Kompletní výbava oblečení

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod PedroCZ » úte led 24, 2017 2:36

Ahoj,

mohli byste mi prosím poradit s oblečením? Potřeboval bych kompletní výbavu do počasí, které je aktuálně na Mallorce - nejvyšší teploty okolo 14°C přes den, ranní pocitově okolo 6°C. Už jsem si četl něco málo o funkčním prádle tady a šel bych asi do Merina od Icebreakeru. Ale co dál? Jakou další vrstvu? Kolik vrstev? Jakou bundu? Rád bych byl vybaven na všechny možné nepřízně počasí. Boty a ponožky netřeba řešit, takže "jen" horní část těla a kalhoty. Další podmínkou je rozumná skladnost a nízká hmotnost, budu cestovat nalehko. Mimochodem, co říkáte třeba na outdoor výbavu z Decathlonu? Díky moc!

Petr
PedroCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 31, 2014 21:15

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Quido » čtv úno 2, 2017 13:52

Proč tu asi nikdo neodpovídá - asi protože jsi podal málo informací - třeba na jak dlouho tam jedeš a jaké trasy budeš podnikat? A jsou tu taky poněkud protichůdné otázky - nějak mi třeba skřípou otázky typu Merino, Icebreaker vs. něco z Decathlonu (tam bych spoléhal maximálně tak na nějaké to triko)
Jestli jdeš na lehko, tak asi budeš někde přespávat, kde nepotřebuješ vybavení - nebo se pletu...?
Merino je široký pojem, ale nevadí v jakýchkoli podmínkách, jenom, že tady to asi není nutnost...
V podmínkách, jaké popisuješ není co řešit, takže si vem nějaké 1-2 funkční trika, při těchto teplotách bych já bral krátký rukáv, možná jedno s dlouhým rukávem pro jistotu, pak nějakou lehkou nepromokavou bundu, kdyby pršelo (dnes asi s GTX Active) - k těmto věcem je toho tady popsaného dost...
A možná pro jistotu jednu tenší fleece vestu. Pak jedny kalhoty, stačí jakékoli rychleschnoucí s DWR, za mne lépe asi stretchové, ale není podmínka...

Boty neřešíš, proč? To je jedna z nejdůležitějších součástí ... špatné boty - špatný výlet
:wink:
Naposledy upravil Quido dne pon úno 6, 2017 10:18, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Prenos » čtv úno 2, 2017 14:11

Uff to je na dlouho. Nevim proc pises ze boty netreba resit, kdyz to je prave jedna z nejdulezitejsich veci. Nez se tu rozepiseme tak jeste jedna vec, a sice to, ze mi pripada, ze lide maji obecne tendenci obleceni/vybaveni precenovat. Napriklad na vylety po Sumave ci kolem baraku hned musi mit bundu GTX za 10 a pritom jim tece do bot a podobne...
Nevime jestli se chces vybavit jen na Malorku nebo i na dalsi akce? Jak a kde tam budes chodit ? spat nekde venku mimo civilizaci kde je potreba se na obleceni "vice" spolehnout (neususim se nekde za dve hodky napriklad) atd...
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Quido » čtv úno 2, 2017 14:38

presne tak, takze jestli chces poradit, dopln:

na jak dlouho je pobyt:
jak dlouhe budou trasy a kudy:
jake budes mit zazemi (ubytovani, jidlo), nebo bez zazemi - budes sobestacny:
pokud sobestatcny, jak to chces resit:
...bude nejaky vychozi bod (zakladna) odkud budes vychazet a zase se tam vracet, nebo je to putovani pres Mallorku?

(i kdyz, tady to nebude asi moc slozite, nejvyssi vrchol na Mallorce je tusim kolem 1400m n.m.)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Prenos » pát úno 3, 2017 6:30

No jestli je na Malorce tech 6-14 stupnu jak pises, tak si vem s sebou co nosis tady na konci zimy, to jsou podobne teploty, a je to hotovy ne? Nebo to kvuli tomu ze jedes na malorku myslis ze je potreba neco specialniho za obleceni?

Staci ti teoreticky do deste i plastenka (ja v ni sel v Pamíru a přežil jsem), ale nenapsal jsi porad co tam budes delat, to je pak tezky.......
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod shoe » sob úno 4, 2017 16:24

Jak říká Prenos, oblečení jako na konci zimy. Jen počítej s tím, že Ti tam může (hlavně v horách na severovýchodě jít teplota v noci pod nulu a klidně i sněžit:-) ).

My tam byli loni přes Vánoce...a na začátku jsme nosili kťasy a tričko, ale pak bylo jedno odpoledne třeba i 5 stupňů:)

Pokud Ti pomůže, tak tady je odkaz na naše video z loňského roku: https://vimeo.com/151213400
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Quido » pon říj 24, 2022 7:19

Nevím, kam to dá, tak zkusím vložit sem (když, tak prosím moderátory o vhodnější zařazení...
Trocha čtení o bundách a jejich testech.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2022 11:14

na vylet zaterovku od hannahu 6000/6000... v tom bych se orosila i kdybych jen stala :D

ja proste nerikam nic na tyhle znacky a taky maji zajimavy kousky (sem mela super vetrovku od kilpi a mam dobrou zimni kombo bundu z kilpi), ale tohle snad nemuzou myslet vazne, ze na vylet klidne igelitku... kdyby ty testy aspon staly za to, pulka testu vypada celkem OK a pak to zabiji timhle...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Quido » pon říj 24, 2022 11:32

asi chtěli zachovat nějakou cenovou linii - barevná zářivá pláštěnka za 2k, no nekup to...! :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 17:37

Quido, ty uz jsi tady dlouho nebyl, co? Myslel jsem, ze je shoda, ze SO nema smysl cist. Same reklamni a zaplacene sracky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Etheric » pon říj 24, 2022 19:30

mike píše:Same reklamni a zaplacene sracky.

To snad člověku s inteligencí alespoň na spodní hranici průměru musí dojít už při pohledu na to dílo ;)

Btw, kde nejsou samý reklamní a zaplacený sračky? Jsou úplně všude, i youtubeři, kteří dřív dělali tvorbu z přírody, teď dělají tvorbu prodejní. Někdo dělá vyloženě Horsta, další propaguje skrytě, jiný se to trapně snaží schovat, ve videu dalšího šaška je zas veškerá viditelná výbava product placement sortimentu jistého obchodu,.... :vom:
Většina recenzí všude možně je taky placená.
Snad jen nás za recenze neplatí, tedy nevím jak ostatní, ale mně ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 24, 2022 19:46

mike píše:Quido, ty uz jsi tady dlouho nebyl, co? Myslel jsem, ze je shoda, ze SO nema smysl cist. Same reklamni a zaplacene sracky.

No já si říkal, že to působí dost nedůvěryhodně, ale znejisťovalo mě, že je to na OF foru, které považuji za seriózní a bylo mi divný, že by se to zde tolerovalo.

Etheric píše:dalšího šaška je zas veškerá viditelná výbava product placement sortimentu jistého obchodu,.... :vom:

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Quido » pon říj 24, 2022 21:15

mike píše:Quido, ty uz jsi tady dlouho nebyl, co? Myslel jsem, ze je shoda, ze SO nema smysl cist. Same reklamni a zaplacene sracky.

Právě proto jsem to sem dal - cituji z úvodu článku: "Na každé recenzi pracuje více lidí. Snažíme se stále zlepšovat a učit. Výsledek recenze si nelze koupit. Stejně jako zařazení do výběru nejlepšího vybavení."

:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 21:49

To zni skoro jako inzerat :twisted:

Fajn, priste by to teda chtelo byt explicitnejsi, myslenky asi vetsina z nas cist neumi ;-)

Etheric píše:To snad člověku s inteligencí alespoň na spodní hranici průměru musí dojít už při pohledu na to dílo

To je mozny, mne to doslo, i kdyz jsem to necetl vubec 8) Vazne, SO je cista ztrata casu. Driv jsem nejake radobyrecenze precetl a zadani "hlavne najit/vymyslet pozitiva a zamlcet negativa" z toho trcelo jak slama z bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kompletní výbava oblečení

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 25, 2022 4:47

A proč je to SO tedy hned v úvodu každé stránky? To je placená reklama?

Diskuse o reklamach presunuta sem. mike
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20


Zpět na Oblečení