Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 15:07

Ještě jsem našel jednu "bundu" ze stejnýho materiálu jako ta výše zmíněná LaS
https://www.hudy.cz/madris-light-ml-hoo ... ize=480190
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte dub 18, 2023 15:29

Etheric píše:jsem našel jednu "bundu" ze stejnýho materiálu jako ta výše zmíněná LaS
Nechci Te zarmoutit, ale jsi si jisty, ze tady nejde o podobnou nepresnost o materiali jako v pripade HP v jinem vlaknu?

Vyrobce (Mammut) o zadnem Stormfleece nikde na svych strankach nepise - a to nejenom u teto bundy.

Cimz netvrdim, ze to neni ono, jen mi to prijde ponekud dicne, aby o tom vyrobce nepsal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 16:25

Tady by to ale nebyla chyba výrobce, že eshop píše hovadiny, pokud to nepíše sám výrobce.
Tu Mammut bundu jsem prohlédl jen podle popisu a foto, víc jsem o ní nezjišťoval, bo už zítra by mi měli doručit LaS. O víkendu už bude vypraná a suchá, předpověď hlásí až 16 stupňů i u nás, hustý.. Foukat má vítr 23km/h, no ideální podmínky pro vyzkoušení :t:t
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř dub 19, 2023 12:45

LaS "bunda" dorazila, je to přesně to, co jsem hledal. Mikina z čtverečkovýho flísu, akorát s výrazně větší vetruodolností. Prodyšný to je, neni tam membrána.
Jdu to vyprat, ať můžu vyzkoušet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř dub 19, 2023 13:14

Etheric píše:Mikina z čtverečkovýho flísu, akorát s výrazně větší vetruodolností. ... Foukat má vítr 23km/h, no ideální podmínky pro vyzkoušení
Jakoze vyzkouset vetruodolnost ve vetru rychlosti 23 km/h :shock: :(( To zvladne i moje tenka mikina s "ctvereckovaneho flisu" Polartec Classic 100 bez toho aby mi to nejak vadilo - i pri me hodne vysoke citlivosti v oblasti ramen.

Vzdyt to je jenom "mirny vitr" (pardon, nova stupnice si nazvy posunula smerem dolu, tak ted je to uz "dosti cerstvy vitr"), blize ke spodni hranici. Na testovani vetruodolnosti by to potrebovalo alespon dvojnasobek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř dub 19, 2023 13:42

A? Při týhle teplotě "až 16 stupňů", což bude tak na slunci, to bohatě stačí, aby přes obyč flísku byl cítit chlad opravdu hodně..
Samozřejmě, že na pořádnej test to chce ještě víc, ale tohle mi stačí na porovnání.. Testovat ve větším větru budu, až ten větší vítr bude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Johny198 » čtv dub 20, 2023 7:11

Drobný tip. Pokud nutně nepotřebujete nové oblečení, tak jsou fajn zdroj Alphy stránky Vinted.

Teď je tam třeba tenhle kousek za nějakých 1300. Minimálně na otestování vlastností materiálu je to super :D Občas se tam objeví i Alpha Core hlavně od Norrony

https://www.vinted.cz/muzi/obleceni/spo ... chniczna-m
Johny198
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 17, 2016 19:24
Bydliště: Humpolec

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Lipon » čtv dub 20, 2023 7:52

23kmh už není nějaký lehký větřík, ten už je docela poznat a klasický Polartec flíska profoukne v tomhle jedna dvě
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát kvě 12, 2023 9:00

Lipon píše:23kmh už není nějaký lehký větřík, ten už je docela poznat a klasický Polartec flíska profoukne v tomhle jedna dvě


Stormfleece ale zvládne takový vítr uplně v pohodě, byť možná ne při postávání na zastávce... Nejde o ty čtverečky, ty jsou sice o dost huňatější než běžný PowerGrid ale pořád fleece, jde o tu jakoby "broušenou" látku na které jsou nasázené, ta u Stormfleecu dělá tu větruodolnost.

Nevím kolik má Stormfleece gramáží, ale moje swixka má sweet spot pro svižnou chůzi s proměnlivým sklonem terénu cca při 5C a už celkem znatelném větru (pod ní pouze lehký baselayer pro odvod potu, žádné termoprádlo). Pro mě se v podstatě stala náhradou zateplené nemembránové SS s tím, že prodyšnost ještě trochu víc hraje prim.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » pát kvě 12, 2023 9:28

Už jsem tu mikinu ze stormfleece stihl pořádně vyzkoušet, je to přesně to, co jsem chtěl - flísová mikina s použitelnou vetruodolností a prodyšností. Nepařil jsem se a nebyla mi zima od větru. Paráda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » úte črc 4, 2023 7:44

Na outdoorline.sk má Peter v nabídce tři mikiny od Senchi design z PA
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » ned srp 13, 2023 11:34

Napíšem sem, lebo sa mi nechce hladať directalpine vlákno. Pozerám, že mužská a ženská vellkosť je u DA aspoň podla mier rovnaká, konkrétne moja XL, zmestil by sa človek teoreticky do ženskej velkosti v hornej časti oblečenia? Myslim povedzme bunda, vesta?
https://www.directalpine.cz/tabulky-velikosti
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 13, 2023 11:41

ret255
podle me by mohl, ale problem bude delka zad a rukavu, ktera je proste pro zensky vetsinou kratsi, nez pro chlapi.

trosku jinej strih by nemusel vadit v priadpe standartni postavy, pokud bys byl jak superman hodne ramenataj a mohutnej hrudnik/ramena tak spis ne (uzky na ruce)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » ned srp 13, 2023 12:17

Mozno som mal asi na mysli pás, ze ci nebude nejak uzucky, mam v oku damsku vestu co maju na stranke s alphou v sale.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 13, 2023 17:30

ret255
mas tam takovych promenych... ze chlap ve velikosti XL je vetsinou vysokej a zenska ve velikosti XL... se proste nepocita, ze je hlavne vysoka... takze sance tam je, ale dokud nezkusis, tak ti to nikdo nerekne. Nektery damsky obleceni chlapum nejak prijatelne sedi, ale zalezi fakt od typu postavy + strihu.

zkus to :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » ned srp 13, 2023 22:37

Uvidime, maju ju tam uz nejaky ten stvrtok, tak si to necham ulezat, ci by za to stala. Na hudy zase pisu, ze velkostou je dokonca o dve cisla mimo(teda mensia).
https://www.hudysport.sk/bora-vest-lady ... hodnotenie
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » pát srp 25, 2023 9:06

Tak som nakoniec vymakol pansku verziu alpha vest v ciernej, moc pekna a prepracovana vesticka, velkostne je uzsia, takze brat o cislo vecsiu, ja som si nechal aj tu uzsiu bo by mala byt skor na telo, to vsak bude aj ta o cislo vecsia, no plnu sumu za nu nedam, hoci prepracovana je ze fakt dobre, budem musiet trochu schnudnut v bruchu bo buduci rok ju uz neobleciem.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 19, 2023 15:50

na nalehko fb bazaru prodava typan PA mikinu, kterou si nechal v cr usit u svadleny - pry se z toho silo dobre a dal i link na metraz, kde bral.

tak pro ty co to zajima se tam muzou mrknout a pripadne poptat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » pát zář 22, 2023 13:08

Časem by mohlo být lépe dostupné i něco z Primaloftu Evolve, protože v kolekci 2023/2024 by ho měly využít následující značky Löffler, CP Company, Eddie Bauer, Endura, Martini Sportswear, OMM, Quiksilver, Sitka a Ziener.
Bylo by fajn, když by se tato konkurence pro Polartec Alpha uchytila a nám by to mohlo přinést zajímavější výběr a možná i nižší ceny.

A zdá se, že podobné materiály budou přibývat. Já teď pořídil od firmy 7Mesh zateplenou větrovku Chilco Anorak. Používají pro sebe vyvinutý materiál, kterému říkají WTV (což má být Wind, Thermal, Ventilation). Je to hustě tkaná elastická látka, která má zevnitř chlup, který bych nejlépe popsal jako takový kříženec mezi Polartecem Alphou a Power Gridem). Testování bude probíhat až se ochladí. O zkušenosti se pak případně podělím.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2023 14:41

DrZkaza píše:nám by to mohlo přinést zajímavější výběr a možná i nižší ceny
Zajimavejsi vyber ano - ale ze by nizsi ceny :(( ... Ty uvedene spolecnosti nepatri mezi levne, PL tento svuj material taky nedava levne, tak nevim. No a jsou to prakticky vsechno vyrobci, z jejichz kolekce se sem dovazi jen hodne omezeny rozsah, navic i vetsina toho je pomerne tezko k sehnani.

Navic, napr. Loffler uz neco ze sve kolekce 23/24 predstavil, ale nic z tohoto matrosu tam neni.

Mimochodem, neco pro Etherica - zimni bunda nepromokava a s Primaloft Gold 170. Nejspise zadny Active, ten v te gramazi ani nedelaji a vypada, ze rovnomerne rozlozeni (ale jen jsem to rychle proletel).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » pát zář 22, 2023 14:48

apuka píše:Mimochodem, neco pro Etherica - zimni bunda nepromokava a s Primaloft Gold 170

Ani ne, já nechcu primaloft obalenej igelitem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod DrZkaza » pát zář 22, 2023 15:11

Jako jasně, že část těch firem dělá dražší věci, a jak jsou na tom s dostupností u nás nemám úplně přehled. Část jich ani neznám. Jenže co jsem zkusil hledat, tak Endura, OMM, Martini Sportswear, OMM, Quiksilver a Ziener se v českých obchodech normálně prodávají. Jestli na náš trh dorazí i něco s Primaloftem Evolve uvidíme časem. Za mě je to každopádně zlepšení, minulý rok z něj tuším vyráběly asi jen dvě firmy.

A pak je tu cesta nových materiálů od jiných firem, co mohou mít podobné vlastnosti. Třeba ten WTV má výborné recenze. Samotnou firmu jsem ještě přes 14 dny vůbec neznal a teď už od nich mám doma bundu a uvidíme, jak se osvědčí.

Občas mě zkoušení nových materiálů prostě baví. I když uznávám, že velmi často přijde zklamání a žádný zázrak se nekoná. Jindy zas najdu velmi oblíbený kousek. K tomu pak ale někdy následuje i to, že se přestane bez náhrady vyrábět.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » pát říj 6, 2023 13:49

Bunda Acepac Contour Alpha 160g Alphy cela bunda 300g. Nezname CFM toho sustaku.
https://www.activent.cz/bunda-acepac-co ... n0QAvD_BwE
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pát říj 6, 2023 19:19

To vypada hodne zajimave za tu cenu. Ma nekdo predstavu, v jake gramazi tam ta Alpha asi bude? (treba z fotek v https://www.bikepacking.cz/acepac-levit ... edstaveni/ nebo podle te celkove hmotnosti, o kolik je tezsi bunda s Alphou vs vetrovka od stejneho vyrobce)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » sob říj 7, 2023 6:08

Maj i skvěle popsaný velikosti. Škoda, že jejich S odpovídá standartnímu M/L, jinak bych vyzkoušel, ale do tohoto Ska bych se možná vešel 2x
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » sob říj 7, 2023 8:14

@Etheric - Opravdu jsou ty velikosti vetsi nez obvykle? Uvedomil sis, ze jde o velikosti bundy a ne o rozmery tela jako u vetsiny vyrobcu? Ja bych na porovnani pouzil treba https://www.nalehko.com/produkt/panska- ... -aspiring/ kde jsou rozmery bundy a ty velikosti mi prijdou, ze jsou celkem odpovidajici. Acepac ma strih na kolo (velky rozdil mezi delkou zad a predkem, mozna delsi ruce?)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob říj 7, 2023 8:55

Pisu 160gramova Alpha. Psal jsem jim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » sob říj 7, 2023 9:08

@mitau: ano, všiml jsem si, že to jsou rozměry bundy. Mega obří S, běžný M/L, bohužel pro mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » sob říj 7, 2023 9:55

@booze - tomu se mi nechce verit. Pisou 160g Polartecu Alpha. Me ale zajima g/m^2. Polartec Alpha Direct se v 160g/m^2 ani nebude vyrabet a kdyztak by z toho bunda vazila urcite vic. Muj tip je, ze tam bude tak 60 nebo 80g/m^2.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » sob říj 7, 2023 12:10

Ja vim. Psal jsem pani a po mem dotazu to doplnila na stranky, ale s diskuze mam pocit, ze nevi o cem mluvi. Ptal jsem se ji primo na gramaze nizsi a psala, ze ani neplanuji delat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení