Koupit bundu s gelanots do zásoby?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod Pudloslava » stř pro 21, 2016 6:29

Shnije gelanots i ve skříni podobně jako pohorky? Jak dlouho asi vydrží - poslední mi vydržela 15 let, to by určitě stačilo. Tak jen jestli nemají také nějakou šikovnou inovaci na rychlejší rozpad materiálu.
Díky.
Pudloslava
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 20, 2015 6:12

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2016 7:20

da se tu dohledat dost infa o tom, jak se muze pu membrana za par let rozpadnout... (tak 8+/-)

15let ti vydrzela bunda i plne funkcni a nepromokava? uzivatelka sip tu nekde popisuje snad i s obrazkama rozpad jeji mam dojem prave gelanots, takze osobne bych do toho nesla. Taky je asi otazka, co znamena "do zasoby". Jestli uz se mi rozpada bunda a vim, ze dyl nez rok nevydrzi a byla ted nekde akcni, tak bych koupila a treba uz tam, kde mi jde o spolehlivost nosila novou ale pokud to vidim jeste na 3roky fajn pouzivani a zvazuju nekde pinguin doprodej model 2010, coz znamena, ze jim to uz 6 let nekde lezi na sklade, tak bych do toho asi nesla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod Skimpy » stř pro 21, 2016 10:46

Pinguin Parker - gelanots membrana, bunda koupena 2007 nosena ale nijak extra. Po 4 letech se membrana drolila v mistech kolem krku a limce. Prano mozna 1x do roka pouze ve specialnim pripravku.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod majajilk » pát črc 7, 2017 16:52

Zdravím, mám možnost koupit levně bundu Pinguin Hoody s membránou Gelantos softshell. Nenašla jsem ale nikde konkrétní zkušenosti s touhle softshellovou variantou. Udávají u ní i paropropustnost 20000 což mi na softshell přijde zvláštní - nenosím je právě protože nebývají prodyšné. Máte někdo zkušenost? Nebo mám radši někde půjčovat peníze na dražší goretex? :-/
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 7, 2017 17:21

ss neni membrana ale spis takovej elastickej matros u kteryho muze byt membrana (a dneska je zvyk tam.davat igelit u dost znacek takovejch tech ala sportovnich). ss s takovejma parametrama samozrejme existuje a gelanots v tomto pripqde bude spis membrana na ss latce a ta membrana tyhle parametry ma, jak je bunda stara? pinquin casto doprodava hodne levne stary modely ale membrana ma.zivotbost asi max 8 let... je tu cely tema.na to...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod majajilk » pát črc 7, 2017 17:34

Děkuju za dovysvětlení. Staří bohužel nevím, není u ní uvedeno... :-/
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 7, 2017 17:44

me treba gelanots neudycha ale moji prvni membranovku sem.mela taky pinguina asi za 1300 a tak ty 3 roky myslim poslouzil dobre, nez sla z domu takze sem ani rozpad membrany nezaznamenala. taky zalezi, co je ta dobra cena.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod mike » pát črc 7, 2017 17:53

@majajilk: na co tu bundu chces a co od ni cekas? V SS nema membrana co delat a prodysnost 20000 je na SS naprosto nedostatecna. Dostanes v podstate membranovku, ktera neni vodeodolna, takze bude mit vsechny nevyhody membranovky (zaparis se v ni) a nebude mit jeji vyhody (protece). Jestli chces bundu do deste, tak si porid normalni membranovku.

Jinak uz tu na tohle tema bylo napsano hodne, zkus hledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod majajilk » pát črc 7, 2017 18:24

Dobrá cena je necelá 1000...

Chci ji do deště - na Island, Norsko, Tatry apod... Akorát že prostě nemám peníze na pořádnou membránovku, takže buď vezmu tuhle bundu a na batohu bude jen pláštěnka anebo si koupím pončo od Jurka i na batoh...

Témata jsem pročítala dosytosti, ale konkrétně nic pod "gelantos softshell" jsem tu nenašla.
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod mike » pát črc 7, 2017 18:29

Tohle neni o Gelanots softshell, ale o membranovem SS obecne. Jestli nema podlepene svy, jakoze asi ne, tak v desti protece. Na Island jsou tu jini, ale rekl bych, ze tam to bude dost spatna volba, jelikoz prsi kazdou chvili. No a jinak... nemas na membranovku a mas na to jet na Island a do Norska, coz jsou oba pomerne drahe staty?

Vzhledem k cene to asi bude vyprodej starych zasob a pak je realna obava, ze se membrana v relativne kratne dobe rozpadne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod majajilk » pát črc 7, 2017 18:34

Jasný, pohledám membránovej SS, ale spíš ji nevezmu.

K fnancím - letenky se dneska seženou levně a většinu svých finančních rezerv jsem dala za pořádnej stan, spacák, boty atd... Co mám teď si chci nechat jako rezervu na místě...
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod majajilk » pát črc 7, 2017 18:36

mike píše: Jestli nema podlepene svy, jakoze asi ne, tak v desti protece.


Výrobce k tomuto píše: "Bundy z materiálu Gelanots softshell jsou podlepleny vodotěsnou páskou na spodní ( či svrchní ) straně švů"
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod mike » pát črc 7, 2017 18:39

Hmm, tak to je o neco lepsi a jako nouzovka by to mozna slo... Pockej, jestli ti nekdo nenapise konkretni zkusenost a zkus pohledat po Netu recenze a postrehy k tehle konkretni bunde.

Jinak s tema penezma jsem nemyslel letenky, ale ceny na miste. Jidlo, doprava, ubytovani atd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod majajilk » pát črc 7, 2017 18:45

Počkám, pohledám...


Jinak stopujeme, spíme ve stanu, jídla máme spoustu s sebou a pak právě tu rezervu ;)
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod apuka » ned črc 9, 2017 10:43

@majajik: Vykasli se na obrazy hruzy ohledne membrany v softshellce od mika...
Ta Pinguin SS je plnohodnotna bunda i do deste, plne nahradi podobne membranovky, napr. Pinguin Parker. Jen neni ze "sustaku" ale jako vrchni material ma softshell a to celkem prijemny. Pokud ma mikrofleece, jak jina membranova SS od nich, tak bude teplejsi nez membranovka. Jako zalozni bunda do deste - misto lehke membranovky - ale moc vhodna nebude, je to malo skladne a vazi mnohem vice.
Tu bundu muzes pouzit jako svrchni a pokud nejsi hodne potivy a nedelas silne potive aktivity, neni tropicke pocasi, muzes ji bezne nosit na vyletech jako beznou SS bundu. Samozrejme, bude mene prodysna nez bezmembranovy SS - proto pisu o ne moc potivych aktivitach.
Manzelka ma par let jednu podobnou od Pinguina, pravdepodobne stejny material, nosi ji ale spise do prace a do mesta v mirne chladnejsim a destivem pocasi, ale uz v nem byla i na horach a hodne si ji chvali. Ale nikdy ji nepouzila pri potivych aktivitach.

Edit: Moje Pinguin Parker taky uz dobrych par let slouzi bez problemu. Membrana se porusila a odloupila na dvou mistech v "kapse" v limci, kam se schovava kapuce a to v ohebech. To z duvodu, ze jsem bundu leta nosival "poskladanou" v ruksaku skoro kazdy den od jara do podzimu do prace a byla casto zavalena jinymi vecmi, napr. nakupem. Nicemu to ale nevadi, protoze na protejsi strane kapsy ani na kapuci je membrana neporusena.
A taky jsem uz psal, ze kolega ma bundu (Rock Empire???) ted uz snad 13. rok, taky s Gelanotsem a slouzi mu bez problemu, neprotekava, neodlupuje se membrana, nic. Jen DWR uz neni jako za nova.
Naposledy upravil apuka dne pon črc 10, 2017 9:23, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koupit bundu s gelanots do zásoby?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 10, 2017 6:28

taky bych to nebrala tak drasticky, samo kazdej za litr chcem to nej ale je nam jasny ze proste kompromisy budou a me gelanots bunda od pinguina slouzila celkem pouzitelne. za litr bych takovou bundu klidne zvazovala (mit max rozpocet litr)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Oblečení