Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod fps » ned čer 19, 2016 9:19

mrazjan1@
ani s jedněmi neuděláš chybu když je koupíš, ale dojdi se na ně kouknout, protože každé jsou v něčem jiné, High Point Saguaro jsou slabší a jsou strečové, Tilak Crux jsou silnější a jsou strečové, Direct Alpine Patrol jsou silnější, robustnější a nejsou strečové
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod koflík » pon čer 20, 2016 7:48

Jak píše fps - kalhoty mají rozdílnou gramáž (a předpokládám, že i trochu jiný střih), takže je žádoucí se na ně někde kouknout a sáhnout, těžko ti někdo jiný poradí, jestli jsou "až moc elastické".
Ohledně DA Patrol si dovolím s fps nesouhlasit, protože podle dostupných informací strečové jsou - viz hanibal.cz: "Všestranné a odolné strečové kalhoty" a directalpine.cz: "Použitý strečový materiál".
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod mrazjan1 » pon čer 20, 2016 8:58

DA Patrol mají právě tohle složení 60 % nylon, 40 % strech polyester, takže jsou asi až moc strečové. Z nějakého vlákna starého tak 6 let jsem pochopil, že dřívější verze nebyly strečové, jsou až ty novější.

Naopak dle složení Tilak Crux jsou 100 % polyamid softshell, takže by naopak neměly být strečové, je to tak?

HP Saguaro jsou Nylon 92%, Elastan 8%, takže to je něco mezi, co se týká "strečovitosti".
mrazjan1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2016 20:49

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod booze » pon čer 20, 2016 9:25

Podivej se na Direct Alpine Kaiser.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Kiszoun » pon čer 20, 2016 12:06

A taky na Direct Alpine Cruise. Strečové jsou dost a i přes to, že v ních chodím docela dost v práci i na horách zatím nikde nežmolkují a vypadají po půl roce docela častého používání jako nové (např Warmpeace ranger 92% nylon 8% spandex začaly už po půl roce v oblasti rozkroku a sedu trochu žmolkovat, u DA Mountaineer zase kolem kapes zhruba po roce a půl používání, ale to byl ještě model s nešťasným řešením zapínání kapes pomocí sucháče, který nedržel kapsy a jen díky něj žmolkovala ta oblast okolo kapes :D )
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » pon čer 20, 2016 12:42

mrazjan1 píše:DA Patrol...jsou asi až moc strečové...
Naopak dle složení Tilak Crux jsou 100 % polyamid softshell, takže by naopak neměly být strečové, je to tak?


Není to tak.
Je to přesně naopak.
Patroly jsou drobátko pružný, ale do strečovosti to má daleko. Spou to takový spíš pláťáky co dropátko pružinujou.
Zatímco Tilaky sou mnohem víc pérovací, ty sou totiž ze softšélu hodně podobnýho Schoelleru DrySkin, z kterýho byly dřívávjec (jó to byly doby).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod fps » pon čer 20, 2016 13:00

- to co jsem napsal jsou osobní zkušenosti, a ne žádné teoretizování nad tím co je kde napsaného
- taky doporučuji Direct Alpine Cruise, dle mně to jsou od Direct Alpine nejlepší kalhoty, mam a nebo jsem měl v průběhu let od nich různé verze kalhot Cruise, Badile, Patrol, Mountainer, Borneo, takže mam ňáké osobní srovnání
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2016 15:07

dudy píše:Zatímco Tilaky sou mnohem víc pérovací, ty sou totiž ze softšélu hodně podobnýho Schoelleru DrySkin, z kterýho byly dřívávjec (jó to byly doby).

Ten jsem nedavno zkousel na Ternua kalhotach. Strih dobry, sedely, latka silna tak akorat, i na omak by se dala prezit... ale ten strec. Naprosty hnus. Pri pohybu jsem mel pocit, ze se mi to lepi na nohy a to jsem byl v obchode a nebyl jsem zpoceny. Mam od nich starsi, nestrecove a jsou to nejlepsi kalhoty, co jsem kdy mel. Latka je zevnitr docela hladka a pri pohybu po kuzi klouze a nijak to nevadi. Tohle fakt neslo. Prakticke to asi je, uz mi ty nestrecove parkat praskly v rozkroku, kdyz jsem delal nejaky sileny krok po skalach, ale furt radeji tohle, nez ten hnusny lepivy pocit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » pon čer 20, 2016 17:22

@mike
Otevři svou mysl realitě, přestaň si kupovat emka jako v sedmnácti a kup si ikselka, jak sluší a patří a harapesovskej komplex bude fuč.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2016 17:26

Mka jsem nekupoval ani v 17 :P XL jsou jak ty stare kalhoty, co jsou skvele, tak ty nove, co jsem zkousel. Mozna kdybych si oholil nohy, prislo mi, ze to taha hlavne za chlupy, ale na to ti kaslu ;-)

edit: Mka taky kupuje leda trpaslici sekce ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Vexo » stř čer 23, 2021 15:37

Je to nějaká doba, co jsme řešili, co asi znamená 8/10 u waterproofness. V recenzi to beru, jenže co asi znamená 80% Windproof, když to napíše sám výrobce? :)
https://www.vaude.com/en-INT/Men/Clothing/Pants/622/Men-s-Strathcona-Softshell-Pants
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod mike » stř čer 23, 2021 15:43

Schvalne se jich zkus zeptat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Paleccc » pon pro 6, 2021 16:53

Ahojte, hladam nohavice, ktore by som mohol pouzivat ako univerzaly na turistiku, obcasne lezenie, sneznice, VHT prevazne na jesen a v zime. Na teplejsie pocasie mam ine nohavice... Najviac sa mi pacia direct alpine cascade plus 2.0 ale odradza ma ich vaha - skoro pol kila. Vzhladom k vahe sa mi velmi pozdavaju direct alpine sonic 1.0, kde uvadzaju 270g co je velmi slusne... avsak aj ked sa snazim odlahcovat, kde sa len da, nechcem sa zameriavat cisto na vahu aby to skratka neslo na ukor funkcnosti a pohodlia... pozeral som aj montane alpine edge alebo mountain equipment ibex... cim viac to pozeram tym viac sa v tom motam... a ked tak nad tym uvazujem, asi sa casto nebudu nosit v batohu, skor budu od zaciatku tury na nohach, preto by som asi nemal az tak hladiet na tu vahu... co by ste mi poradili? Pripadne co este zvazit pri rozhodovani?
Este by ma zaujimalo ako su na tom spomenute modely s vodeodolnostou, zvladnu aj pripadny jesenny dazdik alebo brodenie v mokrom snehu? Hodim sem aj linky...

1. Direct alpine cascade plus
https://www.adamsport.eu/panske-nohavic ... 0-black/#m

2. DA Sonic
https://www.directalpine.cz/kalhoty-sonic-15

3. Mountain equipment ibex
https://www.adamsport.eu/panske-turisti ... -black/#32–long

4. Montane alpine edge
https://www.4camping.sk/p/panske-nohavi ... dge-pants/
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod milarepa » pon pro 6, 2021 22:01

pouvažuj o Rab Torque Mountain

https://www.nalehko.com/produkt/panske-kalhoty-rab-torque-mountain/

zkoušel jsem je, jsou super, byl jsem z nich nadšený, bo trefit na dobré kalhoty, které sedí a splňují všechny další požadavky je dost problém. Jsou na tělo, příjemný materiál, skvělé padnou a vypadají dobře. Kdybych neměl zánovní High Point Excellent Pants, s kterými jsem velmi spokojený, tak je z fleku beru, na podzim, brzké jaro, a zimu do - 10, pak přidat spodky. Na lezení bych je asi vyloženě nebral, ale to už si musíš sám rozhodnout
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Vexo » úte pro 7, 2021 0:59

DA Cascade Plus 1.0 mam chvili a na bezne chozeni jsou dobre, kdyz je aspon pod 2°C. Na klasickou turistiku by byly lepsi (a i estetictejsi) nejake z jednoho druhu latky, ale na lezeni atd. budou mit maximalni mozny rozsah pohybu. Stejne tak zesilene partie u kolen a kotniku - jen na chozeni zbytecne. Co se mi na nich nelibi jsou hranate a dost vystupujici jezdce u zipu (nepamatuji se jak vypadaji u 2.0). DA dela klasicke velikosti pro dlouhany (proto je mam). Vodeodolnost jsem nemel moznost poradne otestovat, ta zesilena latka zda se vydrzi vic pri beznem styku s vodou.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Paleccc » úte pro 7, 2021 15:47

Tie Rab Torque sa mi dost pozdavaju... pacia sa mi strihovo, nevazia vela a su aj za dobru cenu. Jar, jesen zastupia urcite, ale myslis, ze v nich prechodim aj zimu? Mam moznost objednat aj starsi model, ktory ma zosilnene kolena a zadok... tak uvazujem :-k
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod milarepa » stř pro 8, 2021 9:30

záleží jakou zimu :-)

já třeba v High Point Excellent Pants, které jsou těm Torque Mountains materiálově a střihově dost podobné, zimu dávám v naprosté pohodě, když se teplota blíží -10 a pořádně fouká, tak pod ně dám spodky, taková spodní hrana teplotního komfortu bylo, když jsme přecházeli celý jesenický masív, bylo tak - 15 - -18 a mrazivý vichr, kamarádovi omrzl obličej, bo zapomněl buff, ale zase měl zateplené kalhoty, já jsem byl v lehčích HP se spodkama ale s buffem v pohodě, říkal pak, že pacienti se pak na něj 14 dní v ordinaci dvině díval, bo ten olezlý obličej u nich nebudil zrovna důvěru :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod apuka » stř pro 8, 2021 10:21

@Palecc: bohuzel, s tim Ti asi nikdo rozumne neporadi. Pocit zimy a jake kalhoty jsou treba je hodne individualni. O Tobe toho z teto oblasti moc nevime.

Viz napr. Ty spomenute DA Cascade. Trochu vys mas, ze je (verzi 1.0) Vexo "ma dobre, kdyz je aspon pod 2 stupne", muj syn je (taky 1.0) nosi podzim-jaro, ale klidne i v lete, hlavne v Alpach ve vysssich polohach, zato se stezoval parkrat, ze ten technicky styl, ze je to sesite z vice ruznych materialu ne vzdy je dobry. Konkretne u nej ten kus tenke latky v oblasti kolen - je mu tam zima, tahne pres to. Zato je to vyhodne, co se tyka lezeni a ohebu. On je nosi tak od -5 (nekdy i tepleji) se spodkami.
Takovy Etheric by je bez spodaru nosil (jen odhaduji) mozna tak do +10, niz uz ani nahodou ne.
No a nekteri ledovi medvedi by je zacali pouzivat mozna az od -7 nebo nizsich teplot, bo jsou prilis teple :-).

Kam bys zapadl Ty, asi nikdo z nas netusi. A tak to mas s kazdymi kalhotami.

BTW, milarepa chodi rychle, timpadem i vice hreje, takze on ma zase jine pozadavky. Pokud nejsi stejny jako on, tak se jeho zkusenostmi v tomto smere neni radno ridit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Vexo » stř pro 8, 2021 10:34

S tim souhlasim, je to individualni. na bezne chozeni by byly lepsi z jednoho kusu materialu, velky vichr jsem v nich jeste nezazil. Takze itazka je, jestli v nich clovek planuje casteji lezt a skotacit nebo chodit v "uraganu".
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod milarepa » stř pro 8, 2021 16:14

vzpomněl jsem si, že tyhle Gondogoro od High Pointu se mi také dost líbily, když jsem teď v létě trekoval po Šumavě, tak jsem se stavil do Sušice do pivovaru na oběd a do High Pointu na náměstí na komplexní prohlídku jejich sortimentu :-)

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/kalhoty-panske/softshellove-kalhoty/gondogoro-2-0-pants.html

vypadaly hodně pevně, materiál odolný a příjemný na tělo, pružné a prodyšné, dobře mi seděly, takové celkově vychytané univerzálky, i na lezení vhodné........mám je v hledáčku na speciálním místě, kdybych takový typ kalhot potřeboval...
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Etheric » stř pro 8, 2021 16:48

Ty gatě od HP by se mi taky líbily a vypadaj že by mohly vydržet, ale ta červená, ani zadarmo :)
Teď jsem ze SVK objednal gatě Montura Free K do zásoby, bo sou úplně boží, jedny z mála gatí, který mně, hovadu který proleze úplně všechno a všude, vydrží dvě sezóny a ještě stále drží. Super. A taky vůbec neberou vodu. Jen už se daj málokde koupit tak jsem radši vzal dvoje do zásoby, PU tam není, nezkazí se to
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Paleccc » stř pro 8, 2021 21:02

Jasne, je to individualne a preto som rad, ze si mozem precitat rozne skusenosti a podla toho si trosku ulahcit vyber. Ja v chladnejsich podmienkach zatial fungujem s nohavicami zajo trento pants, ktore mam uz nejakych 6 rokov, je to nezatepleny windproof softshell (tusim schoeller dynatec) a s termo spodarmi som s nimi zvladol zimny vystup na lomnicak pri -22 stupnoch - to bol ale extrem... tie nohavice su ale strasne tazke a prilis robustne, tak hladam nieco na podobny styl, co by vazilo menej a boli by univerzalnejsie... tie RAB torque mi trosku zamotali hlavu, ale cim viac nad tym rozmyslam, tak asi pojdem do tych DA cascade plus... planujem vsak pockat na koniec "lockdownu" niekde si ich ist pekne vyskusat a rozhodnut sa podla "pocitu" :) kto vie, mozno nesadnu a budem musiet hladat dalej...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod milarepa » stř pro 8, 2021 21:22

Etheric píše:Ty gatě od HP by se mi taky líbily a vypadaj že by mohly vydržet, ale ta červená, ani zadarmo :)
Teď jsem ze SVK objednal gatě Montura Free K do zásoby


ta červená mně také odrazovala, ale když jsem je měl na sobě, tak jsem zjistil, že není tak hrozná a dokonce se mi i líbila..:-), ale je možné, že na jaře udělají novou kolekci i s nějakou tmavější barvou.......na druhé straně v těch červených kalhotech bys všechny trampy sral ještě mnohem více než v těch modrých, což je silný argument pro ně :-)

Ty Montury jsou zajímavé, takové lehké kalhoty do teplejších podmínek
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 4:36

Červenou fakt nesnesu..
Ty Montury jsou ok i do zimy, s Devold duo active pod nimi v pohodě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod joko » čtv pro 9, 2021 16:04

Etheric píše:Červenou fakt nesnesu..
Ty Montury jsou ok i do zimy, s Devold duo active pod nimi v pohodě


Montura je super, nosim vertigo 2 v zime, akurat mi vadi ,ze maju gumku miesto opasku ale su super mierne zateplnene respektive na niektorych miestach viac zacesana latka. Navlek na boty je super tiez.
nosim od 0 do -20. Tatranska hrebenovka -20 + velmi silny vietor uz bola hranicna. Ziadne spodky mi k nim nebolo zatial treba.
joko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 25, 2021 13:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » čtv pro 9, 2021 16:30

https://www.mall.cz/panske-jeans-kalhot ... 0067155613

S tou slevou opravdu pecka.
Akorát tyhle nový (i když tohle je model 2020) jsou docela tenký, takže spíš jaro - podzim.
Sám je mám (a za těch dva a půl, jsem objednal další do zásoby) a naprostá spokojenost.
Nosím je spíš jako letní do hor, nebo jaro podzim do lesa.
Jediná výhrada je, že zežmolkovaly na prdeli z řízení auta. Přitom o šutr drží, pod bederákem či na stehnech, kde je expozice podobná v pohodě (možná jen nejsou kompatibilní s čalouněním od VW, asi by to chtělo kožený sedačky)...

Jinak na zimu mám Tilak Crux.
Buďto starý z Schoeller DrySkin, nebo nový z jejich tilačího SS.
A na sněžnice etc. Crux WS z Windstopperu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 16:51

joko píše:Montura je super, nosim vertigo 2

Ty se mi dost líbí, měl jsem dilema, zda pořídit do horšího počasí tyto, nebo Rab kinetic alpine 2. Ale přemýšlení nebylo dlouhý, vyhrál Rab protože nepustí žádnej vítr a vodu.
Ty Vertigo vypadaj fakt dobře, podle gramáže jsou cca jako Free K, ale Vertigo budou hádám trochu teplejší?
Jinak guma v pase je the best, opasky jsou nepoddajný a hlavně přidávají váhu.
Ta zesílená látka na kolenou je boží, nejen kvůli výdrži, ale hlavně proto, že přes ňu na kolena netáhne.
Btw jakej návlek na boty máš na mysli?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod joko » pon pro 13, 2021 13:07

Ano su teplejsie, taka hybridna konstrukcia, niektore casti su zateplene na inych je len taky zacesany flis ale su teple a v teplotach nad 0 ich nosim len vynimocne. DWR uprava na nich bola super ale po roku uz odisla, teda premoknu ale bezne som v nich brodil po kolena v snehu a nevadilo mi to ,ze boli mokre, nechladilo ma to. Vietor tiez zvladaju dobre.
Ono ta guma moze byt fajn ale strih mi nesedi uplne 100% a pri nejakych technickejsich usekoch mi to neustale vyhrna tricko z nohavic von, pri chodzi ok. Kolena a spodok vystuzeny su fajn, okopal som ich par krat mackou a prezili.
Dole je vsity klin aby si mohol pretiahnut nohavicu na lyziarku, nie je tam hacik ale len taka guma aby to drzalo na topanke a ak to nosim s pohorkamy, tak bezproblemov v snehu po kolena ides a ziadny sneh nemas v topanke. ak je sneh po pas tam uz je lepsie mat normlany navlek alebo nejake GTX nohavice.

Ale dal by som im 10/10 ak by mi 100% sedel strih, inak im dam 8/10:) koli mojej tlstej riti:)
joko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 25, 2021 13:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Paleccc » čtv bře 17, 2022 11:25

Nakoniec som si vybral DA cascade plus 2.0. Nohavice mi perfektne sedia, vyhovuje mi, ze spodny lem sa da prisposobit aj na robustnejsiu topanku, pripadne lyziarku. Vrecka su dostupné aj v sedaku... nohavice Zvladli aj celodenne brodenie sa v snehu aj pokropenie vodou pri lezeni ladov. Co by som nohaviciam vytkol je dosť uzky strih v oblasti kolien resp. na dolnej casti stehien (a to som dost stihly) ale su elasticke, takze je to len o zvyku. Jedine vacsie negativum je, ze sa povoluje opasok, co je niekedy dost otrava... niekomu moze vadit tensia latka pouzita zo zadnej strany - mne to ale nijako neprekaza. Este by som dodal, ze spodny lem nohavic sa nastavuje kovovymi cvokmi, jeden z nich vobec nedrzal, musel som ho stlacit kliestami aby "zacal fungovat" ale to je problem zrejme len konkretneho kusu nohavic. Som zvedavy na zivotnost a celkovú vydrz materialov aj po niekolkych praniach a podobne. Zatial spokojnost.
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Vexo » sob bře 19, 2022 22:00

DA si dost zaklada na zarucnim i pozarucnim servise, ale obavam se, ze s paskem nic moc nevymysli. Mne se pri chuzi 1.0 nepovoluji, ale nic dalsiho jsem v nich nezkousel.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení