Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Pierre111 » čtv pro 5, 2019 8:59

Moje zkušenost s Montane je přes rukavice. Na webu jejich rukavice vypadaly úplně super, pěkně šité, super materiál a dobrá cena. Tak jsem si jich několik objednal na prodejnu k vyzkoušení. Mám úplně normální spíš menší ruce. Žádná extratlustý prsty nebo tak něco. Ani jedny rukavice mi neseděli a to jsem zkoušel troje různé od velikosti S snad až do L. Byly úplně špatně ušitý, dlouhý úzký prsty, málo látky mezi palcem a dlaní, takže palec nešel dát od dlaně. Tak jsem šáhnul po prvních Mountain equipment ve velikosti M a seděli jak ulité. Na mě to prostě působí, že tahle značka moc neumí střihy.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 5, 2019 15:02

Rukavice mas tezky :) Kolik ruznejch znacek jsem musel zkouset, nez mi nejake fakt sedly... Ruce jsou proste mozna vubec nejvic individualni. Ale samozrejme nevim, mam od nich jen par kusu termopradla a zkousel jsem na prodejne zateplenou bundu, a oboji mi sedlo celkem dobre (termopradlo skvele, kapuca bundy skvele, bunda zbytek prumerne). SM zas od nich nesedl limec bundy, ten mi zas nesedl u jinych bund... Tezko zobecnit - proste plati Zkouset, zkouset, zkouset, jak to rikal Lenin :)

Ale je samozrejme mozny, ze proste rukavice vubec neumi, treba jako SealSkinz ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 5, 2019 18:45

ja mam rukavice od sealskinz a sou super :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » čtv pro 5, 2019 18:46

A fčíl já ref velikost rukavic Montane - objednával sem je úplně naslepo, podle nic neříkajícího písmena L (jinou velikost stejně neměli skladem), když některé rukavice co mám doma a pasujou jsou EU vel. 8, jiné 9 a některé i 10 a obvod dlaně mám 22-23cm..... ty Montane sedly jak hrnec na prtel. Zítra (má být ráno kosa) v nich zase pudu do práce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28130
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Lipon » čtv pro 5, 2019 19:25

Si měl kliku na střih.

Já nedávno zkoušel rukavice v krámu, měl jsem na ruce asi tak 15 párů a seděly mi střihem 2. Ty co jsem si předvybral podle webu, tak velikost podle jejich tabulky ok, ale moc těsné na prstech. Jiný výrobce zase velikost ok, ale na dlani moc volné.
Nakonec mi sedly La Sportivy a TNF.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ondrejkout » stř pro 18, 2019 12:23

Kdo by toužil po Polartec Alpha Direct, tak za 101-105 ojro může bejt. 5 ojro se dá ještě stáhnout za newsletter, a poštovní holub k nám stojí 10. Jedna už spojojeně jde ke mně.

Rab Alpha Direct
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod karitapepe » stř pro 18, 2019 19:46

V Ro-ck po_ntu se ještě dá koupit v žlutomodré verzi bunda DA Alpha za 2990 kč, teď už jenom ve velikostech S a Xl.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » čtv pro 19, 2019 10:16

DA Alpha na webu directu http://www.directalpine.cz/izolacni-bunda-alpha-17 v S za 2500.

Nedavno tu nekdo posilal odkaz na nejakeho prekupnika z Facebook marketu, s kterym mel dobre zkusenosti a ten nabizel DA ALpha v M a L asi za 2700 (muzu kdyztak dohledat)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv pro 19, 2019 12:28

Vykaslete se na DA, to je dost specificka bunda. Podivejte se sem a mozna si vyberete lip :wink: .

Obzvlaste doporucuji i Marmot Alpha 60 s 60g/m2 Aplhy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » čtv pro 19, 2019 12:58

Marmot Alphu 60 jsem si chtel koupit, ale je na me moc siroka (moc latky na brise a dokonce by mi mohlo profukovat zezdola). Od bundy na aktivni pohyb bych chtel neco uzsiho (DA a hlavne Dynafit Mezzalama sedely mnohem lip). Jinak mi ten Marmot prijde jako v podstate idealni bunda se super hmotnosti a k tomu za dobrou cebu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ondrejkout » čtv pro 19, 2019 13:27

Na tu RABku PA Direct jsem dost zvědavej. Hlavně pocitově nesnesu na vnitřní straně ty hladký nevyčesaný "šustkový" podšívky, takže PL a podobný sendviče nepřicházej v úvahu. Jsem HODNĚ spokojenej majitel RAB Exile s Wind Pro Hardface, ale ta prostě už ve 4000 mnm, když tam tak obvykle na skialpech silnějc fouká když je zataženo a ještě to není na drtič větru hardshell, proti větru přestává stíhat (holt asi těch chybějících 20 % větruodolnosti). Jinak se mi doma sejde i s DA Axis s PWS Pro (ale ta mi přijde vyloženě jako jarní srandička), tak budu posuzovat tyhle hračičky.
Naposledy upravil ondrejkout dne pát pro 20, 2019 0:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » čtv pro 19, 2019 23:19

mitau píše:Marmot Alphu 60 jsem si chtel koupit, ale je na me moc siroka (moc latky na brise a dokonce by mi mohlo profukovat zezdola).

Je to siroka bunda, mam ji v Mku a je dost mi volna. Ta Alpha uvnit nevim jak dlouho vydrzi, kdyz neni poradne nikde prisita. Svrchni latka je naprosto boozi. Takze ji diky absenci spodnich gum v pase nosim zakasanou v kalhotech, jak Gopnik. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pát pro 20, 2019 0:54

Jeste k odkazu od boozeho - za me jasny favorit damsky Rab Flux za 70Eur. Z vyrabenych bund z Polartecu Alpha na me totiz Flux pusobi snad nejprijemneji (dobry strih, rozumna kapuce, gramaz 90g by mohla byt jeste rozumna, jen mozna zbytecne moc fleecu).

PS: Existuje neco jako Marmot Alpha 60 s lepsim strihem? Mozna Patagonia Nano-air Hoody, ale to je cenove preci jen moc (bez slev povazuju Polartec Alpha za celkem drahou srandu i bez prirazky Patagucci). Vim, ze je to jina izolace, ale Alphy v nizke gramazi moc neni.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Pierre111 » pát pro 20, 2019 9:17

Ta Patagonia je hezká, ale přijdou mi ty materiály dost jemné a náchylné což se mi i potvrdilo. Jinak je to hezká bundička a fakt příjemná.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » ned pro 29, 2019 13:10

Dnes jsem testoval Montane Ember Pull-On (90g PA) - pod tím triko s dlouhým Craft Active Crewneck (a pro úplnost kalhoty Direct Alpine Cascade Plus a boty La Sportiva Uragano GTX) při svižné chůzi (průměr 5,7km/h) v lehce kopcovitém terénu (730 nastoupaných metrů na 16km) za teplot 0 (dole) až -4°C (+ trochu vítr a hodně lehké sněžení) a víceméně celou dobu mi bylo příjemně - jen při delším stoupání jsem cítil lehké vlhko (a musel sundat PSW rukavice) ale v pohodě to pak zase stihlo uschnout. Do teplot nad nulu bych už asi potřeboval 60g PA a pod -5°C už bych myslím zvládl i 120g PA.
Nicméně tuhle trasu normálně chodívám za podobných teplot i bez bundy/trika a je to taky fajn ;)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Kiszoun » ned pro 29, 2019 15:41

Tož já chodím v Alfě od DA s nemembránovým ss v bocích a na předloktí zbytek PA 120g a do takových těch -7 až -10 s normálním, lehčím větrem tak chodívám jen s trikem DA Shark z thermocoolu. Na vrcholu nebo při delší pauze je třeba elimininovat prodyšnost bočních panelů tak buď nasadím GTXku nebo když je fakt děsná kosa, tak Climashieldku od High Pointu. Jinak za mě to je fakt super izolačka pro aktivní pohyb... Udržuje to teplo, dýchá to skvěle a rychle to schne.
Pertex je vždycky na povrchu navlhlý a cítím vlhko pod batohem, ale ne že by se přes to dral chlad, spíš to je zpocené jako normálně pod batohem bývá, ale jsem v teple :D

Za mě je Alpha nejpoužívanější kousek v šatníku, když teplotana horách klesne pod 7°C, do té doby chodím jen v tom Sharku nebo když foukne, tak nasadím větrovku z pertexu, ale spíš už pak šáhnu po Alfě bo s tím trikem samotným jsem schopen vydržet docela dost a pak je už i na větrovku zima :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv led 9, 2020 20:48

Pres novy rok jsem byl na dovolene tyden ve VT a kazdy den jsem tam chodil v Marmot Dark Star (Alpha 120g/m2+Pertex Microlight). Bohuzel, kvuli problemum se zadama/krizema jsem prijel o dva dny pozdeji a musel jsem si dat hodne pozor na kazdy krok a nesmel prilis zatizit krize, proto byly vylety jen jednoduche, pomerne kratke a pohyb rozhodne ne moc rychly. Takze zadne testovani pri superaktivnim pohybu, spise jen bezna lehka turistika (az na vyslap na Predne Solisko). Sice me samotny pohyb az tak moc nehral, zato to soustredeni se na kazdy krucek ve snehu, abych neuklouzl (to by pro ty zada dopadlo velice spatne) mi generovalo tepla obcas vice nez dost.
Teploty stridave od cca +4 az po alespon -13, v lesich moc nefoukalo, ale nad jeho urovni, resp. pri slapani na ubytovani z TEZky foukalo dost, obcas i hodne. Bezne jsem mel na sobe jen Ba tilko (to nosim vzdy), tricko s dlouhym rukavem a ctvrtinovym zipem z bambusu a na tom tu Alpha bundu. Kdyz bylo moc zima, tak jsem na to jeste dal nemembranovou SS vestu.
Pri slapani do kopce a potom v den, kdy bylo nejtepleji bylo pod bundou velice mirne citit vlhko, ale nic nebylo ani naznakem mokre, ani spodni triko. Nejvice, kdyz jsem si dal vestu pod bundu (a byl jsem ji liny dat dolu), kdyz jsem se zastavil a (kvuli velkemu vetru) jsem vrstvy vymenil, tak uz to bylo naprosto OK. Jinak ale jsem se citil mnohem lepe nez kdykoliv jak v primaloftce tak i ve vrstvenem obleceni s fliskou a SS nebo vetrovkou (nebo davneji s Pinguin Parker). Mel jsem neustale pocit sucha - a kdyz bylo citit to mirne vlhko (vz vyse), stale to bylo pocitove podobne jako kdyz jsem mel "sucho" v primaloftce.
Se mi jednou stalo, ze jak jsem slapal, najednou jsem zacal premyslet, ze je mi nejak divne a trvalo hodnou chvili, kym jsem prisel na to, proc - vubec jsem necitil, ze bych na sobe nahore na trupu neco mel. Bylo mi prijemne tak akurat teplo, sucho, nic netahalo, netlacilo - jako bych v idealni teplote a vlhkosti slapal nahaty :D. Proste jsem se presne trefil do idealni tepelne pohody. Takovy pocit jsem jeste nikdy nezazil. A stalo se mi to o dva dny pozdeji znova.
Na druhou stranu je treba rict, ze nektere dny bylo ve VT vyjimecny vzduch - podle stranek Strediska lavinove prevence dokonce byla vlhkost vzduchu 1 - 7 (jeden az sedm) %! A to i kdyz se pres den obcas bylo nad nulou. Takze ten vyjimecny pocit mohl byt castecne zpusobeny i timto. Ale ani zbytok casu mi nebylo moc hur.
Zima mi v Alphe byla jen jednou - kdyz jsme jeden z prvnich dnu prijeli na Strbske pleso a asi 15 minut jsme vice-mene stali kolem auta pod strecho parkoviste pri teplotach cca -3 az -5. Ale jinak jsem se s ni nejak "zblizil" a pote mi nevadilo ani pomalu slapat cca 15 min a potom cekat na vlak a prakticky stat 20 minut pri pozorovani a foceni vychodu slunka pri max -10-ti stupnech (vse podle teplomeru auta). Ani pri vecernych 20+ minutovych slapanich po asfaltce z vlaku na ubytko.
Takze za mne je to naprosto perfektni material na chozeni. Jen predpokladam, ze pri rychlejsim a aktivnejsim pohybu se muze teplotni komfort Alphy 120g posunout smerem k nizsim teplotam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 10:11

To BA tilko je celkem krok zpet. Vcera pri lyzovani v 1,7°C a 98% vlhkosti jsem mel je Patagonia Capilene, Marmot Alpha 60 a vetrovku. Bylo mi fajn.

Co me na te bunde nesedi, ze mam porad strach o zachyceni hodinek do Alphy ( samozrejme ne v koncich rukavu, tam je to perfektne vyresene) a zachytavani Alphy do zipu to uz me stve. Po cca 4 pranich leze Alpha skrz svy na hrudniku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát led 10, 2020 12:19

Ba tilko ja musim mit kvuli pokozce a ledvinam - zatim jsem nenasel zadnou umelinu, kterou bych zvladnul na hole kuzi trupu a ledviny musim mit v teple, jen triko mi stejne nestaci. Merino uz vubec. Vim, ze to neni ono, ale co s tim nadelam?

Jak jsem si vsiml, Marmot ma trochu odbyte presne strihani te Alphy a zesouladeni velikosti s vnejsi latkou - co jsem mel objednanou XL, tam byla Alpha min. o cislo vetsi nez vnejsi latka. :roll:. Obcas nejaky ten mm prebyva i na mem kusu, ale to je, rekl bych jeste v norme.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát led 10, 2020 23:50

apuka píše:ledviny musim mit v teple

Jj, na to je nejlepsi BA tilko, ktere nasakne vodou a pak hodiny studi ;-) Zvlast na zadech pod batohem. A nemusis mit v teple ledviny, ale zada, to se jen tak rika. Ale ony tam ty zadove svaly dokazou pri prochlazeni pekne bolet, to zas jo.

apuka píše:zatim jsem nenasel zadnou umelinu

Zkousel jsi PowerDry? V te spravne verzi, ktera ma hladky vnitrek. Ja taky z umeliny na holou kuzi nejsem nijak nadseny, ale tohle je celkem v pohode prave diky tomu hladkemu povrchu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod slezacekm » sob led 11, 2020 9:50

@mike: prijde mi, ze tech Power Dry trik je ted hrozne malo. Nemas tip na neco pouzitelneho/koupitelneho?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » ned led 12, 2020 9:23

mitau píše:PS: Existuje neco jako Marmot Alpha 60 s lepsim strihem? Mozna Patagonia Nano-air Hoody, ale to je cenove preci jen moc (bez slev povazuju Polartec Alpha za celkem drahou srandu i bez prirazky Patagucci). Vim, ze je to jina izolace, ale Alphy v nizke gramazi moc neni.

budu s 60g PA sice nemám, ale když to porovnám s 90g a 120g PA tak si myslím, že by se tomu určení mohla blížit Rab Vapour Rise Alpine Jacket kterou ve vyšších teplotách (0-10°C jen s tričkem popř bez) používám rád a často.
Naposledy upravil Krysha dne ned led 12, 2020 10:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » ned led 12, 2020 10:28

slezacekm píše:prijde mi, ze tech Power Dry trik je ted hrozne malo. Nemas tip na neco pouzitelneho/koupitelneho?
Tiež som na pwdry rezignoval, taktiež nie je pwdry ako pwdry. Asi dosť záleží aj ako je to upletené a v akej je to hrúbke.
Co som pozeral tak narrona má jeden taký hrubší nátelník z pwdry a potom som to už nejak nepozeral, je dosť možné, že v poslednej dobe pwdry nahradili pwgridom, no neviem či je to úplne iný materiál, alebo je to to isté, len tá vnútroná štruktúra je v tvare takej vystúpenej štvorčekovej štruktúry.

Čo som sa dávnejšie pýtal mika, tak ten spomínal, že má 2 hrubšie tričká s dlhým od zaja, no od zaja sa niečo také dalo kúpiť naposledy pred 4 rokmi a asi aj iný výrobci sa ubrali iným smerom.

Ja mám od zaja tiež jedno pwdry tielko, ale je to letná vrzia, tenké s krátkym rukávom, no nerád to nosím, lebo je to ako tenulinké umelinové tielko, v ktorom sa v lete môžem akurát tak zapariť a v zime to nemá moc využitie. Takže len odkázať, kúp si niečo z hrubšieho pwdry nestačí, treba aby to bolo aj k dostaniu a odskúšané.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » ned led 12, 2020 19:22

slezacekm píše:@mike: prijde mi, ze tech Power Dry trik je ted hrozne malo. Nemas tip na neco pouzitelneho/koupitelneho?

Sorry, jsem to vcera prehlednul... Bohuzel nemam. Je to jak pise ret255, nastesti jsem zavcas nakoupil zasobu trik od Zaja. Sice to neni ta nejlepsi verze PowerDry, ale porad je to puvodni zpusob a funguje. Pouzivam jeste triko od HighPointu, ktere uz taky neni. To uz je neco jineho, sice dobre odvadi pot a chladi, ale uz nema tu puvodni zasadni vlasnost, kdy stabilizuje teplotu. Navic ho musim nosit naruby, protoze tak funguje lip. Hodi se akorat do horka. Koukam, ze ted maji neco podobneho, Polartec Delta, a podle popisu bych rekl, ze se to bude chovat podobne. Muzu se ale plest, nemate to nekdo?

edit: nasel jsem si to a bohuzel je to tak, ma to hlavne chladit v horku. Takze na behani v lete, ale ne jako univerzalni tricko na turistiku.

Jinak jsem si nedavno sahnul na nova trika od Zaja, zaujala mne nizka vaha a gramaz. Bohuzel je to uplne neco jineho, zadna struktura a pri dotyku se mi zjezily chlupy na celem tele :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » ned led 12, 2020 22:17

Jo, PowerDry trika se vytratily. Kde koupit, ukazuje primo Polartec na strankach materialu, "malinkym" problemem akurat je, ze nekteri vyrobci odkazovany vyrobek "aktualizovali", napr. Mammut uz to nevyrabi z PowerStretchu ale z Pontetorto a stejne PowerDry ma pouze v podpazi :((.
Jeste k Polartec Delta - netusim, jak se to ve skutecnosti vyvijelo, ale Millet ma triko, kde se primo pise, ze je "z noveho materialu PowerDry Delta", takze je docela mozne, ze Delta je jen evoluci PowerDry (po tech postupnych "vylepsenich").

A abychom zustaly u temy vlakna...
@mike: Pokud by ses kouknul na tuto evoluci a posun ve funkcnosti, videl bys presne stejnou cestu, jak Polartec delal i u svych "izolacnich materialu" od Thermal Pro k Alphe. Proste se P zacina venovat cim dal vice hlavne aktivnim materialum - hlavne aby se odvadela vlhkost a teplo (a taky kvuli tomu privadel "cerstvy vzduch), samotna uroven izolace je tady vice-mene suma fuk.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » ned led 12, 2020 22:31

apuka píše:kde se primo pise, ze je "z noveho materialu PowerDry Delta", takze je docela mozne, ze Delta je jen evoluci PowerDry (po tech postupnych "vylepsenich").

Tva schopnost fabulace je fascinujici :D Jestli ono to spis nebude to same, jako u HighPointu. Driv vyrabeli to same tricko (co mam) z PowerDry a ted z Delta. Zadna evoluce, proste nahradili jeden material jinym. Asi jim to prislo jako dobry napad. No a na webu to nejaky vocas blbe zeditoval :twisted:

apuka píše:Proste se P zacina venovat cim dal vice hlavne aktivnim materialum - hlavne aby se odvadela vlhkost a teplo (a taky kvuli tomu privadel "cerstvy vzduch), samotna uroven izolace je tady vice-mene suma fuk.

TVL, tobe z tech "aktivnich" materialu uz hrabe... Polartec proste vymyslel novy material pro bezce, coz je ted cool, ale v horku bezci nejsou cool, a tak potrebuji neco, co ma cooling efekt. Vzdyt to tam popisuji, dokonce jsem se kouknul i na video. Nic proti, mozna si to na leto taky poridim, ale tady byla rec o PowerDry, ktery ma vyhodu nekde jinde. Vyrovnavani teploty ve velkem rozsahu, neni v tom ani horko, ani zima, tohle je pomerne unikatni a u jineho materialu jsem to nevidel (coz muze byt jen tim, ze takovy neznam). Nejlip to umel ten puvodni lehce chlupaty, bohuzel ho zacali postupne vylepsovat. Pozdejsi verze uz chlupata neni, funguje o neco hur, ale porad je to dobe (to jsou ta trika od Zaja). Aktualni stav nevim, triko od HighPointu sice tvrdi, ze je z PowerDry, ale vypada jinak a tuhle vlastnost (temer) nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » ned led 12, 2020 23:09

Mike, dik, nechci. PDry mam nejaka trika a spol od Mammut, a ackoliv nekde to bylo super (lezeni v Rakousech a pod.), jindy zas naopak vubec (zimni akce, kdy to nasaklo a nedychalo). Tak myslim, ze mozna vedi proc...

Kazdopadne jako nej podsivka (tj. vrstva pod Alphu/PL/...) se mi stale jevi tenka sitovina (Brynje/Moira) pripadne navic PowerGrid v tenke gramazi, ten od Montane nosim krome leta vzdycky. Ale kazdemu muze vyhovoat neco jineho... A o tom to je ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » ned led 12, 2020 23:43

Za co a co nechces?

PowerDry funguje tak, ze odsava pot od tela a odparuje ho na vnejsi clenite strane. Z toho plyne, kdy muze fungovat a kdy ne. Dobre funguje jako jedina vrstva (tricko kdyz je teplo) nebo kdyz je pod necim volnym. Vetrovka nebo primaloftka, ani jedna nesmi byt upnuta. Naopak, v klasickem vrstveni moc nefunguje. Mam relativne dobre zkusenosti s tim, kdyz je na nem tenke merino, jelikoz to pot zrejme odsava a/nebo odparuje. Mam spatne zkusenosti, kdyz je vrstev vic nebo jsou silnejsi (i silnejsi merino). Coz asi odpovida tomu, co pises, ne? S nesmyslnyma vrstvama typu fliska nebo PA to asi fungovat moc nemuze ;-)

Jinak mam lepsi zkusenosti s tenkym nez se silnejsim tj. trisezonni trika jsou skvela, zimni jen dobra.

edit: PowerGrid v tenke gramazi, ten od Montane nosim krome leta vzdycky -- link, prosim. PowerGrid jsem si osahaval a zkousel u HighPointu, ale nekoupil jsem ho, gramaz byla na leto moc velka a na zimu zas mala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » ned led 12, 2020 23:59

mike píše:Tva schopnost fabulace je fascinujici ... tobe z tech "aktivnich" materialu uz hrabe
Spise mne to presne zapadava do zpusobu fungovani Polartecu za poslednich X let. Do te jejich snahy z kazdeho dobre povedeneho materialu (napr. PowerDry) udelat tisic ruznych "odrud", kde mohou "optimalizovat" na posrani te ci one skvele vlastnosti, az nakonec ten puvodni material "se ztrati" a pod puvodnim nazvem (nebo v katalozich ruzne doplnene pridavky, napr. "Delta" nebo High Efficient) se nabizi uz jen ty upravene verze s jinymi vlastnostmi. A dalsim rokem se to zase klidne zmeni, i na jiny nazev, napr. uz jen Delta.

Cimz, samozrejme, nemohu vyloucit, ze nekdo nenapsal neco blbe na webu, protoze u Milletu je toto taky docela norma :evil:. A jak se koukam, opravdu na firemnich strankach maji slozeni taky P PowerDry Delta, ale v technickych informacich maji popsanou P Deltu ](*,).
Pro jistotu u Hudy napriklad maji jen "Polartecove tricko", navic podle nich ma 32% vlny :roll:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pon led 13, 2020 0:03

apuka píše:Pro jistotu u Hudy napriklad maji jen "Polartecove tricko", navic podle nich ma 32% vlny :roll:

Kdyz jsem na to predtim koukal, tak jsem taky narazil na nejakou verzi PowerDry s vlnou :shock: Jestli je to pravda nebo ne netusim, mozne je vsechno, hledat to znovu nebudu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení