Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kalhoty

Příspěvekod budo » ned úno 26, 2017 15:55

Ahoj. Rád bych znal případné zkušenosti s kalhotami z Decathlonu.

Konkrétně mi skvěle sedly a zajímají mne tyto dvoje:

Forclaz 500

Forclaz 50

Co mne na nich láká, nikdy jsem to neměl a považuju to za super MUG vychytávku, je odepínání nohavic.

Ty 500 jsou ze strečového matroše, něco jako takový slabý softshell. Domnívám se, že by byly vhodné spíš do chladnějšího počasí, ale malinko se obávám, jestli by mi vyhovovaly. Podobné mám totiž DA Badile a musím říct, že jsem se s nima nikdy moc nesžil. Buď v nich bylo příliš chladno, tím, že jsou na tělo, tak rychle v případě větru odcházelo teplo na stehnech a kolenou. Anebo v nich bylo příliš vedro a hrozily či se dokonce dostavily opruzeniny.
U těch 500 je ale materiál a šití na bezvadné úrovni a možnost odepnout nohavice, by mi, domnívám se, umožnila dobrou termoregulaci. Je super, že kromě odepnutí se nohavice dají i podélně rozepnout. To umožní pohodlnější sundání/nandání, ale také širšá možnosti, jak si hrát s termoregulací. A proto mám tendenci věřit, že by tyhle kalhoty mohly být použitelné dobře právě i v létě.

U těch 50 není podélné rozepínání nohavic a materiál není strečový a je to vyloženě tenká syntetika. Domnívám se, že jejich využití by mohlo být dobré v parnějším létě, bezpochyby jistě rychle schnou, perfektně sedí, v rozkroku jsou volné a vzdušné, což mám rád, ale přitom na zadeli skvěle přiléhají a nejen, že jsou pohodlný, ale ještě v nich budu ohromovat děvčata, hehehe. Má je deu, tak jestli můžu poprosit nejen jeho, ale i vás ostatní, kdo je případně máte, kdybyste mi tady nechali pár zkušeností stran odvodu potu, schnutí, odolnosti vůči sem tam nějakému křovíčku (tam bych ale nečekal žádnou moc výdrž, jsou fakt slabé) a hlavně jak se chovají ve větru - jestli moc neprofukují a nedochází k přílišné ztrátě tepla na kolenou. Zkoušel jsem foukací test a zdály se být celkem odolné. Vypadá to, že vlákno je tenké a tkanina hustě tkaná. Tak se domnívám, že ochrana vůči větru může být zajímavá.

Oboje gatě bych viděl k pro sebe k použití jaro až podzim, v báglu jako záložku pertexky, případně i spoďáry. Takže skládačka, multifunkce. Nejraději bych koupil oboje, tváří se to jako hodně užitku za pár korun.
Díky.

EDIT: jinak musím říct, že Decathlon mne hodně oslovil. Člověk tam může strávit hromadu času, v klidu si vyzkoušet a vybrat a často tam nacházím věci se skvělou užitnou hodnotou. Nepropro bundu se skvělými parametry tam nekoupíte, ale spoustu perfektních věcí s dostatečným poměrem cena/výkon na nevrcholovou volnočasovou aktivitu ano. Třeba kalhoty Arpenaz 500 jsou už více jak půl roku mým nejoblíbenějším kouskem jako EDC. Mají dokonale vyřešený materiál, střih a hlavně kapsy. Nejlepší je ta se zipem, kam perfektně sedne mobil, o němž ani nevím, přitom je rychle po ruce a přitom bezpečně pod zipem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » úte bře 21, 2017 20:06

Zda se mi to nebo tu nemame nejaky obsahle univerzalni vlakno pro kalhoty :)
Vybral jsem toto, aspon pripadne vytahnu dotaz nade mnou.

A muj dotaz, nekdo s nejakou zkusenosti na Ocun Mania? Ci vzhledem k tomu, ze jsou lezecke, treba nekdo zahledl an jinem foru? :) Ne ze bych ocekval nejakou past, ale proc se nezeptat :)
Priapdne nejaky tip na neco podobneho? Chci je chozeni, ne lezeni.
Co nejlehci, okolo 300 g spis mene
Co nejmene pitomosti vcetne kapes, zadne pricne svy pres nohu
Elasticke - co nejvice - a do obou smeru
No a ten pas na gumu, vzhledem k me postave, vubec nemusi byt od veci, laka me to :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 20:10

Vedle 4 velkých kapes mají Mánia i malou boční kapsu na kartáček, kterou ocení zejména boulderisti a sportovní lezci.

Urezany? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 20:35

Poradim ti. Zajdi do RockPointu a hledej kalhoty Ternua. Na Netu nema smysl vybirat, maji jich spoustu a nic rozumneho k nim obvykle nepisou. Mel jsem puvodne dvoje a vloni se mi podarilo sehnat dalsi troje z Polska, coz byl strasny opruz, ale povedlo se a jsem za to velmi rad, protoze lepsi outdoorove kalhoty jsem nikde nepotkal. Shanel jsem starsi verze, jelikoz pred nekolika lety presli kompletne na strecove, coz nechci. Ale ty jo.

Co se mi na nich libi:
- strih, sedi a nikde netahnou, na rozdil od vsech ostatnich. Na mne XL, ty mozna L, ale chce to zkouset, posledni roky zuzuji a zmensuji.
- kapsy na zip. Nechapu, jak jsem bez toho mohl zit.
- stahovani dole. Nechapu, jak jsem bez toho mohl zit. Muzes zahodit navleky.
- latka, prijemny hladky vetruodolny a prodysny nylon, ale bohuzel presli na ty strecove
- pruzny pas plus pasek, ktery dostanes s kalhotama

Minusy:
- zbytecna kapsa na pravem stehne, ale nastesti nijak neprekazi a kdyz se mi po mnoha letech na tech nejstarsich rozbil zip na kapse, presil se odtud a kapsa se zasila.

Moje XL vazi i s paskem asi 330 g. Bez pasku budou pod 300 a mozna se bez nej obejdes. Hledej letni tenke, maji i silnejsi SS, nektere dokonce s flisem uvnitr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » úte bře 21, 2017 20:39

Ma je kolega a pokud nemas chlupate nohy, tak OK. Jinak trhaji chlupy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 20:42

Ano, ano, to je ma zasadni vyhrada proti strecovym kalhotam. Tahaji za chlupy. Urcite i trhaji, tak daleko jsem se ale nikdy nedostal, tahani vadi uz v obchode, natoz nekde venku.

Pri turistice mi strecovitost nikdy nechybela, jen obcas v lezeckych pasazich a ani tam to nebyl velky problem. Kdyz opravdu sedi a clovek je nema spadle na pul zerdi (pak prdnou v rozkroku #-o).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » úte bře 21, 2017 20:55

Tak ja jsem samozrejme i neco obesel, obecne Ternua, kor na kalhoty, beru jako jednu z top, jedny jsem kdysi chtel koupit, ale nakonec se na to vykaslal, pac jsem je zas tak nepotreboval :)
Tohle maji byt samozrejme letni, tedy co nejlehci, vetruodolnost neni dulezita, naopak rychle schnuti jo, coz jde ruku v ruce s gramazi.
Ted mam Salewa Rinca, super kalhoty nosim je nekolik let, super material, hodne prijemny (na omak lepsi nez Mania), ultrarychle schne.
Problem je, ze mi nesedi tak jak bych si predstavoval, proste jsem bohuzel tu pohodlnost pri koupit trochu podcenil a navic jsou strecove jen jednosmerne a to je na me nohy trochu problem.
Obcne resim s kalhoty to, ze aby mi byly pohdolne pres nohu, sirka lytka, stehna, zadku, tak vetsinou musim vzit velikost, kde je pas nejaky cislo vetsi a reseni paskem neni idealni, respektive se mu klidne rad vyhnu, ono je to proste znat, kdyz je ten prebyvajici material stazeny paskem. U outdoor kalhot to nastesti neni takovy problem jako ten civil. A na to abych chodil po meste v teplakach, jak to ted vidim na kazdym druhym teleti, jsem uz asi stary :)
Proto mam v merku ty Ocuny. Jsou fakt pohodlny, ac bych si dokazal na omak predstavit lepsi material. A to reseni pasu jen na gumu me vlastne dost laka, urcite to chci zkusit :)

Jinak na zimu mam warmpeace bungee, 450 g, ty maji nastesti pro me spravny strih, ale i tak beru pasek, jinak mi v zime leze ven tricko.

Obecne radeji kapsy bez zipu, na jednech mam, na druhych ne. Stahovani na letni netreba, ale ty Ocuny maji.
Naposledy upravil scinkk dne úte bře 21, 2017 21:00, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » úte bře 21, 2017 20:58

@booze: :-k hm samozrejme ze mam chlupate nohy :) Ale tak u jinych kalhot jsme nikdy nemel problem, jeste detailne mrknu na ten material zevnitr.

Kdyz opravdu sedi a clovek je nema spadle na pul zerdi (pak prdnou v rozkroku #-o).

Jo salevy uz prdly kolikrat :) Proste tesne pres prdel a stehna.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » úte bře 21, 2017 20:59

Direct Alpine Kaiser a nebo neco ze Scholleru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 21:03

Schoeller je na chlupy nejhorsi [-(

@scinkk: moje svadlena musela vymyslet novou technologii siti rozkroku, ktera vydrzi me pouzivani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » úte bře 21, 2017 21:04

Direct Alpine Kaiser

Na ty jsem dneska koukal ale nezkousel, prinejmensim me odradily uz ty svy nad a pod kolenem. Takhle sjem jednou blbe jedny kalhoty koupil a slozite vymenoval. Teda vlastne jsem je vymenil za ty Rinca :)
Jo a mely tusim takovy hrozne divny hrubej mrizkovenej matros zevnitr tusim, nejak jsem k tomu hned pojal odpor.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » úte bře 21, 2017 21:07

moje svadlena musela vymyslet novou technologii siti rozkroku, ktera vydrzi me pouzivani


Zas takovou péči podle me nepotrebuji :) Ty warmpeace jsem podle me nikdy neperforoval a v tech ocunech, kdyz si sednu ci do drepu, tak o nich ani nevim, takze hadam, ze by taky mohly uspet. To je ta vyhoda 4-strecovych .
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » úte bře 21, 2017 21:09

mike píše:moje svadlena musela vymyslet novou technologii siti rozkroku, ktera vydrzi me pouzivani :twisted:

Mas fotky? :twisted:
Scholler je bavlnka oproti Pinguin nylonu.
@DA Kaiser stare (1.0) byly vynikajici, novejsi jsou hrubsi, ale porad dobre. I kdyz pri nakupu me malem trefil slak, kdyz jsem z kabinky vysel s vlajkou na stehne. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 21:13

scinkk píše:v tech ocunech, kdyz si sednu ci do drepu, tak o nich ani nevim, takze hadam, ze by taky mohly uspet. To je ta vyhoda 4-strecovych .

Jo, ale nevyhoda s chlupy ji prebiji. Podle mne by musely byt zevnitr uplne hladke, aby za chlupy netahaly. Jinak lezecke kalhoty by snad mely vydrzet libovolny pohyb, od toho jsou.

scinkk píše:A na to abych chodil po meste v teplakach, jak to ted vidim na kazdym druhym teleti, jsem uz asi stary

To je jako nejaka nova moda a ne socialni pripady, jak jsem si doted myslel? :? Neco jako gumaky u zenskych?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 21:16

booze píše:Mas fotky? :twisted:

Svadleny? :shock: Je skoro v duchodu, nebud uchyl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » úte bře 21, 2017 21:22

Tak tak proto jsem se zacal zamerovat na ty lezecke :) No ty chlupy, zkusim to jeste okouknout a asi to z hanibalu radsi objednam z eshopu (asi nemaji par dnu na vraceni pri nakupu v prodejne jako Hudy ze?) a zkusim v nich aspon trochu pocourat po zahrade.

fakt si jeste nezaregitroval teplaky? :) Vetsinou nejake svetle, ja kdyz jel vlakem, tak to byla cela skupina a vcera z Prahy jeden pristoupil do kupecka. Tady to mas na holkach ale ja to vidam hlavne na tech typonich.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 21:31

Zaregistroval, ale vzdycky to vypadalo na nejake mentaly. Muzskeho rodu, zenske spis leginy a to mi nevadi, kdyz to neni nejaka velryba ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » úte bře 21, 2017 22:08

mike píše:
booze píše:Mas fotky? :twisted:

Svadleny? :shock: Je skoro v duchodu, nebud uchyl ;-)

:smt023 :smt082 =D> siti.

Jj praha je zamorena sedoteplakama v zelenych bundach s kozesinovym limcem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » úte bře 21, 2017 22:59

Tys vážně nezaznamenal, že tepláky sou in?

:twisted:
Přílohy
černoch z lidlu.jpg
černoch z lidlu 2.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod mitau » stř bře 22, 2017 0:29

Doporučuji Salomon Wayfarer. Skvělá tenká pružná látka, díky strečovosti jsou dost příjemné i promočené. Nevýhoda je, že každý rok mají trochu jiný střih, tak jde o to, jak ti zrovna sednou. Vyšší váhu (330g) má na svědomí hlavně zajímavě udělaný pas, který je pružný s dvěma nastavovacími suchými zipy (viz fotky kalhot). Přidává to váhu, ale jdou hodně dobře stáhnout a narozdíl od kalhot s páskem nepozoruji žádné nepříjemné krabacení látky. Podle mě je to pro hubené lidi hodně univerzální systém.
Vyzkoušet jdou v prodejnách Salomonu v Praze (např. na Andělu), v outletu ve Štěrboholech jsou skoro vždy za cenu okolo 1200,-. Pozor, že existuje několik typů s nějakým přívlastkem, které mi nejsou tak sympatické (např. jednodušší pas bez toho nastavování, vyztužené, zimní atd.).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2017 0:36

Ne, do Lidlu nechodim [-( Kdybyste mne poslouchali a Lidl bojkotovali, tak jste byli usetreni pohledu na teplaky :twisted:

Jak se pozna, ze je neco in? Ze mentalu takto oblecenych pribyva? Fakt jsem myslel, ze jde o nejake zoufalce, co jsou lini se prevleknout z domaciho. Vetsinou nejen jako hovada vypadali, ale i tak se chovali.

@booze: nastesti do Prahy moc nechodim a tady na kopci u blazince je zatim vsechno normalni ;-)

Sev fotit nebudu, nebylo by nic videt. Vypodlozila to nejakou pevnejsi latkou (to bylo klicove) a poradne prosila pevnejsi (asi dzinovou) niti. Od te doby uz to neruplo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod grco » stř bře 22, 2017 7:34

Jo jo teplaky, a to tu este len zacina, casom to bude horsi. V Irsku chodil v teplakoch kazdy druhy, zenske aj chlapi, fakt demencia.

Jak uz davno rikal Jerry Seinfeld
You know the message you're sending out to the world with these sweatpants? You're telling the world, 'I give up. I can't compete in normal society. I'm miserable, so I might as well be comfortable.'
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty

Příspěvekod Lipon » stř bře 22, 2017 9:15

se podivej na tlupu talianu, co ted chodej po Praze, kazdej druhej, treti ma teplaky, mozna ctvrtina z nich pak s rozkrokem proklate nizko
nemlich to samy bylo na Cyprusu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » stř bře 22, 2017 10:18

Mitau: diky, taky vypadaji dobre. Jen se Salomon obleceni shani blbe a asi bud liny kvuli tomu nekam jezdit :) Maje i interspot ale maji je vedene jen skladem mimo prahu.
To stahovani suchym zipem neni uplne spatne, ale mel jsem to na jednech kratasech a ty suchy zipy mi celkem rasovaly tricka.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod Indy » stř bře 22, 2017 11:17

mimochodem jak se menuje tahle hipsterska moda:

- gate vypadaji jak teplaky aj kdyz sou to nekdy snad elasticky dziny
- musi koncit tak vysoko ze jsou videt ponozky a idealne kus hole hnaty
- na lytku uplne tesny, typicky jedinec vypada jak nedospely čáp
- rozkrok v puli stehen, nasravacky
- pas v pulce pulek, doted nevim jaka je to vychytavka ze se jim to dari udrzet, tim padem vzdy viditelny spodni pradlo, v kriminale je to vetsinou forma inzerce sexualnich sluzeb

dalsi propriety sou vetsinou hipstersky,
- vlnena cepica nasazena tak aby bylo hole celo (styl rudoarmejec)
- hipstersky bryle
- bradka podle moznosti toho ktereho soudruha
- podivna budna, jak naruby obraceny bomber, ten je ale oranzovy, oni maji tmave modrou, zelenou.

urcite to ma nejaky pojmenovani, tahle parodie pro styl.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kalhoty

Příspěvekod Simi » stř bře 22, 2017 11:22

Vrátím se zpátky k původnímu Budovu dotazu na gatě z Decathlonu. Ty Forclazy 500 ve variantě bez odepínacích nohavic jsem si úplnou náhodou koupil cca před dvěma lety a byl jsem z nich nadšenej. Předpokládám, že ty s odepínacíma nohavicema jsou ze stejný látky.
Materiál je super, příjemný na tělo, strečový, celkem i větruodolný, ale zároveň jsou kalhoty perfektně prodyšný. Kvalita materiálu, šití i odolnost je parádní. Používám je celkem hodně a ani po těch dvou letech kalhotům v podstatě nic není.
Podtrženo, shrnuto - skvělej kus oblečení za dobrou cenu...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty

Příspěvekod lojzmen » pát bře 24, 2017 23:49

Simi píše:Ty Forclazy 500 ve variantě bez odepínacích nohavic ...


Ty jejich názvy Arpenaz, Forclaz, hřejivé, přizpůsobivé, Warm, větruodolné jsou nejednoznačně použity, jediné, co asi platí, čím nižší číslo, tím tenší látka.

Dacathlon prodává jen pro štíhlé lidi !!!
Májí tam něco jako "Stálý produkt", tzn. je to trvale v nabídce, ale v průběhu doby se to mírně mění jak střihem, tak matrošem.

Podle obrázku na eshopu já mám "Qechua Pánské hřejivé kalhoty Forclaz 100 Warm khaki" a za jejich cenu mám na účtence Forclaz 500.
Jemná látka, zateplené tenkou flísovou látkou, podšívkou, dobře prodyšné.

Dávám Mikemu za pravdu, zateplené gatě jsou bezva, tyto jsem zatím v poho používal při nepříliš intenzivním pohybu (BC lyže v lese) od -5 do cca 10°C (chůze v lese).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kalhoty

Příspěvekod aksam » ned bře 26, 2017 12:35

Postěžuji si, že Tilak zkrátil svoje kalhoty, vnitřní délka nohavice je oproti minulosti (5 let nazpět) minimálně o 5 cm kratší, takže se musím poohlédnout jinde. Tomu se říká vylepšování střihů k nepoužitelnosti :( . Mají to uvedené i ve velikostní tabulce, ve starších katalozích byly míry jiné než teď.
Jsem měl v pátek v Praze čas, prolezl jsem hudy, rockpoint, hanibal, alpsport a všechno krátké až na ternuu, tak jsem je vzal.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty

Příspěvekod slezacekm » ned bře 26, 2017 17:26

Simi píše:Vrátím se zpátky k původnímu Budovu dotazu na gatě z Decathlonu. Ty Forclazy 500 ve variantě bez odepínacích nohavic jsem si úplnou náhodou koupil cca před dvěma lety a byl jsem z nich nadšenej. Předpokládám, že ty s odepínacíma nohavicema jsou ze stejný látky.
Materiál je super, příjemný na tělo, strečový, celkem i větruodolný, ale zároveň jsou kalhoty perfektně prodyšný. Kvalita materiálu, šití i odolnost je parádní. Používám je celkem hodně a ani po těch dvou letech kalhotům v podstatě nic není.
Podtrženo, shrnuto - skvělej kus oblečení za dobrou cenu...

koukal jsem na ne a nesedly mi uplne dobre strihove (bud moc upnute nebo zas dlouhe), ale nasel jsem verzi Forclaz 500 kratasy. Maji vyztuzeny zadek, material je dost tenky. Chtel bych to na ferraty, chozeni, mozna i lezeni a nastupy na VHT. V merku jsem mel DA Cruise short, ale tam je brutalni cena a zde na foru si nekdo stezoval, ze nejsou moc prodysne. Chapu, ze bys doporucil i kratkou verzi, kdyz mas takove dobre zkusenosti s dlouhou?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod Simi » pon bře 27, 2017 12:13

Urcite bych doporucil i ty kratky. Akorat si okoukni, jestli je to skutecne ten samy material. Prave me hrozne mile prekvapila odolnost ty tenounky strecovy latky. Opravdu po cca dvou letech tem mym kalhotum v podstate nic neni, prestoze je celkem pouzivam.
Jako ciste na lezeni bych jim asi kdovijak dlouhou zivotnost nedaval, pri castym kontaktu se skalou je asi oddelas celkem rychle. Ale jak pises na nastupy, chozeni nebo feraty budou naprosto v pohode. Navic jestli maji vyztuzeny zadek, tak to je supr. Dlouha verze(aspon ten muj rok vyroby) ma vyztuzeny jenom kolena.
Naposledy upravil Simi dne pon dub 3, 2017 8:46, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Oblečení