Membrána se loupe

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Membrána se loupe

Příspěvekod Manyyas » stř pro 27, 2017 20:44

Zdravím,

po necelých 2 letech občasného používání (nijak častého) se mi začala loupat membrána na bundě Direct Alpine Guide 5.0 , myslím že tam je Gelanots nebo Dermizax. Loupe se v oblasti otvorů na dýchání, čili tam, kde bylo při používání nejvíc vlhko. Staral jsem se o ni podle doporučení, zkusim ji reklamovat, popř. nechat opravit. Chci se ale zeptat jestli je to normální, kde je chyba a jestli se to dá ještě zachránit, aby se nesloupala celá. Dle mého se dostala vlhkost nějak mezi látku membrány a látku na které byla nalaminovaná nebo čím se to dělá a postupně se začala loupat. Díky za reakci.

Bez názvu.gif
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 27, 2017 22:06

Hustá delaminace. Tohle jsem viděl na 7-8 let staré bundě, ale ne u v podstatě zánovní bundy.
Reklamovat to samozřejmě dej.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod Kiszoun » čtv pro 28, 2017 9:36

To si do toho dýchal nějaké agresivní slivovicové výpary ne? :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod matobng » úte led 2, 2018 9:12

teraz som prisiel domov po troch dnoch v MF a pozeram, ze moja Guide to iste na chlp, ako tvoja... si ma nakazil?

Bundu mam asi 3 roky, netusim ci sa s tym nieco vobec da robit, ale nepaci sa mi to... membranu pred ustami nepotrebujem, aj tak mam bud kuklu alebo bufku na ustach, ale skor sa bojim, ze sa pretrhne aj nosna latka.
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod Quido » úte led 2, 2018 14:47

problém loupajících se membrán se tu už řešil v jiném vlákně... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod Manyyas » úte led 2, 2018 18:18

matobng: Já sem si toho všiml taky po Malé Fatře :D :D asi nějaká špatná zóna. No teď jsem to dal reklamovat, tak uvidím, napíšu jak to dopadlo. Já taky nepotřebuju před ústama, ale loupe se to lehce, zachvíli by se sloupala i na těle.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod matobng » úte led 2, 2018 19:37

@manyyas: ...sranda, asi veru, nieco tam lieta vo vzduchu. Daj ked tak vediet, ako si pochodil, ja reklamovat uz nemam narok, ale ak by slo opravit dakym sposobom, tak by som dal. S bundou som spokojny velmi, nerad by som, keby sa zacala lupat uz cela.
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod Manyyas » úte led 2, 2018 20:27

Já být tebou, tak tu část přetřu nějakým lepidlem dokud je malá, podle mě to nijak neopravují, ani v Alpsportu nevěděli, že by se to spravovalo.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod Wiking » stř led 3, 2018 5:37

Uplne tohle stejne se mi stalo u bundy znacky Pinguin. Take membrana Gelanots!
A to mela ta bundy 2 roky a 1 mesic.. tudiz kratce po zaruce.
Jeste pred uplynutim zaruky jsem ji posilal na opravu s rozlepenym sevem, kde taktne opravili ( a to jeste neodborne tak, ze se zase brzy rozlepi o kousek dal!!) jen ten rozlepeny sev ale tu membranu neopravili.. pry to je neopravitelne z duvodu casteho
"pouzivani"
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod apuka » stř led 3, 2018 17:51

Holt, mate smulu. Odlupujici se membrana je opravitelna pouze vymenou obleceni za novy kus.
Bohuzel, je problem, ze to nezavisi pouze na delce a intenzite pouzivani od koupe. Memebrana muze nekde lezet dlouhou dobu pred nalaminovanim na nosni latku, uz nalaminovana latka lezi na sklade u vyrobce materialu, pozdeji u vyrobce obleceni, nekdy i leta u prodejce... Samozrejme, vetsinou daleko od idealnich podminek, spise naopak. Takze se lehce muze stat, ze nove koupene obleceni ma mebranovou latku uz i pet-sest let starou.
Jistou dobou to byl problem napr. u bund od Pinguinu, kdy se doprodavala napr. Parker verze 2010, dokonce i 2008 i v roce 2016, sem-tam dokonce i vloni... A Pinguin v tom zdaleka neni sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod Manyyas » pát led 12, 2018 16:22

Tak reklamace vyřízena za 10 dní, na to, že to posílali do DA z Brna, tak dost rychlé. Bundu opravili, podle všeho tam přišili celý ten díl, na kterém se to odlupovalo. Budu doufat, že to neudělá znovu, příp. na jiném místě.

EDIT: matobng: být tebou tak jim to dám taky opravit, zajímá mě, kolik si za to účtují :)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Membrána se loupe

Příspěvekod mike » sob led 13, 2018 2:56

Nadeje umira posledni ;-) Napis, az se ti zacne loupat zbytek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Oblečení