Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pát pro 13, 2019 16:32

pavproch píše:..... a pak už ji budu bez keců enem nosit a nosit a nosit.


Odvolávám co sem odvolal a slibuju co sem neslíbil. Musím. Neska první (malé) mínus NEmembránové SS - dyž sem šel polemlesemloukou2 z práce dom, tak chvílema bořilo v poryvech 80kmph+ (při těplotě plus 1.8st C podle digitálu, co mám v práci za woknem + vysoká vlhkost vzduchu = kosa jaxfiň) a i přes podvlečenou mikinu z chlupatého slona to nebylo ažtakmoc příjemné... :twisted:

Ale jinak (99% času) je právě na ní suprové to, jak fantasticky díky NEmembráně větrá....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 19:53

Kdyby sis misto takovych nesmyslu poridil primaloftku, tak budes uplne v pohode ;-) Nosim ji ted denne na tricko s kratkym a mam komfort bez ohledu na teplotu, vlhkost a vitr. Aktualne chodim 8 - 10 km, obvykle az za tmy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Entik » pát pro 13, 2019 20:43

Taky tak. Triko s krátkým a Arcteryx Proton AR. Mám rád univerzální věci a v tom tahle bunda obstála. Nosím jí velmi rád a často.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 20:45

Vitej v klubu ;-) pp tomu ale neveri a proto bude dal klepat kosu v navrstvenych nesmyslech :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod karitapepe » sob pro 14, 2019 6:32

Pro mě je top ss bunda bez kapuce Direct Alpine Summit(teď Mistrál). Používám ji skoro na všechny aktivity. Zrovna předevčírem jsem si lezl nějaký mix pod Brnčálkou nebo na podzim pětkové cesty na Malý Ladový, Širokou vežu. Kopce moc nechodím, ale vystačil jsem si s ní i na Kazbeku, v Summitce jsem vycházel, na ledovci zateplil vestou DA Alpha a na vrchu dal membránovku DA Guide.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2019 14:00

Sic nemám praktickou zkušenost, dovolím si oponovat - nevěřím, že bych bablněné triko pod primaloftkou (šusták-izolace-šusťák ie ReT prd) zpocené na zádech do lehkého čůrku při cestě proti kopci po 20minutách pokračování cestou zkopce přinesl na sobě jen lehce zavlhké, ne mokré. Pod nemembránovým ss kostnatým ftákem ho tak přinesu, vyzkoušeno - mnohokráte během těch 2 měsíců co ftáka mám. Halt je to něco za něco - při víchrici je to nekomfortní, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 23:42

Z toho si nic nedelej. Jsou lidi, co neveri, ze Americani byli na Mesici :twisted:

Bavlnene triko uz jsem na sobe venku nemel aspon 10 let. Nosim akorat jedno doma (na vareni, z merina se skvrny od jidla nedaji vyprat). Pouzivam ale tenke merino, ktere taky umi pekne navlhnout a pak je dost neprijemne. Pod primaloftkou naprosto v pohode a to ted nosim tu malo prodysnou. 8 - 10 km tj. neco pres hodinu rychle chuze a doma je maximalne lehce navlhle. Zadne velke kopce na trase nemam, celkove prevyseni je 150 - 200 m. Tahle primaloftka se na delsi potive aktivity nehodi, na to mam druhou, ale na tohle v pohode staci, ac se pri dychacim testu dusim. Nejhorsi totiz je, kdyz jsi zpoceny a je ti zima, to s primaloftkou neni, takze uschnes. Klidne si ale dal mrzni, kdyz te to bavi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon pro 16, 2019 9:23

Nedá miti se k tomu nevrátit: neska ráno - cesta do práce polemlesemloukou2, plus tři, čtyři, místy slabá jinovatka na zemi, skoro bezvětří, bablbněné triko s kr.ruk. (firemní triko, nedávám funkční, ale bablněná s potiskem) + kostnatý fták, svižně proti kopci 20 minut = vlhko na zádech pod batohem, pak 20min zkopca = přišel sem dopráce v suchém triku a tak akorát zahřátý, ani přehřátý, ani studený. Tohle by zateplená kunda nedala ani omylem, to ani zkoušet nemusím. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » pon pro 16, 2019 12:27

@PP: neda mi to se nepridat - myslim, si, ze Tobe na tyto zalezitosti by byla nejvhodnejsi bunda z Polartec Alphy s Pertex Microlightem zvenku. To bys pravdepodobne ani moc nenavlhl a sussi bys byl drive nez v tom Arcteryxu. Alespon to je moje vlastni zkusenost - ne Ba tricko, ale 260g/m2 bambusove a pod tim Ba tilko.
Otazkou by bylo, jak silne Alpha potrebujes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod oodoow » pon pro 16, 2019 13:14

Nedá mi to se nepřidat. Podle mě si PP koupil správně. Bundu z Polartec Alphy s Pertex asi Microlightem zvenku mám a na tohle použití je až příliš teplá. Schne super rychle to jo, prodyšná je taky super, ale prostě je to spíš do minusových hodnot při aktivním pohybu. Takže leda fakt nějakou extra tenoučkou, ale to nevím jestli se vůbec prodává.
Zateplená bunda by byl už úplný nesmysl samozřejmě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 16, 2019 13:23

v tomhle to mozna bude na konkretjim jedinci jak mu vadi pocit ze mu je hic.

Kdyz vrstvy vetraj, ale potim se nadmerne proto, ze su moc zateplena, tak me to taky sere, i kdyz to schne rychle, je to mnohem min komfortni, nez mit treba jen SS bez toho pocitu prehrati a pretopeni a prepoceni... ja se osobne radsi 3x prevliknu (sundam a nandam vrstvu, nez se nadmerne potit j kdyz to rychle odende bundou pryc)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » pon pro 16, 2019 13:55

Ano je to silne individualni. Ja jsem ale reagoval na podminky a stavy, co PP psal. Somozrejme, neznam presne jeho termoregulaci a dalsi reakce tela, ale ja jsem v cca podobnych podminkach slapal (na me podminky) docela svizne a rel. dost do kopce (4km/730 vyskovych metru za hodinu, vlhkost vysoka, teplota +3 az -2 st. C, nahoru dobre vetrisko) s ruksakem (Peak 45, bo mensi rozumne nositelny doma nemam, naklad vcetne vody tak 5 kg). Ja jsem citil jen vlhko az nabeh na mokro na brichu, ale zadny curek a to jeste kvuli tomu, ze jsem mel rozeplou (!toto by se s PA delat nemelo!!!) bundu a tam se na studenem vzduchu zvenku srazela vlhkost z potu, po zapnuti za 15-20 min vysusene triko. Nahore jsem mel i pod ruksakem jen velice mirne vlhky pocit, zadne mokro, zadny curek, za par minut sucho a pri nahozeni ruksaku zadne vyrazne studeni. Psal jsem, ze pocitove ta bunda z PA po zapnuti doslova vysavala pot z te vlhkeho az skoro namokraleho tricka i z a odvadela ven - krome meho podpazusi, kde se nemela jako vetrat, protoze od lokte nahoru moc rukama nehybu. Ale ani tam to nebyl zadny "curek". Uz dole na svlecene bunde v autobusu byla Alpha mirne navlhla, ale taky ne mokra, triko bylo uplne suche.
Ja jsem mel PA 120g/m2, pod tim bambus s dlouhym rukavem se zaplym stojackem 260g/m2 a Ba tilko - pro oodoowa asi vybava na Sibir :-).

Opravdu neznam potrebu tela PP, mozna on by potreboval mnohem nizsi gramaz, napr. 60g/m2 a asi taky nenosi Ba tricko v teto gramazi.
Takze jen proto jsem psal, co jsem psal. Ta SS urcite odvetrava lip - ale myslim si, ze Aplha "vysava" vlhkost lip nez ten SS, no vice hreje. Pro nekoho plus, pro nekoho minus. Kdyz on je spokojen s tim co ma, tak mu to prejme, at mu funguje dal. Primaloftka mezi dvema vrstvami vetrovkoviny by ho asi uvarila. Bez toho abych chtel s nekým polemizovat, zadna primaloftka nebude vice dychat nez prodysny SS - a ani jako PA jen z jedne strany sevrena do Microlightu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2019 20:12

pavproch píše:Tohle by zateplená kunda nedala ani omylem, to ani zkoušet nemusím.

Vsak se jen dal ujistuj o sve pravde a mrzni si, kdyz te to bavi :twisted: Zabavne je, ze vazim mozna o 20 kilo vic, nez ty, urcite se vic potim a tohle je uplne v pohode. Asi bych si tu bundu do kopce rozepnul, to zas jo ;-)

Z oodoowa bych si priklad nebral, terminatori maji vlastni atomovy zdroj a oblekaji se jen proto, aby nedesili lidi :twisted:

Kdybych se ovsem obleknul jak apuka, tak chcipnu. Zaujalo mne ale tohle:
apuka píše:4km/730 vyskovych metru za hodinu

Puvodne jsem myslel, ze to psal oodoow, tomu bych to i veril, ale tobe ne, sorry. Nechtel jsi spis napsat 370 m?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » pon pro 16, 2019 23:15

mike píše:Puvodne jsem myslel, ze to psal oodoow, tomu bych to i veril, ale tobe ne, sorry. Nechtel jsi spis napsat 370 m?
Ne. Repconka (592-3 mnm) - Lysa hora (1323, i mapy.cz to pocitaji presne 730 m, i kdyz jinou cestou, po asfaltce a znacce, takze 6,6 km. Mne dvakrat nameril ty cca 4 km Locus Pro s prevysenim cca 742 a 755 m, proto jsem pocital jen absolutni.
Presnejsi cas celkove byl cca 1:20, ale tech 20 min bylo par zastavek, bo jsem si vubec nebyl jisty cestou a musel jsem hledat v Locusu i mapach.cz, bo ani jedna mapa neni presna - par tydnu predtim jsem si cestu od zacatku zvolil blbe a mel jsem z toho nakonec bushwalking pres koryto potoka, drapani se klouzajici se necestou ve strmem svah a housti a mel jsem to za cca 1:50 vcetne par vraceni se po zjisteni, ze to tudyma nejde. Samozrejme i s hledanim na mapach (a nadavanim, ze ten potok tam vubec neni, cesta zataci nejak opacne a ze ta nejsirsi lesni cesta pro auta ve skutecnosti 20m nademnou tam ani v jedne taky neni, takze jsem se jako vul trapil 20 minut naprosto zbytecne...)
Plus posledny usek popri sjezdovce jsem toho uz mel dost, tak jsem se parkrat zastavil "na piti". Pokud se Ti na to 20 min zda dost, nezapomen, ze ja mam veci V batohu (i mobil), ten si musim dat dolu, otevrit viko, "uchyt" na lano a roztahnout snuru (neni zrovna KISS). Potom zase opacne zavrit a nahodit. A uz to neco vzdy trva.

Ale taky ber v uvahu, ze jsem tam sel hlavne vyzkouset tu bundu (no, trochu i sebe, jak to zvladnu) a schvalne jsem slapal, co mi to dalo a kym mi slapalo, abych se co nejvice potil. Druhykrat jsem to sel s mensimi prestavkami asi 1:40, ale tehdy jsem zase sel schvalne uplne pohodove tak, abych se nepotil a taky se dival kolem. (No a tehdy jsem taky byl autem a nemusel spechat, abych stihl bus zpet.)
Takze se nemylis, pokud si myslis, ze takto ja bezne nechodim - taky jsem po tom mel tyden docela dost, bolelo me vsechno :twisted:.
mike píše:Kdybych se ovsem obleknul jak apuka, tak chcipnu.
Toto mi vsak silne pripomina presne to, co Ty pises o PP. Nikdy jsi Alphu nezkousel, jeji - Tebou domnele - vlastnosti si jen vymyslis, ponejvice podle vlastnosti Primaloftu, neveris, kdyz nekdo napise svoje zkusenosti s ni (a ted nemyslim jen sebe), ale vis, ze by jsi obleceny v nem chcipnul...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » úte pro 17, 2019 1:32

apuka píše:Presnejsi cas celkove byl cca 1:20, ale tech 20 min bylo par zastavek

80 minut proti 60 je dost rozdil, to uz je vyrazne uveritelnejsi. Zastavky sice stoji neco casu, ale zas si odpocines a vydychas se a pak muzes o to rychleji slapat. Takhle to vychazi 550 m za hodinu, coz vubec neni spatne na to, ze se prezentujes jako nemocny ITak, kteremu se tre bricho o stehna :twisted:

apuka píše:Druhykrat jsem to sel s mensimi prestavkami asi 1:40, ale tehdy jsem zase sel schvalne uplne pohodove tak, abych se nepotil a taky se dival kolem.

Vsak to uz je taky tempo bezneho turisty, 440 m za hodinu.

apuka píše:Toto mi vsak silne pripomina presne to, co Ty pises o PP. Nikdy jsi Alphu nezkousel, jeji - Tebou domnele - vlastnosti si jen vymyslis, ponejvice podle vlastnosti Primaloftu, neveris, kdyz nekdo napise svoje zkusenosti s ni (a ted nemyslim jen sebe), ale vis, ze by jsi obleceny v nem chcipnul...

Nemyslel jsem PA, ale tohle:
pod tim bambus s dlouhym rukavem se zaplym stojackem 260g/m2 a Ba tilko

V tom bych nejspis chcipnul i ve vetrovce. U krku se zapinam az kdyz je fakt kosa a do kopce tam mam vetsinou rozepnuto i kdyz je -10. Protoze vetrani u krku je pro mne dulezite a jak tam mam tesno, tak se prehrivam. Navic ta gramaz... Bavlnene tilko jsem na sobe mel naposled nejspis na zakladce v telocviku :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » úte pro 17, 2019 15:00

Miku, z tech 20 minut bych jako odpocinek mohl pocitat max. tak 5-6 minut u te sjezdovky, kdy to piti opravdu byla jako zaminka na zastaveni a nedechnuti. To ostatni zrovna odpocinkove nebylo, bo to hledani cesty v mape bylo trochu pobihani na miste abych videl kam ta-ktera cesticka vede. Ze bych si pri tom oddechnul, tak to ani nahodou. Takze dobre, pocitej 65-66 min.
mike píše:e prezentujes jako nemocny ITak
Vsak pisu, ze jsem byl tyden uplne vyrizenej. Bohuzel, udelat takovy vyslap mohu jen naprosto vyjimecne a s velkym sebezaprenim, protoze me to potom fakt boli - ne svaly, ani ne klouby ale misto, kde mam problemy po operaci a ten tyden me na jedne strane slabin dost bolelo i pri sezeni i pri pomale kratke chuzi.
Jako pro mne to je hodne na hrane az mirne za ni. Na dovolene bych si uz moc neskrtnul. Mimochodem, cesta dolu stejnou cestou nebyla casove o nic kratsi, i kdyz jsem spechal na bus a to i kdyz az na cast kolem sjezdovky je to po docela dobrem chodnicku nebo lesni ceste, poradne zpevnene az v zaveru. Coz bylo i duvodem, proc jsem to jeste slusne zvladnul. Kdyby to bylo ve volnem terenu nebo s vetsimi stupy anebo ukrokmi do stran, tak to tak vubec nedam.
mike píše:to uz je taky tempo bezneho turisty, 440 m za hodinu.
Ne, to nebylo "tempo bezneho turistu", bylo to mnohem pomalejsi a pozvolnejsi. Akurat Ty to technicky prepocitavas na vyskove metry, coz neni az tak relevantni - viz popis vis, jaka ta stezka je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod oodoow » úte pro 17, 2019 15:31

4km 730m+ za hoďku to je super výkon. Pokud jsi ale nahoře za 1:20 tak těžko můžeš psát, že jsi tam byl za hoďku, že jo. :) 1:20 je o třetinu pomalejší než 1:00, to už je celkem rozdíl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » úte pro 17, 2019 17:59

apuka píše:Akurat Ty to technicky prepocitavas na vyskove metry, coz neni az tak relevantni

Je to relevantni jako horni mez. Pro optimalni teren a podminky, realne samozrejme muze byt oboji horsi a pak to trva dyl.

Neni ale nutne to dal resit, mne jen prekvapilo to puvodni cislo, protoze to uz by bylo fakt hodne dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod gerlach » čtv led 16, 2020 16:05

Ahoj, uvažuji o koupi SS bundy HP Embrace, ale rád bych si předtím potvrdil vesměs pozitivní zkušenosti uživatelů, které jsem tu našel, i po více letech jejího užívaní – obecně se asi nemusím bát o její odolnost ani v případě nošení cca 10kg batohu, ne? (měl bych ji převážně na turistiku, dlouhé treky)

Nemám bohužel dosud žádné zkušenosti s využitím SS bundy, tak bych rád i požádal o radu, jak ideálně takovou bundu využívat. Důvodem ke koupi je, že nechci využívat při svém treku v Nepálu (1400 – 5400m n.m.), ale samozřejmě i kdekoliv jinde, jako ochranu proti větru membránovou bundu (HP Superior Jacket 2.0) kvůli prodyšnosti i samozřejmě její životnosti. Jako spodní vrstvu mám vlněné triko různé gramáže (150g krátké/200g dlouhé), v případě většího mrazu bych asi rád použil ještě druhou těžší (250/260g) merino vrstvu. Běžně se člověk dočte, že SS má být na tělo, je ale i 4cestně pružný – vejdou se i dvě takové vrstvy pod něj?
Z příspěvku je jasné, že nemám takovou zkušenost s vrstvením, čerpám info z netu(https://www.hanibal.cz/poradna-novinky/ ... e-obleceni), takže budu rád i za názor o správnosti takového řešení. Pro úplnost situace, do Nepálu si i beru tenkou péřovku(120g,750+cuin), ale předpokládám její využití až v době klidu po dokončení treku, či v nejvyšší výšce v sedle v pořadí membránovka – perovka – tezsi merino – lehci merino. Předem děkuji za názor na danou SS i způsob jejího využití.
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » čtv led 16, 2020 16:52

Můžu?

Ta Embrace je z Schoeller WB 400 – 3XDRY® - dyž sem si to našel na webu Šelera, tak sice o membráně tam není ani slovo, ale furt tam píšou o větruvzdorné vrstvě mezi vnější a vnitřní látkou - bych měl obavy, že to bude nějaká "membrána" čili nebude to dýchat jako opravdová NEmembrána. Ale nemám patent na rozum.

Jinak vrstvení pod SS - běžně praktikuju "cibuli" (SS navenek, samozřejmě) a bez problema (jak se NEmembránovým kostnatým ftákem, tak i pobíhání po Beskydoch, tak i při skialpu s membránovýma - GTX SS - Haglofsama).

Typicky:

- do práce polemlesemloukou2(3) při těplotě mínus nekonečno až plus 3: firemní = noname bablněné tričko kr. rukáv + Mammut Moench Advanced Half Zip + NEmembránová SS ArcTeryx Epsilon LT, při těplotě nad +3 toho mammuta nechávám doma

- skialpo (do kopca, potím se jak zvíře): wool triko icebreaker 260grms + celoNEmemnbránová SS Mammut Aenergy; z kopca na ty dvě už jmenované vrstvy dávám ještě membránovou SS GTX Haglofs resp. dyž je kosa jak na sibiři, tak tu Aenergy na kopci sundám a místo ní PWS mikinu od Sensoru a přes to ten GTX SS Haglofs.

- zdravotní vycházky (jaro až podzimek) tady v Beskydoch - dyž je plus 5 a víc: spodní triko VauDe kr. rukáv, na to tenká celoNEmembránová SS Haglofs Lizard jckt, dyž je chladněji, tak triko dl. rukáv (moira s příměsí wool), na to do kopca ten Lizard, z kopca občas přidávám jako mezivrstvu tu PWS mikinu Sensor

EDIT = sumář: čili proti kopcu se dá (i já jako potící se jedinec) jen v NEmembránovém SS, ani kvalitní membrána GTX to ale nemá šanci udýchat, proto ji nasazuju až na cestu z kopca.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob úno 8, 2020 12:45

Tak. Neska mi v hlavě při šlapání proti kopcu uzrál plán na jarní polemlesemloukou3, až už bude příliš těplo na kostnatého ftáka, ale ešče to nebude enem na babl. tričko kr. rukávec.

Vyhlašuju proto další kolo pátrání po slušivé (čti nejlépe v modrých odstínech, fčíl mám nějaké modré období) ultra-tenké NEmembránové SS bez kapucy.


Du prohlížet weby, ale budu ráth, esli ňa někdo někam nasměřuje.

EDIT:
pavproch píše:Jo, mám Chlupatého Slona Aenergy SO (hybrid - membrána zčásti) a furt nosím a je OK.


Názory se vyvíjí fčase a zkušeností (s kostnatým ftákem, který je celý BEZ membránový a úžasně prodyšný) a měním na NOK.

Až pořídím něco nového, bude kmání.

EDIT2: sem si to rozmyslel, nebude, nechám si ho na takové to domácí žvýkání bez zpocení
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob úno 8, 2020 17:42

Taxem cosyk našel a protože to bylo v 50% slevě, taxem to hned risknul a objednal. Dyž to bude k čemu, taxa pochlubím, dyž to bude k ničemu, taxa taky pochlubim, že sem přišel o patnáct stovek, no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod zonn » sob úno 8, 2020 17:44

@pp: co takhle Rab Borealis tour?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod zonn » sob úno 8, 2020 17:44

Pozde :-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob úno 8, 2020 17:45

Kuju za tip, počkám jak dopadnu s tím 50% pokusem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » sob úno 8, 2020 17:50

50 % sleva? To bude Zajo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob úno 8, 2020 17:56

Bingo! :mrgreen:

Náhodou mám jedny (letní - s odpínacíma nohávama) kalhoty od Zaja a jako jo, sou supr.

Ale tahle (moje nová jarní těnká) bundice Zajo nenisu, to je něco inačího. Esli lepčího se dozvim časem. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » sob úno 8, 2020 23:08

Vsak jo, Zajo ma obcas neco povedene. Tve podminky splnuje tohle, az na kapucu, ma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod karitapepe » ned úno 9, 2020 9:16

Od Zaja jsem kdysi kupoval trika, mám i vestu a mikinu z polartecu power stretch.Tu softšelku jsem od nich na vlastní oči neviděl, ale připadá mi tak obyč,
Už jsem to tu psal, já kdybych přišel o svou DA Summit, tak bych vletěl do DA Mistral, líbí se mi na ni, že je kombinovaná s odvětravacími panely a nebo zpevněná ramana(na batoh) a zpevněné lokty cordurou, prostě technická bunda jak má být, kurňa jenom ta cena. Ale ta moje Summitka je nesmrtelná, ta už něco vydržela.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Semo » pon úno 10, 2020 4:31

Zlahka mimo (pretoze ma kapucnu) ale siln oodporucim https://www.loap.cz/uragano-panska-sportovni-bunda-cerna-seda/. Popis na webe fakt nekeca a fakt je to hodne pruzne, hodne tenke, silny vietor prejde ciastocne skrz. Odolnost na vietor asi ako Pertex Equilibrium (blahej pamati). Takze na cely den na hreben vo vetre to nei je. Ale pre moje kazdodenne dochadzanie veternymi parkami 30 minut 2x denne je to super. DWR ma prekvapivu zivotnost a vyrazne prekonava DWR na akomkolvek membranovom materialy, ktory som kedy mal. Od cca -1C do +10C mam pod tym len bezne bavlnene triko s tym, ze sa zahrejem chodozu (ale som extra velky a extra potivy). Priedusne je to super. Pod batohom je bavlnene triko bezne trocha navlhle, ale rozhodne to odvetrava lepsie nez Pertex Microlight.
Kapucna je z rovnakeho makkeho tenkeho materialu ako bunda, takze ked je splacnuta, tak nie je velmi viditelna a neprekaza. Skoda, ze nerobia variantu bez nej.

Povodne som hladal nieco bez kapucne priblizne tychto parametrov, ale pri zlavovej cene 700/ks som si povedal, ze to risknem. Nosim to asi od polky novembra a som s tym tuto zimu v Prahe velmi spokojny (pre moj ucel 2x 30min na vetre (na prazske pomery silnom)).

Keby som mal porovnat vlastnosti tak taky o nieco hrejivejsi a pruznejsi Pertex Equilibrium (a trocha tazsi, ale do mesta je mi to jedno).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení