Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » úte říj 11, 2022 19:59

dkay píše:Já taky ne, ale jejich střihy mi sedí. Jsem Lkař spíše na dolní hranici, papírově mám u nich hruď i pas v Mku, ale protože vím že dělají střihy spíš atletické a tohe triko je ještě navíc designované na tělo, vzal jsem Lko. Bundu Jorasses mám od nich taky Lko a střih fenomenální, kalhoty dvoje taky Lko a opět padnou skvěle.

Je to baselayer, takže je možné že to je jen 60ka a podle mě to stačí. A i tak, kdo ti takovou věc vyrobí v EU a prodá s tím servisem co DA za menší peníze? Předpokládám, že to budou schopni v případě potřeby opravovat stejně jako to dělají s kalhotama a bundama.

U těch šortek s Alphou, tam mě ta cena trochu opařila... byly by fantastické na kolo. Ale zas když člověk trochu pohledá alternativy, tak ta cena při započtení všech faktorů přecejen asi je realistická.
Tak potom poreferuj, uz dopredu ti mozem povedat ze to je ta 60, akurat mi odpisali, udavaju taku zvlastnu gramaz, ale napisali ze 61g. Ako baselayer je to akurat, viac uz by to nebola ta zakladna vrstva no. Kusok to vyzera byt dobry, v podstate take nieco teraz vidim prvy krat, mozno si nieco zobrali aj z tejto diskusie, to kvitujem :)

Velkostne som L, pri DA mi sedi XL, ale to mam u mikin, bunda v xl uz bola prezmenu siroka, asi pockam kym to dorazi aj do nasich koncin. Potom poreferuj ake je to velkostne, radsej nech je t na telo, ako volnejsie.

Cenovo, no na 60 uz torsku viac, ta sechi ma vysla aj s kapucou nejakych 75 dolarov, samzrejme bez postovneho, s postovnym a dph bola este drahsia. Keby som sa nebol minuly rok blbo rozhodol uz ho mam asi tiez kupene.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte říj 11, 2022 20:38

Ad velikosti DA: jen pro zajimavost. Synma DA Alpha 1.0 v M a ja ji doceladobre dokazu na tricko oblect, ani neni extra uzka . Yungay jsem mel XL akurat, L bylo pocitove uzsi nez ta Alpha v M (ale tezko se to srovnava, jsou to jine typy bund). Nekdy jsem zkousel tu Alphu (asi 2.0) na prodejne a uplne mi sedelo L, stejne tak nejakaflisova mikina.. Vcera jsem zkouselv obchode nejakou zateplenou bundu od nich (asi neco starsiho, model mi nic nerikal, ale uz jsem zapomel nazev) v XXL. Byl to posledni slevneny kus, jsem si rikal, ze alespon zkusim, co to je zac - a na sirku, delku rukavu mi to bylo OK, dokonce o chloupek uzsi na hrudniku nez Yungay v XL. Jen byla o par cm delsi nez bych potreboval. Kdyby byla v jine, mene silene barevne kombinaci, mozna bych nad ni i uvazoval.

Takze si rikat, ze jsem L-kar nebo XL-kar u DA muze byt obecnš hodne nepresne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte říj 11, 2022 20:53

apuka píše:Co ale vubec nechapu je, jak se stavi DA k te sve teorii fungovani tela a prizpusobeni se tomu v obleceni. To tricko Alpha ma misto PA min teple kusy nekde, aby se to tam neprehrivalo - a jejich "mikina" s PA a Technostretch Grid ma teplejsi PA na ramenou "aby se zachoval tepelni komfort", proste skoro v tech samych mistech, kde to tricko ma fungovat opacne. :(( :(( :((


Jo, máš pravdu, to mi vůbec nedošlo že ty dva kusy oblečení si vlastně odporují. Já mám rád Alphu i grid fleece a na oboje se ve velkém spoléhám, ale ten Dragon pullover jsem fakt nepochopil... Ta Alpha vpředu tak tak pokryje dýchací cesty, pak jí je kupa pod popruhy batohu, na kousku paží... :-k
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2022 1:34

Tohle je nejspis uplne jednoduche. Designer(i?) u DA se utrhnul z retezu, navrhuje prekombinovane blbosti a marketing to pak musi nejak okecat ;-) Bohuzel je zcela nepoliben KISS principem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř říj 12, 2022 10:26

ret255 píše:Tak potom poreferuj, uz dopredu ti mozem povedat ze to je ta 60, akurat mi odpisali, udavaju taku zvlastnu gramaz, ale napisali ze 61g. Ako baselayer je to akurat, viac uz by to nebola ta zakladna vrstva no. Kusok to vyzera byt dobry, v podstate take nieco teraz vidim prvy krat, mozno si nieco zobrali aj z tejto diskusie, to kvitujem :)


Tak referuju. Velikost je dokonalá, přesně co jsem čekal. Tím že jsem mezi M (hruď, pas, boky) a L (výška), tak je to něco mezi slim a regular. Délka rukávů perfektní, jako by to šili na mě. Přiléhavost tak akorát, délka pěkně až k zadnici jako správný zimní baselayer. Být to triko které se dá nosit samotné, tak bych to asi považoval za trochu velké, ale tohle bude prakticky 100 % času pod svrchní vrstvou, takže naprostá spokojenost - účel to splní a volnost pohybu bude.

Jinak jsem na to dal svůj Deuter Futura 32 a celkem dobře to kopírovalo ty místa bez alphy na ramenou - s většími batohy to bude ještě lepší. Navíc nejde jen o batoh, ale také o zimní kalhoty. Mám od DA kalhoty Couloir Plus a kdyby na tom triku byla alpha všude, tak ty kšandy by na ní nadělaly časem pěknou paseku samy o sobě i bez batohu, protože ty tomu dávají zabrat furt, i když batoh sundáš. A zimní MTB, na které to bude famózní triko - to samé. Kšandy na zimních cyklo kalhotech by se s tim taky nemazaly.
Takže se vůbec nedivím že to takto udělali. Mizive snížení komortu za cenu velkého boostu životnosti podle mě...

Jestli mě bude štvát ta absence alphy na těch úzkých bočních pruzích nevím, ale spíš si myslím, že ne. Zásadní je že alpha je po celé délce páteře až na zátylek, tam se potím nejvíc a hlavně tam je ta zima sbjektivně/psychicky nejotravnější.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pát říj 14, 2022 1:11

Mam doma na vyzkouseni XL a XXL. Vystihlene mi prijde dost, na to ze vsadky jsou v podstate neelasticke, ale mne to sedi. Je fajn, ze konci na rukavech jeste nad lokty. Celkova delka i rukavy - nadstandard. Regular bych to nenazval ani nahodou, spis next-to-skin. S trochou stesti se pod XXL vejde jeste nejake tenke triko, kdybych to chtel pouzit tam, kde PA120 je moc, ale nic vic. U XL je hodne tesny limec, az to vadi, to se jen tak nevidi.

Test chvili postavani v membranovce ty grafenovy panely fakt studi, by me zajimalo, jestli to, jak dobre grafen vede teplo, pomuze s presunem tepla z podpazi na lopatky :twisted:

@ret vzpomnel jsem si na tvuj comment, ze po roce noseni slehne loft, zkousel si to PAtilko nejak kartacem vycesat? pry se da do jiste miry obnovit?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát říj 14, 2022 9:46

Vexo píše:Test chvili postavani v membranovce ty grafenovy panely fakt studi, by me zajimalo, jestli to, jak dobre grafen vede teplo, pomuze s presunem tepla z podpazi na zada :twisted:


Vůbec bych se nedivil kdyby je v DA ani nenapadlo takový scénář řešit. Je to triko pro intenzivní aktivitu v zimě, v podstatě výhradně v mínusových teplotách, a tam HS/membránovka vůbec nemá co dělat. Jinak postávání v hardshellce a pouze baselayeru podle mě je nepříjemná situace víceméně bez ohledu na materiál, pokud ten baselayer není nějaký silnější skorofleece.

Je možné, že s tím grafenem na bocích to přehnali, ale na těch ramenou si fakt neumím představit kolik by alpha vydržela při používání se zimníma kalhotama s kšandama a batohem...

@ret vzpomnel jsem si na tvuj comment, ze po roce noseni slehne loft, zkousel si to PAtilko nejak kartacem vycesat? pry se da do jiste miry obnovit?


:shock: ...tak to nevim jakým kartáčem to udělat aby to nebylo jednou a naposledy :)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pát říj 14, 2022 11:14

Tak to pouziti neni uplne mimo. Treba ted pres leto jsem do Alp bral zimni termotriko (Craft Pro Zero - skoda, ze uz se nedela :( ) jako zalohu, kdyby bylo chladneji nez cekam. Nevazi to tolik a v pripade zimy pres den nebo i v noci ve spacaku to tepelny komfort dost zvysi. U trika z PA60 bych si umel predstavit podobne pouziti.

(Prave to Craft Pro Zero skvele funguje v kombinaci s vetrovkou - jde v tom byt dost pohodlne az v prekvapive nizkych teplotach. V podstate mi to nahradilo tenkou mikinu, protoze ta kombinace termotrika a vetrovky mi prijde univerzalnejsi)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod karitapepe » pát říj 14, 2022 13:08

No když jsem šel na závěrečný výšlap na Kazbek, tak jsem měl prádlo z merina (triko z dl.rukávem a tenoučký pulover od Lastingu.)
Bundu jsem měl od DA Mistral a v batohu vestu od DA alpha a membránovku od DA Guide.
Pocitově bylo přes mínus dvacet s oblečením jsem si v pohodě vystačil,ale musel jsem si vzít peřové palčáky od SJ.
Vcelku jsem šel nalehko, v batohu zmíňovaná vesta DA alpha(200g) a membránovka DA Guide (400g),peřové palčáky, batoh 20 l spirit z dekáče(300g), 0,7 l čaje,pivko a nějaké tyčinky.
Samo že mačky,sedák ,tyčky a cepín.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 13:47

dkay píše:na těch ramenou si fakt neumím představit kolik by alpha vydržela při používání se zimníma kalhotama s kšandama a batohem...
V realu skoro jiste nebudes pouzivat to triko bez nejake dalsi vrstvy - na to je to prilis profukave. No a kdyz na tom budes mit alespon SS/HS/vetrovku, tak to vydrzi hodne.
Ja mam Marmot Alpha, 120gPA Direct a na tom Microlight. Nosim to uz dva roky a nijak si nevismam zmenu vlastnosti. Mozna je mirne slehlejsi, ale to vsude, na ramenou ne vic - teda alespon zevnitr, kde to vidim. Teplotni komfort tam rozhodne neni jiny nez jinde - ja jsem expert na to, abych citil i "pul nebo ctvrt stupne rozdilu", takze bych to pouzit uz nemohl.

Ono PA je na zakladech Polartec Thermal Pro, jen ma delsi a jinak "usporadane" chlupy. Ale vydrzi to je cca stejne jako jine Polartecy - a nevim o tom, ze by se nekdo extra stezoval, ze P. flisky odchazeji pod batohem nebo pod ksandami...

Co se tyce obnoveni loftu, kdyby to nekdo delat chtel - taky bych to necesal, to uz spise bych zkusil v susicce zpusob jako u perovky, 3-4 lehke balonky, jen urcite ne tenisaky, radeji florbalove nebo co se prodavaji prave na perovky. Jeste je mozne je vysusit rucne fenem, ale spise studenym vzduchem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát říj 14, 2022 14:11

karitapepe píše:No když jsem šel na závěrečný výšlap na Kazbek, tak jsem měl prádlo z merina (triko z dl.rukávem a tenoučký pulover od Lastingu.)
Bundu jsem měl od DA Mistral a v batohu vestu od DA alpha a membránovku od DA Guide.
Pocitově bylo přes mínus dvacet s oblečením jsem si v pohodě vystačil,ale musel jsem si vzít peřové palčáky od SJ.


Mistral je de fakto asi nástupce Jorasses a pokud je to pořád stejně univerzální bunda, tak se tomu vůbec nedivím, zvládne toho hodně. Zvlášť pokud se potíš tak málo že si můžeš dovolit nosit baselayer ze 100% merina ;)

apuka píše:V realu skoro jiste nebudes pouzivat to triko bez nejake dalsi vrstvy - na to je to prilis profukave. No a kdyz na tom budes mit alespon SS/HS/vetrovku, tak to vydrzi hodne.


Však jo, ale šle u kalhot nedáváš přes bundu žejo... :) Teda já ne :D Srovnání s Thermal Pro mi přijde že potřebuje hodně představivosti teda... ta náchylnost na fyzické poškození je u Alphy výrazně větší a Direct taky pelichá bohužel, a to to člověk ani nemusí rasit. Teda aspoň moje 60g Direct na marmotích produktech cca z 2019 jo - měl jsem tu sytě oranžovou a to fakt nepřehlédneš. Třeba má Polartec novou generaci, nevim. Představa, že na takový materiál dám ty kšandy a bušim kopec levá pravá... :-k
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 14:29

Alpha vychazi konstrukcne z ThermalPro, to taky tvrdi Polartec :wink:. Materialy (chlupy, nosna mrizka) jsou ze stejnych surovin, jen trochu jinak udelane.

Ano PA je na mechanicke poskozeni mozna docela haklive, ale spise ze se o neco zachytnes, napichnes a pod, ale ne ze se Ti bude pasek ksand trit o nej. Pokud nemas ksandy ze smirku.

Zase je pravda, ze jednotlive gramaze se - alespon na fotkach docela dost lisi, co se tyce tech "chlupu" a je mozne ze 60g pelicha hodne. Na druhe strane zrovna u Polartecu bych se nedivil ani tomu, ze v nejake dobe byl material min kvalitny, to se jim u nekterych materialu, bohuzel, stava casteji nez se mi to libi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pon říj 17, 2022 0:49

Bocni panely mi neprijdou nijak veliky a nestudi. Rabka je ma mnohem vetsi (2x?) a sahaji az na konce rukavu a nevadi mi to (pokud teda rukavy neprovlhnou). Pouziti presne jak pise Mitau, delam to bezne, kdyz je moc teplo na klasicky midlayer pri zvysene aktivite. Omm Core Hoodie ma 75g primaloftu active, coz je podobne PA, ale zase tam je nadbytecna kapuce. Jinych alternativ moc neni, tak jsem v pokuseni to risknout.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2022 11:38

TVL, co to za PL Active je na tom OMM??? :shock:

Myslim, ze timto odkazem jsi mikovi naprosto vzal i pripadne posledne spetky myslenky, ze by nekdy zkusil bundu z PL Activem :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2022 20:04

Tak koukam, jmenuje se to plnym nazvem PrimaLoft Active Evolve je to konecne odpoved Primaloftu na Polartec Alpha - a to doslova. Je to v podstate na podobnem principu udelane "neco", jen to - mozna - trochu vylepsili pouzitim ruzne tlustych vlaken.
Moc se z toho ale zatim nevyrabi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pon říj 17, 2022 23:14

Mozna konecne, ale dle uzivatelskych postrehu PA porad funguje lepe - lepe odvadi vlhkost a schne rychleji. Svaty gral PA mikin Macpac Nitro s postovnym za 2.5k z NZ to neni o moc drazsi nez DA baselayer.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 9:57

To je docela mozne..

U toho macpac nitro jsi zapomel jeste na DPH... Jinak ale vypada docela fajn, jen ja bych radeji se stojackem misto kapuce, ale toto je individualni. Kdyz ale srovnas (uz i podle fotek) ten jejich material PA 90 a produktovymi fotkama DA trika PA 60, tak je asi pravda, ze PA 60 nejak neni uplne idealne udelany material, moc duvery (oproti PA 90) nevzbuzuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte říj 18, 2022 10:14

apuka píše: jen ja bych radeji se stojackem misto kapuce, ale toto je individualni.


Nejen že to má kapuci, ale ještě ten debilní hoodiečkový druh, kde vpředu se nikdo ani nesnažil dělat jako že je tam nějaká ochrana krku. A aby tomu nasadili korunu, tak tam ještě borca vyfotí jak přesto má bundu, aby opravdu dobře vyniklo jak strašně zbytečný ten koncept kapuce je... :twisted: :roll:

Midlayery a baselayery s kapucí prakticky nikdy nejsou dobrý nápad, pokud to není vyloženě integrovaná kukla nebo alespoň opravdu anatomická kapuce pod přilbu a s alespoň zdáním stojáčku vpředu (třeba jako na starém Mammutu Yukon). Jinak je to jen otravný kus hadru co před větrem stejně neochrání a akorát překáží když se člověk snaží oblékat a/nebo kompenzovat absenci ochrany krku nárčníkem.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 10:57

Ja bych to bral spise tak, ze ten "koncept" bude asi dobry pro vrstvu na spani ve spacaku nekde na Aljasce nebo na Sibiri.
Kapuce "deraveho" z PA mi moc smyslu pri chuzi nedava - stejne bys to musel dat pod jinou kapuci, takze rozumne by to bylo max. pod vetrovku nebo membranovku, ale tam bych ja osobne nejspise preferoval cepici, ve ktere mohu fungovat v pripade mensiho vetru a bez srazek i bez vzdycky nejak omezujici kapuce. No a pod zateplenou kapuci zase neni treba. Pod prilbu to same, sice muze "zahrivat", ale sebemensi mali vanek to teplo vyfoukne...

Ano, ja jsem ten stojacek psal prave kvuli ochrane krku - a u mne i vzadu, tam ale se kapuce (mozna) nasbira a chrani. Stojacek tam drzi a zatepluje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » úte říj 18, 2022 11:43

Se stojackem misto kapuce naprosto souhlasim, i bez nej a kapuce by to bylo lepsi. Ale kdyz porovnam kapuci navic nebo nastydly lopatky, tak prvni vychazi lepe. Jelikoz ale mam PA120 tak na tohle obdobi by stacila ta 60ka. Proste by to chtelo, aby to nekdo poradne otestoval, jak se to chova pri behu/chuzi s holema/s mensim batohem...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte říj 18, 2022 11:47

Vexo píše:Proste by to chtelo, aby to nekdo poradne otestoval, jak se to chova pri behu/chuzi s holema/s mensim batohem...


Mám to v plánu, ale globální oteplování mi do toho hází vidle *
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2022 11:55

kapuce u midleyeru budiz, ale nechapu ze dost midlayer prave nema ani kapuci ani stojacek ale proste standartni pulkruh na hlavu, protoze bufem ty diry mezi volnym telem a bufem neutesnis proto, ze buf je roura a nema.tbar na raamen a dochazi k profukovani mezi mikinou/bufem a telem.

da se to resit jen omotanym satkem, kterej ale ve vrstve 2-3 omoty kolem hlavy je tlustej a nejde treba pak dopnout bunda, pokud si ji chces nasadit

nevim, takovouhle vec jedine se stojackem a kratkym zipem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » čtv říj 20, 2022 11:09

dkay píše:Velikost je dokonalá, přesně co jsem čekal. Tím že jsem mezi M (hruď, pas, boky) a L (výška), tak je to něco mezi slim a regular. Délka rukávů perfektní, jako by to šili na mě. Přiléhavost tak akorát, délka pěkně až k zadnici jako správný zimní baselayer. Být to triko které se dá nosit samotné, tak bych to asi považoval za trochu velké, ale tohle bude prakticky 100 % času pod svrchní vrstvou, takže naprostá spokojenost - účel to splní a volnost pohybu bude.

Jestli mě bude štvát ta absence alphy na těch úzkých bočních pruzích nevím, ale spíš si myslím, že ne. Zásadní je že alpha je po celé délce páteře až na zátylek, tam se potím nejvíc a hlavně tam je ta zima sbjektivně/psychicky nejotravnější.
Teda velkost si bral aku L? Ja by som nepovedal, ze ta alpha je nejaka hakliva na oder, sama o sebe je dost bytelna. To santini tielko je po okrajoch zosite takym dost pevnym lemom a samotna latka nie je skoro vobec natahovacia, preto mozno zalezi od sitia, ak sa to pouziva ako spodna vrstva, tak sa to nema ako roztrhnut. Jedine co sa moze pod batohom stat je ze sa to pritaci a neplni to tak svoju funkciu a tomu mozno chceli zabranit, ale alphy by som sa pod popruhmi nebal, pokym su na tom triku pevne stehy.

Pod batoh by mi ta absencia alphy na lopatkach nevadila, bez bathu to je uz horsie, neviem preco sa zamerali iba na ludi co nosia batoh...

To rozcesavanie co spomenul @Vexo to som teda este neskusal :)

Alpha musi byt super pre tych co sa skoro nepotia, vcera som ju mal po priprave dreva a ako bolo telo uplne znicene a zbavene potu, tak prijemne hriala, skoda ze sa clovek musi tolko potit, ten pocit z nosenia by bol ovela prijemnejsi.

Ale aj tak je tento pocin od DA asi najlepsi co tu kto mal, koncne pochopili, ze je to idealne ako spdona vrstva, nie len v kombinacii s x vrstvami, este nech spravia kompletne mikinu ako ten ich dragon cosi s alphy s priliehavou kapucou a nebudem mat co vytknut.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv říj 20, 2022 11:54

ret255 píše:Teda velkost si bral aku L?

Jo.
Pod batoh by mi ta absencia alphy na lopatkach nevadila, bez bathu to je uz horsie, neviem preco sa zamerali iba na ludi co nosia batoh...


Prakticky každý výlet někam do přírody znamená batoh. Jistě, pár procent lidí by to chtělo na nějaký trailrunning s ledvinkou třeba a asi by brali alphy všude... ale i běžci a cyklisty často nosí camelbacky s pitím atp. Já MTB jezdím bez batohu (snažím se mít těžiště co nejníže) a potím se jak bravek, takže jestli to vadí nebo ne dříve či později zjistím.

Alpha musi byt super pre tych co sa skoro nepotia, vcera som ju mal po priprave dreva a ako bolo telo uplne znicene a zbavene potu, tak prijemne hriala, skoda ze sa clovek musi tolko potit, ten pocit z nosenia by bol ovela prijemnejsi.


Spíš naopak ne? Kdo se nepotí, nedocení jaký lifesaver alpha je :)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » sob říj 22, 2022 15:46

dkay píše:Spíš naopak ne? Kdo se nepotí, nedocení jaký lifesaver alpha je :)
To ano, ale it depends. Ja napr. pri nizsej intenzite netopim a ked sa trochu spotim tak citim na chrbte mokro, s alebo bez alphy a ked netopim, tak mi to nie je prijemne. V pripade alphy ta mi dá dodatocne teplo, ktore u klasickeho syntetickeho terma necitim, ked sa spotim tak mi je pod tym vzdy zima, ak nemam na sebe nejaku zateplenu bundu. Pri alphe tam to teplo citim, ale predsa ten pot aj tak trochu chladi.
Ked som uplne vyzmikany, tak sa mi stava, ze uz sa nepotim a je mi v tej alphe este prijemnejsie, preto si myslim, ze ak by som sa nepotil vobec, tak by mi ta alpha fungovala este lepsie. Samozrejme vtedy by mi fungovalo asi vsetko.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » ned říj 23, 2022 4:22

Včera jsem viděl mikinu z Alphy a přemýšlím, že by to mohlo být fajn na zimu pod bundu. Mohlo by to mít hřejivost svetru při zlomku váhy a objemu. Sice by pro mé použití ta mikina jinej účel neměla, ale takhle by to fungovat mohlo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 23, 2022 12:58

alpha do spacaku je super, hebka, mekka, muze prijit primo na telo a i kdyz sem mela spacak, ve kterym pod 5°C nerada spim, tak v noci byli nejmene 3 a v alphe to bylo akorat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pon říj 31, 2022 21:57

Vyzkouseno-grafenove panely u alpha trika nestudi ani pri lehke chuzi. Test v ruznych teplotach (8-17C) s ruzne prodysnymi svrchnimi vrstvami na tele alpha triko tedy jako UL midlayer obstalo.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 8:38

tak jsem si udělal velkou rešerši bund s Alphou, co šlo, jsem si vyzkoušel, a nebylo toho málo, a teď, když jsem byl v Sušici v HP, tak padlo konečné rozhodnutí, na černý pátek si kupuju Total Alpha Jacket 2.0 v zelené barvě, jednoznačný vítěz........přesně odpovídá mým požadavkům, co se týče gramáže a rozmístění izolace, výběru vnějších materiálů a jejich kombinace, plusem je super střih a dokonalé provedení a ta zelená barva mi sekne...:-)

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/panske-bundy-vesty/zateplene-bundy/total-alpha-2-0-jacket.html
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát lis 18, 2022 16:10

milarepa píše:tak jsem si udělal velkou rešerši bund s Alphou, co šlo, jsem si vyzkoušel, a nebylo toho málo


A nechtěl bys bejt trochu sdílnější? :wink:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení