Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » pát zář 7, 2018 11:05

Za ty prachy jsou zadarmo. Mám je 4 roky a nosil jsem je denně do práce, kde jsou nachodil cca 15 km a nešetřil jsem je ani co se týče oděru když jsem furt někde lezl (jak v práci, tak třeba v alpách).
Krom vyškubaného coolmaxu na vnitřní straně kalhot na jednom koleni od ortézy a v rozkroku nemaj vadu (krom dírky v kapse, kterou mi způsobila karabinka od švýcaráku).
Jsou tenoučké ale pevné jak čert a kdybych nezhubnul z Lka na Mko, tak je nosím i teď furt.

Oblíbil jsem si je natolik, že jsem koupil i 3/4 verzi, ale ty už v Mku...

Teď uvažuju nad novými Cascade light, ale mám dilema, protože nová Limited edition se mi moc nelíbí :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pát zář 7, 2018 17:21

jojo, Direct Alpine Cruise mohu taky jen doporučit, měl jsem první verzi, a mám i druhou a třetí verzi, za ty peníze jasná volby
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pát zář 7, 2018 17:26

Kiszoun píše:Teď uvažuju nad novými Cascade light, ale mám dilema, protože nová Limited edition se mi moc nelíbí :D

taky jsem o nich uvažoval na turistiku, ale nakonec jsem koupil Direct Alpine Cruise Tech, už jenom pro to, že maji kapsu na stehně, a nemají na konci nohavic zip
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod Tecumseh » pát zář 7, 2018 18:38

Ten materiál na tých Cruise Tech šustí či ?
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Kalhoty

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pát zář 7, 2018 19:17

Ty alpine cruise jsou vetruodolne? DA je tak ma vedeno...

FPS- ja bych ty SS mel hlavne do mesta/prace. Nechci nepromokavost vuci desti, jen aby nepromokli hned nohavice ze strany lytek z pruchodu brecek (jako rifle)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » sob zář 8, 2018 12:49

Šustit to docela šustí, ale není to žádná tragedie a třeba s membránovýma kalhotama se ne srovnávat nedá. Větruodolné jsou dost slušně a ze startu přečkaly i menší přeháňky dík dobré DWR... Ale když vyloženě zmoknou tak na holé kůži moc příjemné nejsou, ale zase v mžiku uschnout...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » sob zář 8, 2018 13:10

Tecumseh píše:Ten materiál na tých Cruise Tech šustí či ?

těžko říci, já si nejsem ničeho vědom, šustění membrány je někde úplně jinde než u DA Cruise a DA Cruise Tech
Rainier Wolfcastle píše:Ty alpine cruise jsou vetruodolne? DA je tak ma vedeno...

ano jsou, a dost dobře
Rainier Wolfcastle píše:FPS- ja bych ty SS mel hlavne do mesta/prace. Nechci nepromokavost vuci desti, jen aby nepromokli hned nohavice ze strany lytek z pruchodu brecek (jako rifle)

DA Cruise nejsou SS kalhoty, jak jsem psal, "ale hlavně nejsou Cruise tak robustní jako Patroly, Cruise používám když je teplo, k cca +10°C", "problém je ten, jak dlouho je budeš používat v mokru, a nebo jak je vůbec budeš používat, když budeš jen krátce v mokru, tak nepotřebuješ 100% membránu, ale jak budeš chodit celí den v mokru, a nebo si někde sedneš nebo klekneš do mokra, tak to chce 100% membránu", tohle si musíš ozkoušet sám zda potřebuješ a nebo nepotřebuješ membránu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod karitapepe » úte zář 11, 2018 8:11

Posledních několik roků nosím DA Caiser 1.0 a 2.0. a jsou skoro nezničitelné. Kdybych jenom turistikoval, tak by asi stačily ty Cruise, které namají zesílené panely(kolena, atd) jako Caiser.
Taky už koukám po nových kaťatech, líbi se mi Caskade, trochu mě odrazuje ta cena, za ty peníze už můžou být od Montury vertigo.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » úte zář 11, 2018 12:35

v čem jsou tak lepší Montura Vertigo než Direct Alpine Cascade že se ti zdá cca 4 000 Kč za Direct Alpine Cascade hodně? Já bych tedy koupil raději Direct Alpine Cascade než Montura Vertigo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod oodoow » čtv úno 7, 2019 11:05

dudy píše:Asi se budu opakovat, ale, podle mě, nejlepší materiál je Schoeller dryskin a nejlepší kalhoty Mammut Champ Pants.

Tak přemýšlím nad Mammut Courmayer SO (jsem je našel ve slevě), ale chci se zeptat na velikost. Jsem koukal na tu jejich tabulku velikostí a i ta nejmenší velikost má inseam 82cm, což teda žádný moje kalhoty nemají. Pokud tedy inseam znamená vnitřní stranu nohavice. Takže buď mammut šije jenom pro extra dlouhonohý anebo to nějak blbě měřím. Takže jak dlouhou vnitřní stranu nohavice maj ty tvoje a jaká je to velikost?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty

Příspěvekod aksam » čtv úno 7, 2019 11:37

Mammut je jedna z mála společností, co šije kalhoty ve třech variantách délky short, regular, long, na dlouhány jsou jen long:-) tam mají inseam kolem 90 cm, ale verze short má určitě pod 80 cm, konkrétně dámské S má 77 cm.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv úno 7, 2019 12:57

Bohuzel, rekl bich, ze TI stejne nezustane nic jineho nez si zkusit primo ty kalhoty. Jejich velikostni tabulky jsou jedna vec, skutecne velikosti ponekud jina.
Ja mam jedny jejich tenke kalhoty 52 (nebo 54), jsou mi na delku akurat. Syn ma velice podobne s odepinacimi nohavicemi (mam dojem, ze nazev rady stejny, jen o rok pozdejisi model) a ma 48 a jsou mu akurat. Sranda je, ze oba merime skoro stejne (ja 183 on 185 cm), ale on ma snad o 10 cm delsi nohy nez ja... Taky manzelka zkousela v obchode stejna cisla asi tri ruznych Mammut kalhot a rozdil v delkach mezi nejkratsimi a nejdelsimi byl tak 8-10 cm. A to mluvim u vsech kalhot o Regular delce. :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod oodoow » čtv úno 7, 2019 19:18

Hmm, no pokud je to taková loterie, tak to asi nemá cenu zkoušet objednávat. Leda by měl někdo stejnej model.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 20:37

Zapomnel jsi, ze mas apukova cisla delit 10? ;-) Bych to klidne objednal, trochu delsi kalhoty prece nejsou zadny problem. Vsechny moje Ternuy jsou dlouhe tak, ze bez bot jsou nohavice az k zemi a s botama to nicemu nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49360
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Michal1982 » úte úno 26, 2019 10:50

Hľadám nohavice, ktoré asi ešte ani nevyrobili :roll: Chcem niečo na jar/jeseň a možno aj chladnejšie letné večery na horách. Mali by byť také technické strečové asi taký tenký softshell. Využitie trailový beh, rýchlé presuny po horách, nejaké to VHT. Poradte nejaké tipy ? Zatiaľ som nič také nenašiel čo by sa mi páčilo :roll:
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 26, 2019 10:54

Podíval bych se na značky Montura, Dynafit a La Sportiva. Ty mají hned několik kalhot co se hodí na rychlý pohyb. Strečové s gumou a stahováním v pase o různých gramážích od úplně lehkých jako třeba Montura Free K až po silnější Montura Vertigo nebo i zateplené.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » pon bře 25, 2019 11:20

Hoši, máte tu někdo zkušenosti s DA Cruise Tech? Potřeboval bych nějaké lehké kalhoty na Jaro a omezeně i léto do hor a nechcu tahat Cascade Pluska, bo kdyby vyšlo slunko tak v nich zdechnu :D
Hlavně by mě zajímalo třeba srovnání s klasickýma Cruisama co se třeba odolnosti těch kolen a zadku týče (+ co ty klíny na nohavicích) oproti cordurovému zbytku...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » pon bře 25, 2019 14:27

Mám DA Cruise i DA Cruise Tech, takže srovnání mám, akorát že v DA Cruise Tech (je to loňská novinka) toho ještě nemám tolik nachozeno, takže dlouhodobější odolnost nedokáži posoudit, ale zatím žádný problém z odolností. DA Cruise Tech jsou oproti DA Cruise užší v nohavicích, a to je tak hlavní rozdíl oproti DA Cruise.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » stř dub 10, 2019 21:38

Tož nakonec jsem po hodinovém zkoušení koupil Cascade Light 2.0. Sice to nebudou asi takové držáky jako Cruisy, co jsou celé z Cordury, ale jejich technicita, lehkost a to, jak kopírují tělo mě prostě přesvědčily :D
Navíc i když jsou z velké části z lehkého soft shellu + coolmaxu, tak mi v nich nebylo tak teplo jako v Cruise Tech (ty jakby víc odrážely teplo zpět k tělu)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty

Příspěvekod Etheric » pon dub 15, 2019 9:28

Zdar, mohl by někdo dát tip na turistický kalhoty s nižším sedem pro hubeňoury?
Direct Alpine Sko takový, že bysem z něj vypad. Montane taky obrovský. Zajo taky. Northfinder, Pinguin, Hannah, loap atd jsem ani nezkoušel.
Jediný padnoucí jsem objevil v Decathlonu, měly ale moc vysokej sed a nerozuměly si tak s batohem.
Za tipy budu moc vděčnej
IMG_20190415_102219.jpg

Tentokrát bez lahve... :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » pon dub 15, 2019 10:09

Etheric píše:pro hubeňoury
82,5cm a hubenour :-k :-k Toto je uplne bezna velikost.

Spis si myslim, ze budes mit problem se sedem. I kdyz ja mam problem, ze skoro vsechno je s prilis nizkym, na mne velice nizkym...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 15, 2019 10:18

80cm je velikost S myslím. Pokud chceš úzký kalhoty, tak bych se podíval na značku Dynafit nebo Montura.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Etheric » pon dub 15, 2019 15:12

Apuka, běžná velikost? Lidí, co oblečou moje kalhoty je žalostně málo i mezi holkama, natož v mužský populaci. :-k Často mi bylo řečeno, že ta či ona firma menší pánský už nedělá... Jpp těch 82,5cm je obvod boků, měřenej nad bokovejma slimfit riflema ;)
Zas mi přijde, že jsou všechny sedy moc vysoko. Když to stáhnu, jak bych potřeboval, mám rozkrok nízko jako americkej gangsta raper :mrgreen:

V těch velikostech je stejně bordel, nezdá se vám? Mám XS, 27, 7. Troje gatě, stejná velikost, jen jiná stupnice ...
Naposledy upravil Etheric dne pon dub 15, 2019 15:16, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 15, 2019 15:16

Outdoor kalhoty v tvé velikosti se normálně dělají. Možná ale budeš muset objednat u výrobce, protože prodejce nemusí tak malé velikosti brát jelikož se špatně prodávají. Nevim jak hodně stažené nosíš kalhoty, bacha aby ti zase nebyla vidět "kasička" ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Etheric » pon dub 15, 2019 15:20

Co jsem obešel, bohužel, všechno velký a menší neni možno.
Kašička vidět nebude, no stress :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty

Příspěvekod mitau » pon dub 15, 2019 15:39

Taky doporučuju Montury. Pak nouzové řešení jsou kalhoty, které mají v pase stahování jako Salomon Wayfarer (suché zipy na boku) - přebytečná látka se celkem elegantně stáhne, nepřekáží nic rozepínání kalhot a látka se divně nekrabatí jako při použití pásku. Dej vědět až něco seženeš.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 15, 2019 16:03

Tak hledej šmudlo. ;) Třeba hned v Alsportu mají Montury Free K ve velikosti S taktéž Free K light.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Víťa » pon dub 15, 2019 18:06

Podívej se na Rab Torque
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty

Příspěvekod Lipon » pon dub 15, 2019 19:20

Millet dělá střihově na hubeňoury
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » pon dub 15, 2019 22:27

Pravda. Normalne mi je dobre max. XL jakehokoliv vyrobce, ale do XXL softshellovych kalhot od Milletu jsem se nanasoukal, resp. nakonec nejak jo, ale uz se nezapnul...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení