poraďte s výběrem SoftShell bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod robins » pát kvě 30, 2014 15:02

Díky za obě reakce.Myslím, že i gliderka od DA je taky bez membrány nebo se pletu?Nebo není oproti vámi zmiňovaným dostatečně prodyšná?Od Direct Alpine jsem se ještě díval na cerro torre,což jsem dle popisu pochopil,že je podobná bunda jako Glider,jen propustnější?
Docela škoda,že kvalitnější výrobci neuvádějí prodyšnost u všech modelů,to by se srovnávalo lépe.Třeba u DA jsem prodyšnost našel pouze u Gliderky.Nebo to má nějaký důvod?např.použití více druhu materiálů a tím by prodyšnost nešla u některých modelů jednoznačně uvést?
Jsem nečekal že výběr bundy na hory případně na kolo bude tak složitý #-o
robins
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 27, 2014 15:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod paldo » pát kvě 30, 2014 16:14

Takže..... môj názor...
.... DA Glider nosím už približne 6 rokov a môžem povedať, že spokojnosť z mojej strany je veľká (ale to je dané používaním). Nosím ju z asi 80% do mesta - jar, jeseň, zima (pokiaľ veľmi nemrzne) a na prechádzky (výlety), kde očakávam minimálnu fyzickú aktivitu... čo sa materiálu týka, aj na stránkach DA sa uvádza, že je to kombinácia materiálov s a bez membrány. Membrána je určite na prednej strane a asi aj na chrbte. Dôležité je však to, že Glider má z vnútra microfleece podšívku, čo z môjho pohľadu, robí túto bundu nepoužiteľnú na fyzicky náročené aktivity a pod (potenie, prehrievanie tela,....
Už je to nejaký čas čo som mal na sebe (v obchode) Cerro Torre, ak si dobre pamätám, tak meteriál má podobný ako Glider.... možno priedušnejší. Strih je viac anatomický. Ale DA uvádza, že bunda má microfleece podšívku a o tom som písal už vyššie....
Ak chceš bundu na aktívny pohyb, tak od DA by som pozeral na Tacul, Dru prípadne Summit
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 30, 2014 17:00

Jestli je to i na kolo, tak potom to co píše Paldo - model Summit. Ze předu silnější, záda a na bokách tenší. Dost prodloužený zadní díl, takže když se ohneš na kole, tak ti nelezou záda ven. Delší rukávy právě kvuli ohnutí na kole.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod robins » pát kvě 30, 2014 20:47

Díky všem za tipy =D>
Už jsem tedy na 90% rozhodnutý.Co mi ještě dělá starost tak výběr velikosti.Nějak mi nesedí tabulka od DA.Může mi někdo z majitelů nějaké bundy od DA napsat,jestli mu sedí velikost od DA stejně jako od jiných značek?Podle tabulky se mi to zdá všechno tak o číslo až dvě menší než ostatní značky.I když píšou že je to jen orientační.Psal jsem před 2 týdny výrobci ale odpověď zatím nic.Bohužel to nemám kde vyzkoušet...
robins
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 27, 2014 15:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 30, 2014 20:58

Já jsem 186cm, 95g a jsem u Directu bundově XL. Mikiny, vestu, bundu - vše mám XL. Ale je pravda, že postavou jsem spíše konfekční. A vše co jsem si od nich kdy zkoušel jsem byl XL. Kalhoty jsem spíše L, vyjímka je aktuální model CascadePlus, tam jsem XL.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod robins » pát kvě 30, 2014 21:22

Takže asi i na mě klasika XL jako většina mého oblečení.Míry mám podobné,95kg jen o něco nižší .takže XXL už by asi bylo na mě moc dlouhé.
Pánové,ještě jednou děkuji všem za rady :wink:
robins
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 27, 2014 15:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 30, 2014 21:31

Ve velikosti XXL bys plaval jak sviňa.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod dudy » sob kvě 31, 2014 7:23

178cm/89kg Direct Alpine bundy XL, kalhoty L
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod axi12 » sob kvě 31, 2014 8:52

178cm/75kg - DA bundy L, kalhoty M, trička M.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » sob kvě 31, 2014 17:08

cca 193cm/90kg - DA bundy XL, kalhoty XL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Pr3d1t0r » pon čer 2, 2014 10:41

172 cm 72kg Hardshell kalhoty i bunda L, jinak S/M podle výrobce.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod tommy27 » pon čer 2, 2014 12:39

2robins: .. Gliderku (4.0) jsem měl a bunda OK. Hybrid systém fungoval dobře. Ve velikosti XXL a na mejch 193 a 113 přes žebra to bylo popravdě jen tak tak .. pod ní termotriko či tenčí fleeska. Takže od jara do podzimu. Poslední dva roky mám na stejnej účel Elementku od Pinguinu a tam už XXLko "poctivý" a pocitově přeci jen ještě lepší .. ale jak říkám - pro nás hromotluky kolem metráku ;-).
PS. Jinak jak léta sleduju forum (a často velmi přínosný příspěvky FPS) tak se trošku divím že chlap 193/90 funguje na pohodu v Directích XL-velikostech .. holt musím asi něco zhubnout :D .. ale zas pravda že XXL kalhoty jsou u DA prazvláštně o 3-4cm delší než snad u veškerý outdoor-konkurence :-/.

Takže u mě logicky při 193/98 .. DA bundy XXL/ DA kalhoty XXL
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » pon čer 2, 2014 13:20

Boze moj, to tu vsetci teraz budete pisat ake nosite velkosti? DirectAlpine nie je nejaka znacka, ktora sa neda nikde zohnat a musi sa objednavat niekde z bangladesu bez moznosti vratenia. To je taky problem ist do obchodu si ju vyskusat?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod robins » pon čer 2, 2014 22:33

tommy27: Teď už to je jedno, DA Dru je na cestě ve velikosti XL takže zítra vyzkouším a uvidím,přinejhorším budu muset vrátit nebo vyměnit.S délkou snad problém nebude měřím kolem 180,spíš přes hrudník to asi bude natěsno (113) :roll: podařilo se mi koupit za slušnou cenu 2500,-
robins
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 27, 2014 15:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod tommy27 » úte čer 3, 2014 9:14

2rob: .. tož vinšuju štígro ať to sedí - ikdyž to při 113 a XL asi bude o fous. Já tu novou Dru neznám, ale např. ta 3.0 vypadá o dost víc "anatomičtěji" střižená než kdysi dávno první verze - co si matně pamatuju z Hudyho. Ale zas třeba bude o to víc strečovější a tak vše sedne jak potřebuješ ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » úte čer 3, 2014 9:19

robins píše:DA Dru je na cestě ve velikosti XL takže zítra vyzkouším a uvidím,přinejhorším budu muset vrátit nebo vyměnit.S délkou snad problém nebude měřím kolem 180

tak podle mě ti bude dlouhá, a asi úzká, nedávno jsem jí zkoušel v Hudy, a i na mých cca 193 a cca 90 byla dost dlouhá, hlavně v rukávech, a tak akorát široká
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod robins » úte čer 3, 2014 11:29

Právě jsem ji vyzkoušel,přesně jak píšete,o trochu delší,zvlášť rukávy,ale nic hrozného a co se týče šířky opravdu o fous ale napresovaný v ni nejsem, pohybově nijak neomezuje takže je to ok.A až shodím nějaké to kilo,tak bude akorát :twisted:
Materiál vypadá docela křehce,ale věřím,že bude pevný a vydrží :)
robins
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 27, 2014 15:55

Softshellová bunda

Příspěvekod Majda » úte čer 10, 2014 16:44

Softshellová bunda

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu s výběrem softshellové bundy. V létě se chystám na trek do Alp a sháním bundu, která mě v chladnějším počasí zahřeje (neprofoukne) a zároveň bude odolná proti rozumnému dešti (jinak ponesu samozřejmě pláštěnku). Je pro mě důležitá i cena. Dá se taková bunda sehnat i za cenu pohybující se do tisícovky? Chápu, že můj dotaz je velmi nekonkrétní a omlouvám se, pokud se to zde již nějak řešilo (nejdřív jsem hledala a nenašla), ale jsem v nabídkách prodejců úplně ztracená a budu moc vděčná, pokud mi někdo poradí. Díky :)
Naposledy upravil vonkreuz dne úte čer 10, 2014 16:49, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Je super zakládat vlastní egoisticky jedinečné vlákno, když to správné je hned na 4. místě v dané kategorii.
Majda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 3, 2014 15:54

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 10, 2014 16:50

](*,) :vom:
Majda píše:Chápu, že můj dotaz je velmi nekonkrétní a omlouvám se, pokud se to zde již nějak řešilo (nejdřív jsem hledala a nenašla)
Přílohy
bunda, bzunda.jpg
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 10, 2014 16:57

Bez jakékoliv ironie říkám že se to sehnat dá. Pracovní oděvy, Sportisimo nebo jiný "levný" obchod.
Má to ale mnoho ale: pro zvýšení "přidané hodnoty" tam budou výrobci cpát membránu a v téhle cenové hladině bude pak z budny spíše igelit, takže se budeš více potit. Jestli mohu doporučit, tak se dívej po bundě bez membrány - vítr to snese, trochu deště ustojí a bude to prodyšnéjší.

Izolaci si zajisti fleecovou nebo polartec bundou opět klidně z Intersportu, Sporticima nebo Decathlonu. Pláštěnku igelitovou nech doma a kup si trochu lepší pončo z textilie s nepromokavým zátěrem. Duležité je aby ponžo mělo "kapsu" nebo hrb na zádech, aby ti pončo krylo i batoh a zároveň se nevysunovalo vzadu nahoru do pulky stehen...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Vachon » úte čer 10, 2014 18:58

Obecně souhlasím, jen drobný tip k ponču: Jedinou nevýhodu má právě v horách, kde se může zdvihnout silný vítr. Jde tedy o to, kudy chcete chodit.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod robins » úte čer 17, 2014 22:06

Tak bunda DA DRU vyzkoušena konečně v terénu.Prodyšnost dobrá,v Gliderce bych se určitě upekl,má ji přítelkyně a díky zateplení bych se vařil ve vlastní šťávě,ještě že jsem si nechal poradit,díky kluci.
Prozatím jednu VÝTKU bych určitě měl a to asymetrický zip je sice super věc,ale dělá mi na fotografiích krásný efekt těhotenského bříška cca 7 měsíc těhotenství :D Příště se zkusím nechat fotit z jiného úhlu :D
robins
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 27, 2014 15:55

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod TimTaylor » sob čer 21, 2014 13:30

to robins:

a je to "těhotenské břicho" určitě způsobeno zipem :axe: ?
Jinak sám mam přes dva roky Direct Alpine Glider + starší Tilak Latok (cca 6 let starou verzi) a od letoška i nový model Latok 2013) a SS mi celkově vyhovuje. DA Glider nosím jako "městskou" bundu, koupil jsem jí v akci za 1500Kč a nemůžu si na nic stěžovat. Tilak je ale jiná liga (i cenově) a Latoka nosím a nosil jsem hlavně mimo město. Vydrží i nějaký ten déšt, o větru nemluvě, sluší :oops: v zimě i zahřeje, v létě díky obřím větracím otvorům pod pažemi se v ní nepotím. O kvalitě asi nemá smysl mluvit, předchozího Latoka jsem nosil často fakt 6 let a pořád mi ještě věrně slouží, jen už vzhledově není co bývala. Ale třeba na čundry jí pořád tahám dál (už neřeším tolik možné zašpinění, obnošení atp.). Na intenzivně nošenou a používanou bundu je to fakt držák, za 6 let žádný problém (kovové zipy, prošité švy, kapuce na druky, sucháče na zápěstí, vše drží jak za mlada)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vitumira » pát srp 8, 2014 22:59

Ahoj všem, může někdo poradit s výběrem? Rozhoduji se mezi Direct Alpine Cerro Torre a Mammut Manaslu Jacket Men. Případně něco jiného se stropem 3tis. S tim že čím méně tím lépe. Představa je bunda s celoročním využítím převážně bez většího sportovního nasazení. Případně připlatit za Tilak Mitre, který jsem viděl kolem 3500Kc, k tomu ještě otázka, jak dobrá je jeho odolnost proti vodě? Nahradí pláštěnku při přeháňkách...?
vitumira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 30, 2014 16:29

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vitumira » pon srp 11, 2014 14:58

Díky všem za odpovědi :D, tak já zkusím Tilak
vitumira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 30, 2014 16:29

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 11, 2014 16:49

Tilak Mitre je kvalitní bunda, žena má její dámskou verzi. Kratší přeháňku vydrží bez problému (slabší déšť) ale pláštěnku asi nenahradí, sníh je v pohodě. Pokud bude intenzivní déšť, tak prostě promokne, ale chvíli vydrží. Celý den v dešti ani náhodou nedá, to promokne (není to nepromokavá bunda). Cerro Tore je určitě slabší, promokne ještě rychleji a nemá kapucu, do deště není určena ani náhodou. Ten Mammut neznám, Tilak je ale rozumná volba...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vitumira » úte srp 12, 2014 11:05

Určitě od ní nečekám, že bude zastupovat pončo, nebo pláštěnku, ale doufam, že rychlou přeháňku zvládne se ctí. A při momentální slevě u Tilaku mi to přišlo výhodné.
vitumira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 30, 2014 16:29

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod davvee » úte zář 23, 2014 17:22

Určí mi tady někdo o jaký typ softshellové bundy se jedná dle obrázku ? Mammut......
Dík
Přílohy
mammut.jpg
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod dudy » úte zář 23, 2014 17:33

Tak vyšít černýho slona v červenym kolečku uměj docela dobře i Číňaní a jeden chytrák ze severních Čech co to vyšíval na bundy z pracovních oděvů(ale ten za to dostal od ČOIky dva míče (či tak ňák) pokutu).
Tohle je jednoznačnej fejk, kerejch sou plný inzerce a číňanský éšopy.
Tady máš nemlich tu samou, akorát, že tenhle prodejce neměl koule na to, vydávat jí za origo Mammut, tak z toho udělal aspoň Mammoth.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod davvee » úte zář 23, 2014 18:31

Dík za info :) Jinak dle popisu se má jednat o starší kolekci s vyměněným zipsem.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení