jakou bundu podzim/jaro

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod tlacenka » sob říj 8, 2016 15:06

Zase zdravim vsechny :)
nevim jak to pojmenovat/jestli to vubec existuje, takze prosim poradit
rad bych neco jako bundu (mozna to splnuje nejaka mikyna, svetr - tezko rici), ktera bude na podzim/jaro - tzn obcas ranni mraziky, teploty kolem nuly, odpoledne treba 15-18. vetsinou se pohybuju auto/venku - nechci to na lezeni, nekolikadenni vylety, staci mi jednodenni - abych se v tom nepotil, aby mi v tom bylo prijemne, aby to neprofouklo a kdyz obcas zaprsi/prsi znenadani, obcas zasnezi, tak abych v tom komfortne prezil - existuje neco takoveho ?
diky za tipy a nasmerovani spravnym smerem
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod scinkk » sob říj 8, 2016 15:59

No ja si na teploty okolo nuly vetsinou vemu nejakou zateplenou bundu a pokud je pak pres den 15-18 tak si tu bundu sundam a tim dosahnu dobreho komfortu behem celeho dne :)
Aby to poktylo i to zbyvajici - vitr a drobny dest - mala by bunda byt z nejakeho kvalitniho "sustaku" ale pertex s dobrou dwr upravou.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod mike » sob říj 8, 2016 22:16

tlacenka píše:existuje neco takoveho ?

Neexistuje. Na to ses narodila (tlacenka musi byt zenska ;-)) ve spatnem stoleti, mozna v pristim, jestli zapadni civilizace prezije.

Nejbliz je tomu opravdu pertexova vetrovka, ale je nutne se jinak oblekat pod ni podle teploty. Dest zvladne i nejlepsi DWR jen velmi mirny a po omezenou dobu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod tlacenka » ned lis 6, 2016 19:30

at tu nezadelavam zbytecnym vlaknem forum :)
nejakou bundu na podzim/zimu/jaro :))
pro teploty tak 10 az -10
normalni chozeni venku, zadne extremy
zateplenou :)
nechci membranu
neco aby tomu nevadilo, kdyz zacne snezit, fouka vitr
existuje neco takoveho ?
diky za tipy :)
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 1:29

Neexistuje :twisted: Spatny rozsah teplot, zateplena bunda se hodi az tak od +5 a spodni limit v podstate u nas neni. Tipy hledej v tomhle vlakne: viewtopic.php?f=9&t=9161
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod fps » pon lis 7, 2016 10:35

když neprší, nebo hodně nesněžit, a nebo hodně nefoukat, tak mi stačí v rozsahu cca +30°C po -20°C funkční triko, Polartec Power Stretch a větrovka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 14:22

Chapu jak jsi to asi myslel, ale po prvnim precteni me napadla myslenka, jak asi vypadas ve funkcnim triku, PPS a vetrovce pri +30° kdyz neprsi a nefouka hodne :D.

Jinak pri -20 bych rekl, ze Ti to stacit bude pouze, kdyz budes dobre slapat (a natezko), jakmile se zastavis, tak si musis na to oblect perovku nebo neco jineho na zatepleni.
Ja chodim tak do -10 casto jen ve 120g/m2 Silkbody tricku s dlouhym rukavem a na tom Pertex Classic vetrovka, kdyz trochu fouka, tak si priberu pod vetrovku mikinu od Mammutu, tenkou z nejakeho Pontetorto materialu, ale to se casto uz pri mirne chuzi do mirneho kopce zapotim a nakonec ji dam dolu. Ale jakmile se zastavim, davam si na sebe primaloftku, jinak bych umrznul.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2016 16:00

apuka v tvoji kombinaci bych umrzla i bez pohybu ale do cca -10 mam pws / zajothem mikinu + vetrovku spis... pod to merino 150g...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod fps » pon lis 7, 2016 16:03

@apuka
chápeš to správně, ptal se na chození, když mrzne, tak samozřejmě že při pouze na svačinu nasazuji zateplenou bundu, jak moc zateplenou záleží na tom kolik je pod nulou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 16:27

Ja vam nejak nevim, ale mam pocit, ze tlacenka se nechce furt prevlekat a pta se spravne na zateplenou bundu. Proto jsem ji odkazal do vlakna o zateplenych bundach ;-)

Vcera jsem cely den stravil ve stare primaloftce a tricku. Nejdriv byla mlha, pak prselo a k veceru se vyjasnilo a udelala kosa. Celou dobu mi stacila regulace zipem i kdyz prvni kopec byl na hrane, jelikoz bylo asi 6 stupnu a bylo mi trochu tepleji, nez se mi libilo. Ale porad to slo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod tlacenka » pon lis 7, 2016 16:48

tlacenka je "on" .)
ano, jde mi o to "neprevlekani se"
drive se delali 2v1 ale nekam se nam to vytratilo - mozna jen spatne hledam ...
mel jsem takovou (asi naivni) predstavu, jako neco zvenku neprofuk/vodeodolne a zevnitr fleece nebo tak neco
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 16:55

Tlacenka je zena! :twisted: (vim, delam si srandu ;-))

To co chces je bunda zateplena syntetikou nebo perim, fleece neni zdaleka tak dobry. Klasicka primaloftka nebo perovka. Jen tech 10 stupnu uz je moc, mozna lehce zateplena, rekneme 60 g/m^2 Primaloftu nebo obdobna, ale v 10 stupnich jeste staci tricko a vetrovka. Mam primaloftku se 100 g/m^2 Primaloftu One (Gold) a jak jsem psal, rozsah je +5 az -20 (min jsem nemel sanci zkusit).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod Will » pon lis 7, 2016 17:53

mike píše:Mam primaloftku se 100 g/m^2 Primaloftu One (Gold) a jak jsem psal, rozsah je +5 az -20 (min jsem nemel sanci zkusit).


O jakém modelu/značce je řeč? :)
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 18:02

Mountain Hardwear Compressor, ale 8 a 9 let stara verze. Aktualni ma jine zatepleni, hromadu blbosti navic a ke vsemu jim poradne nefunguje web, takze ani nedavam odkaz #-o Tu povodni bych si okamzite koupil znovu, ale bohuzel to "vylepsili" tak, ze novou nechci. MHW je priklad male inovativni firmy, kterou koupila a znicila velka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou bundu podzim/jaro

Příspěvekod dudy » pon lis 7, 2016 18:04

tlacenka píše:tlacenka je "on"


Tak tady, kde "sobb" nebo "šíp" sou buchty a pod mnohoslibným nickem "dudy" se skrejvá fousatej plešatej skoropadesátník s pivním mozolem, je možný šecko.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Oblečení