Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod Pudloslava » stř pro 7, 2016 6:18

Chtěla jsem koupit klukovi (7) lehkou membránovou bundu a když jsem se chtěla podívat, jestli jsou i nějaké cenově dostupné, zjistila jsem, že neexistují vůbec. Našla jsem pouze na Mill. Máte zkušenosti s touto značkou_? Zdá semi celkem krátká. Máte tip, kde koupit pro dítě bundu s membránou s 20 000 mm vody?
Pudloslava
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 20, 2015 6:12

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2016 6:52

tak pokud ste z brna a okoli, mill ma prodejnu u meninsky brany. Delka zavisi od strihu, takze to chce asi vyzkouset nebo si treba nechat vybranou premerit. Me na prodejne kdyz sem byla ochotne nanosili asi tunu bund k vyzkouseni

taky zalezi, kolik je synovi, tady je recenze damske pinguin komet na 12lete slecne. mozna, ze jestli je syn uz starsi, tak treba damsky xs/Sko by mu mohlo sedet a pak by byl vyber mnohem vetsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod Pudloslava » stř pro 21, 2016 6:27

Dekuji, je to dobry tip. Comety vel S uz ale vubec nejsou. Pinguin ma mimochodem fantasticke slevy, ale vsechnop je to velke. Pro letostek to, zda se, budem muset vyresit poncem. Premyslim koupit pinguina do skrine, za ceny kolem 1500 mi je lito tam nechat.
Pudloslava
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 20, 2015 6:12

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2016 7:33

Ja bych ji do zasoby nekupovala... v ty akci za 1500 sem si kupovala svoji kometku tak odhadem v roce 2012 a podle stavu skladovych zasob, ktery sou jeste zalostnejsi nez kdyz sem se divala loni je to dle me starej model a vyplati se koupit maximalne, pokud ji chci zacit pouzivat hned... (je teda pravda, ze moje kometka jeste loni celkem drzela, dala sem ji kamosce a ted nevim jak na tom je)

Přemýšlím, zda se nakonec vůbec vyplatí synovi kupovat membránovku (i v souvislosti cena X roustoucí dítě), mám i za to, že děti se tolik nepotí, jestli není lepší koupit buď tu pláštěnku, anebo nějakou nepromokavou (neprodyšnou) bundu třeba z decathlonu nebo pracovních potřeb (pokud by měli použitelnou velikost) - ale to by asi spíš taky mohli poradit rodiče, co s potomkama hodně jezdí ven.

jinak se dá najít třeba na fleru hromada lidí, co šijí dětské SS oblečení, pro děti by něco s parametrama 30/15 nebo 10/8 nebo jak bývaj možná i mohlo stačit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod Kuba Turek » stř pro 21, 2016 12:57

Geniální vynález pro rodiče malých dětí je šusťák! Šusťáková bunda a šusťákové kalhoty zabrání nejhoršímu, jednoduše je sundáš, jsou lehké, vypereš, a když se roztrhají, tak je bez slzy v oku vyhodíš.

Tohle je třeba pětková cesta na Werfener Hochthron v bezejmenných bundách šusťákovkách http://www.horydoly.cz/horolezci/sut-na-hochthronu.html

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod booze » stř pro 21, 2016 13:45

Ty kopacky jsou paradni, normalne mam i slzu v oku. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2016 19:30

Pudloslava píše:Premyslim koupit pinguina do skrine, za ceny kolem 1500 mi je lito tam nechat.

:roll: zkus se nad tim nejdriv zamyslet. Je to zrejme hodne stara a skladovana bunda, u ktere hrozi, ze se membrana samovolne rozpadne. Pripadne po prvnim prani. Kdyz bude lezet ve skrini, tak prijdes o zaruku. Navic je to zastaraly model, zadny spickovy vyrobce, membrana taky nic moc. Vyvoj jde dopredu, uz ted jsou k dispozici podstatne lepsi a casem budou i cenove dostupnejsi. Za par let budes nejspis i vic vydelavat a penize budou mit mensi cenu. Tyhle by byly vyhozene za stary sunt, ktery by jen lezel ve skrini a ve finale by se mozna vyhodil (za mne ani zadarmo uz ted, ale to je jina vec).

Jsou veci, ktere se hodi koupit do skrine, kdyz je dobra cena, ale membranovky k nim nepatri a stary chciply tucnak uz vubec ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2016 19:33

Kuba Turek píše:Geniální vynález pro rodiče malých dětí je šusťák! Šusťáková bunda a šusťákové kalhoty zabrání nejhoršímu, jednoduše je sundáš, jsou lehké, vypereš, a když se roztrhají, tak je bez slzy v oku vyhodíš.

Jaky konkretni sustak? Dneska je takovych materialu, kterym se da rikat sustak... nekteri rikaji sustak i spickovemu Pertexu ;-)

Jinak souhlas, unika mi, k cemu by byla diteti membranovka, pokud se teda nejede do nejakych extremne destivych podminek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod Kuba Turek » čtv pro 22, 2016 0:09

Normální nejlevnější šusťák. Zadarmo po jiných dětech (to je případ té z komína). Nebo prodejen pro kutily či švadlenky a z něho ušité jednoduché kalhoty či bunda (to je případ té oranžové na fotce s kopačkami).
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Dětská bunda s gtx nebo gelanots? Zkušenosti s Mill?

Příspěvekod dudy » čtv pro 22, 2016 8:10

Investovat pro sedmiletého smrada do membrány je, podle mě, nesmysl.
Pokud se teda nejedná o nějakej óbrgutkauf (já třeba koupil v sekáči REI z GTX paclite, TNF HyVent, JWS Texapore za 120,-Kč).
Jinak jsme to řešili dycky Raincutem z Dekáče za pár šlupek.
Koupíš a von to za sezónu buď rozdrbe, nebo přijede z tábora/ školy v přírodě/ výletu... bez ní. A kdyby se stal zázrak a bunda vydržela celou sezónu, tak z toho stejnak vyroste. A tyhle věci za 180,- kaček až tak nebolí.
Voni to ti smradi stejně nevocení. Vono jim neni, hajzlikům, zima, ani když sou prodojený durch, ba ani v zimě. Se válej ve sněhu v teplákách a je jim to šumák. A že by se někdy zapařili? Nebo jim to nevadí.
V životě jsem neslyšel, že by smradi řešili RET nebo sloupec u bundy.
Řekl bych, že haranti mají nastavený správně, zatímco dospělí mají zvýšený, práh diskomfortu (a nejhůř jsou na tom březí samičky).
Popř. maj v Dekáči dětský pončo., nebo jedem igelitovou pláštěnku za 19,- korun.
Přílohy
IMG_0962.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Oblečení