Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 12:46

OK, to jsem chtěl vědět... dík
škoda že ty výrobce nelez poskládat - že by byly matroš od Rabu a střih od Marmotu :ú
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 18:49

Janek4820 píše:Mohl by mi někdo poradit s výběrem outdoor kalhot pro normální výlety do přírody (jaro/podzim), které by ale nebyl dole tak šíleně široké jako je tomu u 99% prodávaných kalhot?

Direct Alpine Cruise
Tilak Crux
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kuba Turek » sob zář 23, 2017 11:41

Normální výlety? Sekáč, čongové, skříň po dědečkovi...
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 22:28

@Janek4820: Ternua (v Rockpointu), delaji cim dal uzsi a maji slusny vyber. Ale hlavne maji stahovani dole na konci nohavic, coz by ti mozna mohlo pomoct.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 18:53

Janek4820 píše:quido: Ty klimatex vypadají, že by mohly splňovat to co potřebuju.....nevěděl bys, prosím, kde v kamenném obchodě je mají v Praze?


v praglu nevim, ale zkus se podivat na e-shop sportisimo, ti v klimatexu dost jedou...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod mitau » ned zář 24, 2017 20:11

Klimatex má v Praze minimálně dvě podnikové prodejny, jedna kousek od Náměstí Republiky, druhá tuším na Budějovické? Určitě to mají na stránkách. Najít prodejny bys snad ještě mohl zvládnout sám. Např https://www.google.at/maps/search/klimatex,+praha/ Práce asi na minutu. Příště prosím nejdřív hledej než se budeš ptát.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 20:29

uz si zvykam - vsichni dneska maji smartphony, tablety, notebooky a tak, ale pouzivat je moc neumi,
podobne jako s autama, je to tak dostupne, ze auto ma skoro kazdy, ale jezdit neumi ...

:rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod Janek4820 » pon zář 25, 2017 22:34

Díky těm, co konstruktivně poradili, těm ostatním jen snad to, že nikdo není dokonalý, kromě nich samotných samozřejmě.
Janek4820
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2017 11:28

Re: Kalhoty

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 9:04

a cos tedy vybral...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty

Příspěvekod Janek4820 » úte říj 3, 2017 9:51

Nakonec dvoje - na náročnější tůry ty klimatexy a na běžné lítání po lese v Decathlonu Quechua. Díky!
Janek4820
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2017 11:28

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » pát lis 17, 2017 19:14

pavproch píše:Neska sem v Ově v Avionu nějakým omylem zapadnul do SportsDirect na čumendu... a odnesl si odtama fajne kalhoty na chození do práce přes les a pole, louky - Karrimor Ranger nebo tak nějak - za nějakých 9kil, pěkný střih i černá barva, stretch, příjemné na tělo ..... :supz:


Hmmm, tak už vím, proč byly enem za 9 kil.... po prvním vyprání "na čtyřicet" sa cvrkly a sou asi o 3cm kratší.... doparoma práce, zase bude muset z ňa být na chvílu švadlenka.... :evil:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pát lis 17, 2017 19:22

Jsem si schvalne nasel, kdys je kupoval. Poprve prane po dvou mesicich? :shock: Cune :twisted:

Porad se s apukou a vrat je, tohle by melo teoreticky jit bez problemu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » pát lis 17, 2017 19:26

nejsu, z těch 2 měsíců asi 6 neděl visely ve skříni.... O:)

jo, tosem tam zapoměl právě napsat, že nejsem apuka, abych to reklamoval..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pát lis 17, 2017 19:28

Proc ne? Tohle bych mozna reklamoval i ja. Kdyby se kvuli tomu nedaly nosit. Do sesti mesicu tahas za delsi konec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » pon lis 20, 2017 8:04

mike píše:Porad se s apukou a vrat je, tohle by melo teoreticky jit bez problemu
Nevim, z jakeho materialu jsou ty kalhoty, ale v SportsDirectu si pamatuji, ze vetsina z toho co jim tam precpane visely, byly nejake bavlnene nebo Ba uplety. A bacha na to - pokud me pamet neklame, resp. nezmenilo se to, tak nejaka norma pry udava povolenou srazenlivost bavlny v podelnem smeru 4%. Tj. na metr se mohou srazit o 4 cm. Kdyby se toto nezmenilo, na kalhotech by nebylo napsano neco ve smyslu "rozmerove stale" a byla to Ba (nebo uplet), tak bys toho (ani s apukou) moc nevyreklamoval - prodejce se pouze odkaze na normu a smitec.

Mozna kdyby se vypraly jeste jednou a srazily o dalsi 3cm.... (Mel jsem mansestraky, ktere jsem si musel o cca 20 cm zkratit, nastesti jsem to udelal jen zahnutim a zasitim. Po druhem prani jsem vyhrnutou cast spustil a byly mi zase akurat. Po ctvrtem prani mi i tak chybelo k puvodni (zahnute) delce asi 15 cm. Tj. za ctyri prani se srazily na delku o cca 35 cm ](*,) - to by se reklamovalo jedna radost :-). Jenze tehdy za socaku jsem to koupi v Madarsku a ty 4 prani uz stejne bylo daleko po 6-ti mesicich, co byla tehdy zarucni doba.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod Lipon » pon lis 20, 2017 9:24

sportovní Karimory ve SportsDirectu bývají spíš umělotiny
předpokládám, že CZ verze není jiná než UK, taky jsem tam nějaké zádveřní kupoval, akorát ne strčové, ale takové tenší zip-offy
mně tedy velikostně vydržely několikeré praní - nepral jsi to Pavle na nějakou větší teplotu?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » pon lis 20, 2017 9:27

jak píšu, na čtyřicet a sportwash
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Kalhoty

Příspěvekod Lipon » pon lis 20, 2017 12:27

Ajo, sorry, to sem přehlídl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » pon lis 20, 2017 15:16

Koukam, ze to mohly byt ty Panthery, co jsou 70+% z viskozy, tam by uz i tech 40 mohlo byt moc. Plus se viskoza taky dost srazi, jen nevim, jak je to v upletu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2017 19:25

apuka píše:Tj. za ctyri prani se srazily na delku o cca 35 cm

https://youtu.be/-Ft1SLuCb_s?t=102 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2017 19:16

pavproch píše:Neska sem k Haglofce Lizard pořídil barevně podobně laděné kalhoty do chladna - Direct Alpine Cascade Hybrid - sem nějakým omylem na SC v LB zapad do RP v Nise, jen tak cvičně vyzkušal M velikost (padla jak hrnec na prtel) a vylez tamocuto s kaťatama..... :mrgreen:

(aji sleva na OEAV byla) a ne malá....


Tak budou doma v rodině dvoje.... já šedo-modré a junior modro-šedé... :mrgreen:

(akoráth, že sem mu je musel zaplatit, čili on je uvidí až pod stromem, zatímco mně už visí v zádveřním šatníku)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty

Příspěvekod davvee » sob pro 2, 2017 13:26

Zdravím,

má někdo tip na kalhoty do 2000 Kč. Nějaké odolnější na treking,VHT s váhou okolo 400-500g. Snažil jsem se týdny něco najít, nakonec jsem objednal Patrol ve verzi Fit,ale asi je budu vracet. Protože nohavice jsou na můj vkus šíleně široké. Koukal jsem na Kaisery (ty mi příjdou až moc tenké),Patroly 4 (Ty zase nemají stahovaní nohavic),ale v obchodě mi nepřišli,tak široké u nohavic jako Patrol Fit. Díval jsem,že se dají koupit ještě Patroly 3, které stahování u nohavic mají. Stahování u nohavic není podmínkou,pokud střih kalhot u nohavic je užší.
Ještě jsem našel High point Dash 3.

Máte nějaké jiné tipy či postřehy ? Díky
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » ned pro 3, 2017 14:08

High Point dash nejsou moc na VHT, je to tenoučký nylon a jsou spíš cestovatelské nebo na obyč turistiku v teplejším období.
Kaisery jsou docela ok co se týče odolnosti, co se ti na nich konkrétně nelíbilo?
Já osobně mám Cruisy od DA a ty jsou z dost tenké cordury ale už si zažily svoje (dření o skály v julských alpách a prakticky je nosím furt do práce, kde se s nimi taky nijak nemazlím) a až na vyškubaný coolmax na jednom koleni od ortézy a v rozkroku bo v nich mám nachozeno už hrubo přes 1000 km, tak nemají jedinou vadu. Paradoxne jim valilo jen pouzdro na foťák, které se mi bimbalo na pleci a jemně je tam ošoupalo :D
Btw Mrkni i na Tilak Crux z obyč SS nebo High Point Gale (ty se dají v Alpsportu sehnat za dobrou cenu)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » ned pro 3, 2017 15:49

on chce robustnější kalhoty "400-500g", Direct Alpine Cruise, High Point Gale, High Point Dash jsou cca stejně slabé jako ty Direct Alpine Kaiser které se mu zdáli slabé, a chce je do 2000 kč, takže odpadají i ty Tilak Crux, jedině ve slevách, pak by měl větší výběr, třeba Direct Alpine Badile, Direct Alpine Cascade Plus, Direct Alpine Mountainer, Direct Alpine Mountainer Tech, který jsou všechny užšího střihu než ty Direct Alpine Patrol Fit, pro mě jsou dole taky široké
davvee píše:Patroly 4 (Ty zase nemají stahovaní nohavic),ale v obchodě mi nepřišli,tak široké u nohavic jako Patrol Fit. Díval jsem,že se dají koupit ještě Patroly 3, které stahování u nohavic mají. Stahování u nohavic není podmínkou,pokud střih kalhot u nohavic je užší.

Direct Alpine Patrol jsou užší než Direct Alpine Patrol Fit, že už není u Direct Alpine Patrol dole stahovaní na suchý zip je dle mě jen dobře, z toho stahování na suchý zip se špatně dostává bordel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » ned pro 3, 2017 15:58

Někde tady prodávám DA Patrol v XL za hubičku...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod davvee » ned pro 3, 2017 17:23

Já potřebuju něco mezi M/L.
Právě jsem zkoušel v Hudy Patrol 4 v L a přišlo mi to vcelku akurát. Tak jsem si v domnění,že Patrol Fit bude stejný objednal také L. Bohůžel jsou mi dost velké. Takže zvažuju,zda si objednat v M Patrol 3. Je nějaky rozdíl ve střihu mezi Patrol 3 a 4 ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » ned pro 3, 2017 17:36

tak to je divné s těmi velikostmi, já mám Direct Alpine Cruise první a druhou verzi, Direct Alpine Patrol první a třetí verzi, Direct Alpine Patrol Fit první verzi, Direct Alpine Badile první, druhou a třetí verzi, Direct Alpine Borneo první verzi, Direct Alpine Trek druhou verzi, a všechny mi sedí ve velikosti XL, mám cca 195 cm a 90 kg, a u všech těch verzi jsou střihy jednotlivých druhů kalhot stejné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod davvee » ned pro 3, 2017 17:43

No já mám 185 cm při 78kg. Ale mám třeba problém,že skrz kolo ma větší stehenní svaly,kalhoty bych měl dobré akurát se zde zaseknu :D. A když si objednám větší,tak v tom zase lítám. Snad již 14 dní nedělám nic jiného než hledám kalhoty.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » pon pro 4, 2017 9:40

Mrkni ještě na North Face, Marmot nebo jiné USA značky, oni mají obvykle střihy pro nás se stehnama jak skokani zelení :D
U DA mám u jejich easy fit střihu M a u regular fitu musím kupovat L short
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pon pro 4, 2017 16:53

davvee píše:No já mám 185 cm... potřebuju něco mezi M/L.

:shock: to jsou nejake uplne ujete strihy nebu uchylka na detske obleceni? ;-) Mam 180 cm a kalhoty zasadne XL, samozrejme od normalnich vyrobcu a ne treba od Tilaku.

davvee píše:A když si objednám větší,tak v tom zase lítám.

A co je na tom spatne? Jestli chces kalhoty na telo, kup si elastaky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení