Coz ale nic neznamena, kdyz ji mas ve spojeni s vnejsim materialem, ktery je skoro jisto vzdy min prodysny a taky ma vetsi "schopnost udrzet vodu". Vyhoda - do jiste hranice - je, ze to, co neodejde pres vnejsi matros, zustane "nekde mezi" PA a vnejsi latkou, PA nema tendenci ji "privadet zpet" k telu. Ale zase - jen kym se voda nezacne na vnejsi latce zevnitr (tj. na strane u PA) kondenzovat ve vetsim mnozstvi.
dkay píše:buďme realisti - "kup si 10 vrstev PA a kombinuj je podle teploty" prostě není škálovatelná odpověď
Uz z vyse uvedeneho trochu se da tusit, ze ja bych rekl, ze se daji vrstvy z PA klidne skalovat - ale je to vyrazne horsi, kdyz je tam jeste neco jineho. Tj. nemel by byt zadny problem s ciste PA trickem+ciste PA mikinou (muze jich byt i vice)+silnou PA bundou, v tomto pripade i s vhodnym vnejsim materialem proti vetru. Problem by byl spise s neelasticitou materialu a jeho celkovou tloustkou - tj. se stizenym pohybem. Takze funkcni problem z hlediska odvodu vlhkosti a izolace tam neni, ale bude problem "funkcni" se samotnym pohybem. (No a ano - pro vetsinu z nas by asi byl problem i s prislusnym minusovym obratem na ucte :-).)

Vubec, mne prijde, ze je trochu problem, ze je tady vlakno o PA ("a SS bund pro klasicke vrstveni na zimu") a vlakno o zateplenych bundach. To je ponekud nestastne rozdeleni. Vyrazne lepsi by byly vlakna jako (nazvy jen z bricha, "aktivni" ve smyslu s vysokou mirou aktivity) "Bundy - zatepleni pro "aktivni" pohyb v zime" a "Bundy - zatepleni pro beznou, "neaktivni" turistiku v zime". Uz jen proto, ze vetsina izolaci (a hlavne bund) patri jako vhodna vyhradne do jedne z techto dvou skupin - je jen par, ktere jsou vhodne do obou, napr. Apex.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » úte úno 7, 2023 12:30

apuka píše:To je ponekud nestastne rozdeleni

Proč? Jsou to dvě naprosto rozdílný kategorie, tak je fajn, že to je oddělený..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 7, 2023 13:52

Nejsou. Napr. bundy s PA a s PL Active (castecne i Climashield Apex) jsou zamerene na stejne vyuziti, ale napr. Tvoje BD bunda je na neco uplne jineho. Nejsou zamenitelne "na to druhe" vyuziti.

Edit: pisu o vyuziti pro vetsinovou populaci, co se tyce termoregulace i chapani vyznamu spojeni "vysoke miry aktivity".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » úte úno 7, 2023 16:06

Takto mi to smysl už dává, nicméně furt máš i kategorii něco mezi a okraje Gaussovy křivky, takže pro přehlednost je lepší, když je to rozdělené jak je, podle materiálu. Ono SS bunda je vpodstatě teplá mikina, zateplená bunda je něco jiného, ačkoliv každá má využití někde jinde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 16:11

Tahle je to OK a nevidim duvod nic menit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » úte úno 7, 2023 16:48

Já teda taky moc nevidím smysl (jiný, než mikeův vyhraněný názor k PA) v tom mít jedno vlákno o zateplených bundách (do čehož spadají i PA bundy, které já osobně používám bez vrstvení - tedy jako "primaloftky") a druhé o PA do kterého je ovšem zároveň zařazeno i SS a klasické vrstvení. Tedy když už je potřeba mít samostatné vlákno o PA, tak bych do toho nemíchal vrstvení a SS...

P.S. Pobavilo mě, jak mi mike ve vedlejším vlákně zeditoval jeden drobný crosspost (který vznikl právě díky tomu zvláštnímu rozdělení témat), ale to, že ve svých žabomyších diskuzí s apukou (kde ani jeden není schopen postoje "moudřejší ustoupí") produkují tuny offtopic odpadu, ho nechává klidným :-D
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 17:05

Jo, to jsem puvodne chtel napsat, ze jestli chcete na PA samostatne vlakno, tak si ho klidne zalozte. Nejsem si ale jisty, jestli to dava smysl, kdyz uz je o PA spousta diskuse tady. Mozna by se to dalo udelat naopak, tohle vlakno prejmenovat na ciste PA a na zimni SS zalozit jine.

PA bych ovsem s primaloftkama nemichal, jelikoz jde IMO o jinou kategorii obleceni.

Crossposting je zlo, ktere se neda tolerovat [-( Zcela vazne, to je snad horsi, nez spam. Diskuse s apukou jsou samozrejme otravne, ale vetsinou nejsou OT. Mozna sis vsiml, ze se je snazim omezit ;-) Akorat u apuky to funguje tak, ze cim kratsi je ma odpoved, tim delsi nasledny blabol vygeneruje #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 8, 2023 6:40

etheric
me ss zrovna jako tepla mikina neprijde, spis jako tenka neprofukava mikina:D

dnes pa santini tilko, zajo power dry, torridka. su zvedava. predpoved rika -7 - -3, pocitovka -13 - -8, mam s sebou jeste PA rab alpha flash a ss tilak trango, pripadne mohu sundat tilko ale treba ve vlaku je tak vedro ze zajo powerdry mam v podpazi mokry, takze muselo uz dolu... (proto nemuzu mit casto triko s dlouhym bez tilka), ale venku ho pak muzu sundat, uvidime. tesim se, ze to bude na torridku snas konecne OK pocasi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř úno 8, 2023 7:48

Jak která SS, no. Třeba ta tvoje modrá ME či co to je je opravdu tenká mikina. Ale obecně ty SS považuju spíš za mikiny, než bundy..

Jak moc je ta tvoje modrá neprofoukavá? Hledám mikinu na teplejší období na kolo. Mám LaS Mantis, což by se taky dalo nazvat jako SS, její teplotní komfort začíná tam, kde už je v primaloftce moc teplo, ale na normální mikinu ještě moc zima. Chcu ještě něco podobného, jen tenčí, pro dny, kdy už je Mantis moc teplá, stačila by normální mikina, ale páč na kole fučí, je potřeba odolnost proti větru.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř úno 8, 2023 9:31

Etheric píše:Třeba ta tvoje modrá ME či co to je je opravdu tenká mikina. Ale obecně ty SS považuju spíš za mikiny, než bundy..

Jak moc je ta tvoje modrá neprofoukavá?


Echo Hoooded?! (Mawenzi oprav mě jestli nemluví o té) To je tady opravdu těžký offtopic - s mikinou to nemá nic společného, je to de fakto syntetické "plátno", nulová hřejivost, nepříjemně mě u ní překvapila nasákavost toho materiálu. Neprofukavost/prodyšnost průměrná, spíš underperformer. Mám doma bundy o dost robustnější které dýchají lépe a hlavně vedou lépe vlhkost ven, lépe ji odpařují. De fakto jediná jeji deviza je že je fakt lehká a skladná, takže v tom od ní očekávám dobrou službu v létě a na jaře, nadšený z ní ale nejsem a v zimě už ji na sebe nevezmu.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř úno 8, 2023 10:44

Etheric píše:Hledám mikinu na teplejší období na kolo. Mám LaS Mantis, což by se taky dalo nazvat jako SS, její teplotní komfort začíná tam, kde už je v primaloftce moc teplo, ale na normální mikinu ještě moc zima. Chcu ještě něco podobného, jen tenčí
Hm, zda se mi, ze tak uplne nevis, co chces...

Na "teplejsi obdobi" na kolo je idealni Rab Borealis (nebo podobne od jinych vyrobcu, napr. BD Alpine Start). To jsou tenke SS bundy, bez zatepleni, vetruodolne na kolo dostatecne. Nemel bys ale od nich ocekavat nejake vyrazne izolacne schopnosti - eliminuji windchill, pridaji par jednotek stupnu, ale teplejsi vrstvu nenahradi. Mne predchudce Borealis (jeste bez DWR) docela v pohode obstala s trikem s dlouhym rukavemm pri vetru 90+ km/h (primo merene na horni stanici lanovky ve vysi 3200+ m) nad ledovcem a v Ostrave ve meste a okoli vitr 50+ km/h s kratkym (to je co bezpecne znam rychlost, nosil jsem ji i pri vyssim, ale jen odhadem).

Nebo obycejnou vetrovku - ale ty SS budou prijemnejsi na tele, vetrovka zase skladnejsi a lehci.

Mozna Mawenzi Ti k tomu taky neco napise, ona taky ma (mela?) Borealis. Vnimani vetru a chladu je vsak hodne individualni, proto by pro Tebe nejlepsi byla moznost si od nekoho nejakou bundu si pujcit na vyzkouseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř úno 8, 2023 11:10

Naopak vím úplně přesně, co chcu. "bundu" či "mikinu", záleží jak to kdo nazve, která bude izolovat cca asi jako např Pontetorto flís stejný tloušťky, ale bude velice odolná větru.
Větrovku nechcu, to je ten nejvíc nesmyslný kus oblečení, jaký jsem kdy zkoušel, na mém těle vůbec neplní svůj účel, nefunguje mi to vůbec. Musí to mít krom větruodolnosti i nějakou izolační schopnost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zonn » stř úno 8, 2023 11:22

V tom pripade Pontetorto NoWind.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř úno 8, 2023 11:37

https://www.extremtextil.de/en/softshel ... g-sqm.html
To bude nějaká membrána v tom? Povlak PU, konstrukce laminát. Já potřebuju, aby to bylo větruodolný konstrukcí tkaniny, bez PU
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř úno 8, 2023 12:03

V tom pripade mas dve moznosti (ta druha muze byt ponekud slozitejsi na sehnani).

1) Rab Vapor Rise, nekterou z bund tady, spise tu Alpine.
- tady si nejsem jisty, jestli Ti bude vyhovovat ta konstrukce, to by bylo treba vyzkouset

2) Bundu s Polartec Alpha 60 s vetruodolnou vnejsi vrstvou, neco jako toto z Nalehka (bohuzel s nezateplenym podpazim).
- dost tezko se toto shani tak, aby nebyly tam "strecove panely", kombinace s necim jinym nebo nezateplene casti. Mozna nektere firmy vyrabejici cyklisticke obleceni neco maji, myslim, ze napr. Scott, ale zase tam mohou byt ty panely.

Fleece dobre odolavajici vetru a bez membrany, tenci jak ta Mantis a jeste bez membrany tezko sezenes. No a dostatecne hrejici SS bundy (ne mikiny) s fleecem vevnitr bych rekl, ze Te budou na kole docela omezovat na kole a taky je to v nich jiny pocit nez s fliskou - to je nejspise hlavne otazka zvyku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 8, 2023 12:06

dkay
tady se prave ukazuje, jak to maji lidi jinak. jj me echo hooded. rab ventus mozna byla o fous prijemnejsi materiapove, ale ja tu me bundu mam fakt rada a nosim ji dost.

me teda prijde obecne mimo srovnavat ss s mikinou ale pokud uz to musi byt tak urco ne se silnejsi.

v zime nosim trango protoze na leto je tlusta a tim ze je jinak strizena pod ni dam v pohode i zimni bundu:D

jak neprofoukne na kolo nedokazu urcit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod zonn » stř úno 8, 2023 12:49

Etheric píše:To bude nějaká membrána v tom?


Jo membrana. Sili z toho napr. DA a Pinguin. Koukni na Pinguin Ranger, treba te zaujme.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř úno 8, 2023 15:25

@apuka: to od Rab, ani nic podobné, jsem nikdy nezkoušel. Tudíž možnost. Ale ta konstrukce - vždyť je to funkční triko, na kterým je našitá větrovka?! Nebo se pletu? Kombinace tenká flís mikina + pertexka byla to nejhorší, co jsem kdy zkusil, tohle zatím nic netrumflo...

Alpha jak říkáš - to, co by z ní mohlo pro mě být funkční, se nevyrábí. Nikdo to nevyrábí. Smolík.

@zonn: PU membránu v tom nechcu. A od Pinguin nic, ani kdyby mi za to chtěli platit. Léty a mnoha produkty způsobená averze....

Je mi jasný, že v tomhle případě bude těžký hledání...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř úno 8, 2023 16:40

Marmot Alpha 60 jacket - jeste se obcas da na nej natrefit. Napr. na 8a.cz maji svetlemodre zrovna v S. Jen netusim, jestli by Ti nevadily ty oranzove zipy.

Ten Vapor Rise je "dokola" sesity PQA a hodne tenky mikrofleece. Neni nikde jinde presita, takze nekomu to nemusi moc vyhovovat, je to treba nekde fakt vyzkouset, taky konstrukce kapuce nevyhovi kazdemu (pokud to nezmenili). Ale zrovna na Tvoje potreby by to mohlo byt na kolo docela fajn - ten mikroflis samotny moc nehreje, PQA taky ne, ale ta prichycena vrstva vzduchu mezi nima taky prida neco, takze to bude vyrazne vic vetruodolne a o neco mene teple nez LS, co mas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř úno 8, 2023 16:50

apuka píše:Vapor Rise je "dokola" sesity PQA a hodne tenky mikrofleece. ...Ale zrovna na Tvoje potreby by to mohlo byt na kolo docela fajn.

No já nevím, viz výše, fakt jsem neměl na sobě nic horšího, než kombinaci funkční triko + pertexka či triko + tenká flís mikina + pertexka, to byla tragédie, od vrstvení ruce pryč... Nefungovalo mi to vůbec, ani v malým teplotním rozsahu, takže jaká je naděje, že mi bude fungovat bunda, která je tenkej flís + pertexka v jednom?
Proto hledám "jednovrstvou" vrstvu, abych měl na sobě ty vrstvy celkem nanejvýš 2. Protože klasický vrstvení mi vážně nefunguje.

apuka píše:Marmot Alpha 60 jacket - jeste se obcas da na nej natrefit. Napr. na 8a.cz

Jo, to jsem viděl. Nemá stahování dole = v podání střihu Marmot tam budu mít 30cm volného prostoru = nepoužitelné. Přitom taková "blbost"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2023 4:05

Etheric píše:Ale ta konstrukce - vždyť je to funkční triko, na kterým je našitá větrovka?! Nebo se pletu?

Naopak, je to vetrovka s nasitym pytlem vevnitr :D Jeden z nejdementnejsich kusu obleceni, co jsem mel kdy na sobe. Nastesti jen v obchode, tohle ani zadarmo. (apuka se zas zblazni... ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv úno 9, 2023 9:25

Etheric píše:jsem neměl na sobě nic horšího, než kombinaci funkční triko + pertexka či triko + tenká flís mikina + pertexka
Ono to ale funguje jinak nez takova kombinace. Ten "microflis" neni bezny flis, ale nevim jak to nazvat.
Ale i proto jsem psal, ze je dobre to nejdrive vyzkouset. Rozhodne to neni univerzalni bunda pro kazdeho na kazde pouziti.
mike píše:Jeden z nejdementnejsich kusu obleceni, co jsem mel kdy na sobe. Nastesti jen v obchode, tohle ani zadarmo. (apuka se zas zblazni... ;-))
Z Tebe se apuka urcite nezblazni :wink:.

Jo, to jsou ty Tvoje "dementni" dalekosahle usudky udelane primo v obchode na zaklade zkouseni tam. Ano, vypada to trochu zvlastne, ale neni to zdaleka jediny podobne sity vyrobek, konec-koncu, pokud mas primaloftku, kde je PL prosivany jen pres vnitrni latku, tak to mas uplne stejny princip.

Uz jsi asi zapomel, ze kdyz jsi VR hned zpatra shazoval po zkouseni v obchode, tak tady byly prispevky od jinych nez ja, kteri naopak tu bundu hodne chvalili. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 9:37

Blbý je, že nemám nikde poblíž použitelnej obchod. Třeba LaS má více mikin /ačkoliv to nazývají "jacket"/, který by mohly vyhovovat. Jenže z obrázku není šance poznat tloušťku a větruodolnost materiálu. V popisku to taky nenajdeš. Vodítko může být hmotnost, ale těžkej materiál taky nemusí být větruodolnej.. Takže zřejmě opět bude jediná možnost naobjednat x mikin naslepo a doma zkusit, při troše štěstí jedna nebo dvě budou vyhovovat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv úno 9, 2023 12:47

Jak jsem Ti psal, flisove bundy vetruodolne moc nebudou - ani u LS. A jejich SS, co vetruodolne jsou si muzes kouknout na jejich strankach - a zjistis, ze bud je to nejaka kombinace matrosu nebo ma nekde PU "vevnitr", coz znamena bud implementovanou membranu nebo zater, i kdyby jen hodne tenkou vrstvu.

Ale zavisi taky, jakou vetruodolnost ocekavas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pomasko » čtv úno 9, 2023 13:57

@Etheric: Čo tak skúsiť sa pozrieť na niečo vyrobené z Polartec Wind Pro? Nemal som však tento fleece v rukách, a tak neviem povedať či sa naozaj správa tak, ako o ňom Polartec hovorí.
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení