Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2023 20:22

OK, presunuto. Trochu vic prispevku.

Nehrotim to ja, tohle uz resil nekdo pred casem a dosli jsme k tomu, ze hranice mezi vetrovkou a SS je nekde okolo 200 g. A kdyz uz tu SS vlakna jsou, nevidim duvod je tahat do vetrovek. Treba oblibeny Borealis neni vetrovka, kdyz uz, tak UH (Ultra Heavy) vetrovka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Quido » pát kvě 19, 2023 21:16

@dkay:
tohle je forum podle mike
(paralela k "Svět podle Garpa")
:wink:
ale to neřeš, to jsou malichernosti...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 1, 2023 8:39

nevim, jestli to dat sem nebo do SS vlakna, tak mi prisla ta ME aerofoil
material "EXOLITE 45 je dvojitě tkaný softshell – extrémně lehký, pružný, odolný a prodyšný" jak pisou na webu prodejce, a +/- nejak tak i vyrobce.

na dotek je min prijemna nez echo hooded ale pocitove by to mohlo jit, neni to uplne jak pertexy, ktery nesnesu. Pokud echo hooded nekdo vycita, ze neni dobre prodysna, tak dychaci text u aerofoil mi prijde jeste o fous horsi, ale zas ne vyrazne.

Bunda mi klasika je hodne tesne pres zadek, ale jinak je dost dlouha a dobre sedi, rukavy jsou i na me fakt dlouhy, takze uz sem si preparala svy na diry na palce ke sve spokojenosti jako u echo hodded (aneb duvod, proc mi ME vyhovuje je, ze mi docela sedi ty jejich strihy a jeste zbyde na diru na palcu:D)

pouze naprsni kapsu vnimam jako sikvonou kvuli smartphonu po ruce, holt nekde taky vahu musi srazit a radsi naprsni nez klasickou kapsu, ktera je stejne pod bederakem naprd.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2023 8:48

Taky jsem nevedel, jestli to dat sem nebo do nejakeho SS vlakna, ale tam je to rozdelene blbe, navic uvedene bundy mnoho lidi pouziva jako vetrovky.

Konecne jsem mel moznost srovnat v praxi starou Rab Ventus (s kapuci) a lonsky model Rab Borealis (bez kapuce).

Potvrdilo se, a to docela vyrazne, ze latka Borealisu je opravdu chladiva. Kdyz si ji oblecu a nosim, vrch mych zad (kde jsem abnormalne citlivy na chlad) mi skoro stale nadava, ze je tam chlad a to pomerne velky - i kdyz mam tu bundu pri teplote 20+ stupnu, at uz s mirnym vetrem nebo v bezvetri. Az nekdy se citim skoro ve vetsim teple bez nez pod bundou. Vzhledem k tomu, ze ten chlad citim i na rukou, kdyz mam tricko s kratkym pod bundou, bude to asi obecna vlastnost. Zvlastni to bylo vcera, kdy jsem snad prvnikrat citil jen mirny pocit chlazeni - to bylo cca 14 stupnu a mel jsem triko s kratkym, ale na rukou nic.
Ventus taky dokaze v mych zadech vyvolat podobny pocit, ale tak o rad mensi nez Borealis.

Latka Ventusu je - pro mne - nesrovnatelne prijemnejsi na holou kuzi i na omak nez u Borealisu. Borealisu jakz-takz funguje DWR, mirne mrholeni se v nem da, Ventus (bez DWR) nasaka kapky vody snad i z okoli. Zato Ventus vyschne na mne rychleji nez Borealis, ale ani tomu to netrva moc dlouho.

Co se tyce prodysnosti, tak Ventus je nasobne (ale ne o rad) prodysnejsi. Ve stejnych podminkach staci v Borealisu se nekde zastavit a uz citim, ze se zacinam potit a ten pot moc neodchazi, s Ventusem je to v pohode. Podobne je to i pri pohybu. Hodne vysokou vzdusni vhlkost pri podobnych teplotach a rychlosti vetru taky vyrazne lip snasim ve Ventusu.

(Ne)Profouknutelnost nechci srovnavat. Ventus jsem nosil i na hrebenech za silnejsiho vetra, Borealis jenom ve meste nebo v udoli, kde tak nefoukalo, takze nemam co srovnat, jenom pri mirnem vetru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:10

Presunuto. Borealis ani Ventus nejsou vetrovky a diskutuji se v tomhle vlakne. Muzu jeho nazev zobecnit, ale netahejte to do vetrovek.

apuka píše:Potvrdilo se, a to docela vyrazne, ze latka Borealisu je opravdu chladiva. Kdyz si ji oblecu a nosim, vrch mych zad (kde jsem abnormalne citlivy na chlad)

Pro tebe. Protoze jsi pokazeny, jak sam pises. Ja jsem nic takoveho nezaznamenal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » čtv črc 27, 2023 15:17

Mě Borealis taky (prvních pár minut po oblečení) chladí, taky sem to tu kdesyk spal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:21

Prvnich par minut bych neresil, podstatny je pocit behem normalniho noseni. U mne: moc tezke, moc teple.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » čtv črc 27, 2023 15:28

U mně akoráth.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2023 15:31

mike píše:Borealis ani Ventus nejsou vetrovky a diskutuji se v tomhle vlakne.
Jenze tady jsou dve vlakna o SS - jedna je pro "bez kapuce" a druhe "s kapuci". Ja srovnavam jednu s kapuci a druhou bez, proto jsem nevedel, kam to dat.
mike píše:Pro tebe. Protoze jsi pokazeny, jak sam pises.
Pokazeny jsem - na tech zadech, na rukou vubec ne, ale kupodivu nemam jediny na OF takovy pocit - a to nepocitam PP, ktery taky muze byt "pokazeny".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:35

OK, asi bychom mohli nazev vlakna zobecnit. Jestli nema pp jakozto zakladatel vlakna nic proti. Asi by stacilo odmazat "bez kapucy". A jestli proti ma, muze vsechny OT prispevky odseparovat do noveho vlakna :twisted:

Muzete zalozit sekci pokazenych ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » čtv črc 27, 2023 15:42

Je mito jedno, klidně to přejmenuj, já už mám (na dost dlouhou dobu) vyřešeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:43

Fajn, prejmenovano. Jestli me nekdo lepsi nazev, sem s nim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 27, 2023 18:37

uz su uplne zmatena kam psat...

ME aerofoil
- prodysnost (dokazu si predstavit lepsi), hlavne kdyz je vysoka vlhkost, tak je to dost poznat, ze neodvadi idealne a vlhkost v podpazi je neprijemna, avsak snesitelna (nedoslo k odreninam). bunda aspon rychle schne.

od koupe ji mam na 3. akci a nemuzu si ji vynachvalit, na vetruodolnost/tepelnou vrstvu navic je skvela, lehka, prijemna na telo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte říj 17, 2023 13:42

pavproch píše:Neska první "ostré" použití - cesta do prce (hodinu a půl proti kopci i zkopce), plus 5 až plus7, polooblačno, bezvětřo, na sobě LaS stride (kr. rukávec) + ten Chill = OK, ani zima ani horko, akurváth. Pod batůžkem na zádech jen lehce zavlhlo, ne mokro.

Jo, jaxe ochladilo, tak už na sobě nosím ten Chill a musím to co sem tu naspal po prvním použití: Je to strašně příjemný kus hadry, na tohle pičasí zn. ideál. LaS prostě (mně nikdy) nezklame.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob lis 18, 2023 15:37

pavproch píše: Velikost M Gamma LT pasuje (ale je kupodivu nepatrně větší než M Epsilon LT), materiál/látka je přesně to co si sem si představoval. A má parádně/volněji řešený stojací límec - po zapnutí zipsu až nahoru nikde na krku netáhne/nesvírá .

Neska sem zase po půlroce na sebe navlekl tu Gammu a opravdu jo = supr materiál a supr zips. A jak ho neperu (ešče nebyl fprčce) tak furt ešče krásně kuličkuje vodu ze sněžení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte lis 21, 2023 14:56

pavproch píše:Jo, jaxe ochladilo, tak už na sobě nosím ten Chill a musím to co sem tu naspal po prvním použití: Je to strašně příjemný kus hadry, na tohle pičasí zn. ideál. LaS prostě (mně nikdy) nezklame.

Právě ho dávám na sebe a du dom z prce. Moc příjemný kus outfitu. Zítra ráno má být kolem nuly, s trikem NATO ten Chill ještě bude stačit, ale ve čtvrtek může bý ráno -6 až -8, to už vezmu na sebe Epsilon.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » úte lis 21, 2023 16:11

Tak prd, ve čtvrtek ráno Epsilon (i dyž bude mrznout) nebude, nebudu pochodovat ale brmbrmbrm směr hemato-onko a NATO stačí zase ten Chill.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » čtv led 11, 2024 22:22

Měl bych tu tip na jednu kuriozitku. Dlouho jsem kolem ní chodil až jí slevnili na 99 eur... Na bundě místy membrána je, ale primárně je nemembránová, tak snad mi to projde :lol: Jde o softshellku NEVIO WS LIGHT od rakouského LÖFFLERu.
Pokud někdo znáte relativně populární ROM od Marmotu, tak podobnost s ní asi nepřehlédnete -- nemembránová SS se "střechou" z GORE Infinia. Koncepčně je téměř identická (ROM má podlepené švy a zbytečně velký kus zad krytý membránou), dokonce i jezdec zipů hrudních kapes zajíždí v horní pozici kousek pod ten infiniový díl jako u ROMky. V čem se ovšem zásadně liší je fakt, že Nevio má vpředu na hranici mezi membránou a nemembránou svislé (překryvové) větrací otvory. Ano, vpředu :)

Zde fotka zevnitř (infinium je v místě ventu ohnuté dovnitř a zdvojeně na pár cm překrývá SS):
bunda.jpg


Bunda je skvěle střižená jak jsem u Loeffleru zvyklý. Mid Fit je odpovídající označení, vše tvarově i délkami tak že mě nic nikde neotravuje, kolem krku bunda dobře kryje. Černý softshell je spíš midweight, je hodně robustní ale nijak nezateplený, prostě klasika. Kapuce je příjemně velká. Ne na helmu, ale taky v pohodě na to aby v ní člověk se zimní pokrývkou hlavy byl svoboden.

Bundu už jsem vyzkoušel v různém počasí včetně silného protivětru, takže pojďme probrat "elephant in the room": to prostě jako fouká dovnitř rovnou na hruď?! Ano, při chůzi proti větru a pouze s baselayerem jde vzduch dovnitř a je to cítit, ale:

  • ten překryv většinu toho náporu neutralizuje, není to dojem jako rozepnutý zip, spíš takové šimrání studenými prstíky :)
  • profuk dost eliminuje když šlapete kopec a úhel větru je více "shora"
  • v kombinaci s hybridními mikinami s nějakým tím pertexem na hrudi zůstává větrání ale na kůži vám vítr nejde
  • při slabém větru nebo z jiné strany se profuk rapidně minimalizuje s tím že zůstává benefit toho větrání
  • otvory jsou v místě, kde se dají "regulovat" hrudními pásy na batozích a taky ty úplně krajní jsou částečně tlumeny popruhy batohů, což je věc kterou na hory stejně prakticky vždy beru. Třeba šňůrky na 12L běžecké vestě od Salomonu v tomto fungují perfektně.
  • prodyšnost bundy jako celku je vzhledem k tomu co nabízí skutečně parádní s tím že přidaná větru a vodě-odolnost na té horní parti je znát a je příjemná

Pokud bych měl tipnout motivaci která za tou bundou je, tak je to udělat bundu která vykryje maximum toho co na člověka hory můžou naházet, ale při tom zůstane prodyšná i na to nejintenzivnější jako je skialp. Celomembránová bunda to neudýchá, 100% nemembránová SS ve mě osobně prostě nevyvolá dost důvěry abych se spolehl jen na ni. Možná že třeba Pertex Shield Air podobné pokusy odsune do muzeí, nevím.

Na závěr teda přiznám, že nástupce jménem Ventico už ty větrací otvory nemá (za nesmysl cenu)... takže lidí co to vidí jako já asi moc není :oops: :lol:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod apuka » pát led 12, 2024 15:47

Zrovna pred chvili jsem narazil na hodne velke slevy na veci od Loffleru na Sportokay (az 75% + 5% kupon). Bohuzel, klasicky hlavne pro zeny. Ale ta "Tvoje" bunda tam neni.

Mozna ale nekomu se zrovna hodi, jsou tam i damske SS bundy, s Windstopperem i bez.

(Priznavam se, od nich mam jen jedno zatim nevyzkousene letne triko, takze zkusenostmi neposlouzim.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » pát led 12, 2024 20:59

apuka píše:Bohuzel, klasicky hlavne pro zeny. Ale ta "Tvoje" bunda tam neni.


Co jsem to tak proletěl očima tak ty slevy jsou velké bo to jsou všechno několik let staré modely, je to vidět i na stáří některých recenzí. Nic z toho co tam je jsem v poslední době na ofiko webu Loeffleru neviděl.

Pokud jde o dobré ceny jejich věcí, tak kromě jejich vlastních občasných výprodejů na ně dobré ceny mívá bike24.de, myslim že Nevio mají poslední kusy snad jen za 89 EUR.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod apuka » sob led 13, 2024 15:31

Ale jo, napr. Ty SS bundy Alpha nebo Alpha WS ( emaji nic spolecneho s P Alpha!) na webu stale nabizeji.

Navic pokud jsou to dobre veci, proc by nekomu melo vadit, ze jso pa let stare - teda pokud to neni s PU membranou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » úte led 16, 2024 10:05

apuka píše:Navic pokud jsou to dobre veci, proc by nekomu melo vadit, ze jso pa let stare - teda pokud to neni s PU membranou.


Jasné, já jsem ten poslední kdo by hejtoval starší modely bund, šlo by to proti mojí vlastní zkušenosti -- jen jsem to podotýkal.

Jinak Loeffler co má membránové a není to GORE, tak to je jejich vlastní 3L SS s hydrofilní PES membránou. RET 9 m² PA/W - takže víceméně igelit :|

Např. https://www.loeffler.at/shop/en/26301-m ... c-txs.html
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » stř led 24, 2024 13:44

Abych se vykoupil z hříchu psaní o bundě s membránou v tomhle threadu, koupil jsem si ještě Loeffler Agilo AS :D

Kecám, koupil jsem ji proto že mě dost zaujal ten nemembránový materiál na Neviu a Agilo je téměř ta samá bunda, ale celá pouze z toho softshellu, trochu jinak tvarovaná kapuce, nepatrně užší střih (i když papírově jsou obě Mid Fit). No a na bike24.de ji mají za 77 EUR, takže to jsem si říkal že ji testnu.

Nejvíc mě udivuje prodyšnost (a profouknutelnost) toho materiálu. Je to na omak i váhu docela robustní SS s relativně hrubým tkaním na vnitřní straně. Ale prodyšnost je větší než u Mountain Equipment Echo Hooded a myslím že i nepatrně větší než na zádech Directalpine Jorasses (za mě absolutní korunovaný swiss knife všech softshellů). HP Embrace a Montura Free Tech mi taky přijdou jako hůře profouknutelné.

Přitom to Echo má být jakože super lehká SS, prodyšná, léto, max. jaro a podzim... ale už jsem tu její prodyšnost jednou lehce kritizoval a taky ta verze Exolite ze které je je hrozně "plátnovitá" a mokrá dost nepříjemná. Agilo není cílená primárně na léto, resp. většina fotek na webu je v lyžařském outfitu, ale přitom bude na léto mnohem lepší než to Echo, protože nebude tak nepříjemná na holou kůži při nošení trika s krátkým a bude lépe dýchat. Kapuce je akorát těsnější, Echo má absolutně dokonalý střih. Ale zas to Agilo má stříšku vpředu :) Vzal jsem ji na procházku když byly nárazy kolem 70 km/h a v polích mimo závětří jsem chvílema docela trpěl (ale kopce super), tak jsem si říkal že bych se ji měl víc podívat na zoubek.

Takže jen tip, pokud až tak neřešíte váhu, chcete opravdu impresivně prodyšnou nehybridní softshellku s hrubší vnitřní stranou, vyšším a těsnějším komínem a slušnou kapucí, tak tohle je možnost. Poslední dobou jsem si zvykl u fitness tras s výškovým profilem střechy (Lysá/Travný/Kykulka nahoru&dolu) i v relativně znatelném větru chodit nahoru jen v triku nebo roláku, max. triko & mikina i když mrzne, protože jakoukoliv bundu jsem vzal, vždycky mi management vlhkosti připadl suboptimální. Agilo je další bunda, které v tomto dám šanci, asi s nějakou síťkou od Aclimy nebo tak.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » stř led 24, 2024 15:27

Nevím jak dlouho už mám Kostnatého Ftáka Epsilon (a vychvaluju ho), ale od doby, co mám doma i LaS Chill, tak (pokud nemrzne) preferuju (na polemlesemloukou4) ten Chill, větrá líp (a je příjemnější na nošení, bo není tak nepoddajný). Ešče že ale občas i mrzne - to bych jinak ten Epsilon nenosil už vůbec. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » pon led 29, 2024 10:10

Navážu na předchozí post - neska sem si už myslel, že sem zvolil (co na sebe) špatně - dyž sem ráno stal, tak to ukazovalo -1, rozhodl sem se pro Chill, sednul do auta, že dojedu do prce a .... ukazovalo to -4 (i dyž sem přijel do prce) - vycházka byla, fajna a (kupodivu) mi nebylo chadno/zima (svítilo/hřálo slunko). Ftáci už řvou jak na jaře.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod Etheric » stř úno 7, 2024 13:12

Už delší dobu nebyl tip na fajn kousek, něco neotřepanýho. Já našel jednu "bundu", měl jsem možnost zkusit a koupím, je to pecka. Spíš bych to teda nazval větruodolnou mikinou, než SS bundou, ale obojí je správně. Je to lepší, než Stormfleece. Taky pěkně drahý. A zas na mě vyjde kombinace odstínů modrý, červenou neberu a černá v ČR není, klasika..

https://www.norrona.com/en-GB/products/ ... color=6609

Teď jsem zjistil, že já vůl neznám velikost, kterou jsem zkoušel. Možnosti jsou jen dvě, buď to bylo XS nebo S, větší rozhodně ne. V ČR maj jen S, tak zkusím a budu doufat, že ten modrookej kluk nenakupoval v zahraničí..

dkay píše: Directalpine Jorasses (za mě absolutní korunovaný swiss knife všech softshellů)

Koupil jsem, vyzkoušel a obratem rychle prodal. Nepochopil jsem tu bundu, k čemu by měla být. Takový to "umím všechno, ale nic pořádně"... Ať jsem pod to dal cokoliv, nefungovalo to. Plnej batoh hader, s tím jsem v terénu experimentoval, bez úspěchu. Naštěstí jsem si vzal ověřenou primaloftku pro případ, že ta bunda nebude fungovat. Jak dobře jsem udělal..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 14:09

Má to kapucu = tfuj. Podle obrázku to vypadá a i Ty to píšeš = větruodolná = tfuj. 100 soudruhů, 101 chutí (a tak je to správně).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » stř úno 7, 2024 14:10

Etheric píše:Koupil jsem, vyzkoušel a obratem rychle prodal. Nepochopil jsem tu bundu, k čemu by měla být. Takový to "umím všechno, ale nic pořádně"... Ať jsem pod to dal cokoliv, nefungovalo to.


Zajímavý, ale vzhledem k tomu co píšeš s tou primaloftkou si nejsem úplně jistý jestli jsi pochopil její zacílení...

Já ji mám 3.5 roku a maximální spokojenost. Střih je super, zesílená ramena a lokty jsou pecka, řešení kapuce které vzadu nesklápí límec a neodkrývá krk, větruodolnost / prodyšnost je "sweet spot" (a potím se hodně), deště vydrží překvapivě hodně... jestli jsem někdy měl bundu kterou je fakt možné považovat za univerzální, tak je to tahle. Kdyby mi někdo dal nůž na krk a řekl že si můžu nechat jenom jednu SS, tak si nechám ji a drtivou většinu roku v ní budu chodit jen s variacemi v baselayeru ¯\_(ツ)_/¯
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod apuka » stř úno 7, 2024 14:28

pavproch píše:větruodolná = tfuj
Hm... Neni nahodou vetruodolnost (do jiste miry, samozrejme ne jako u membranovky) jedna z obecnych (a vychvalovanych) vlastnosti sofshellek?
dkay píše:vzhledem k tomu co píšeš s tou primaloftkou si nejsem úplně jistý jestli jsi pochopil její zacílení...
Myslim si, ze to je naprosto v poradku. Etheric se svym organizmem asi neni zrovna cilova skupina tohoto vyrobku u DA, naopak, u Tebe se asi trefili do cerneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 14:29

U mně ne = prodyšnost NADE vše.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení