poraďte s výběrem SoftShell bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 20:15

Zdravím, již delší dobu projíždím net a vybírám nějakou vhodnou softsheel bundu, pročetl jsem řadu příspěvků tady na fórech a ze všech těch materiálů a typů bund mě už bolí hlava :) Chtěl bych tedy nějakou radu co vybrat. Bundu bych používal převážně na kole a také na pobyty v přírodě a horách. Jako důležitou vlastnost na kterou se dívám je nepromokavost a prodyšnost. Zcela nepromokavý asi softsheel nebude, a nějaký hardsheel asi nebude na kolo a tůry to pravé co? Po dlouhém hledání jsem dospěl k typům, mezi kterými bych si chtěl asi vybrat a chtěl bych poradit, co by jste mi doporučili. Jedná se o tyto bundy: od Highpointu (zde i chybí ale kapuce) - Voodoo či Embrance http://www.highpoint.cz/index.php?m=4&sk=191 Tilak Latok http://www.tilak.cz/?product=308,Latok-bunda Od Highpointu Mania či Gateman http://www.highpoint.cz/?m=4&sk=101 , nejsou softsheel a nevím jestli to není spíše zimní bunda někde na lyže či snb. A nakonec od directalpine Shivling nebo FritzRoy http://www.directalpine.cz/cs/produkty/alpine-series/bundy/ Raději bych bundu s kapucí, jelikož uvažuju, že kdyby byl jo velkej slejvák tak bych to kombinoval s nějakou fest nepromokavou šustkou bez kapuce. Takže díky moc za každou radu.
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod tuso » čtv lis 9, 2006 20:21

To máš úplně jednoduché- budeme vylučovat:
1.Chceš kapuci- dáme pryč Embrance , FitzRoy a Voodoo
2.Chceš SoftShell- dáme pryč Maniu a Gateman

Zůstane Latok a Shivling. Běž do obchodu, zkus jednu i druhou, a která ti bude sedět líp, nebo která se ti bude víc líbit /nebo kterou seženeš :twisted: /, tak tu si kup. Howgh
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 20:34

No a kterou bys doporučil, u toho Shivlingu jsme nenašel nějaké hodnoty o voděodolnosti a prodyšnosti, cena hovoří, že Tilak bude asi kvalitnější. Nikdy jsem žádnou bunud nekupoval, a nerad bych šetřil pár stovek, abych si pak říkal, že ta či ta je lepší a je odolnější.
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod Mirek » čtv lis 9, 2006 20:35

tuso píše:To máš úplně jednoduché- budeme vylučovat:
1.Chceš kapuci- dáme pryč Embrance , FitzRoy a Voodoo
2.Chceš SoftShell- dáme pryč Maniu a Gateman

Zůstane Latok a Shivling. Běž do obchodu, zkus jednu i druhou, a která ti bude sedět líp, nebo která se ti bude víc líbit /nebo kterou seženeš :twisted: /, tak tu si kup. Howgh


o bundách vím kulový...krom toho, že se občas nosí.... :lol: ....ale analýza je brilatní....docu... :finga:
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv lis 9, 2006 20:44

Cody píše:cena hovoří, že Tilak bude asi kvalitnější.

Tilak hovoří, že při ani ne moc velké objednávce ti dá zboží za 60% maloobchodní ceny.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 20:57

A kde se tak hovoří? :)
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod Bedrich » čtv lis 9, 2006 20:58

A zalezi na tom co to neni ani moc velka objednavka :roll:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 9, 2006 21:01

Páč se (koutkem oka... :wink: ) taky rozhlížím po druhé softšelce do rodiny (čistě teoreticky, sic... :wink: ), tak do toho rozhodování vnesu daleko víc nejasností než jasností:

- zaprvé účel
- zadruhé materiál
- zatřetí střih a tvar
- začtvrté cena

ad 1.: město - příroda - dokopce - z kopce - léto - zima - allround ajánevím kde ještě... má mě SS chránit pouze od větru a zoimy, nebo taky od vody? bude to jediná vrstva nebo bude přes SS ještě taky někdy HS?....

ad 2. : bez/s vodovodní membránou - 1/2/3 vrstvý - tenký/tlustý - teplý/studený - vyztužení namáhaných částí ano/ne - jeden materiál/kombinace více materiálů

ad 3.: už zmíněná kapuca (když už odnímatelná nebo pevná, když pevná, tak součást límce nebo amostatná), pak taky sněhové límce v pase nebo i rukávech, počet a velikost kapes, Recco, odvětrávací otvory .....

ad4.: Lídla tipuju pod litr, high-end je tak za patnáctku....

Tak a dost teorie - fčíl moje úvaha:

doposud mám SS Mammut Multiplicity (extra tenký prodyšný 1vrstvý mat SoftTech) a potím se v ní na skialpech do kopce (pod ní pouze Sensor DF), z kopce nasazuju podle podmínek buď flísku (tenkou nebo tlustou) pod Mammuta, nebo HardŠel přes něj. Nebo, když je nejhůř, tak tenkou flísku pod a HardŠel přes....

Ta druhá, co by se mi líbila (až budou $$) by měla nahrazovat ty flísky a hardšely na cestu z kopce, čili: membrána, 100% vodovzpurnost, sněhové límce, integrovaná kapuca, teplejší.... jaxem už tu někde psal - třeba Felton od Hannahu splňuje vlastně všechny požadavky (teda kromě podlepených švů..... ale zase je enem za bez pětky za pětku......
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » čtv lis 9, 2006 21:04

pavproch píše:...- třeba Felton od Hannahu splňuje vlastně všechny požadavky (teda kromě podlepených švů..... ale zase je enem za bez pětky za pětku......

a v tom by jsi aj stoupal? kdyz uz ted se potis v te slabe, tak co teprv ted? :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv lis 9, 2006 21:06

Bedrich píše:A zalezi na tom co to neni ani moc velka objednavka :roll:

Co já vim. časem se třeba dozvim víc a upřesnim.

Cody píše:A kde se tak hovoří? Smile

třeba když ti řeknou "dáme vám do za šedesát % doporučenek?"
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pavproch » čtv lis 9, 2006 21:06

@t.: nečteš důkladně! :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 21:11

účel jsem uváděl, bunda na kolo a nějaká ta pěší tůra. Nikdy jsem SS neměl tak nevím co snese za déšť. Od toho by se měl pak odvodit použitý materiál, proto jsem tu napsal pár tipů, a chtěl poradit co by tak asi nejvíc odolávalo :) Je mi jasné, že v nějakým silným slejváku s tím asi 5h na kole nevydržím, pak tedy asi nějaký HS bude třeba. Ten shivling maji za 3500.- ted, což s emi zda docela dobrá cena, jak si ale stojí materialově oproti Latoku či Ogre nevím. Zda je mezi nimi propastný rozdíl.
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod teoretic » čtv lis 9, 2006 21:14

pavproch píše:@t.: nečteš důkladně! :wink:

nechci to cist znova :wink: - takze dve sottshellky pres sebe? to cumim :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod poiko » čtv lis 9, 2006 21:16

[quote="uplne jinej martin]
Tilak hovoří, že při ani ne moc velké objednávce ti dá zboží za 60% maloobchodní ceny. [/quote]
čéče, tak tohle mě vážně hodně zajímá....
Ad Cody. chceš prodyšnější na kolo s kapucí? Cože nevidim Tilak Ogre? Janak ta embrance je přímo dělaná na kolo. viděl jsem naní i recenzi v nějakym Velu.
I když na kapucu bych se vyprd'. Stejně máš přilbu. Z těch cos vybral ještě stojí za zmínku ta FitzRoy. Ale bude mít asi krátký záda. Jinak teda softshell je na kolo dost blbej, podle mě. Nebo aspoň mě estíhá s prodyšností. PAk je taky dost drahej a bál bych se bahna na zádech a větviček. Z toho samýho důvodu bych vyloučil i ty fleecky
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod pavproch » čtv lis 9, 2006 21:17

Jo a ne..... jak kdy...... záleží na tem, esli teho mammuta na kopci vysvleču nebo ne..... :wink:

Ale do kopce se v tý druhý pařit nebudu..... :shock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 21:26

poiko píše:[

Co by jsi doporučil na kolo, co ma vyšši prodyšnost a je voděodolné?
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod conny » čtv lis 9, 2006 21:33

Cody píše:účel jsem uváděl, bunda na kolo a nějaká ta pěší tůra. Nikdy jsem SS neměl tak nevím co snese za déšť. Od toho by se měl pak odvodit použitý materiál, proto jsem tu napsal pár tipů, a chtěl poradit co by tak asi nejvíc odolávalo :) Je mi jasné, že v nějakým silným slejváku s tím asi 5h na kole nevydržím, pak tedy asi nějaký HS bude třeba. Ten shivling maji za 3500.- ted, což s emi zda docela dobrá cena, jak si ale stojí materialově oproti Latoku či Ogre nevím. Zda je mezi nimi propastný rozdíl.


v silnym slejvaku s tym nevydrzis ani hodinu... proste ss nakoniec pusti.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 21:37

No to jsem si myslel, ale kupovat si přímo rovnou nějakej HS kvili dešti no nevím. Raději bych volil tu kombinaci SS + nějakou větrovku nepromokavou. Díval jsem se na O2 Rainwear na http://www.dodeste.cz či na nějaké goretexky.
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod tuso » čtv lis 9, 2006 21:42

Model neporadím. Já mám SS oD Millet. Navíc jsem zjistil, že mám pro ni dost omezené použití- moc se v ní potím.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poiko » čtv lis 9, 2006 21:48

tak zrovinka tu bundu od O2 mam. tu za litřík. má parametry 10k/10k. v dešti vdtží tolik, že jsem až koukal. jinak, když tu jízdu nebudeš extra hrotit, tak se v ní dá i jet. Neprofoukne. Má svařený švy, což neni moc příjemný, protože občas "trčí". taky neni moc odolná prosti větvičkám a celkově zpracování je nic moc. Ta látka vypadá jako ubrus co měla babi na chatě:) ale za 100 kč fakticky neseženeš lepší cyklobundu. nebál bych se jít i do tý dražší Profi. Jestli do ní chceš investovat ty 3000, nebo kolik stojí.
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Cody » čtv lis 9, 2006 21:53

No tu profi bych bral, pokud by splnila třeba se SS svůj učel. Plánuji v létě nejakou tu cestu na kole do oblasti severního Norska (o prázdninách), kde nebud enouze o nějakej větřík, či deštík, a zároven nebudu moci někde 3 dny čekat až se vyjasní obloha, takže něco co by sneslo nějaké ty kapky, ale zase abych neměl jednu odolnou budnu a v té jezdil ikdyž nebude pršet :)
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod Borsa » čtv lis 9, 2006 22:15

Já bych ti doporučil asi tohle. Pokud si koupíš softshell bez membrány, tak ti promokne po chvilce ani né tak silnýho deště, navíc ta prodyšnost na kolo taky ideální není. Stejně bys musel koupit jeeště něco co je nepromokave. Takže já kdybych to kupoval na to, na co říkáš ty, tak bych ani nad tím nepřemýšlel a koupil bych si bundu z pertexu (1000 - 2000 kč - držel bych se tak toho středu 1500- koukni se třeba na Humi outdoor), ta bunda je 100% neprofukavá a přitom uplně super prodyšná a strašně moc sbalitelná ..
já z toho mám kalhoty(při sbalení pytlíček asi 10x5x5cm), měl jsem je na Mt.Blancu, obstály i v te krute vichřici co nás tam chytla (trhala stany,pevnou kapuci z bundy na které byla ještě čelovka atd atd), nosím to i na kolo, na běžky, běhání atd. Je to částečně vodoodpudivy, jakože sníh ti to nepromočí, ale jakmile začne pršet tak seš v háji.
Takže bych to kombinoval ještě s něčím nepromokavym, jestli se nebojíš moc investovat tak bych k tomu bral třeba bundu RoadRunner od HighPointu .. Nepromokne a uděláš z ní zase krásnej malej balíček
No a jestli už tolik investovat nechceš, tak prostě nějakou obyčejnou nepromokavou šustku za pár kaček, ale už s horší prodyšností, střihem atd ... no tak si vyber :)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod tuso » pát lis 10, 2006 9:02

Bedrich píše:A zalezi na tom co to neni ani moc velka objednavka :roll:


100 kusů ?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chasi » pát lis 10, 2006 9:07

Já si koupil Voodoo, díky výhodné koupi, ale obecně bych dal přednost Latoku :wink: . Voodoo jsem na kole ještě nezkoušel, ale myslím, že to bude pohoda \:D/

Už jsem v ní zmoknul a žádnou velkou parádu to nevydrží. Na druhou stranu velice rychle uschne a dá se znovu použít.

A ten déšť bych řešil nějakou "šustkou" přímo na kolo. Už tady někdo zmiňoval, že stejně budeš mít určitě přilbu. Road runner od HP vypadá hezky, ale není to nic levného.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod tuso » pát lis 10, 2006 9:29

Kdy nosíte SS na kolo? V zimě? Já v tom nevydržím nad nulou ani omylem- tedy při fyz. aktivitě. Používám ji hlavně na skialpech když si dělám přestávku, abych nezmrznul.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chasi » pát lis 10, 2006 9:36

tuso píše:Kdy nosíte SS na kolo? V zimě? Já v tom nevydržím nad nulou ani omylem- tedy při fyz. aktivitě. Používám ji hlavně na skialpech když si dělám přestávku, abych nezmrznul.


Čoveče, já ji teda ještě nezkoušel, ale např. na podzim nebo na jaře, když je ještě fryšno se myslím bude hodit. Samozřejmě jsou i jiné možnosti. Já ji mám teprve chvilku, takže taje širokého použití budu ještě prozkoumávat.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod poiko » pát lis 10, 2006 10:13

mam Glidera a za tim jsem ho zkouešl jako mikinu pod bundu Craft Puls v teplotě kolem 5°C a v poho. V té samé teplotě Glider+Polarsoft Micro od Hannahu. taky to šlo. ale tepelně to bylo už horší oproti předchozí kombinaci
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod wertigo » pát lis 10, 2006 10:45

Cody píše:Bundu bych používal převážně na kole a také na pobyty v přírodě a horách. Jako důležitou vlastnost na kterou se dívám je nepromokavost a prodyšnost. Zcela nepromokavý asi softsheel nebude, a nějaký hardsheel asi nebude na kolo a tůry to pravé co?


Tvoje rozpeti pouziti nove bundy je obrovske. Hledas bundu nakolo(jaro-leto-podzim), hory(zima).

Ja jsem to poresil takto:

- kolo - v lete beru do batohu pertexku(nebo bezky v zime). na podzim to same + vrstva navic pod to(Sensor DF atp.)

- turistika/lyze zima - mam GTX bundu v batohu na spatne pocasi + koupil jsem loni Alpisport Polartec Windblock ACT - je to neprofuk a navic polartec, pekne hreje, kdyz to zkombinuju(GTX + ATC) tak pokryju skoro cele rozpeti CR pocasi...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod poiko » pát lis 10, 2006 11:40

wertigo píše:koupil jsem loni Alpisport Polartec Windblock ACT - je to neprofuk a navic polartec, pekne hreje

to je ta fleecka za 3180?
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Chasi » pát lis 10, 2006 11:43

poiko píše:
wertigo píše:koupil jsem loni Alpisport Polartec Windblock ACT - je to neprofuk a navic polartec, pekne hreje

to je ta fleecka za 3180?


taky přemýšlím, která to je.

nějaký odkaz? :-)
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Další

Zpět na Oblečení