Košile v outdooru

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Košile v outdooru

Příspěvekod Quido » stř zář 29, 2021 10:37

Bud jsem blbě hledal, nebo toto téma zde není.

Nosíte v outdooru košile?
Pamatuju coby dítko, že ve skautu na výpravách, na táborech atp. jsme nosili převážně košile - jednak ty krojové, ale i tak převládaly civilní košile, flanelky a podobně, jelikož kvalitních triček v těch časech mnoho nebylo... Zato dnes je výběr košil pro outdoor veliký.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 29, 2021 11:02

obcas jo, ale spis ne. kosile narozdil od mikin nebyvaji moc pruzny, k tomu jen nizky limecek a knofliky blbe takze fuci na to misto jak se spojujou klicni kosti a blbe se to dohani nejakym bufem protoze ten drzi trochu vys...

driv sem nosila flanelku vsude, ted ji mam jen na donoseni do prace, mikinu na zip vnimam proste uzitecneji.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod gerlach » stř zář 29, 2021 11:03

Ahoj, nosím tuhle skvělou z Decathlonu https://www.decathlon.cz/kosile-desert- ... 92264.html . . . v mírném větru a v létě ji mám radši než lehký softsheel Rab Borealis, poskytne nějakou UV ochranu (límec se dá zvednout a i když tolik nedrží ve větru, tak trochu ochrání) i ochranu proti velice mírném větru. V Nepálu jsem ji měl každý den na sobě a při vyprání schne velice rychle. Když ji nepoužiji, nevadí mi že ji tahám, často ji vytáhnu až při cestě vlakem, abych vypadal trochu lépe :D
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 11:15

@Quido: jo, ja jsem dlouha leta nosil taky kosile, flanelky i "normalni" bavlnene. Ale casem jsem presel na tricka/tenke mikiny se stojackem a mensim zipem - hlavne z praktickych, ale i funkcnich duvodu.

Ale stale by mne osobne asi vice vyhovovaly kosile - mawe ma pravdu s tim foukanim "pod krk", ale to se da resit. Mne vice vadi u tech tricek/mikin, ze maji nizky stojacek a tahne mi zezadu na oblast temene hlavy, kde mam nejake hodne citlive nervy ci co. Navic kdyz na triku/mikine vepredu trochu rozepnu zip, tak mi stojacek vzadu prakticky spadne a nic mi nechrani.

Bohuzel, zrovna s dlouhym rukavem vhodnych nebavlnenych (a nemerinovych) kosil v nasem kraji v obchode moc nenajdu a kdyz uz jo, tak mi vubec nesedi strihem nebo se mi vubec nelibi - napr. ta gerlachem linkovana. Jo, taky nektere materialy moc dobre nesnasi moje telo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Quido » stř zář 29, 2021 11:38

...jakmile se zacaly objevovat solidni a pak i funkcni tricka, tak jsem taky presel na tricka, ale ted posledni dobou, jesm si poridil par kosil (v decathlonu, v Hudy, v RP...) a zjistil jsem, ze mi vyhovuji a ze je mam radsi, nez tricka (pokud nende o nejaky tezky outdoor) - ani moc nedoakzu popsat proc, asi ten zvyk z detstvi (co se v maldi naucics...)
:wink:
Letos v Tatrach jsem si udelal takovou pohodovou prochazku po magistrale ze Strby na Hrebienok a vzal jsem si kosili - a strasne mi to vyhovovalo (podotykam vsak, ze bylo idealni pocasi.)

Vlastne jeden konkretni duvod pro kosili jsem nasel - "zasadni" prvek, ktery tricka vetsinou nemaji, je naprsni kapsicka, kde se mi strasne dobre nosi mobil :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Zoidberg » úte čer 28, 2022 13:53

Byla zde zmíněna košile z Decathlonu - díval jsem se na materiál a je to z polyamidu. Podobná košile osvědčeného výrobce Helikon je z něj taky, takže to určitě funguje, ale chtěl jsem se optat, zda matroš při použití nepáchne (víc než je obvyklé)? Zatím s oblibou nosím lehké bavlněné košile od Bannera, příjemný bavlněný materiál a barva, ale jak se propotí, hodně chladí a moc neschne, takže bych rád změnu.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 17:40

Kazda umelina smrdi uz po peti minutach noseni ;-) Vsechny veci, co mam z PA, tak nejak normalne, nejsmradlavejsi byly veci z PP. Kosili bych tipoval, ze na tom bude asi jako vetrovka.

Koukni, jestli tam neni nejake protismradova uprava, ale zazraky necekej. Mam ted nove tricko, co nejakou ma a zpocatku to sice trochu funguje, ale o to vic smrdi pozdeji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod lojzmen » úte čer 28, 2022 22:41

Každý to má se smradem jinak.
Polyamid a Polypropylen nosím běžně, košile dnes už ne, v létě spíše polokošile se stojáčkem kvůli ochrany krku před sluncem, vesměs nějaké z Dekathlónu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 21:27

to by musely smrdet i tricka - a nesmrdi, tedy ano, ale az treti den :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2022 22:13

Tos musel mit tezky pripad covidu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 5:57

Košile vidím na lidech často. Hlavně flanel. 99% jejich nositelů se vyznačuje opaskem s velkým nožem, polní lahví, několika sumkami a usárnou či podobným zvěrstvem na zádech :D Nikdy jsem z těchto lidí necítil jiný smrad, než ten z ohně. Buď to dokáže přebít smrad potu, nebo to s tím smradem těch materiálů nebude tak tragický.
Smrad těla je mi záhadou, někdy nosím jedno triko tři dny i v létě a cítit není nic, jindy stačí 20 minut a už to jede.. Přitom oblečení je stejný. Prej ten smrad záleží na mnoha věcech, zejména co jsi jedl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Quido » stř říj 19, 2022 11:54

mike píše:Tos musel mit tezky pripad covidu :twisted:

nesmis si cichat jen k dederonkam :twisted:

EDIT: cece, covid jsem mel a dost tezky, ale cich a chut jsem vubec neztratil - jako vazne
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Quido » stř říj 19, 2022 11:58

Etheric píše:Košile vidím na lidech často. Hlavně flanel. 99%

jo jo flanelky, to je evergreen... ale ty jsem v úvodu vlákna nemyslel :mrgreen:

Etheric píše:....Prej ten smrad záleží na mnoha věcech, zejména co jsi jedl.

... anebo nejedl :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2022 14:12

muzi se po prodelanym covidu hrozne zmenilo slozeni potu a bavlnu co sem rpala driv na 30 musim vzit obcas na 90 jinak to nejde ani vyprat:(

jinak kosili s kratkym rukavem bych na na hranu sezony vlastne i docela brala... ne 100% bavlnu teda...

ale najit dobry strih at netahne pres ruce a je delsi je proste peklo takze sem honbu za skvelou kosili davno vzdala:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Tomas » stř říj 19, 2022 14:51

Quido píše:... anebo nejedl :wink:

U mě je to spíš o tom co jsem pil. Nefiltrovaná Plzeň dělá svý :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2022 16:54

Etheric píše:Nikdy jsem z těchto lidí necítil jiný smrad, než ten z ohně. Buď to dokáže přebít smrad potu, nebo to s tím smradem těch materiálů nebude tak tragický.

Flanelky jsou bavlna, ta potem (moc) nesmrdi, ale smrad z ohne dokaze natahnout slusne. Od potu smrdi umeliny.

Quido píše:cece, covid jsem mel a dost tezky, ale cich a chut jsem vubec neztratil - jako vazne

Tos asi mel pozdejsi verzi. Ja prvni a o oboji jsem prisel asi na tri tydny a nez se to spravilo uplne trvalo mesice, mozna i rok, ono se to pak meni hodne pomalu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 17:50

Dřív jsem nosil taky flanelky a přemýšlím, že zase začnu nosit košile, ale ty z uměliny, kvůli váze.

Já jsem si nevšiml, že by umělina nějak smrděla. Na rozdíl od bavlny. To mi přijde, že ta bavlna po jednom dni tůry je bílá od soli a páchne, jak ta bavlna vše nasává.
Ten rozdíl vidím i na boxerkách, který jsem začal nosit z uměliny místo bavlny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4329
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2022 18:38

Taky covid? :twisted: Bavlna smrdi tak nejak normalne, umelina strasne a podstatne rychleji. Dneska se pouzivaji protipachove upravy, ktere smrad zpocatku zredukuji, ale po nekolika vypranich jsou pryc. Teda, ono smrdi vsechno vcetne merina, je to jen otazka casu, ale ten je prave u umeliny podstatne kratsi.

Fleky od soli jsou jina vec, to jo, ty se na bavlne delaji resp. jsou hodne videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 19:08

Covid jsem měl, ale ztrátou čichu a chuti jsem netrpěl, ale já bych to zřejmě ani nepoznal, že jsem přišel o čich. Já nějak málokdy něco cítím, jen silné vůně nebo pachy. Tak asi proto to nějak nevnímám. Ale ten plyn, který mi unikal v kuchyni, protože mi při vaření zhasl plamen na sporáku, tak ten jsem naštěstí ucitil dřív, než jsem stihl škrtnout zapalovačem v ruce, abych si zapálil cigaretu v hubě, když jsem přišel po delší době z obýváku :prayer:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4329
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Quido » stř říj 19, 2022 19:45

mike píše:Tos asi mel pozdejsi verzi. Ja prvni a o oboji jsem prisel asi na tri tydny a nez se to spravilo uplne trvalo mesice, mozna i rok, ono se to pak meni hodne pomalu.

v listopadu 2020 asi tezko pozdejsi verzi... na kazdem se to projevuje jinak.. manzelka mela to same, nemela ani chut ani cich dobre 2 mesice, zato nemela vubec horecku ...

Dromedaro píše:Já jsem si nevšiml, že by umělina nějak smrděla. Na rozdíl od bavlny. .

mám to podobne... asi neni umelina, jako umelina
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Košile v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 20, 2022 4:28

mela sem tak 13 let zpet nejake moira tricko funkcni. ten smrad potu a umeliny co byl uz po hodine, byl neskutecnej... zadny jiny triko tak v zivote nesmrdelo... nektery umeliny nosim i 3 dny a sou uplne OK...

to me taky na veky veku odklonilo od moiry:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Košile v outdooru

Příspěvekod Lipon » čtv říj 20, 2022 5:40

Bingo :-)
Však tu taky je vlákno Moira smrdí. Třeba po výletu na běžkách jsem ho musel buď nechat venku nebo zavřít do pračky.
Já ji měl tak před 20 lety, modrou tenkou a šedou silnější
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...


Zpět na Oblečení