Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod brunko » sob zář 16, 2017 9:40

Zdravim. Stravil som uz 3 dni hladanim ale bez nejakeho uspechu. Snad by ste niekto vedeli poradit. Hladam bundu na freeride s ktorou by som obcas cez rok vypadol na hory v zlom pocasi. VHT velmi vynimocne skor . Cena medzi 300-400€
Zatial mam niekolko favoritov:
Rab Latok...pride mi uzky na zimne vrstvy
Mountain Equipment Lhotse... o nieco sirsi ale stale asi uzky (rozmyslal som nad vacsou velkostou)
Mountain Equipment Changabang...ma vsetko to co hladam...sirsi strih, odnimatelnu sneznu ochranu, dobru polohu vreciek...atd ale je nad rozpocet.
Paci sa mi este Houdiny Candid ale membrana je absolutne nepriepustna...skor by som siel do gore pro alebo event.
Zajo Karakorum zatial skor nie ale rad pokecam s niekym kto ju ma.
brunko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2017 19:41

Re: Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod pavproch » sob zář 16, 2017 9:44

Na skialpo už mnoho let používám jakovrchní vrstvu (kalhoty i bunda) GTX SoftShell (starší verze, stretch se zateplovacím flísem zevnitř) a .... je to asi to nejlepší, co do hnusého pičasí a válení se ve sněhu může být....

EDIT: značky co mám zkušenost - dříve Millet, pak Mammut, dnes Haglofs
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod Quido » pon zář 18, 2017 15:46

obavam se, ze zimni technicka bunda s celorocnim vyuzitim je temer protimluv
:roll:

...ruku na srdce - jak casto budes rajdovat v hodne spatnem pocasi...?

osobne, s ohledem na vek a povinnosti uz ted skialp ani freeride tolik nejezdim, ale vzdy jsem na skialp hodne vrstvil, nahoru jsem se zpotil a potreboval jsem stridat vrstvy aby odev hodne dychal - i za mne :mrgreen:
dolu je pak ve zpocenem zima, takze radeji nejaky HS, ktery neprofoukne a nepromokne... takze na skialp vlastne temer totez, co na VHT... kazdemu muze vyhovovat neco jineho, ono nezalezi jen na te samotne membrane, ktere jsou z rad tech kavlitnich uz parametricky temer srovnatelne, muze se to zdat paradoxni, ale mne ted po vyzkouseni GTX AS i drivejsim noseni klasickeho GTX, vyhovuje nejvice BlocVent - pocitove nejprijemnejsi
8)
nevim jak to mas s freeridem ty, ale dneska se treba necha vyvest vrtulnikem a jede se jen dolu, na to bych bral ryze zimni bundu - mam ted na bezne lyzovani dolu (ne skialp) Millet Bullit bvcetne kati - supr matros, bezva strih, vaha i izolace, pod ni mam uz jen 1. vrstvu, pod katema nic, a to i v -15°C, kdyz vlezu do chaty shodim bundu a jsem v klidu, zadne olupovani cibule... a valet jsem se v ni mohl i v mokrem sbnehu a drzela - odvetravani ma, ale neni to na potive aktivity...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod brunko » čtv zář 21, 2017 10:49

Doteraz som nemal ziadnu technicku bundu. Vyslapy splitboardom som robil v bunde ktora uplne zmohla len z mojho potu. Vo vlhku uz bola uplne nanic. Na bezne jazdenie (len dolu) maj fajn kusok. Ten mi vsetkym vyhovuje len je kapanek zatepleny takze nahor zabera pol batohu. Co sa tyka jazdenia tak som na svahu kazdy druhy den a za rozneho pocasia. Technicke bundy su drahe jak cert preto som chcel nieco co vyuzijem aj cez rok. Malo by mato chranit hlavne pred nepriazdnou, vetrom a vlhkom. Casto stojim na jednom mieste dlhsiu dobu (fotim) tak o dychanie ani tak nejde skor odolnost a pevnost hlavne na ramenach. Z domu vacsinou s lahsim batohom ako 10 kg nejdem. Kupil som nakoniec Sweet protection Supernaut v nejakej akcii (starsi model). Strih mi uplne vyhovuje. Nie je alpine ani "baggy". Matros GTX pro. Vpredu je kratsia ako vzadu co vyhovuje pri celorocnom slapani. Vyborne nastavitelnu kapucnu. Super je ze ma odnimatelny snezny pas. To ma maloktora. Vaha je niekde medzi 500-600 a zbalit sa da tiez celkom dobre. Snad posluzi par rokov.
brunko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2017 19:41

Re: Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod Quido » čtv zář 21, 2017 11:06

dobra volba...
:supz:
...koukal jsem, ze je nabizi ve velkem cenovem rozpeti :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod brunko » čtv zář 21, 2017 12:06

Nove modely su niekde na 600€ ale starsie sa daju zohnat od 300€ len treba hladat. Ja som kupil z Amazonu v UK.
brunko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2017 19:41

Re: Primarne zimna technicka bunda s celorocnym vyuzitim

Příspěvekod Quido » čtv zář 21, 2017 12:09

presne tak, rozdily v cenach bezmala 100%
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Zpět na Oblečení