poraďte s výběrem SoftShell bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod aksam » stř lis 12, 2014 12:09

má někdo zkušenost s touhle bundou? http://www.hudy.cz/bundy_panske/montura ... elena.html

hlavně mi jde o prodyšnost, podle zahraničních recenzí by měla být ok, primárně ji chci na lyže
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 21, 2014 14:04

http://www.warmpeace.cz/cs/outlet/bunda ... n-lady-956 da se za ty prachy poridit neco prodysnejsiho, co bude primarne urceno na venceni psa? pocasi si muzu celkem vybrat.

otazka spis je - mate ji nekdo, da se v poho pouzit i na zimu? treba do teplot pod nulou s vhodnejma mezivrstvama nebo spis tak jaro/podzim? podle recenze prakticky celorocni, ale urcite se tam na tech lyzich nadrela vic, nez ja na volne prochajde
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mitau » pát lis 21, 2014 14:28

Mám pánskou variantu. Celou zimu jsem chodil s tím, že jsem měl pod tím mikinu a zima mi nebyla. Teď tak začíná počasí, kdy ji občas vezmu, ale pořád mi přijde zbytečně teplá a málo prodyšná (se zapnutými větracími otvory).
Na druhou stranu se ale většinou i po městě pohybuji celkem svižně, takže s pomalými procházkami zkušenost nemám. Dneska bych si už koupil něco lehčího a méně zatepleného, ale za tu cenu je to na procházky se psem podle mě dost dobrá volba.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod patrikgp » pát lis 21, 2014 16:39

Ako sa volá pánska varianta?
patrikgp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 23, 2014 19:07

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mitau » pát lis 21, 2014 23:30

Warmpeace Foggy
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod patrikgp » sob lis 22, 2014 12:44

Škoda že velkosť L sa nedá nikde zohnať.
patrikgp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 23, 2014 19:07

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 22, 2014 17:50

no ja taky dost zvazuju... pac ve vyprodeji maji jen Sko, sice mam zkusenosti, ze asi 90% firem ma obleceni realne vetsi, nez uvadi ty tabulky ale je to dilema, pac bundu asi v Sku obliknu, ale zrejme bez mikiny :D tak to musim jeste zvazit... :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mvaldo » sob lis 22, 2014 19:01

Lko Foggy?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 11, 2014 10:14

tak sem si ju nekoupila, misto ni sem si za stejnej peniz objednala vyprodejovej kus z pws, kdyz to tak vsichni vychvalujou obecne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » stř úno 18, 2015 11:55

Nevím, jestli to dávám sem správně, ale zkusím to - když tam prosím mody o přesun do patřičného vlákna...


nuže, pokud má někdo zkušenost či povědomost o této bundě - HAGLÖFS SKARN WINTER HOOD - např. zde http://www.rockpoint.cz/bunda-haglofs-s ... 81699.html , jaký máte na ni názor? :roll:

díky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř úno 18, 2015 12:52

se 720g to zrovna nebude větrovka :), popisují ji jako zimní softshellku

http://www.cotswoldoutdoor.com/haglofs- ... d-13110655
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » stř úno 18, 2015 13:02

to mas sice pravdu, ale jednznacnoe vlakno softhellky jsem tu nenasel - a priznam se, ze opravdu jsem 69 vlaken v sekci obleceni poctive neprochazel :oops:

mozna, ze by blize bylo vlakno "poraďte s výběrem SoftShell bundy", ale to taky není presne, toz nevim...
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř úno 18, 2015 13:10

ono nejde o název vlákna :), měla by být z nemembránového softshellu, takže prodyšnost by špatná nemusela být, ale viděl bych ji jen na zimu http://www.haglofs.com/gb/en/Jackets/SK ... 602668.2AC
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » stř úno 18, 2015 13:27

jo, tak to jo - na zimu a do kopcu, bo tam je zima 1/2 roku a nekdy i vice :wink:

spise jsem myslel, jestli ji nemá nekdo uz "ohmatanou" a jak dobre funguje (ci nefunguje)
...ještě jsem ji chtěl nejak srovnat s touto (http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... r-pro#tab1), bo tu znam od kamose
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » stř úno 18, 2015 19:17

Presunul jsem to sem, prijde mi to vhodnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » stř úno 18, 2015 19:54

Quido píše: HAGLÖFS SKARN WINTER HOOD - např. zde http://www.rockpoint.cz/bunda-haglofs-s ... 81699.html , jaký máte na ni názor?


Konkrétně tuhle neznám, ale....

Good news: mám doma dva kousky od Haglofse - Couloir Jck + Pts - obé GTX SS... kvalita provedení, střih a vůbec funkčnost je 100%, vo tom žádná... srovnatelná s Mammutem, Milletem, Arcteryxem aj. "první outdoorovou ligou.

Bad news: tahle SS má hned první slovo v Popisu "eco"... tfuj! Navíc je "non-membrane" což je u zimní SS (jak je deklarována) imho naguvno...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » stř úno 18, 2015 22:55

ok, tak jestli je znacka jako takova na vysoke urovni, tak to je opravdu jen good news; paklize to nedopadne jako s mou posledni zkusenosti s warmpeace...

ECO mne nechava chladnym, je to marketingova vabncka, na kterou v nekterych zemich slysi, mne je to putna, bo vim, ze vsechny "eko" jsou ve sve podstate jeste neco horsiho, nez "bio" a jde predevsim o novy zpusob lakani zakazniku - o zachranu prirody tu jde az na poslednim miste (no, jsem snad nekomu neslapl na kuri oko) :oops:
nicmene si nemyslim, ze by apriori neco bez membrany melo byt hnedle naguvno. - nechapu jak je tady pulka lidi z jakekoli membrany uplne hotova a vse co ji nema, je nepouzitelne... ja to tak nevidim, naopak v kazde sebelepsi membrane se zaparim, tekze ji pouzivam az kdyz opravdu leje jak svina, ci je takova slota, ze to jinak nejde, jinak nosim v baglu jednu z tech nejlehcich verzi a pouzivam jen v pripade krize... uz jsem to tu nekde v jinem vlakne rozvijel
:wink:

ok, tak diky za nasmerovani uvah
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » pon úno 23, 2015 11:26

OK, tak zimu bych měl asi vyřešenou, nehledě na další hadry, kterými jsem byl loni obdarován (kurňa, ale fšecko v černe barvě) :roll:

...teď bych se měl pomalu poohlížet po něčem na léto - co kdo poradíte na léto pro případ náhlé změny počasí a vichry z hor?
(předesílám, že se fakt strašně potím, sotva se hnu, a mám raději chladno, než teplo, tak hlavně aby to dýchalo...)
děkuji předem
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 2, 2015 9:53

tak jsem měl teď na víkend půjčenou tuhle BD softshellku (http://www.rockpoint.cz/bunda-black-dia ... 67786.html) a musím říct, že jsem byl opravdu mile překvapen, co všechno odchytí... měl jsem pod ní jen 1. coolmax vrstvu s dl. rukávem a to bylo vše (přechod Javornického hřebene od Pulčínských skal přes Kohůtku na Bumbálku), jen k večeru na Malém Javorníku a Kohútce a druhý den před Velkým Javorníkem jsem měl na ní ještě tenkou HyVent bundu, jinak naprosto v pohodě jen 2 vrstvy...
:t:t
ideální do té sloty, co je teďka, +- kolem nuly s častým větrem, případně s mrholením či v mlze; asi utratím nějaký ten peníz a půjdu do ní... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod booze » pon bře 2, 2015 18:02

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 2, 2015 20:14

Vaude znacku mam obecne rad, ale tady u nas jinnikde nemaji... o kolik je levnejsi? ... hm, BD je tezsi :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod booze » pon bře 2, 2015 20:23

x
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 2, 2015 20:30

aha, ok vyzkousim a uvidime, rozdil v cene minimalni
dik
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod axi12 » pon bře 2, 2015 20:36

Quido píše: ... hm, BD je tezsi :((

O 20 gramů #-o 20 gramů na budně, která je promárně na těle je imho zbytečné řešit. Ještě pochopím 50g u primárně záložní, ale tohle... :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 2, 2015 20:40

ale jasne, hlavni je jak sedne... i kdyz ve skutecnostI ma ta BD v me velikosti 520g :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod axi12 » pon bře 2, 2015 20:55

Šak jo :) Což to je dost možné, že i ta Vaude bude mít víc, žejo...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » úte bře 3, 2015 8:01

pochopitelně... :wink:
asi takhle, pokud se už dostane bunda do užšího výběru (potřeba, cena atp.), pak je priorita to, jak funguje a jak se v tom cítím, jak padne střih, dalším kritériem jsou praktické fičůrky a v ychytávky, jestli jsou a nebo naopak, jestli jich není zbytečně moc (osobně mám radši minimalistický přístup, ale nic se nesmí přehánět), a nakonec je ta váha, nicméně není nepodstatná - přece jen, bundu člověk občas do batohu hodí a nechtěl bych tam tahat další kila ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » čtv bře 5, 2015 10:22

a tak jsem je odzkoušel obě, každá má něco do sebe, ale rozhodl jsem se pro BD, pro její univerzálnější využití a minimalistický přístup - ten já rád :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod helico » ned dub 26, 2015 12:47

Zdravím všetkých, má niekto skúsenosti s priedušnosťou pri SS Polartec Power Shield? Rozmýšľam o kúpe nejakej SS bunde, jedine s kapucňou, aby neprefúklo, samozrejme nepremokavosť nemusí byť vysoká, ideálna aj do mesta aj na jarné a jesenné jednodňové túry.

Ideálny kandidát by bol pre mňa Tilak Mitre, ale bohužiaľ sa už nepredáva, dal by sa ešte zohnať keby som moc chcel, ale chcel by som si ho odskúšať najskôr a to už pri jeho dostupnsoti je horšie.

Ďalšie alternatívy sú buď Millet OREGON W3 WDS JKT alebo Zajo Volcano Tech JKT. Cenovo rovnaké s tým, že Zajo je teraz v akcii a dá sa teda kúpiť oveľa lacnejšie ako Millet (Škoda že nie som ženská, pre nich sa Zajo predáva za 60€, to by som ho kúpil hneď :-D). Zaja by som úplne nezatracoval, síce moc recenzií na tú bundu nie je, ale čo som našiel zopár českých/slovenských a jednu nemeckú, tak si ho dosť vychválili a cenovo aj vzhľadovo je mi sympatickejší. Pozeral som aj po iných, ale nejako ma žiadna neoslovila. Skôr by ma ale zaujímala tá priedušnosť, kedže Zajo je Polartec PS a Millet je Windstopper. Je niektorý viac priedušný alebo sú na tom podobne? Už sa to tu pár krát pýtalo ale nejako jednoznačnú odpoveď som tu ale nepsotrehol.
helico
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 22, 2014 8:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » ned dub 26, 2015 13:50

Windstopper je špatně prodyšný, do města dobré, ale na turistice nestíhá dýchat, zaměř se na nemembránový SS, třeba Tilak Trango s kapucí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení