poraďte s výběrem SoftShell bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 5, 2015 17:53

Sem si dneska udělat radost a objednal Millet Track Jacket Men - za tu cenu nešlo už odolat.... :D

http://www.hudy.cz/bundy_panske/millet- ... rvena.html

Má jí někdo, nebo zkoušel jí aspoň? Já jí jen tak očumoval loni na podzim a kupoval Goretexku tak nebyl čas zkoušet. Vzal sem L na mou postavu 185/85. Sem se bál aby mi jí nevyprodali než se dostanu do ČR :)
Myslím, že sem na Skye se bude pak hodit - chtěl sem aby to dalo deštíček.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 6, 2015 16:28

Nikdo nic? Na 185/85 sedne nesedne? Montet GTX v L sedí dobře. Jde hlavně o rukávy v pase těsnější mi nevadí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Aillas » čtv kvě 7, 2015 12:47

Ahoj,
celkem se mi zamlouvá bunda Direct Alpine DRU (Cordura WBL). Nemáte někdo zkušenosti s její prodyšností a větruodolností?
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 7, 2015 14:04

Dru má stejný matroš jako kalhoty Cruise - ty má kamarád a kamarádka a oba si chválí prodyšnost a mechaniskou odolnost při lezení i to, že jsou dost strečové.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod gay » sob kvě 30, 2015 16:20

Ahoj, shánim bundu na chození po horách na těžko a to zejména na jaro a podzim, ale i na chladnější letní dny. Byl jsem v jednom obchodě a z toho co tam měli mě nejvíc zaujala Arcteryx Gamma Lt Hoody. Jaká je mechanická odolnost této bundy, zvládne pár týdnů ročně chození s krosnou? Je to pouze izolační bunda, nebo také hřeje? Dá se v tom sem tam zvládnout nějakej ten mrazík a obecně chladné počasí, když pod to vezmu teplé spodky a nějakou fleesku? Nemáte ji někdo a pokud ano, proč byste ji ne/doporučil?

Pro mě je to peněz jako šlupek... a to ještě když si představim, co všechno dalšího budu muset koupit... tak otravuju tady na fóru abych se ujistil, že správně investovanejch. Předem díky
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mitau » sob kvě 30, 2015 17:36

Jestli jsi měl tu bundu v ruce v obchodě a byl tam rozumný prodavač, tak bys snad mohl mít představu, jak je bunda teplá.
Je to pouze izolační bunda, nebo také hřeje?

Každé oblečení jen izoluje, jen taková péřová bunda izoluje zkrátka dobře (hřeje tvoje tělo).

Jiank ať jsem alespoň trochu konstruktivní - už jsi to zkoušel hledat tady na foru? Na dotaz "Gama Lt" je tu 40 příspěvků, tak si můžeš počíst.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod gay » sob kvě 30, 2015 17:51

Pročetl jsem tohle vlákno asi od půlky až do konce. Z těch 40 nálezů nic moc k mým otázkám. Kdybych měl tlumočit informace od daného prodavače, tak jde o perfektní softshelku se super prodyšností, vhodnou přesně na to co potřebuju (tedy i do chladnějších podmínek) a o mechanickou odolnost při nošení báglu také obavu mít nemusim. Tak sem si dovolil tomu zcela nevěřit a sem napsat zvláštní příspěvek do tohoto fóra, pardón. V tom obchodě mi v ní zima nebyla :)
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » sob kvě 30, 2015 21:54

gay píše:Pro mě je to peněz jako šlupek... a to ještě když si představim, co všechno dalšího budu muset koupit... tak otravuju tady na fóru abych se ujistil, že správně investovanejch.

Jestli jsi zacatecnik a nemas vyzkouseno, jaky typ oblekani ti nejlip sedne, tak to mozna neni dobry napad. Kazdy si musi trochu zaexperimentovat, nez prijde na to, co mu vyhovuje. No a experimentovani ma i nejaky odpad tj. veci, ktere nevyhovuji. Proto je lepsi zacit levnejsima, kde te slapnuti vedle nebude tak bolet. Arcteryx je hodne predrazena znacka, nejspis kvalitni (nevim, nesedi mi), ale pro zacatecnika udela podobnou sluzbu i o dost levnejsi.

Jinak obleceni neni investice, ale spotrebni zbozi ;-) Nekdy se spotrebuje opravdu rychle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod gay » sob kvě 30, 2015 23:49

Teprve po mnoha letech co jezdím na hory jsem zjistil, že existuje nějakej hardshell, softshell, membrána a podobné vylomeniny. Asi stránu a začínám si uvědomovat svou smrtelnost. Takže ano začátečník.

Tentokrát vyrážíme na podzim a mám pocit, že bych se měl trochu dovybavit. Samozřejmě čím míň to bude stát tím líp, ale abych to přežil.

Na oficiálních stránkách Arcteryxu jsem k té Gamma Lt našel od uživatelů:
Muffin píše:This is gonna be my jacket of choice till temps drop real cold

CCCC píše:When the wind was really blowing I did layer on a hard shell to stop the wind


Byť "real cold" může být cokoliv, vypadá to, že bunda je stavěná spíše na "normální" podmínky, tedy nikoliv do silného větru a zimy. Navíc je k té bundě popis "vhodná do města i na vycházky do přírody", což zní dost pochybně. Ale padla mi jak ulitá.

Kouknu i na nějaké ty levnější softshelky, nevím zda v tom obchodě, kde jsem byl žádné takové neměli nebo zda jsem je přehlédl. Přeci jen mám ještě času dost. Pokud by rozdíl v kvalitě neměl být markantní a v ceně ano, neváhal bych. Mám fleacovou bundu, kterou jsem koupil v nějakém výprodeji asi za 100 Kč a nedám na ní dopustit, hřeje o to víc, o co míň stála.
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod gay » ned kvě 31, 2015 20:02

Čtu to po sobě a koukám, že jsem včera napsal, že chci nejlepší bundu a nejlíp zadarmo :P

Co takhle např. Meru? Taková Meru Lund za necelou tisícovku i s poštovnym...

Je to nějaké podezdřele levné, ale koukal jsem že se tahle značka objevuje v outdoorových obchodech, třeba Globetroter, takže by mohla být relativně kvalitní. Je to asi 3x levnější než ta Arcteryxka.
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » pon čer 1, 2015 5:52

Arc'Teryx Gamma LT mam a pouzival som ju aj v zime.

Napriklad tu (konec brezna, vyska asi 3500mnm)

Obrázek

Pri pohybe s nejakym dlhsim hrubsim merinom pod tym je to v pohode "teple". Ale samozrejme nie je to perovka, takze v zime jednoznacne k tomu musis mat nejaku izolacnu bundu (primaloftku alebo perie), ked stojis. Ja ale primaloftku nosim aj v lete, pretoze vecer byva chladno, takze tak.

Co sa tyka odolnosti, tak podla mna je to odolne dost, vsak je to aj relativne dost tazke...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » pon čer 1, 2015 7:41

Cestou na Wildspitze, neviem jak sa ten ladovec vola...

Tu na tom ladovci niekde :) https://goo.gl/maps/2hPwo
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » pon čer 1, 2015 15:21

grco píše:Pri pohybe s nejakym dlhsim hrubsim merinom pod tym je to v pohode "teple". Ale samozrejme nie je to perovka, takze v zime jednoznacne k tomu musis mat nejaku izolacnu bundu (primaloftku alebo perie), ked stojis. Ja ale primaloftku nosim aj v lete, pretoze vecer byva chladno, takze tak.

Pouzivat primaloftku nebo perovku dohromady s necim takovym je overkill. Primaloftka je svrchni vrstva, ktera staci na celou zimu sama o sobe.

grco píše:Co sa tyka odolnosti, tak podla mna je to odolne dost, vsak je to aj relativne dost tazke...

No prave, vzdyt je to tezke jako krava. Plus k tomu primaloftka a mas pres kilo.

BTW, vzdyt jsi mel NeoShellku, ne? Ta by snad neco takoveho mela nahradit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » pon čer 1, 2015 15:25

gay píše:Tentokrát vyrážíme na podzim a mám pocit, že bych se měl trochu dovybavit. Samozřejmě čím míň to bude stát tím líp, ale abych to přežil.

Zalezi na tom, kam vyrazite a jake asi cekas podminky. Klidne se muze stat, ze tahle kategorie obleceni pro tebe muze byt uplne zbytecna. Co se mne tyce, tak SS tohodle druhu nepotrebuju a nemam. Na podzim jezdivam do Alp.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod gay » pon čer 1, 2015 17:08

Grco: Všiml jsem si při pročítání fóra, že ji máš. Díky za zhodnocení. Akorát ti nevím, jak moc jsi dobré měřítko, když nosíš i v létě teplou bundu. Ale tak nevím, kam v létě jezdíš... Já doposud přežíval s nějakou mikinou a větrovkou, před pár lety jsem začal využívat moiru. Četl jsem tu o prádle od Devoldu jaké je v tom hrozné vedro a naivně jsem se domníval, že v tom s nějakou kvalitní softshelkou zvládnu všechno. Ale to už jsem dost OT.

Mike: Tuhle otázku taky neustále řešim. Původně to vypadalo na Kavkaz ale nakonec jedeme do Tien-Shanu se stanem, žádná vrcholová turistika pohyb do 4000 m. Konec října. Předpokládám silnej vítr a teploty přes den kolem 10-15 a v noci mráz, málo srážek. Ideální podmínky na softshellku ne? A nebo se mám přestěhovat o téma vedle? :twisted:
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » pon čer 1, 2015 21:40

nosim v lete primaloftku, preroze ked sa zhorsi pocasie, alebo vecer pri stane ked pijem pivo vonku, tak moze byt kludne blizko nule, ked je clovek permanentne v minimalne 1500mnm...

nosim softshellku, bud tu gammu lt v zime, alebo rab vr alpine lite v lete, pretoze to neprefukne a dycha to lip jak neoshell alebo active shell, to ziadna membranovka neda... ked mi je zima tak si dam primaloftku, aj v zime aj v lete, no a neoshell si davam v lete LEN proti dazdu, v zime ked uz zacne byt fakt kosa a fukat, napriklad uz blizko tych 4000mnm, vtedy mam na sebe baselayer, softshellku, primaloft, neoshell, vsetko... podla toho mam aj velkosti, softshellky mam obtiahnute, primaloftku volnejsiu, membranovku velku...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » pon čer 1, 2015 21:53

Divne. Vzdyt na propagandistickych videich Polartecu prezentovali Neoshell jako reseni na vsechno. A ty se tvaris, jako bys nebyl Liberated by Neoshell ;-)

Chapu, proc mas v lete primaloftku, taky nosim UL perovku, ale nechapu, proc s sebou v zime tahas tu tezkou Gammu, kdyz muzes byt cely den v primaloftce. Jako ja ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » pon čer 1, 2015 22:13

lebo ked svieti slnko tak je v tom teplo a nechcem si ju prepotit, setrim si ju na "horsie casy" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » pon čer 1, 2015 22:24

Dobra primaloftka na tele uschne, jelikoz pot jde skrz jako para. Na sneznicich se potim jako zvire a nikdy jsem s ni nemel problem. Vevnitr je vzdycky sucha. Nekde jsem tu psal srovnani s membranovymi kalhotami po celodennich turach na sneznicich v ruznem pocasi. Bunda nezklamala, kalhoty katastrofa. Jinak myslim, ze tu bundu mam osmy rok, jestli ti jde o tenhle typ setreni ;-)

Aby mi v ni bylo moc teplo, tak musi opravdu palit slunce a byt nad nulou. Pak se ale staci prevlect do vetrovky, ta tva VR pytlovina by uplne stacila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod mike » úte čer 2, 2015 1:29

gay píše:Předpokládám silnej vítr a teploty přes den kolem 10-15 a v noci mráz, málo srážek. Ideální podmínky na softshellku ne?

V podstate jo, ale musi to byt softshell, ktery splnuje puvodni pozadavky, ne ty nesmysly, co se pod tim nazvem prodavaji. Coz ta Gamma asi bude, jen je na muj vkus moc tezka. V Alpach byvaji na podzim podobne teploty a tam si vystacim s pertexovou vetrovkou a superlehkou perovkou na vecerni taboreni a nekdy i spani. Plus tenke PowerDry tricko s kratkym a silnejsi s dlouhym rukavem. Navic mam jedno tenke merino (asi 150 g/m^2) s dlouhym rukavem na spani a pripadne jako dalsi vrstvu pres den, kdyby byla hodne zima (nevzpominam si, kdy jsem ho takhle pouzil naposled).

Jediny rozdil je vitr, opravdu silny byva malokdy. Na ten uz vetrovka nemusi stacit, jelikoz ty hodne prodysne jsou min vetruodolne a i kdyz vitr ustoji, tak material je tak tenky, ze vlaje a vibruje jako prapor a je to neprijemne. Stalo se mi jen jednou, ze jsem si kvuli tomu radej oblekl membranovku a to byl vitr, ktery byl schopen se mnou prastit o zem. Ale i o neco mensi vitr uz neni prijemny a tam ta silnejsi SS asi bude lepsi. Jestli se v ni teda v 15 stupnich neuvaris.

Asi takhle: jestli ti fakt sedi a nebudes kvuli tomu muset mesic hledat jidlo v popelnicich, tak si ji kup a po navratu poreferuj, jak se osvedcila ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » úte čer 2, 2015 6:42

Mozno by stacila, ale ja na zimu mam radsej gammu, predsalen tam viac manipulujem s ostrymi predmetmi :) a v zime je vacsia pravdepodobnost, ze ju mam stale na sebe, takze vahu pocitam len na 50% pretoze to v batohu moc nenosim...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod outdoor » stř led 23, 2019 10:29

čím nahradit Tilak Ogre Action (ročník 2005)?
Zdá se, že po 14-ti letech už fakt dosluhuje a nevím, co nyní pořídit...
chtěl bych bundu dost podobných vlastností...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod aksam » stř led 23, 2019 11:19

Ogre novějších ročníků ještě v obchodech seženeš třeba v Hanibalu nebo i v Tilaku. Jinak dají se sehnat bundy z gore windstopperu, jestli máš menší velikost na mallu za dobrou cenu mají od Berghausu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » pát led 25, 2019 20:04

akorát že Tilak Ogre má kapuci, ale Tilak Ogre Action kapuci nemá, taky mi už Tilak Ogre Action po mnoha letech dosluhuje, a také se už ňákou dobu poohlížím po podobné robustnější membránové SS bundě bez kapuce do města, ale bohužel nenacházením, takže asi zakoupím Tilak Ogre, sice už do města používám podobnou s kapucí Tilak Mitre, proto bych chtěl k ní na střídačku bez kapuce takovou jako je dosluhující Tilak Ogre Action, ale taková se už bohužel nedělá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod outdoor » pát úno 1, 2019 8:32

aksam píše:Ogre novějších ročníků ještě v obchodech seženeš třeba v Hanibalu nebo i v Tilaku. Jinak dají se sehnat bundy z gore windstopperu, jestli máš menší velikost na mallu za dobrou cenu mají od Berghausu.


no ale Orge je jiná než Orge Action, já jsem měl dokonce i Latoka, ale to už je prostě fakt bunda - kapuca sice jen paclite, ale není to tak dobře padnoucí bunda "lehká" na tělo...

Na kolo, běžky, tůry, všude mi hodně vyhovuje Orge Action...bohužel už i zip začal zlobit...tak se fakt loučí...

edit: ještě jsem teď koukal na tilak trango ale bohužel jen na netu :(
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » sob úno 2, 2019 12:35

na Tilak Trango jsem úplně zapomněl, ta je nástupcem staré Tilak Ogre Action, škoda že nedělají Tilak Trango v decentních barvách, jinak bych jí koupil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod outdoor » sob úno 2, 2019 12:44

jsem včera psal do Tilaku, co by doporučili jako náhradu za starou Orge Action a psali mi, že Orge (s kapucou) stále žije, ať koupím tu. A to jsem psal, že chci bundu hodně na tělo, tak nevím, co si mám myslet... :partyman:
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod aksam » sob úno 2, 2019 20:22

Zkus se podívat na High point Embrace, střih na tělo a materiál Schoeller.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Lipon » ned úno 3, 2019 11:54

Outdoor : tu Embrace mám, fajn bunda
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení