Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv úno 22, 2024 14:46

dkay píše:Zkusil jsem to dneska na kole naruby jak to zmiňoval apuka. Jel jsem trasu s výškovým profilem "střecha", takže na tom jsem měl jen dlouhý dres od Moiry a větrovku v bederní kapse. Co vnímám jednoznačně jako problém při opravdu vysoké intenzitě a pocení je že ta strana co je oficiálně myšlená jako vrchní je o dost více savá a tím pádem víc studí. Když jsem dojel domů, tak ta chlupatina byla suchá a ta horní vrstva mokrá, jenže sem ji měl na kůži... naštěstí ten kus oblečení jako celek pořád díky své kontrukci hřeje pěkně, takže se to dalo, ale je vidět že to tak prostě není zamýšleno. Při nižší intenzitě pohybu to asi vadí méně nebo vůbec, to zatím nevím.
Tak to asi bude opravdu docela dobre fungovat tak, jak jsem psal boozemu, ze nekdo to pouziva jak vyjde z vody - da si to naopak, to hned nasaje veskerou vodu z tela, potom si to obrati a da na sobe takto - sice zvenci je to az mokre, ale ta vnitrni strana nepusti tu vlhkost zvrchu k telu, takze je clovek v suchu a teplu.

Jinak ja jsem v nedeli zase zkousel prevracenou Octu na tilku z Coolmaxu. To byla spatna kombinace. Vypadalo, ze Coolmax absolutne nestiha dostat zpod sebe vlhkost do Octy, takze jsem byl primo na kuze vlhkly az mirne mokry. ZIma mi nebyla, jako izolace fungovala Octa dobre, ale bylo to celkem neprijemne - a trvalo docela dlouho, kym jsem se tam vysusil po ukonceni pohybu. Nebylo to ani vyssi teplotou, rekl bych, ze posledni tri vikendy jsem slapal v podobnych podminkach, jen ted uz byl snih jen cca od 1000m, predtim niz, podobne narocne trasy (Lysa z Krasne po zlute, Smrk z Ostravici po "hangu", Lysa z Repconky).

Takze zkusenosti spoluprace Octy s materialem tilka:
- obycejna bavlna - fajn, zadna vlhkost nikde, jen na zacatku pri jeste neprevracene jsem mel mirne vlhko pod tilkem, po obraceni bez problemu
- bambus - fajn, nikde zadna vlhkost, ani pri slapani do kopce pres hang na Smrk
- Coolmax (tilka od Klimatexu) - spatne, tilko nedokaze dostatecne odvest vlhkost od tela a mam na kuzi neprijemne vlhko

Nechci rict, ze vsechny Coolmaxy funguji podobne, ale tyto od Klimatexu se mi moc neosvedcily. Vlastne kdyz jsem je zkousel v lete s jinym trikem s dlouhym, taky to fungovalo podobne. Ze bych vyzkousel si je otocit naruby?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2024 2:21

apuka píše:Miku, tak jak pises se zpod bundy vytlaci a pod bundu nasava vzduch pres vsechny neucpane diry - kolem krku, rukavu a spodku. Ale ne pres samotnou bundu a izolaci. Tudyma tan maly tlak vytvoreni pri chuzi vzduch neprotlaci. Zkus si nekdy poradne zatahnout perovku vsude, nijak ji nerozepinat a potom napis, ze se tam vzduch vymenoval pres latku a peri. Vzdyt vetsina perovek ma Quantum nebo podobny huste tkany matros, ktery sam rikas, ze neprofouknes - tak jak by se to mohlo "protlacit" radove mensim tlakem generovanym pri chuzi?

Nepisu o perovkach, ale o primaloftkach, a nemam tam Quantum, ale radove prodysnejsi materialy. Moje primaloftka na hory je prodysna asi jako vetrovka a to, co pisu, mi normalne funguje uz spousty let.

Zbytek tvych blabolu uz nehodlam komentovat, mam lepsi veci na praci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 26, 2024 16:48

tak jo, prodala sem jedno mammuti tilko selung (powerdry) , a zajo power dry s dlouhym a to octa dinamico si koupim jeste jedno:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon úno 26, 2024 19:43

mike píše:Nepisu o perovkach, ale o primaloftkach,
:-k :(( Kdo tak asi napsal tuto vetu (na kterou jsem ja reagoval tim, co jsi ode mne citoval):
mike píše:pri pohybu uvolnuji vic tepla jak synteticke izolace, tak peri.
Tak to same zkus se svoji "primalftkou" s "o rad prodysnejsi latkou" a poreferuj :wink:.
mike píše:Zbytek tvych blabolu uz nehodlam komentovat, mam lepsi veci na praci.
Zase klasika - xo se Ti nehodi do kramu, tak je blabol. Pricemz jsem Ti tam popsal zakladni rozdil ve funkcnosti aktivnich a neakticnich izolaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pon úno 26, 2024 21:08

apuka píše:Takze zkusenosti spoluprace Octy s materialem tilka:
- obycejna bavlna - fajn, zadna vlhkost nikde, jen na zacatku pri jeste neprevracene jsem mel mirne vlhko pod tilkem, po obraceni bez problemu
- bambus - fajn, nikde zadna vlhkost, ani pri slapani do kopce pres hang na Smrk
- Coolmax (tilka od Klimatexu) - spatne, tilko nedokaze dostatecne odvest vlhkost od tela a mam na kuzi neprijemne vlhko


Uh, to nechápu. Bambus i bavlna jsou mistři světa v nachcávání... ani jedno bych na sebe na hory nikdy nevzal :-k

apuka píše:Nechci rict, ze vsechny Coolmaxy funguji podobne, ale tyto od Klimatexu se mi moc neosvedcily. Vlastne kdyz jsem je zkousel v lete s jinym trikem s dlouhym, taky to fungovalo podobne. Ze bych vyzkousel si je otocit naruby?


Zkus Sensor Coolmax Air. Prodávají to jako triko na léto a sálové sporty, ale funguje dobře i jako zimní baselayer na odvod potu. Ne tak dobře jako stará Moira, ale obstojně.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2024 22:11

apuka píše:Kdo tak asi napsal tuto vetu (na kterou jsem ja reagoval tim, co jsi ode mne citoval)

Jenze tam taky byla tahle veta, ktera pro vetsinu perovek neplati: A obalove latky samozrejme musi byt dost prodysne. V citovane vete bylo peri a ne perovky. Pro peri v dobre prodysnych materialech to samozrejme plati, ale je mnohem snazsi sehnat takovou primaloftku.

Holt to chce cist cele, bylo to par vet, ale chapu, ze i to je na tebe moc.

apuka píše:Tak to same zkus se svoji "primalftkou" s "o rad prodysnejsi latkou" a poreferuj

He? To vubec nedava smysl. Vzdyt pisu, ze ji tak pouzivam bezne a samozrejme to funguje.

apuka píše:Zase klasika - xo se Ti nehodi do kramu, tak je blabol.

Neprecenuj se. Zadne nehodi do kramu, ja se tvyma blabolama vubec nehodlam zabyvat. Cista ztrata casu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 18:49

dkay píše: to nechápu. Bambus i bavlna jsou mistři světa v nachcávání... ani jedno bych na sebe na hory nikdy nevzal
No vidis - ja to vzit musim, je obrovskou vyjimkou, kdyz nejakou umelinu moje pokozka vydrzi dlouhe hodiny (a jeste pod zatezi, tj. pot) bez toho abych se obsypal a cely vylet skrabal... Stejne tak nezvladam ani nejjemnejsi merino. Ty klimatexi Coolmaxove tilka byly jedna z mala vyjimek. Jinak musim mit bavlnene nebo bambusove pod trikem s dlouhym, v zime i lete. Docela casto to v prispevcich pripominam, aby potom nekoho me zkusenosti neprekvapily.
Diky za ten odkaz, ale asi zustanu u toho, co mi funguje. Protoze uz jsem zkousel i nejake jine Coolmaxy a dopadlo to (na me kuzi) vyrazne hur nez s tema od Klimatexu.

Na druhe strane to vem tak, ze to ukazuje na vysokou schopnost prace s vlhkosti pro materialy, pod kterymi je to tilko. Kdyz mi moje kombo dokaze zachovat suchou pokozku i suche tilko i kdyz vim, ze se do kopce docela potim, tak to znamena, ze se vlhkost vytahuje i z te bavlny a posila dal ven. Zrovna o Alphe jsem uz nekolikrat psal, ze ona doslova vytahuje vlhkost z obleceni pod sebou - pokud se bunda nerozepne...
----------------
Jinak neco k Octe z minule nedele - mel jsem ji na sobe (na bavlnenem tilku) ve VT, zase naruby, na tom Marmot Alpha. Vyrazily jsme z Horneho Smokovce na Zbojnicku zkratkou nahoru. Teplotne bylo rano asi kolem nuly, max. +1-2, bo snih, kde uz byl, byl pod nohama zmrzly, zato zem byla blativa. Za par minut jsem se v tom kombu zacal trochu potit, chvili pozdeji mi zacalo tilko navlhavat. (Nejspise z duvodu, ze jsme vyrazili hned po snidani, kde jsem na konci narychlo do sebe hodil pul litru horkeho caje, navic na pokoji bylo docela pretopeno, ze mi bylo horko i jen v tricku s kratkym. Protoze jjinak stejne kombo fungovalo hodne slusne na vetsim kopci a o 2-3 stupne teplejsim pocasi - Lysa z Krasne - po skoro dvou hodinach jezdeni verejnou dopravou.) Tak jsem si dal dola Marmotku a slapal jsem dal celkem asi 35 minut jenom v te Octe a bylo mi fajn, od te doby jsem se nepotil a ani mi chladno nebylo. Kolem nas se stromy hybaly, mohlo foukat tak jen do 10 km/h, tj. zadny velky vitr - ale v ciste Alphe by se to nedalo, profukovalo by to o rad(y) vice. Na Hrebienku uz foukalo trochu vic, tak jsem si na to Octu oblekl starou vetrovku a v tom jsem vyslapal az na chatu, resp. jeste kousek za ni. Po ceste uz fucelo vice, na chate hlasila meteostanice narazy kolem 12 m/s, ale pod chatou a na/pod hangem fucelo jeste vice. Teplota od prostredku doliny cca -2. Mne ale stale bylo fajn.
Takze Octa obstala i Tatrach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 19:13

mike píše:Jenze tam taky byla tahle veta, ktera pro vetsinu perovek neplati: A obalove latky samozrejme musi byt dost prodysne. V citovane vete bylo peri a ne perovky. Pro peri v dobre prodysnych materialech to samozrejme plati, ale je mnohem snazsi sehnat takovou primaloftku.
Miku, to uz zase prekrucujes dokonce i vlastni vety :wink: Kazdopadne, Tvoje veta "V citovane vete bylo peri a ne perovky." by si zaslouzila nejakou cenu za nepochopeni kontextu vlastnich slov :lol:. Ja jsem si vsechny Tve vety precetl a odpovidal jsem v kontextu toho, cos napsal. Pripoustim, zes mohl napsat neco jineho nez jsi myslel :wink:.

Zeptam se Te jinak - poznas nejakou prodysnou perovku? Poznas perovku, ktera pouziva napr. PQA jako vnejsi (i vnitrni) matros? Asi ne - protoze ani PQA ani Equilibrum (ty prodysne materialy Pertexu) nejsou "downproof", tudiz se nemohou na perovky pouzit. No a vis proc pouzivaji vyrobci na perovky Quantum? Protoze oni - na rozdil od Tebe - dobre vedi, ze samotne peri v komorach prodysne NENI, takze odvod vlhkosti PQ (ktere je jinak docela slusne, viz napr. davnejsi prispevky o DA Yungay ode mne i napr. od Ret255) je na peri vice nez dostatecne. Dokonce i z P Microlightu (ktery byl "downproof") se vyrabelo jenom nekolik malo perovek a to casto od ne zrovna outdoorfvych vyrobcu.
mike píše:Vzdyt pisu, ze ji tak pouzivam bezne a samozrejme to funguje.
Ne, nepouzivas. Psal jsem zatahnout veskere "diry", aby nemohl odchazet a nasavat vzduch jinak nez pres material bundy, zadne rozepinani, ale zapnout az po krk, nejlepe jeste to zacpat buffem u krku. Takto to Ty nepouzivas - ani perovku ani "primaloftku". Uz jen proto, co pises - ze neni dobre mit bundu na telo, tj. je tam mezera a to i kolem pasu a Ty taky nemas rad uzke rukavy ani jejich pevne ukonceni.
Nepis, ze prece uchazi vice vzduchu pres latku jako pres ty "diry" - ne, pres ne uchazi radove, mozna o nekolik radu vice. Asi budu muset nekde splasit clanek od Seebera na BPL, kde testoval, kolik vzduchu se dostava pres material bundy pri rychlosti chuze. Ale i z toho, co je pristupne je jasne, ze odvod vlhkosti zpod bundy to nema sanci nijak citelne ovlivnit. Stejne ale bude platit i pro vymenu vzduchu pres matros pri chuzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » úte úno 27, 2024 19:16

@apuka Ty mas taky Karpos Dinamico nebo neco jineho?

Mate nekdo zkusenosti s trochou silnejsi Octou? Zaujaly me traba TNF futurefleece mikiny (idealne tlouska jako u te verze s kapucou, ale strihove jen se stojackem) nebo kdo dalsi dela jeste ze silnejsi Octy? Predstavuju si mikinu, kerala by vazila neco kolem 200g.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte úno 27, 2024 19:37

To já bych spíš měl chuť testnout nějakou dobře prodyšnou bundu s Octou, líbí se mi Mammut Taiss IN Hybrid, jen bych počkal až jaro tu cenu ještě trochu víc srazí ;) Ví někdo o dalším zajímavém kousku?
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 20:23

mitau píše:Ty mas taky Karpos Dinamico nebo neco jineho?
Jo, mam to Dinamico.
dkay píše:Ví někdo o dalším zajímavém kousku?
Taky od Mammutu, ale ta je takova opravdu hybridni, ma to Octu jen castecne, jinde to neni zateplene. Neco jako ty prvni verze Alpha jacket od DA, jen asi je te Octy min, ale neme jsem to v rukou. Aenergy IN Hybrid nebo verze s kratkym rukavem. Predminuly tyden ten kratky rukav (na dlouhem tricku) mel jeden pan na Lyse, tak jsem se ho tesne pod vrcholem na (jizni) sjezdovce ptal, jestli je s tim spokojeny, tak ten se zacal rozplyvat, ze je to naprosto super. Ptal jsem se i na to, jestli tam nevadi ta hybridni konstrukce, tak taky rikal, ze ne, ze to je tak akurat, ze pres tu nezateplenou cast nejde zima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 20:40

dkay píše:líbí se mi Mammut Taiss IN Hybrid, jen bych počkal až jaro tu cenu ještě trochu víc srazí ;)
Pokud Ti sedi velikost 48 od Mammutu, tak si ji ted muzes koupit za cca 115 EUR (pouzij slevovy kod FINAL15). To uz je vice nez slusna cena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte úno 27, 2024 20:52

Kurnik, škoda, u některých věcí od Mammutu mi Mko projde, ale Athletic Fit věci stopro musím brát Lko :(

apuka píše:Aenergy IN Hybrid nebo verze s kratkym rukavem.


Mammut mě nepřestává fascinovat svojí schopností recyklovat ten název Aenergy. Bund s tímhle názvem měli v historii už tolik, že je to snad nejpřepoužívanější název bundy v outdoorovém průmyslu :D Nicméně Taiss se mi líbí víc, zrovna v tomhle případě bych chtěl bundu co té Octy má (co do plochy) co nejvíc, ať má smysl to zkoušet.

Ten krátký rukáv mi připomněl climashieldový zateplovací set Tilak Nalu, jehož horní díl mám - tam žádná hybridnost není, pokud se nic od loktů dolu nebere jako hybrid :D
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » úte úno 27, 2024 22:28

Na sportspursuit maji Marmot Air HB za 70Eur + doprava cca. 8Eur. Ve zlute a oranzove ve vsech velikostech, v sede v S. Za takovou cenu o tom i uvazuju. V recenzich si obcas lidi stezuji na zmolkovateni vnejsi latky, ktera je dobre pordysna. Dost mozna to bude podobne Marmot Alpha 60, ktera trpela podobnymi problemy.
Akorat kdyz ma ta bunda vnejsi latku, tak nevidim vyhodu Octy oproti PA Direct a podle tehcnickeho mereni na BPL mi prijde Alpha jako funkcnejsi material. Nebo mi neco unika?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř úno 28, 2024 10:11

mitau píše:Akorat kdyz ma ta bunda vnejsi latku, tak nevidim vyhodu Octy oproti PA Direct a podle tehcnickeho mereni na BPL mi prijde Alpha jako funkcnejsi material. Nebo mi neco unika?


Hlavně to podle té jedné mizerně udělané fotky vnitřku bundy vypadá, jako kdyby ta bunda byla složená z toho vnějšího nylonu a pak jakoby to Karpos Dinamico triko otočené chlupatinou do toho nylonu a tou vrchní vrstvou směrem k tělu - což jak jsem psal je dost suboptimální co se odvodu potu týká... chtělo by to aby to někdo za těch 70 eček koupil a nafotil nám to \:D/ :lol:

EDIT: Teď mi ale došlo že ta Taiss od Mammutu má úplně stejnou konstrukci. No jako na stejné úrovni výkonu co se odvodu potu týká jako Alpha DIRECT bundy to nebude no. Tipuju že to bude srovnatelné se staršími bundami s podšitou Alphou.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř úno 28, 2024 11:04

Oh boy, Marmot to dělá i jako pullover bez stojáčku... tak to jestli to fakt spolehlivě má těch 50 CFM tak se asi neovládnu :oops: :mrgreen:

Akorát Marmot na svém webu tvrdí 30 CFM, SP tvrdí 50 CFM :((
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř úno 28, 2024 11:48

dkay píše:podle té jedné mizerně udělané fotky vnitřku bundy vypadá, jako kdyby ta bunda byla složená z toho vnějšího nylonu a pak jakoby to Karpos Dinamico triko otočené chlupatinou do toho nylonu a tou vrchní vrstvou směrem k tělu
Nevim, mozna to je ta druha verze Octy...

Jinak jsem tam nekde (asi v nejake recenzi) docetl, ze nejvetsi rozdil mezi PA a Octou je, ze Alpha je z hydrofobniho polyesteru a Octa z hydrofilniho. I kdyz mne prijde, ze Octa ma spise tu hladsi stranu z hydrofilniho a tu chlupatejsi z hydrofobniho. Coz by trochu dalo i logiku pri pouziti, jak je urceno - pot se rychle odvede do hladke casti, ktera kvuli hydrofobnosti jej roztahne na vetsi plochu. Cimz se odparuje z vetsi plochy. Na podobnem principu funguje i nektery ten tenky Polartec na tricka (Delta???) - jenze tam je to kvuli tomu, ze vetsi plocha odpareni = rychlejsi ochlazovani povrchu a hlavne je to urcene na tricka do horka.
Na druhe strane nejak funguje, ze ta hydrofobni chlupata strana nepousti zpet nasaklou vlhkost z hladke strany a tudiz docela odizoluje tu ztratu tepla ochlazenim pri odpareni na vetsi plose. Jo - mohlo by to pomoci pri velke aktivite: vice tepla=>vice potu=>vice odvedene vlhkosti=>odpareni na vetsi plose=>vetsi ochlazeni vnejsku tricka=>mirne snizeni teploty pod trikem. (Ale je to jen teoreticka uvaha...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř úno 28, 2024 12:03

dkay píše:Mammut mě nepřestává fascinovat svojí schopností recyklovat ten název Aenergy. Bund s tímhle názvem měli v historii už tolik, že je to snad nejpřepoužívanější název bundy v outdoorovém průmyslu
ANi ne... Mammut jen zacal pouzivat nazvoslovi podobne jako napr. Arcteryx. Ma nejake rady obleceni (Aenergy, Tasis, Nordwand, Eisfeld, Convey, Albula, Rime, ....) a pridava k tomu oznaceni typu (WB - Windbreaker, SO - Softshell, HS - Hardshell, IN - Insulated, ...), k tomu jeste pripadne Hybrid, pokud je to "smeska" a Hooded u bund s kapuci a typ obleceni jako Jacket nebo Vest. Jo, jeste obcas odlehcene verze dostanou oznaceni Light. Atd.

Problemem je, ze je dost tezke zjistit, jak ty jednotlive rady na tom jsou - Nordwand a Eisfeld je naprosta spice nabidky ("Eiger eXtreme"), to je jasne, ale co ostatne? Aenergy by melo byt zamerene na vysokou fyzickou aktivitu jako speed hiking nebo trail running. Tasis se dost blizi Eiger eXtremu, ale nedostava ty nejspickovejsi materialy, da se rict, je to vyssi stredni trida. No a to ostatni - kdo vi... Nikde jsem - na rozdil od Arcteryxu - nenasel blizsi charakteristiku tohoto rozdeleni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř úno 28, 2024 18:29

dkay píše:Akorát Marmot na svém webu tvrdí 30 CFM, SP tvrdí 50 CFM :((


Info z Marmotu:

Hello. We appreciate your interest in our products.

Both Alt HB Hoody (Style M12358) and Alt HB Pullover (Style M12359) are made with recycled 50 CFM nylon ripstop.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » stř úno 28, 2024 23:12

@dkay: Vidis - to krasne ukazuje, jak jsme kazdy jiny. Uznavam, ze ten pullover ma super hmotnost (225g) a cenu (47Eur), ale na me pusobi tkaovym pytlovitym strihem a hlavne je dost volny u krku. Kdyby to byl pullover s kratkym zipem a stojackem kolem krku, tka to beeru hned. Takhle mi ale ten pullover prijde jako takovy "netechnicky" kousek vybavy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » čtv úno 29, 2024 11:32

mitau píše:na me pusobi tkaovym pytlovitym strihem a hlavne je dost volny u krku.


Marmot a jeho hodně ééémerický střihy... ¯\_(ツ)_/¯

Já nejsem nějaký fanatický odpůrce stojáčku a tady bych ho popravdě asi taky viděl rád, ale na druhou stranu si to umím představit třeba jako jedinou vrstvu pro intenzivní aktivitu, na kterou v případě potřeby můžu dát zateplovací nebo SS bundu s těsnějším komínem, kterou bych při použití baselayeru se stojáčkem pak stejně akorát rozepínal nebo ani nedopínal. Plus samozřejmě vždycky můžu v případě potřeby přes hlavu přetáhnout nákrčník... Ale ještě jsem se nerozhoupal to koupit :-..
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Předchozí

Zpět na Oblečení