Kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty

Příspěvekod mitau » pon pro 4, 2017 18:00

mike: Ne vsichni jsou takovy stastlivci, aby vyplpnili pas kalhot velikosti XL. Ja se 183cm kupuju M a i ty mi jsou v pase moc siroke :evil:

Ale at jsem konstruktivni: Dost dobre mi sedely Direct Alpine Cascade - rozumny strih, pruzna latka. Jinak zkus pohledat kalhoty se zapinanim jako Salomon Wayfarer - tj. dva suche zipy v pase, ktere kalhoty stahnou v zadni casti, ale nekrabati se to jako pri stazeni paskem.

PS: Wayfarery jsou letni kalhoty, uvadim je tady jen jako priklad, jak ma byt vyreseny pas pro lidi s uzkym pasem.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pon pro 4, 2017 18:09

Stastlivci? Od toho je pasek, ne? Mam ted jedny stare kalhoty, kde zdegradovala guma v pase a nepruzi, takze z nich vypadavam i ja a s paskem jsou porad pouzitelne. Furt lepsi, nez nohavice do pul lytek ;-)

Se svou postavou muzes kupovat Tilak. Tam jsem si po XL nohavicich slapal a M byly na delku akorat, jen jsem je nezapnul v pase, kdyz uz jsem do nich silou nasoukal stehna #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2017 19:27

mike píše:Od toho je pasek, ne?

mitau píše:nekrabati se to jako pri stazeni paskem
U toho pripadu, co popisuje u sebe zapominas, ze Ti zadek do tech kalhot byl asi dostatecne velky :-). Predstav si, kdys si stahnes v pase paskem gate z neelasticke latky, ktere maji v bocich tak o 10-15 cm vice nez mas Ty. Asi tak se ty "ne-stastlivci" citi (vcetne me, zrovna minuly tyden jsem jedny takove zkousel - delka akurat, dokonce pas jen mirne vetsi, akurat o poradny obed, ale do zadku bych napchal pulmetroveho plysoveho medveda a to pri beznych kalhotech mi spise prebyva nez chybel...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » pon pro 4, 2017 19:39

apuka píše:Predstav si, kdys si stahnes v pase paskem gate z neelasticke latky, ktere maji v bocich tak o 10-15 cm vice nez mas Ty.

Tak nejak vypadaji ty me kalhoty, co jim odesla guma (mely ji asi na tretine obvodu). Je to o trochu min prijemne, nez s ni, ale porad jsou normalne pouzitelne.

Jasne, kalhoty musi aspon nejak rozumne sedet. Slo mi ale spis o to, ze se tu rozmohl takovy nesvar, kdy si lidi kupuji o cislo az dve mensi velikosti, nez jim sedi. Coz nechapu. Podobne je to i s batohama. Co nejmensi narvany nadoraz a oveseny jako vanocni stromecek #-o Pritom rozdil ve vaze dostatecne velkeho je minimalni.

No nic, nereste to, jen jsem si postezoval ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » pon pro 4, 2017 21:07

davvee píše:Koukal jsem na Kaisery (ty mi příjdou až moc tenké),

Máte nějaké jiné tipy či postřehy ? Díky

Kaisery 3.0 nebrat
/viewtopic.php?p=484382#p484382
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod davvee » pon pro 4, 2017 23:50

Já kupoval kalhoty XL/L. Ale něco jsem shodil,jsem vyšší huběnější a svaly třeba mám dost na stehnech,ale lýtka jsou na tom bídně. Jak si koupím kalhoty rovného stříhu,tak se mi to prostě nelíbí a nejsou hlavně ani pro mě pohodlné,když mí lítají. Třeba ty Patrol Fit v L jsou fakt větší oproti L Patrol 4.Možná bych měl akurát Patroly 3/4 v L short. Každopádně to vidím na další kolečko v obchodech. Ale vidím to tak ,že budu musete v některém směru slevit ze svých požadavků,jelikož nic lepšího nenajdu.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » stř pro 6, 2017 21:12

mike píše:Se svou postavou muzes kupovat Tilak. Tam jsem si po XL nohavicich slapal a M byly na delku akorat, jen jsem je nezapnul v pase, kdyz uz jsem do nich silou nasoukal stehna #-o

a neměl si náhodou prodloužené verze? mě jsou normální verze krátké, mě sedí od Tilaku prodloužená verze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 21:21

Nemel, ale uz je to nejakych par let, od te doby se neco mohlo zmenit. Tenkrat mi proste pomer sirky a delky prisel uplne nesmyslny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Turistické nohavice

Příspěvekod Michal1982 » stř úno 7, 2018 12:40

Poraďte mi náhradu za nohavice Pinquin Ranch. Mám doma už dlhé roky veľkosť L, ale už ich poznačil zub času. Najradšej by som chcel tie isté, ale už sú asi beznádejne vypredané :-(. Preferujem prírodné farby: sivá, zelená a ...
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Turistické nohavice

Příspěvekod fps » stř úno 7, 2018 13:16

čti tady, a nebo tady
já mohu doporučit Direct Alpine Cruise nebo Direct Alpine Badile, připadaně Tilak Crux
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 18:08

Jj, slouceno. Nezakladej prosim zbytecna temata.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod booze » pát kvě 11, 2018 7:05

Tak jsem pred par mesici koupil ve vyprodeji kalhoty Arcteryx Gamma Rock
- kalhoty sedi paradne na mou postavu
-nikde nedrou svy
-kapsy jsou hluboke rozumne vysoko s dobrym pristupem a zapinanim
-material je strecovy, ale netrha chlupy na stehnech. Na kolenach a zadku je hrubsi matros. Chlupy zatim netaha
- Mam pocit ze material na stehnech chladi
-na koncich nohavic jsou hacky, aby se daly kalhoty pridelat ke tkanickam bot a nepadal bordel do bot.
-integrovany pasek je boozi, ale trva to, nez si clovek zvykne
-pod paskem je material, ktery je prijemny na telo a drzi tricko v kalhotech
-pokud kalhoty totalne promoknou, tak na tele do hodiny uschnou. Mokre na telo nevadi
Konecne poradne kalhoty u kterych nekdo premyslel.

10/10 bludistaku :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Zaill » pon zář 3, 2018 18:41

Cau lidi,
Mám v hledáčku níže uvedené kalhoty na příští rok do Norska na lehký trek v červnu/červenci.
Které mám vzít? díky

https://www.hudy.cz/kalhoty_panske/dire ... k.html?&fi[77]=20

https://www.hudy.cz/kalhoty_panske/mamm ... 1.html?&fi[77]=20

https://www.hudy.cz/kalhoty_panske/jack ... 0.html?&fi[77]=20
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod mitau » pon zář 3, 2018 18:57

Mam DA Cruise a jsem s nimi spokojeny. Jak Wolfskin beru jako predrazenou znacku pro nemecke duchodce, tak ja bych se na tvem miste rozhodoval mezi DA a Mammuten, ale mozna to jsou jen predsudky
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod FrantaB » úte zář 4, 2018 0:17

Tak zrovna ty Activate Thermic pants mám, i když jen necelý rok-a proto, že je to docela hutný nemembránový SS. Je to jediná věc kterou jsem kdy od Jacka viděl a neměl k ní výhrady už od pohledu. SS je chlupatý zevnitř, je v nich teplo až vedro, dá se v nich sedět v teplotě slabě nad nulou na hvězdárně celou noc. Představa, že v nich jdu na těžko po horách v teplotě třeba 15°, tak kolabuju vedrem jenom z té představy. Kapsy jsou tak na malý kapesník a to jen ta na pravém stehně, jinak jsou k ničemu-moc malé, moc vysoko, moc vepředu, zadní mají jen klopu a směšný čtvereček sucháče.
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Kalhoty

Příspěvekod Zaill » úte zář 4, 2018 6:20

Jo právě počítám s teplotou asi kolem 15° přes den.
Tak Jacka škrtám, to by mi asi bylo při výšlapech velký vedro :-)

Ještě se dívám na DA Patrol
https://www.hudy.cz/kalhoty_panske/dire ... ?&fb=16&fi[77]=20

Stojí těch 600 navíc za to oproti DA Cruise?
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod aksam » úte zář 4, 2018 7:03

Cruise jsou lepší než Patroly, to jsou takové neforemní "pláťáky". Stejně takhle na dálku je výběr naprd, běž do obchodu a vyzkoušej je. V Hudy se koukni i po klasických runboldech nebo tam teď mají dost kalhot od Milletu ve výprodeji.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 4, 2018 7:52

Na tový teploty bych ti já doporučil lehký kalhoty od Montury, třeba Free K pant. Mají je myslím taky ve slevě v Alpsportu. Případně lehký kalhoty od Arcteryxe, třeba Phispon LT. Oboje mám, Montury už dva roky a jsou to super pohodlný lehký kalhoty co odolají větru. Já je nosím jak v teple, tak jsem v nich byl třeba na Dufourspitze a Mont Blanc.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte zář 4, 2018 11:18

Ted budu asi za hlupaka, ale jake mate zkusenosti se SS kalhoty (hledal jsem vlakno ale nenasel). Uvazuji o nich jako o alternative k obycejnym kalhotam do mesta, prace a na rodinne vylety v obdobi podzimnich a zimnich pliskanic.
Stve me, ze u obycejnych kalhot mam hned mokre nohavice na lytkach od kaluzi a brecky a v pripade deste i stehna.
Nejde mi o o 100% vodeodolnost (staci kdyz nebudou hned mokre lytka), ale aby dychaly a ja nemel na obed koule ve vlastni stave.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Kalhoty

Příspěvekod pavproch » úte zář 4, 2018 11:31

V zimě, když je opravdu zima, tak nosím SS (bez membrány, zato s flícem dovnitř) kaťata od Salewy do/z práce (pár kilometrů lesem, loukou, sněhem, listím....) Jako jo, je v nich těplo, prakticky neprofouknou, že nejsou nepropo neva. Ale při představě, že v nich lezu někde fest proti kopci se mi lehce dost opocují ..... koule.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28255
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte zář 4, 2018 15:08

A co nejaky hybrid ala HP Gale?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Kalhoty

Příspěvekod fps » úte zář 4, 2018 19:08

mitau píše:Mam DA Cruise a jsem s nimi spokojeny. Jak Wolfskin beru jako predrazenou znacku pro nemecke duchodce

moje řeč
aksam píše:Cruise jsou lepší než Patroly

ale hlavně nejsou Cruise tak robustní jako Patroly, Cruise používám když je teplo, k cca +10°C, Patroly jsou spíš na to když je chladněji
Rainier Wolfcastle píše:Ted budu asi za hlupaka, ale jake mate zkusenosti se SS kalhoty (hledal jsem vlakno ale nenasel). Uvazuji o nich jako o alternative k obycejnym kalhotam do mesta, prace a na rodinne vylety v obdobi podzimnich a zimnich pliskanic.
Stve me, ze u obycejnych kalhot mam hned mokre nohavice na lytkach od kaluzi a brecky a v pripade deste i stehna.
Nejde mi o o 100% vodeodolnost (staci kdyz nebudou hned mokre lytka), ale aby dychaly a ja nemel na obed koule ve vlastni stave.

problém je ten, jak dlouho je budeš používat v mokru, a nebo jak je vůbec budeš používat, když budeš jen krátce v mokru, tak nepotřebuješ 100% membránu, ale jak budeš chodit celí den v mokru, a nebo si někde sedneš nebo klekneš do mokra, tak to chce 100% membránu, membránové kalhoty musejí mít zipy po stranách, aby si mohl tudy větrat, dost dobrou kombinaci membránového a nemembránového SS mají Direct Alpine Trek, membránoví SS je na zadku, kolenech a na spodní části vnitřku a zadní části nohavic, zbytek je nemembránoví SS, akorát musí být větší zima, jinak je mi v nich teplo
Naposledy upravil fps dne úte zář 4, 2018 19:49, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » úte zář 4, 2018 19:43

Asi se budu opakovat, ale, podle mě, nejlepší materiál je Schoeller dryskin a nejlepší kalhoty Mammut Champ Pants.
Ty se ale už nedělají a jsem rád, a že jsem koupil v slevě za dva litry čtvery...
:supz:
Kouknul bych po něčem podobném.

Problém je, že ten matroš je tak dobrej, že je tak drahej, že z něj dělají už jen prémiové výrobky a třeba Tilak už z něj nedělá vůbec.
Ale legendy jako Mammut Champs, Tilak Crux Schoeller, Condorogo od HP, Tirol Alpine, Ternua XXX už se nedělají. Všichni to sijou z nomame softshelu za polovic, páč nezmákli pí ár a koupit si kalhoty na turistiku za pět litrů nikdo nechce, pokud to nejsou Fjallraven, nebo nějaká jiná, nesmyslně předražená severská značka, které vlastnosti šeleru nesahají ani po paty...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2018 20:28

Taky se budu opakovat a napisu, ze jsem Schoeller Dryskin zkousel a byl mi strasne neprijemny na telo. Jinak bych kalhoty od Ternuy urcite koupil bez ohledu na cenu, sedi mi nejlip ze vsech znacek. Proste co clovek, to jiny vkus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » úte zář 4, 2018 20:52

Si ho měl zkusit v akci.
Jásal bys...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » úte zář 4, 2018 20:54

Podobně jako jsem začínal s botama lowa.
Sem měl pocit že mi nesedí.
Dneska nemám skoro jiný....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2018 20:59

Kdyz mi to vadilo uz v obchode, tak to nebudu zkouset v akci (ledaze bych to mohl vratit, coz nemohl). Tahalo mne to za chlupy na nohach a to fakt nesnasim ;-) Jde o to, ze je to jednak strecove a jednak hrube, takze se tam chlupy chyti a taha to za ne. Od Ternuy mam kalhoty z Microshellu, ktery je hladky, neni strecovy a je skvely. Bohuzel ho prestali pouzivat a presli na ty pitome softshelly :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod dudy » stř zář 5, 2018 9:03

Mě netahaly.
Asi máš nějaký divný chalupy.
Máš na hnátách háčky jak na sucháči, ne?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty

Příspěvekod mike » stř zář 5, 2018 16:14

Chalupy nemam, bydlim v byte. Zato mam chlupate nohy a jsem na to hrdy :twisted:

To je ono, chovalo se to trochu jak suchac.

BTW, pred lety jsem si objednal Haglofs tricka z PowerDry a poslali mi misto nich novou verzi prave ze Schoelleru Dryskin. Vyzkousel jsem to a poslal zpatky. Nesedlo mi to, tricka byly pri stejne velikosti tesnejsi (mel jsem doma uz puvodni verzi), material na telo neprijemny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty

Příspěvekod NNNTomas » stř zář 5, 2018 17:09

Jen se zeptám, tyhle kalhoty jsou ty o kterých jste tu psali, nebo to jsou jiné? Na jednodenní/dvoudenní treky, při 10-20°C...

https://www.hudy.cz/kalhoty_panske/dire ... black.html

Máte je někdo? Je to dobré za ty peníze?
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení