Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod Etheric » stř úno 7, 2024 15:15

pavproch píše:Má to kapucu = tfuj. Podle obrázku to vypadá a i Ty to píšeš = větruodolná = tfuj.

Je i taková se stojáčkem ;)
Větruodolnost není fuj, nýbrž jedna z vlastností, proč to kupuju. Tady není nijak zvlášť na úkor prodyšnosti, ve větru dýchá jako lehká flíska v bezvětří. Mikin který profoukneš z metru mám dost, i tu LaS co ty, další nepotřebuju.. Tohle je to samý, jen to neprofoukne. A funguje to skvěle. Ještě aby ne, za ty prachy...

pavproch píše:U mně ne = prodyšnost NADE vše.

U mě je nadevše funkčnost v podmínkách, do kterých to kupuju. Profoukavá flíska do větru je cesta na marodku, takový ledviny, záda a klouby ti za to poděkují..

dkay píše:vzhledem k tomu co píšeš s tou primaloftkou si nejsem úplně jistý jestli jsi pochopil její zacílení...

Primaloftka s 60g/m je pro mě jako silnější mikina dá se říci. Měl jsem ju s sebou + mikinu kdyby ta SS nefungovala, ať mám do čeho se převléct podle potřeby.
Tu bundu chápu z obecnýho pohledu, jenže já fakt nesmím vrstvit, abych byl v pohodě. Vrstvení mi nefunguje a tato bunda zas evidentně nefunguje bez vrstvení, což jsem zkoušel. Ani s libovolnými vrstvami to nefungovalo, ale mě prostě nic kde se klasicky vrství nevyhovuje (v porovnání s metodou nevrstvení). Takže pro mě kus oblečení úplně k ničemu... Buď zima nebo teplo v tom je, s každou změnou tempa, terénu či teploty bych musel měnit vrstvy pod bundou :roll: ne... Raději nevrstvit, tak můžu fungovat v pohodě ve velkým rozsahu teplot a aktivit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod apuka » stř úno 7, 2024 15:47

pavproch píše:U mně ne = prodyšnost NADE vše.
To je OK - ale jakou to ma primou souvislost s vetruodolnosti? (Viz Ethericuv prispevek).

Proc si potom nevezmes misto bezmembranoveho SS na sebe superlehkou a "prodysnou" flisku, napr. s 60g Polartec Alpha? Ta je prodysna o rad(mozna i rady) vice nez nejprodysnejsi nememranova SS bunda. (Akurat jeji vetruodolnost je prakticky nulova - ale to je asi u Tebe vyrazne plus.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 16:00

Mám LaS Chill (ten nosím skoro furt, podvlíkám trika podle těploty) a Arc Epsilon, obé bez kapucy a prodyšné = sem spokojen, nic jiného/nového nepotřebuju/nechci.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2024 3:04

Hmm, nejak se to rozjelo, a tak jsem teda odbocku presunul sem: viewtopic.php?p=593500#p593500
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2024 10:11

Dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » čtv úno 15, 2024 12:10

pavproch píše:Mám LaS Chill (ten nosím skoro furt, podvlíkám trika podle těploty) a Arc Epsilon.

Neska sem se při procházce do prce (Chill + těnké třiko a bylo mi křasně těplo) zamyslél, že při letošním průběhu NEzimy sem měl na sobě ten Epsilon esli 2x... a podle toho co rosničky předpopičají už ani žádná "sibiř" nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » čtv úno 22, 2024 10:05

dkay píše:Nejvíc mě udivuje prodyšnost (a profouknutelnost) toho materiálu. Je to na omak i váhu docela robustní SS s relativně hrubým tkaním na vnitřní straně. Ale prodyšnost je větší než u Mountain Equipment Echo Hooded a myslím že i nepatrně větší než na zádech Directalpine Jorasses (za mě absolutní korunovaný swiss knife všech softshellů). HP Embrace a Montura Free Tech mi taky přijdou jako hůře profouknutelné.


Jen abych dokreslil prodyšnost toho loeffleřího softshellu... Ultralehká cigaretopapírková větrovka Nalehko Neprofuk, kterou popisuju zde, jde profouknout hůře než Agilo (a nemembránové díly na Neviu).
Takže pokud někdo řeší robustnost, izolační vlastnosti (ve smyslu tloušťky a členitosti materiálu který může udržet nějaký objem vzduchu v sobě) a pocit na kůži, tak myslím moc lepších voleb není a pokud je, chci je znát ;)

Jen doplním že Nevio je regular/mid fit, Agilo píšou že taky ale je spíš směrem do slim fitu, přecejen se u ní asi méně počítá s podvlíkáním.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 17:20

pavproch píše:Mám LaS Chill (ten nosím skoro furt

Furt = do prce. Měl sem ho ale na sobě i při vycházkách v sobotu a neděli (jinak vycházkové kombo) a fčíl sem si zcela vážně začal zahrávat s myšlenkou, že dyž ten černý Chill je do prce, na víkendové vycházky pořídit ešče jeden, dokonce sem našel slevněný pěkně modro-modrý, což by mi ladilo k vycházkovýcm modro-modrým LaS Ode. Žeby? (Pan podnikatel má chuť rozhazovat penízky.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod Etheric » úte bře 12, 2024 18:03

V modro modrý verzi mám a je super v tom, že přitahuje minimum havěti oproti jiným barvám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 18:34

Tak jo, dík za info - objednáno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod Etheric » úte bře 12, 2024 18:44

Taky jsem nedávno objednal do zásoby, za 1600 nekup to.
Su zvědav na nový mikiny / bundy od LaS, jaký materiály použijou teď.

Ta modro / modrá (jsou dvě varianty, světlejší a tmavší) je fakt krásná. Taky mám takový i kalhoty. Kdo s tímhle designem začal? Myslím, že to byla právě LaS, ale ruku do ohně za to nedám. Pak tento modro modrý design začalo dělat hodně značek, napříč všemi cenovými kategoriemi. Ale na lidech venku to vidím málokdy, většina co nosí tyhle věci, z nějakých důvodů volí jiný barvy, než modrou. Tim líp, modrý Sko pak většinou bývá k mání
Naposledy upravil Etheric dne úte bře 12, 2024 18:46, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod dkay » úte bře 12, 2024 18:45

Hoši, ale na flísky jsou tu na fóru myslím jiná témata... :wink:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 18:46

Tohle je/bude ta tmavší kombinace = přesně jak ty kaťata (taky LaS). Už se těším.

Chill je jacket. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod Etheric » úte bře 12, 2024 18:50

Ano, je to "jacket", dle výrobce. Ale já to beru jako mikinu. Ta moje nová Norrona je taky "SS jacket", ale je to prostě bytelnější flísová mikina. Tyhle věci těžko narvat do jedný škatulky... Je to bunda, nebo mikina? Obojí je správně..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 12:07

Mám, je křasná. Ešče raz dík za komentáře.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » sob bře 16, 2024 15:37

Esli sa zítra ráno nezadaří bajk, tak pudu belhat sa na vycházku a oprubuju ho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda

Příspěvekod pavproch » ned bře 24, 2024 14:19

Modro-modrý Chill chilluje úplně stejně jako černý. Hezky! Ale plus pět, větřisko a těnké třiko pod ním = bylo i chvílema chladno, nežene.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Předchozí

Zpět na Oblečení