Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Grent » pát led 22, 2016 11:33

moj doterajši štyl aj na zimne turistiky bol proste len trenky a tepláky, ved nohy znesú :D ale zas to boli vždy len okolité kopce prevažne Strážovské vrchy/Inovec +/- par km
a s dlhšími trekmi chcem začať v lete takže tam nebudu take vysoke požiadavky :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Kalhoty - nepromokave

Příspěvekod Bobik » čtv bře 17, 2016 21:29

Prosim o pomoc pri vyberu kalhot.

Mam tyto podminky.
Koupe v UK - pokud mozno bych si je rad vyzkousel Glasgow a okoli
Cena - rikal jsem si max 70-80 liber ale mozna ze bych si i priplatil
Nepromokavost - pokud mozno tak co nejvetsi
Prodysnost - nemusi byt velka
Rad bych aby me udrzeli v teplu kdyz budu stat na miste par hodin pri foceni.

Vyuziti bude prevazne na foceni ve Skotskem prostredi. Sem tam nejaka bezna tura na Skotske hory.
Nechci moc tenky material kdyz se obcas plazim po kamenech :)

PS:
za priplatek pokukuju na tyto kalhoty za 135liber
Kód: Vybrat vše
http://www.gooutdoors.co.uk/haglofs-rugged-ii-mens-mountain-pant-p290058
Bobik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 9, 2016 13:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod davidF2 » pon čer 13, 2016 19:00

Ahoj všichni.
Pořídil jsem si nepromokavou bundu TILAK Raptor. A sháním k tomu nějaké dobré nepromokavé kalhoty.
Mám v hledáčku znovu Tilak Evolution ale docela dost mě odrazuje cena 8 tisíc...
Tak nevím zda do těchto kalhot investovat nebo zda najít nějakou levnější alternativu..
Oblečení mam do hor. (Tatry, Alpy)
Použití: Lezení, VHT, různá turistika..
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod dranel91 » čtv čer 16, 2016 8:04

Vyplatí se u kalhot vzhledem k prodyšnosti GORE-TEX Active, nebo je to jedno a můžu sáhnout prakticky po čemkoliv nepromokavém?
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv čer 16, 2016 16:48

Za sebe muzu srovnat kalhoty z GTX AS a Paclite a rozdil k lepsimu poznam. Samozrejme zalezi na tom, co od toho cekas, jak se potis, jak se hybes, v jakych podminkach to chces nosit... nekomu muze stacit i igelit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2016 19:24

No premyslam nad AS kalhotami, ale ja to zas nechapem, ta membrana uz je vonku dlho, podla vsetkych je super, jakto, ze skoro nikde tie nohavice z toho nemaju v praxi? Vsade je to sami PACLITE! To zas musim objednavat z netu, sa mi pacia ME Firelite...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv čer 16, 2016 19:32

Vypadaji jako verze ME Firefox s kratsimi zipy. Firefox mam a zatim si nemam na co stezovat. Proc chces kratsi zipy? Vahovy rozdil je minimalni a minimalne v mackach je nemas sanci oblect. Nejspis ani v botach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2016 19:40

Vzdy som si myslel, ze natahovanie si nohavic cez boty je precenovane...

Viem, ze mi tu teraz urcite niekto napise odpoved typu "pockaj, kym ta stihne prutrz mracen a budes musiet tie kalhoty obliect rychlo!", ale to ma nezaujima, proste ked zacne prsat, tak si boty vyzujem a obleciem kalhoty :)

Mne tie zipy pridu zbytocne.

Ale na druhu stranu, ja sa nebranim ani Firefox :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv čer 16, 2016 19:48

Pockaj, kym ta stihne prutrz mracen a budes musiet tie kalhoty obliect rychlo! :twisted:

Jedine minus delsich zipu je, ze jsou tuhe a vadi pri chuzi. Zipy u Firefoxu jsou ale docela tenke a (skoro) nevadi. Jestli je chces primarne jako prevlecne, tak si myslim, ze je to lepsi varianta.

Mne naopak puvodne nestacily ani 3/4 zipy, chtel jsem full, protoze mam se oblekanim pres boty a hlavne macky spatne zkusenosti. Klasicky blbe misto, kde se neda poradne postavit, balancujes na jedne noze v prudkem svahu... Ale nakonec jsem je vzal, protoze se mi libily a byly za dobrou cenu. A jak pises, jedny z mala AS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » sob čer 18, 2016 13:08

dranel91 píše:Vyplatí se u kalhot vzhledem k prodyšnosti GORE-TEX Active, nebo je to jedno a můžu sáhnout prakticky po čemkoliv nepromokavém?

jako třísezonní se prodyšnější AS vyplatí, a v zimě potřebuji prodyšnost aspoň 20 000 g/m2/24hod, jinak mam zevnitř zmrazky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » sob čer 18, 2016 14:44

V zime nestaci ani 20k, ale nastesti v zime neni membrana potreba ;-) A kdyz, uz, tak AS bude jedna z nejlepsich moznosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod dranel91 » sob čer 18, 2016 21:28

fps píše:jako třísezonní se prodyšnější AS vyplatí, a v zimě potřebuji prodyšnost aspoň 20 000 g/m2/24hod, jinak mam zevnitř zmrazky

Tak GTX AS má RET < 3, což je daleko více než 20 000, ne? Protože 20 000 má GTX a GTX Pro a ty mají RET < 6...

mike píše:V zime nestaci ani 20k, ale nastesti v zime neni membrana potreba ;-) A kdyz, uz, tak AS bude jedna z nejlepsich moznosti.

Takže třeba GTX rukavice se vyrábějí úplně zbytečně? Mohl bys mě prosím odkázat na něco, kde bych se o tom dočetl víc?
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » sob čer 18, 2016 22:47

RET a prodysnost v g/m2/24 hod se neda primo prevadet, meri se jinym zpusobem, ale ano, AS je lepsi, nez bezna membrana s prodysnosti 20k.

GTX rukavice jsou jina vec, rec byla o obleceni. U rukavic membrana smysl mit muze, kdyz casto hrabes do snehu. Ale i tak budes nakonec zklaman, jelikoz i v membranovych rukavicich bude mokro. Mam dvoje lyzarske od stejneho vyrobce, ktere se lisi jen tim, ze v jednech neni nic a v druhych GTX. K memu velkemu prekvapeni jsem zjistil, ze pri normalnim pouzivani neni rozdil. Kdyz se moc nehrabu ve snehu je v obou sucho, kdyz jo, tak v obou mokro. A ne, membrana neproteka.

Odkaz ti dat nemuzu, je to muj nazor podporeny praxi, ktery ovsem nekteri nesdileji. Diskuse najdes tady na foru, bylo jich celkem dost, nerad bych je opakoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » ned čer 19, 2016 10:25

- když nemáš v zimě membránové kalhoty, tak si nemůžeš sednou, kleknou, jinak si po chvíli durch mokrý, a o tom že máš mokré konce nohavic ani nemluvě
- když nemáš membránové rukavice, tak nemůžeš sahat na nic mokrého, třeba při táboření, taky jak delší dobu prší, nebo sněží, tak jsou nemembránové rukavice za čas durch promočený, na zimu mam troje různě zateplené membránové rukavice, používám je podle teploty, a u vnitř mám rukavice vždy suché, letos jsem začal používat slabé nezateplené membránové rukavice Gore Road, když je něco nad nulou, celí den prší, fouká studení vítr, tak mam ruce stále v suchu a v teplu, do letoška jsem používal různé nemembránové Polartec Power Stretch, Thermolite, fleece rukavice, na těžko jsem vozil dvoje, někdy i troje, když pršelo, tak jsem je za den všechny promočil, a když je špatné počasí, tak není jak je usušit, teďka mi stačí jedny slabé nezateplené membránové rukavice Gore Road, a je to i úspora na váze, už by mně ani nenapadlo používat nemembránové rukavice
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » ned čer 19, 2016 22:39

fps píše:- když nemáš v zimě membránové kalhoty, tak si nemůžeš sednou, kleknou, jinak si po chvíli durch mokrý, a o tom že máš mokré konce nohavic ani nemluvě

Zvlastni, ze jsem to tuhle zimu v novych zateplenych nemebranovych kalhotach vsechno delal a zadny problem. Konce nohavic jsem mel min mokre, nez predtim v membranovych :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon čer 20, 2016 8:00

mike píše:Konce nohavic jsem mel min mokre, nez predtim v membranovych
Mozna ma fps o tolik delsi nohy, ze se mu staci pot odparit, kym dojde ke konci nohavice :wink:.

Nebo jen ma jinou membranu a poti se min.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte čer 28, 2016 12:06

Vzhledem k tomu, ze jsem jeste nikdy nevlastnil membranove kalhoty, mel bych na vas dotaz. Jak jsou velikostne koncipovany? Jako prevlecnikove nebo klasicke kalhoty? Uvazuji o Pinguin stratos nebo alpin a nevim jakou velikost. Bezne nosim xl kalhoty (kvuli pasu) tak jestli u teto velikosti zustat (s tim ze vyrobce uz ve strihu pocita s jejich prevlecnikovou funkci) nebo vzit xxl. Bohuzel je nemam kde vyzkouset.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2016 17:35

Na tohle prece neni odpoved. Zalezi na vyrobci a konkretnim modelu. Prevlecne jsem mel dvoje, obe XL, coz normalne (od vetsiny znacek) nosim, ale zkousel jsem i takove, ktere byly velikostne uplne mimo (zdravim Tilak ;-)).

Kdyz nemuzes vyzkouset, tak si precti velikostni tabulku konkretniho vyrobce a podle ni se zarid. Objednej pres Net a kdyz tak to po vyzkouseni vratis. Taky nejde jen o velikost, nemusi ti sednout strih, muze tam by neco, co ti bude vadit apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2016 7:32

Asi tak... velikost XL (L, M, XXL,...) Ti nic nerekne. Navic opravdu musi sedet, jinak budes nespokojeny az nastvany. Musis si je odzkouset, presne jak radil mike - objednej pres net a kdyz nesedi, tak vratis. To postovne za eliminaci problemu rozhodne stoji.
Jinak nektere kalhoty jsou od vyrobce primo delane jako prevlecne, ale prakticky vsechny se stejne delaji tak, ze je muzes pouzivat jako prevlecne i na "normalni" noseni, napr. se spodkama v zime, atd. Takze zase - musis si sam odzkouset na svuj zpusob a svoje obleceni a vybavu (musi napr. sedet is baglem, pripadne se sedakem a taky neni uplne prijemne, kdyz si v desti zjistis, ze spodek kalhot je uzsi nez komin Tve boty; idealni je stejne aby jsi mohl pretahnout nohu i botou aby ses nemusel vyzouvat, ale nekterym vyzouvani se v desti nevadi).
Jeste k tem velikostem: vcera jsem se zrovan dival na tabulky velikosti nekterych vyrobcu (kvuli bunde) a oznaceni L, XL, ... ve vseobecnosti fakt nic neznamena. V extremu je M u jednoho vyrobce na stejnou hrud nebo pas jako XL u jineho, dokonce nekdy i okraj XXL :roll:. (A to se musim postezovat, ze nekteri vyrobci delaji bundy na lidi s hrudi Schwarzeneggera v nejlepsich letech a pritom s pasem hajzloveho pavouka a nekteri naopak pro lidi (muze!) "bez hrudi" a s brichem notorickeho padesatileteho pivare ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod daew » pon črc 11, 2016 8:29

Ahoj, potřeboval bych pomoct se rozhodnout, jestli si mám pořídit kalhoty HP Road runner nebo HP Teton 3 (608 gramů). Chtěl bych je převážně jako záložní, na což by byly lepší ty runnery, mají jen 150g a tak bych je mohl mít v báglu i na obyč turistiku po Čechách, protože do Alp a Krkonoš se dostanu jen párkrát za rok (práce, rodina), ale plánuju na jaře jít na nějaký Glacier camp, abych získal nějaké zkušenosti a tam bych si muset stejně koupit něco, co přežije krátkou jízdu po zadku, což doufám by ty Tetonky měly. A jelikož to budu mít na sobě párkrát do roka, obojí kupovat nechci. Tak bych rád slyšel váš názor, dík.
P.S.daly by se Tatonky event. použít jako převlečné?
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » pon črc 11, 2016 20:36

všechny se dají použít jako převlečné, akorát musí být trochu volnější, u některých musíš sundat před jejich oblečením boty, a musíš taky tahat velkou váhu, High Point Teton nosím v zimě stále na sobě, a High Point Road Runner mam jako lehkou třísezonní zálohu do batohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod daew » úte črc 12, 2016 10:40

fps - díky za reakci, tak nějak se kloním k závěru, že si koupím ty Tetonky, nosíš je v zimě v Alpách, chápu z toho, že něco vydrží, ikdyž jsou jen 2-vrstvé. Využiju je na Glacier campu, kde by Runnery jistě nepřežili, v Alpách je na 1-2 denní tůry taky unesu - ještě se musím v krámě podívat na jejich sbalitelnost a jako zálohu na letní vandry po česku si prozatím pořídím Rain Cuty z Decatlonu...
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod RUMcajs » pát zář 23, 2016 23:30

Shanim nejake nepromokave kalhoty ktere maji "hacek" k prichyceni k tkanickam bot.

Potrebuji nejake ktere si muzu stahnout v zakonceni nohavic a pripevnit k vysokym botam Meindl Taiga.

Poradite?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » sob zář 24, 2016 0:06

Poradim. Udelej to jako kdysi ja. Vzal jsem hacky z rozpadlych navleku a ke kalhotam jsem je prinytoval. Tilak Ultralight, vydrzely az do rozpadu kalhot a opravdu to fungovalo. Jinak je to zbytecne omezujici pozadavek, takhle vytunit muzes kazde kalhoty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » sob zář 24, 2016 20:35

jojo, nejlepší je si háček na kalhoty našít, ono totiž moc takových membránových kalhot nebude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod RUMcajs » ned zář 25, 2016 22:29

Dik za inspiraci.
Popremyslim o technickem provedeni.

Jedna se o http://www.tilak.cz/cs/attack-outdoorove-kalhoty-na-horyTilak%20Atack.

Nohavice jsou na me trosku delsi a tak dochazi pri slapnuti do 15cm hlubokeho bahna k tomu ze se zevnitr spini.

Protoze nemaji regulaci obvodu pruzenkou ci jinak tak mi nezbyva nez je strkat do snerovani bot.

Kdyby tak meli stejny system jako http://www.svetoutdooru.cz/obleceni-boty/25586-kalhoty-horskych-vudcu-recenze-cascade-plus/Direct%20Alpine%20Cascade%20Plus...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Lehké nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Marty » ned bře 26, 2017 20:12

Zdravím! Sháním nějaké lehké nepromokavé kalhoty s užitím zejména na treking. Očekávám od nich, aby nepromokly a byly vzdušné, ale potíž je v tom, že takové jsou všechny zateplené a mně je věčně teplo. Primárně je chci nosit jako rezervní s sebou a převléct se do nich jen v nepříznivém počasí.

Další varianta jsou kalhoty s odepínacími nohavicemi, které by se daly nosit i jako kraťasy. Ale takové a zároveň nepromokavé jsem ještě nikde nenašel.

Děkuji za všechny rady a tipy! :)

Edit: Pokukuji např. po těchto https://www.hudy.cz/kalhoty_panske/mamm ... -0121.html
nebo
Marty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 26, 2017 20:05

Re: Lehké nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 0:37

Najdete prosim nekdo, kam to sloucit ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehké nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » pon bře 27, 2017 14:09

- tady viewtopic.php?p=172698#p172698
- Mammut Base Jump Advanced SO Pants Men nejsou nepromokavé kalhoty, nepromokavé kalhoty jsou membránové, já používám jako lehké záložní převlečné membránové kalhoty High Point Road Runner které mohu doporučit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 16:27

Diky, slouceno.

@Marty: rada: nezakladej zbytecna vlakna a nez napises dotaz, tak zkus nejdriv hledat a cist. Taky si udelej trochu jasno v tom, co chces, jak pise fps, to cos vybral nejsou nepromokave kalhoty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron