Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pon bře 27, 2017 12:51

slezacekm píše:V merku jsem mel DA Cruise short, ale tam je brutalni cena a zde na foru si nekdo stezoval, ze nejsou moc prodysne.

já mám kalhoty Direct Alpine Cruise, a nosím je když už je teploto, od cca +15°C v létě, mají skvělou prodyšnost i v největších vedrech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod slezacekm » pon bře 27, 2017 13:05

tak to bude jeste nekdo jiny. ten nekdo ma Cruise short verzi. ja mam normalni dlouhe Cruise a nosil bych je tak max do +15. potom uz nosim kratasy.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » ned dub 2, 2017 10:16

Jeste dotaz na zkusenost s High point dash?
Mam je vytipovane uz dlouho, jen jsem se na ne nebyl podivat a ted jsou vsude vyprodane, tusim, ze v hanibalu rikali, ze tak za mesic bude nova varka.
Nema nekdo?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pon dub 3, 2017 12:24

taky sháním kalhoty na léto, a na High Point Dash jsem taky koukal, ale odrazují mě od nich ty otevřené přední kapsy, kdysi jsem měl kalhoty s podobně otevřenými předními kapsami, ale padal mi do nich bordel, jsem je musel často vysypávat, obzvlášť když jsem prošel třeba houštím, takže asi zase koupím Direct Alpine Cruise? ale bohužel už nedělají jednobarevně světle šedivé, to bych jinak měl hned vybráno, strakaté barevné kombinace co dělají v současnosti se mi dost nelíbí, čekám na to jestli zase nezačnou dělat Direct Alpine Cruise jednobarevně světle šedivé, jsem jim i psal, a že časem je budou zase dělat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » pon dub 3, 2017 18:35

Ja davam temhle kapsam asi prednost, z tech bocnich, kdyz clovek nezapne zip, coz se mi stava celkem casto, je celkem snadne neco ztratit, uz se mit o parkarat malem stalo.
S padanim bordelu do klasickych jsem zatim nemel nikdy problem.
Ja obecne vyuzivam kapsy na kalhotech hodne malo, snazim se naopak tam nic nemit, zbytecne to prekazi, takze jen kdyz potrbeuji mit po ruce dokladovku ci telefon pri cestovani.
Nejsou ty DA na leto zbytecne "tezke"? Jen o male tezsi mam na zimu, na leto chci urcite neco okolo ci spise pod 300 g, samozrejme na nejakou prodysnost to teoreticky nemusi mit vliv, ale proste je to stale mene materialu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2017 18:38

@fps u DA Cruise asi zmenili latku. Je pocitove vic pevna a min ohebna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » pon dub 3, 2017 18:56

Jsem osahval nekolikary DA a materialove na letni kalhoty me teda zadny nezaujaly...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod šíp » pon dub 3, 2017 19:43

scinkk píše:Jeste dotaz na zkusenost s High point dash?

Jo, já je vlastním už více než dva roky. Sice dámskou variantu, ale ta by se měla lišit jen ve střihu, ničím jiným.
Moc nachozeno v nich nemám, užívala jsem je po ČR jen na víkendové treky od jara do podzimu. Tuším, že ani jednou to nebylo pod stan, vždy se spaním na chatě.
Cíleně jsem si je ale kupovala jako záložní a cestovní kalhoty na cyklo a vodácké putování. Měla jsem je s sebou v roce 2015 na cyklo výpravě ve Finsku a v roce 2016 na vodácké výpravě ve Finsku. Sloužily mi jako cestovní kalhoty do letadla a ve Finsku pak na pobíhání kolem stanu, pobyt na tábořišti a jednodenní pěší výlety nalehko.
Subjektivně se mi jeví jako velmi příjemné, co se materiálu týče. Ve srovnání s jinými kalhotami /nějaké od Humi, nevím nyní přesně/ jsou Dash o něco teplejší, promáčí se v dešti pomaleji, taky o něco pomaleji schnou. Vyloženě nepříjemné ale na těle jako mokré nejsou. Když bych měla přesněji určit jejich teplotní rozmezí: na parné léto asi nebudou, a to ani po vyhrnutí nohavic. Zdají se mi jako letně - třísezonní kalhoty.
Co se týče kapes, tak já s nimi žádné problémy nemám. V kapsách u kalhot nejsem zvyklá nic nosit, vždyť by mi to překáželo. A to prosím jinak jsem velký milovník kapsiček /na bundě, batohu.../.
Snad jsem aspoň trochu pomohla.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kalhoty

Příspěvekod scinkk » pon dub 3, 2017 21:22

@sip diky moc. To pomalejsi schnuti by opravdu mohlo znamenat, ze jako letni to nebude uplne ideal, pac soucasne nosene jsou v tomto podle me perfektni. Je pravda, ze u kalhot je to hlavne o materialu a tyhle kalhoty jsme jeste v ruce nemel, takze si budu muset pockat, az to naskladni. Ostatne u kalhot neocekavam nejakou zradu, ale proc se nezeptat, obcas dokaze nejake vec vadit, aniz by to cloveka v obchode napadlo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod šíp » pon dub 3, 2017 21:35

Když se hecnu, a já to udělám, vyperu oboje kalhoty /High Point Dash a Humi/ a budu zkoumat, jak dlouho na sušáku které schnou.
Každopádně délka schnutí není až tak výrazně delší, jak to možná vyznělo. Prostě materiál je o něco tlustší, než u Humi, tedy logicky déle schne. Nic jiného v tom není.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod scinkk » pon dub 3, 2017 22:14

Diky, to nebude treba, ja chapu, jak to bylo mysleno, staci ten pocit ze trochu pomaleji schnou, ja mam prave na svých rád, ze za drobného deště ty kalhoty v podstatě nenamoknou pac skoro hned schnou a o to bych nerad přišel, kazdopadne jedině jak to zjistit je koupit a porovnat s tema co mam a uvidim. Ostatně jako v dalších faktorech ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » úte dub 4, 2017 11:36

scinkk píše:Ja obecne vyuzivam kapsy na kalhotech hodne malo, snazim se naopak tam nic nemit, zbytecne to prekazi

mám to stejně, já mám přední kapsy stále zavřené, na to jsou právě lepší zipy, bych přední kapsy na turistiku ani nepotřeboval

scinkk píše:Nejsou ty DA na leto zbytecne "tezke"? Jen o male tezsi mam na zimu, na leto chci urcite neco okolo ci spise pod 300 g, samozrejme na nejakou prodysnost to teoreticky nemusi mit vliv, ale proste je to stale mene materialu.

mám tedy tu první verzi Direct Alpine Cruise, váha 342 g v XL, nosím je v létě na turistiku, kraťasy na turistiku nenosím, jsou slabé, ale ne zase úplně slaboučké, mají dost dobrou DWR úpravu, celkem rychle schnou, jsou slušně odolný, ale už je mám na dvou místech v rozkroku lepené, jsem je propíchl ostnáčem, a taky jsem propíchl jednu nohavici o vingl v zemi, proto sháním jiné kalhoty na léto

booze píše:@fps u DA Cruise asi zmenili latku. Je pocitove vic pevna a min ohebna.

díky za upozornění, musím se jít na ně kouknou

scinkk píše:Jsem osahval nekolikary DA a materialove na letni kalhoty me teda zadny nezaujaly...

na léto jsou Direct Alpine Cruise, ty mám na turistiku, pak mám do města dvoje Direct Alpine Borneo taky ňákou první verzi, a pak jsou ještě slabé Direct Alpine Beam
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod sonypolicka » úte črc 25, 2017 8:29

Už několik let používám tyhle http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/i57 ... an-217.htm a stále si je nemůžu vynachválit. Nosím je jak na výlety, tak do města.
Nic neváží, neprofouknou (i když výrobce udává 65%) a materiál je velmi příjemný. Akorát na moji postavu měly dlouhý nohavice a švadlena na ten materiál při zkrácení nadávala jako pohan :lol:
sonypolicka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 25, 2017 8:18

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » stř zář 13, 2017 17:00

Neska sem v Ově v Avionu nějakým omylem zapadnul do SportsDirect na čumendu... a odnesl si odtama fajne kalhoty na chození do práce přes les a pole, louky - Karrimor Ranger nebo tak nějak - za nějakých 9kil, pěkný střih i černá barva, stretch, příjemné na tělo ..... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pon zář 18, 2017 12:50

kaťata nemám stále pořádně pořešená...
:wink:
Co nosíte k HS/membránovkám - ty nepromoknou a téměř veškerá voda stéká na katě :roll:
nepromokavé převlečky beru, OK, ale to opravdu jen do toho nejhoršího počasí, neb se v nich necítím nejlépe, ale do takového několikahodinového podzimního deště při cca 10°C - taky převlečky?
:((
Zatím mám dvoje ss (slabší a hrubší, dle období), které výborně odvádí vodu od těla a poměrně rychle schnou, přičemž pocitově mi není zima, nicméně v dešti jsou mokré a těžknou...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pon zář 18, 2017 19:58

trochu jsem zmaten z dotazu? co chceš? HS kalhoty? nebo lehčí převlečňáky? nebo UL převlečňáky?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:39

@Quido: kdyz uz si musim oblect membranovku, tak si oblecu i prevlecne membranove kalhoty. Prave proto, ze z bundy steka voda. Mne ty kalhoty vadi min, nez bunda.

Quido píše: ale do takového několikahodinového podzimního deště při cca 10°C - taky převlečky?

Jo. Kdyz to neni jen mrholeni, ktere zvladnu ve vetrovce, pak ani kalhoty moc nenavlhnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pon zář 18, 2017 20:51

fps píše:trochu jsem zmaten z dotazu? co chceš? HS kalhoty? nebo lehčí převlečňáky? nebo UL převlečňáky?


hledam odpoved - ne ze neco chcu, ale co mam chtit... :roll:
prevlecky mne stvou, ale ss zmoknou, budu cerpat ze zkusenosti druhych a snad si udelam zaver...

mike castecne odpovedel, ale jeho prevlecky nestvou, mne jo, predevsim to prevlikani kati na kate... ale jestli neni jina moznost :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:53

Nepsal jsem, ze mne nestvou, ale ze mne stvou min, nez bunda 8) A ta mne stve strasne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pon zář 18, 2017 21:02

mike píše:Nepsal jsem, ze mne nestvou, ale ze mne stvou min, nez bunda 8) A ta mne stve strasne.


jasne, chapu, mne ale stvou vice kate, hlavne je tahat... hlavne na takove ty vikendove (2-3 denni) prechody se mi nechce je tahat... :|
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » čtv zář 21, 2017 10:26

Ma tu nekdo zkusenosti s katemi Rab - Downpour a Torque, vcetne tolik diskutovanymi velikostmi Rabu...?
Diky predem
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod aksam » čtv zář 21, 2017 11:00

Převlečňáky mám Rab Cohort, což je předchůdce Downpour, normální kalhoty bych od nich měl xl, ale převlečňáky jsem bral xxl, lépe se oblečou, když je potřeba. Rab dělá kalhoty i v long nebo short verzi, u nás zkusit objednat přes nalehko.com.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 8:34

no, tam jsem právě koukal, ale nemají XXL :roll:
a jak jsi spokojen, nebo nějaké postřehy?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod aksam » pát zář 22, 2017 11:19

Funkci plní dobře, jsou jednoduché, bez kapes, rozepnout se dají ke kolenům, lehké. Mám je 2 roky, předtím jsem měl marmot s jejich membránou a proti nim jsou cohorty lepší.
Zkus jim poslat maila na zvláštní objednávku xxl nebo budeš muset z venku.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty

Příspěvekod Janek4820 » pát zář 22, 2017 11:42

Dobrý den, prolezl jsem tu více vláken, ale nenašel odpověď, zkusím se tedy zeptat přímo: Mohl by mi někdo poradit s výběrem outdoor kalhot pro normální výlety do přírody (jaro/podzim), které by ale nebyl dole tak šíleně široké jako je tomu u 99% prodávaných kalhot? Rozumím argumentu, aby se pod ně vešly boty, ale to bych je musel mít jak sněhule, což normální outdoor Salomony nejsou..... Proto prosím zkušenější o radu, díky moc :)
Janek4820
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2017 11:28

Re: Kalhoty

Příspěvekod slezacekm » pát zář 22, 2017 12:03

třeba DA Cruise jsou dole celkem úzké
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 12:26

@aksam.
v čem konkrétně jsou rab lepší ?
ty marmoty mají zip po celé délce, to je fajn věc, mám je....
(edit: už jsem psal dotaz na XXl - zatím bez reakce)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 12:32

@Janek4820:
mám HUMI, MIllet, Pinguin, Klimatex, které jsou celkem úzké a různým způsobem strečové...
další Warmpeace, Slewa jsou dole širší, ale nahoře taky docela uzké (takže jsou vlastně rovné, nezúžují se dolů) ...
některé kalhoty (v mém případě Pinguin) mají dole ještě stahování, buď na sucháče, nebo na šnůrku s brzdou...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod aksam » pát zář 22, 2017 12:40

quido...méně se v nich zapařím, a když jsem je převlékl v dešti přes kraťasy, jsou na holou kůži příjemnější. Jinak stejné jako u bundy pokud nemusím jsou v batohu :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty

Příspěvekod Janek4820 » pát zář 22, 2017 12:45

quido: Ty klimatex vypadají, že by mohly splňovat to co potřebuju.....nevěděl bys, prosím, kde v kamenném obchodě je mají v Praze?
Janek4820
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2017 11:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení