Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2020 19:33

Miku
mike píše:Ja jsem Proton bundu mel i na sobe a podsivku rozhodne mela.
Bacha na to, Arct. ma 3 ruzne Proton bundy (resp. uz jen dva ](*,)) a kazda je o hodne jina od ostatnych.

Co se tyce te "podsivky", vsiml sis tuto vetu v te odkazovane recenzi?
Kód: Vybrat vše
What I find it really unique in the arcteryx proton fl is essentially the mesh side touching your body and active fiber side are one material, removing a barrier others have not tried.
Ono by Arct. nebyl vubec prvni vyrobce, co by takovou tenkou sitovinu nepovazoval za podsivku, hlavne kdyby to bylo spjene (laminovane?) spolu s dalsi vrstvou, tady s izolaci. Napr. Gore to taky u nektere verzi jejich membrany to nebere za plnohodnotnou vrstvu, ale max. jako pulvrstvu. Taky u toho pouzival slovo "backer" :lol:, presne ve smyslu slova jako "ochrance", "ochranna vrstva". Jen Gore pouzival asi tak, ze neni tam liner ale backer, mozna Arct. to mysli taky podobne, jen pro nej je "backer" jako "liner" u Gore a proto pisou, ze tam "backer" neni - jen nejaky mesh :-). Ale ten by mel byt na cele plose podle jineho popisu na Redditu (i kdyz predpokladam, ze Ty si z toho vezmes hlavne, ze panovi ta izolace pod tou sitkou pripadala jako fleece :wink:).
mike píše:furt by to mohlo byt lepsi, nez PA, mekci
To je podle obrazku uplne jiny druh izolace jako PA (ale zeby PA byla tvrda... :shock: :((), je to spise takova synt. izolace skoro typu nekonecne vlakno ale s mnohem vetsim prostorem mezi vlakny. Nebo jinak, jsou v nem nesrovnatelne vetsi "diry" nez v PL, takze muze lepe prochazet vlhkost (jako "vzduch"). Jak se ale spomina v te linkovane recenzi nekde dal, asi tim odchazi za pohybu i cast tepla az ke svrchni latce (v tomto je to podobne PA). Kazdopadne je Octa Loft taky typ aktivni izolace, takze bude fungovat trochu jinak nez PL, minimalne bude prodysnejsi :wink:. A ten "backer" bude asi pusobit jak ja pisu jinde, ze bude doslova vytahovat vlhkost z tela, mohlo by to pusobit urcite lip nez nejaka bezna podsivka.
mike píše:Nasel jsem tam ale vahu izolace: The Proton Pants use 94g/m2
Toto mi nesedi dokopy s vahou tech kalhot (225g). Najdi nekde, kolik vazi prachobycejne pertexove kalhoty. Dej do nich izolaci 94g/m2 - kolik ji tam asi bude treba? Rozhodne vice nez 1m2. Plus kapsa, gumicka nebo co tam ma. A to uz nevychazi. Ani kdyby se 94g/m2 pocitalo uz vcetne podsivky.
Ono z tech odpovedi mam dojem, ze odpovidal nekdo, kdo ty kalhoty ani nevidel..."The Proton Pant will use the face air-permeable Fortius Air 20" . v popisu kalhot pisou Fortius Air 40 :((

Asi Ti stejne nezustane nic jineho, nez si to osahat osobne nekdy nekde...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 19:55

apuka píše:Ono by Arct. nebyl vubec prvni vyrobce, co by takovou tenkou sitovinu nepovazoval za podsivku, hlavne kdyby to bylo spjene (laminovane?) spolu s dalsi vrstvou, tady s izolaci.

Slaminovane to podle fotek urcite neni, mozna nejake siti nebo lepidlo, ale klidne i volne. Jo, je mozne, ze rozlisuji liner a backer takhle.

apuka píše:i kdyz predpokladam, ze Ty si z toho vezmes hlavne, ze panovi ta izolace pod tou sitkou pripadala jako fleece

Podle fotky to vypada jako neco mezi. Tedy nic moc.

apuka píše:ale zeby PA byla tvrda...

Ach jo. Nechces si dat nejaky kurz porozumeni psanemu textu? Kdyz napisu, ze je neco mekci, nez PA, tak to neznamena, ze PA je tvrda #-o

apuka píše:Nebo jinak, jsou v nem nesrovnatelne vetsi "diry" nez v PL, takze muze lepe prochazet vlhkost (jako "vzduch").

OMG ](*,) Uz zas. Naprosto nepodlozene nesmysly. Molekuly vzduchu jsou proti tomu, co vidis, tak male, ze tohle neni zadne kriterium. A uz asi postopadesate opakuju, ze Primaloft je prodysny natolik, ze se jeho odpor muze zanedbat a prodysnost obleceni je dana obalovymi latkami.

apuka píše:Kazdopadne je Octa Loft taky typ aktivni izolace, takze bude fungovat trochu jinak nez PL, minimalne bude prodysnejsi :wink:. A ten "backer" bude asi pusobit jak ja pisu jinde, ze bude doslova vytahovat vlhkost z tela, mohlo by to pusobit urcite lip nez nejaka bezna podsivka.

Zase nicim nepodlozene zvasty. Nemel jsi to ani v ruce, vubec nevis, jak to bude fungovat, ale precetl sis marketingove kecy a mas jasno #-o Proc by mela progrca sitovina vytahovat vlhkost z tela? Vlhkost vytahuje (ne z tela, ale z jeho povrchu) kapilarni efekt a na ten potrebujes podstatne mensi, skoro neviditelne, otvory.

apuka píše:Toto mi nesedi dokopy s vahou tech kalhot (225g). Najdi nekde, kolik vazi prachobycejne pertexove kalhoty.

Klidne 50 - 100 g podle gramaze latky.

apuka píše:Dej do nich izolaci 94g/m2 - kolik ji tam asi bude treba? Rozhodne vice nez 1m2.

Fakt? Tak si vem metr, kalhoty a kalkulacku a az to spocitas, tak si nasyp popel na hlavu. Neco pres metr je to u bundy, u kalhot min. Pocitej s tim, ze vyrobci obvykle udavaji vahu pro detskou velikost (M).

apuka píše:Asi Ti stejne nezustane nic jineho, nez si to osahat osobne nekdy nekde...

Aspon na necem se shodneme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení