Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty

Příspěvekod Etheric » úte dub 16, 2019 5:55

Děkuji všem za inspirace :)
Zaujaly mě ty Montury, objednal jsem, teď už zbývá jen doufat, že padnou.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2019 9:11

Tak Montury dorazily a sedí jako prdel na hrnec. Tohle byl ten nejlepší tip, co jsem tu dostal :smt023

Edit: hodnocení po víkendu v Kokořínský Sahaře: kalhoty jsou pohodlný, vůbec neomezujou v pohybu. Po vyprání uschly za cca 4 hodiny. Kvalita šití a zpracování je učebnicová, radost pohledět. Spokojenost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty

Příspěvekod mitau » čtv zář 26, 2019 21:52

Kalhoty do mesta
Jsme celkem spokojeny se Salomon Wayfarer, ale do mesta bych rad poridil nejake kalhoty, ktere by byly spolecenstejsi. Jsem za to ochoten ustoupit i trochu v pohodli, ale zas ne moc. Takze bud dostatecne spolecenske outdoorove kalhoty nebo naopak dobre kalhoty od nejake neoutdoorove znacky. Pozadavky: tenke, strecove, uzky pas (radeji vyssi sed)
Bezne pouziti: tahani po meste, sezeni v kancelari a kdyz mi ujede nejaka doprava, tak par kilometru behu
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Stani » čtv zář 26, 2019 22:41

Mitau - na trek ale kľudne aj do mesta nosím McKinley z DryPlus. Kupoval som ich pod tlakom, lebo som nutne potreboval, nešpekuloval a som nakoniec veľmi milo prekvapený kvalitou. Výzorom sú také - povedzme spoločenskejšie. Bohužiaľ, názov modelu si už nepamätám, ale je to niečo ako model MORGAN, ale bez možnosti odzipsovať na kraťasy. Skús sa pozrieť na ich ponuku.
Perfektný strih, strečové, pohodlné, decentná sivá farba. Dostatok vreciek, mám rád zvlášť tie po boku stehien na zips. Opasok s prackou.

A z obyčajných dám tip na model RIVAL je od NordBlanc. Strečové, majú trochu vyšší sed, tenučký a veeeľmi príjemný materiál, veľmi pohodlné. Máme vo vínovej farbe a decentnejšej sivej. Na ľahšie túry, dokonca v nich aj leziem, ak je chladnejšie. Obľúbil som si ich. Avšak nemajú opasok, len gumu v leme a šnúrku. Na bežné používanie bohate stačia. Tu neviem, či u teba splňujú to spoločenské kritérium :) .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » čtv zář 26, 2019 23:43

@mitau: jen ze zvedavosti: v cem by se vlastne mely lisit? Salomon Wayfarer neznam, ale podle fotek mi pripadaji na tohle pouziti celkem v pohode. Sam nosim neco podobneho od Ternuy a vypadaji jeste o krapet outdooroveji, jelikoz maji kolena trochu jine barvy. Zas ale maji pasek.

Driv jsem na tohle nosil dziny, ale uz jsem dal prednost pohodli :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 27, 2019 8:36

Za mě bud jsou kalhoty společenské nebo outdoorové. Do kanceláře nosím bavlněné chino kalhoty s trochou elastanu. Pohodlné jsou dost a vypadají dobře.

https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/atlin-chino-pant
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » pát zář 27, 2019 10:52

Do města/do práce (polemlesemloukou) mám celkem čtvery outdoorové kalhoty (dlouhé, jako pan šéf nemožu ani v hicoch v kratasoch)- od lehoučkých (tenkých) s větráním Berghaus (polyamid) na horké léto až po "těžké" (zateplený) nemembránový softšel Millet na tuhé mrazy. Fšecko ale už neprodávané modely, takže s konkrétní radou to asi bude těžší, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty

Příspěvekod Etheric » úte lis 3, 2020 15:00

Objevil jsem za 1800Kč gatě Direct Alpine Ranger 1.0, tak jsem na zkoušku vzal. Sedí dobře, jsou pohodlný, maj skvěle řešený kapsy. Jak na tom budou se schnutím a odolností, ukáže čas
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty

Příspěvekod Solymr » úte pro 1, 2020 19:46

Ahoj, vybírám kalhoty na zimní turistiku. Po našich horách, eventuálně v Tatrách celoročně otevřené chodníky. Absolutně nevím z čeho vybírat, aby mi nebyla zima nebo moc horko (dost subjektivní, chápu). V něčem jako lyžařské kalhoty bych brzo byl KO - těžké a zbytečně moc teplé, protože při turistice člověk se jinak hýbe. Zimu v nich bych mohl suplovat spodkami od Sensor, teď je otázka co na ně. Našel jsem si třeba: https://www.ferrino.cz/zbozi/18265-mode-mission-pants/

Bundu mám Montane a spokojenost nejvyšší...
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » úte pro 1, 2020 19:55

Já mám na tohle už léta Tilak Crux WS a jsem dodnes nadšen...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod Solymr » úte pro 1, 2020 20:12

Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » úte pro 1, 2020 20:30

Popř. tady mají pecky z Schoelleru za opravdu gut cenu.
Sám Courmayrery mám a jsou fakt dobré.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » stř pro 2, 2020 9:43

Myslím, že nekoukáš úplně špatně, jen ty Ferrino bych si asi nekoupil. Záleží na tobě samotném, jak ti bývá zima na nohy. Já to mám třeba tak, že potřebuji dobré boty a ponožky, potom bývá zima na zadek a stehna, ale podstatně menší než než na ty chodidla. Na holeních mi třeba zima vůbec nevadí. Já používám třeba i v zimě dost lehké kalhoty Montura free k nebo Arteryx Psiphon. K tomu mám vyšší vlněné ponožky na chodidla a achilovky. Pokud je větší zima, tak používám od Montura zateplené kratasy. Kraťasy nebo zateplené převlečné kalhoty se mi zdají lepší než podvlíkačky při aktivitách, kde se dost mění zatížení. V podvlíkačkách mi je jednou vedro a potím se a podruhé zase docela zima. Podívej se třeba na kalhoty Montura Vertigo, Millet, Arcterys Sigma AR.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » stř pro 2, 2020 10:41

Pierre111 píše:Záleží na tobě samotném, jak ti bývá zima na nohy.
Presne tak.

Napr. ty Courmayery jsou skvele do chladneho pocasi, ale pod -10 uz v nich bude vetsine lidi zima, podvlikacky Ti pomohou jen do jiste miry. Ale hodne zalezi i na Tvem zpusobu pohybu, jak reaguje Tvuj prganizmus a telo na chlad, atd. Bo to taky neni jen o vnejsi teplote. Prida se vitr, fujavice - a mas (celkovy) pocit chladu hned nekde jinde, i kdyz jsou kalhoty dost odolne proti vetru a maji i DWR.
Posledni zimu jsem chodil venku v -13 v Simond SS klahotach od Decathlonu, kdyz jsem slapal, dalo se dobre, kdyz jsem slapal min, uz to potrebovalo podvlikacky. Naopak, pod -27 jsem nekdy u Morskeho oka mel zateplene lyzarske kalhoty a jeste podvlikacky, bylo mi docela OK, ale po nejake dobe stani uz chlad lezl i pod kalhoty.

V zime pri vetsi zime bych moc nedoporucoval si skocit do tepla chaty jen na kratkou dobu. Tam je teplo a vlhko a kdyz tam vlezes s vymrzlymi kalhotami, tak se Ti na nich hned srazi vlhkost z vnitrniho vzduchu. Pokud skoro vyjdes ven, zacne se Ti na nohou vytvaret pekna ledova krusta, jak ta vlhkost zacne zamrzavat :-). Prave vyse popsane s lyz. kalhotama jsem vlezl do jidelny na chate u Morskeho oka a hned vysel ven - a najednou jsem se citil jako rytir v brneni, kalhoty se nedali v kolenou ohnout, bylo je treba doslova lamat. Uplne prijemne to nebylo. Neco podobneho se mi parkrat stalo i na Lyse pri teplotach kolem -20 jeste v te umakartove jidelne, jen s normalnimy kalhotami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod Lipon » stř pro 2, 2020 13:51

někde už jsem tu zmiňoval kalhoty Ternua Wilbur, silnější softshellky s počesáním zevnitř
lehce pod nulou v pohybu dobrý, při větší kose beru podvlíkačky, s normálníma podvlíkačkama v pohybu se dá i pod -10 (běžky, sněžnice), ale jak se člověk zastaví, je v tom kosa
se silnýma dvouvrstvýma podvlíkačkama (umělina+merino) je to lepší, ale už je v tom člověk docela nacpanej
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty

Příspěvekod Solymr » stř pro 2, 2020 20:34

Děkuji za odpovědi, nicméně Tilak Crux WS stojí přes 4k a to mi přijde hodně za kalhoty a ty Mammut Courmayeur kdyby tak byly v jiné barevné kombinaci. Z toho, co jsem poslal, byste vybrali co? Jinak řečeno po jakých značkách/materiálech se mám dívat především?

Uvítal bych něco tak do 3 tisíc, samozřejmě bych se nezlobil i méně. :D
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » stř pro 2, 2020 21:10

Tomu trošku nerozumím.
Ptáš se co za značku a materiál a tlačíš na cenu, ale výborné kalhoty od prestižní značky z prémiového materiálu za poloviční cenu zařízneš kvůli barvě?
Je mi samozřejmě fuk, co nakonec koupíš, ale zrovna barvu bych já osobně u kalhot do hor asi moc neřešil. Obzvlášť ne když se jedná o jednobarevné kalhoty v neutrální barvě.

Se slevou skoro 50% bych klidně vzal i něco od Direct Alpine...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 21:34

Jsem se tam kouknul a koukam: Georganický 3D technologický vzor MAMMUT...

To neco znamena nebo se jim zblaznil generator marketingovych zvastu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv pro 3, 2020 10:03

Ne, to se asi hrali graficti programatori :wink:.

Nejedna se o nic jineho nez ze se strih dela tak, aby umoznoval pohyb. Funguje skvele - pokud se hybes tak, jak jejich model :D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » čtv pro 3, 2020 13:08

To sou věci, to sem ani netušil, co všechno v tom mám zabudovaný...
:mrgreen:

Akorát mi v tý animaci chybí Dudy sedící v Courmayeurech a Eigerjochu na pivu...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 8, 2020 16:24

Ted jsem si vzpomněl, nevím jestli to tu už bylo, ale Arcteryx dělá zateplené kalhoty bez jakýchkoliv postranních zipů. To by mohlo zajímat Mikea. Mají podle mě dobrou látku Fortius Air 40.

https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/proton-pant
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 19:05

Teplaky za 170 Euro? :-k :twisted: Diky, urcite to bude stat za osahani, az to nekde bude u nas. Jsem trochu skepticky, protoze to nema podsivku. Fotka zevnitr tam bohuzel nikde neni, tak aby to nebyl nejaky fleece, to je k nicemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » stř pro 9, 2020 10:40

Fleece to není, je to podobně zateplení jako mají ty jejich bundy a ty mají normální podšívku a uvnitř je syntetické vlákno. Drahé to je, je to Arcteryx. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 17:28

To se mi prave nezda. Normalni synteticke zatepleni by bez podsivky rychle odeslo, zvlast na chlupatych nohach. Navic byva volne jen obcas prisite, tohle musi byt nejaky laminat.

Kdyby to bylo dobre, tak by mi cena az tak nevadila, ale mohli tam aspon udelat normalni kapsy a tu jednu dementni si odpustit :) Ja je totiz pouzivam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2020 17:57

@mike, myslim, ze Pierre111 chtel rict, ze je to zatepleni udelane podobne jako u jejich bund, kde je synt izolace mezi vnejsi latko a podsivkou. Myslim, ze ten spravny obrazeknajdes na tady (nedam sem primo, bo je to prilis velke). A tady mas recenzi jejich bundy se stejnou izolaci a asi i stejnou "podsivkou". Tam uz mas dost obrazku na udelani si predstavy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 18:11

Z odpovedi Arcteryxu na jeden z dotazu:

The Axino Knicker will be a 3/4 pant that is insulated with Coreloft 65, and uses the air-permeable Fortius Air 20 face fabric and Torrent backer fabric, and is best used as a mid-layer for downhill skiing and snowboarding.

The Proton Pant will use the face air-permeable Fortius Air 20, but will use the lighter Octaloft insulation liner with no backer.


Backer je trochu divne slovo, normalne se pouziva lining, ale z kontextu mi vyplyva, ze jde o podsivku a ze tady neni. Tvuj obrazek je horni cast kalhot, ktera bezne byva jina, nez zbytek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » stř pro 9, 2020 18:17

Tak jedině, že by kalhoty byly jinak konstruované než bundy a neměli podšívku. Mají dvě bundy s Octa zateplením a ty mají na obrázku podšívku. Jednu z nich jsem myslím měl i v ruce.

Edit: Jedná se o takovou síťku, nevím jakou jinou podšívku by jsi si představoval. Není to podle mě fleece ani Alpha direct.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 18:22

Ja jsem Proton bundu mel i na sobe a podsivku rozhodne mela. Uz je to par let, a tak to ted muze vypadat jinak, podle toho apukova odkazu je tam ta sitovina.

Tezko rict, jedine se kouknout. Nasel jsem tam ale vahu izolace: The Proton Pants use 94g/m2 of Octa Loft insulation. To je na kalhoty celkem dost, normalne se dava 40 - 60. Bojim se, aby Octa nebyl podobny shit, jako PA, podle fotek to vypada jako neco mezi PA a normalni syntetickou izolaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » stř pro 9, 2020 18:26

Našel jsem obrázek a je to taková chlupatá látka, tedy podobné alpha direct asi. Dává se přes to ale ta sítovina.

https://backpackinglight.com/forums/top ... g-updates/

Jinak váha těch bund je právě dost nízká a kalhot také, izolace je to poměrně tenká. Na nohách by to právě fungovat mohlo dobře.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 18:33

Tohle uz odkazoval apuka vyse a na to jsem reagoval.

Normalne se dava izolace min, kdybys mel tolik Primaloftu, tak se v kalhotach upeces. Z cehoz mi plyne, ze tahle izolace je horsi. Na vaze se to az tak neprojevi, rozdil je nejakych 35 g/m^2 a na kalhoty nebudes mit ani ten metr, takze rozdil ve vaze nejakych 30 g. O to nejde, jde o to, jak izolace funguje a tahle se mi na obrazku moc nelibi. Ale furt by to mohlo byt lepsi, nez PA, mekci. Bez vyzkouseni se uz ale neposuneme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení