Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 18:07

supnu to sem, at neplevelim jeste uplne navic membranovo kalhotovy vlakno

apuka
tak moje SS zipovy poutout kalhoty maji 310g
coz teda znamena, ze jsou docela tlusty

prana SS zipovy kalhoty maji dokonce 400g (ty nerada nosim v lete, ale zas sou super prave treba na studeny ci destivy hrano sezonni vandry jako lonska sumava, skotsko a tak).

takze asi fakt potrebuju tenky letni kalhoty do 200g... :D

V lete vozim hodne kratasy ale kdyz si pak mam brat dlouhy kalhoty do batohu, tak se mi vlastne ani jedny brat nechteji... Protoze kdyz hodne fouka, kolinka to nemaj rady ale vetsinou mi je stejne docela teplo...

cim su starsi, tim se mi zhorsuje tepelnej komfort. Jeste cca 6 let zpet sem mohla nosit celorocne uplne stejny kalhoty a bylo mi to jedno... ted mi prijde, ze v lete mi je vedro a v zime stejne potrebuju zateplovat... a ze ty SS kalhoty zacinaji mit mnohem uzsi rozsah pouziti, nez kdyz sem je 2014 kupovala...

docela me zaujaly i nazivo apukou nadhozeny
salewa pedroc light ktery maj docela v pohode strih a gumu v pase, takze by sli v pohode vzit strojem, aby mi neklouzaly dolu a nohavice sou dost strecovy a akorat aby byli pohodlny. Celkove se mi ty kalhoty dost zalibily uz z odkazu v RP mi po vyzkouseni padly necekane dobre (narozdil od mnoha marnych pokusu minulych let s nahodnym zabrousenim do obchodu)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 5, 2022 5:41

salewy jsou doma a mozna se tim zase vratim k celorocnimu noseni kalhot /nebudu muset hledat s vhodne umistenyma nohavicema na odpinani zipu/ nebo nosit dlouhy a kratasy k tomu.

zaroven maji uzsi nohavice dole, takze to neplanda a vsude nezavazi jako prana SS co mam, ale pres stehna jsou OK a ne moc uzky. zaroven jdou docela dobre shnout pod kolena.

jeste by cestou gumy v pase mohlo jit vic vyrobcu, at to neni jeden vykrik do tmy, co mi sedi 1x za 8 let ...

na podzim asi nebudou (nenatahnu je pres podvlikacky), ale na leto se zdaji byt skvely.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 6:39

Mawenzi píše:V lete vozim hodne kratasy ale kdyz si pak mam brat dlouhy kalhoty do batohu, tak se mi vlastne ani jedny brat nechteji.

Já chci vyzkoušet namísto kalhot na sobě a záložních v batohu, nosit kraťasy a když se nějak moc ochladí, tak si navléct termoprádlo - podvlíkačky pod ty kraťasy namísto kalhot. To termoprádlo stejně nosím pro sichr s sebou. Dalo by se tím ušetřit na váze za kalhoty v batohu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 7:08

Kalhoty tahle kombinace nenahradí, ale v teplejších částech roku by to fungovat mohlo. Pokud půjdeš po cestách, mimo ten vzrostlej zelenej bordel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod apuka » pát srp 5, 2022 7:53

Ja jsem zvedavy, jak to Mawenzi nakonec vyhodnoti. Ty Salewy jsem ji sice doporucil, at se na ne podiva, ale jinak o nich nic nevim, ale z vlastni zkusenosti rikam, ze pokud maji dobry, prodysny a tenky material, tak mozna zjisti, ze ty kratasy vlastne vubec nepotrebuje, ze v konecnem dusledku ji bude pod dlouhyma kalhotama prijemneji (a mozna se bude min potit) nez s kratasama.

Kazdopadne je skoda, ze ty opravdu lehke, tenke, prodysne ale odolne kalhoty se ted uz hodne tezko daji najit.
Mawenzi píše:jeste by cestou gumy v pase mohlo jit vic vyrobcu, at to neni jeden vykrik do tmy, co mi sedi 1x za 8 let
Mne se zda, ze to dela uz vice vyrobcu - ale ja bych uplne za to nebyl. Jednak pro chlapy to uplne idealni neni :wink: ale halvne je otazkou, jak dlouho ta "guma" v pase (resp spise vetkane tenke "gumicky" v materialu) vydrzi stejne pruzne jako za nova. Vymenit se to jednoduse neda.
Ted klidne dobre kalhoty na opasek nosim i skoro 20 let (to jsou nejstarsi), bezne ale deset a vice, kym se neznici a neni u nich jinak zadny problem, pokud neodejde zip. Ale cokoliv, co jsem kdy mel s jakymkoliv elastickym pasem nekde se po par letech pouzivani vzdy vytahlo a uz se musel pridavat opasek, prisit guma - nebo vyhodit -, coz u takovych kalhot moc neprichazi v uvahu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 5, 2022 8:59

apuka
myslim u damskych kalhot.

jinak s gumou atd pravda ale kdyz je tam snurka dost to pomuze a lze nasit proste guma na prasaka zevbitr nebo zvenku.

jinak ja potrebuju hodne nizkej sed jinak me to tlaci na pupek a je mi z toho zle a kalhoty na opasek s poklopcem neumim presit, guma presit jde snadno nebo jde snadno ohnout..

a pasek zavazi pod bederakem nebo me urcite a spis ho nechci nosit

driv sem nosivala prave jen dlouhy kalhoty skoro celorocne, a byla sem na to zvykla... ma to nejaky vyhody... a kratasy jen do nejvetsiho paraku

dromedaro
timto sem se puvodne taky chtela ridit, ale kdyz sou pak zapraseny leginy/podvlikacky z venku tak nemam chut v tom lezt do peri.

a treba ja kratasy pres leginy casto ani nedostanu, problem pres stehna... ale zase to chce velky tepelny skoky, protoze jinak spu dve vrstvy casto zase moc a chce to jen ty podvlikacky bez kratasu a to neni uplne ono
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 9:21

apuka píše:halvne je otazkou, jak dlouho ta "guma" v pase (resp spise vetkane tenke "gumicky" v materialu) vydrzi stejne pruzne jako za nova.

Moje Montury maj nachozeno desítky tisíc kilometrů a jediný co na nich odchází je ošoupávající se látka na kolenou. Guma furt jako nová, zipy drží,... Se až divim že ještě žijou po tom všem co maj za sebou :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 9:38

Etheric píše:Kalhoty tahle kombinace nenahradí, ale v teplejších částech roku by to fungovat mohlo. Pokud půjdeš po cestách, mimo ten vzrostlej zelenej bordel

Tak v zimě s tím chodit nebudu. Myslím třeba, když ještě ráno a dopo bývá chladno, ale přes den už je teplo nebo na nečekaná ochlazení, kdy jsou teplé dny, ale jeden den se třeba víc ochladí.
Na vzrostlej bordel to není, to by se roztrhalo, ale to zase většina UL kalhot. A na dlouhých trecích chodím po značených cestách.
Už jsem v tom takhle pár lidí potkal, tak mě to inspirovalo.
A myslím, že i ten, co obešel republiku za těch 40 dní jsem ho viděl na fotce, že to měl na sobě.

Mawenzi píše:timto sem se puvodne taky chtela ridit, ale kdyz sou pak zapraseny leginy/podvlikacky z venku tak nemam chut v tom lezt do peri.

Já mám do spacáku tenoučké podvlíkačky z merina jen do toho spacáku. Protože jsem se tu dočetl, že propocené prádlo v péřovém spacáku zkracuje jeho životnost stejně jako spát v tom syntetickém termoprádle, protože umělina ty soli propouští do toho spacáku nebo tak nějak tady zněl ten vědecký rozbor spaní ve spacím pytli z peří :)

apuka píše:Kazdopadne je skoda, ze ty opravdu lehke, tenke, prodysne ale odolne kalhoty se ted uz hodne tezko daji najit.

Ano, dobré kalhoty je problém najít. Proto jsem byl rád, že jsem objevil ty od high pointu, které jsem tu postoval už dříve - Dash 5.0 Pants
Ta guma okolo pasu, to také nemám rád. Mně se váha v průběhu roku, ale i během delších treků dost mění, tak je mi to pak malé nebo moc velké v pase, že mi to nedrží a sjíždí to nebo tlačí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod apuka » pát srp 5, 2022 9:59

Dromedaro píše:dobré kalhoty je problém najít. Proto jsem byl rád, že jsem objevil ty od high pointu, které jsem tu postoval už dříve - Dash 5.0 Pants
Jenze to nejsou kalhoty, o kterych pisu ja. Ty by mely byt tak o ctvrtinu nebo alespon petinu lehci, bez (pro tento typ kalhot) zbytecnych zipovych kapes na stehnach (ty taky zahrivaji).
Dromedaro píše:Na vzrostlej bordel to není, to by se roztrhalo, ale to zase většina UL kalhot. A na dlouhých trecích chodím po značených cestách.
DObre nylonove gate to vydrzi v pohode, napr. ty moje stare Mammuty. Dokonce i nekolikere "napichnuti se na odlomeny konec vetve nebo skalku - nastesti na tyto veci mam dobre reflexy a zastavim se pri tahu okamzite.

Ty znacene cesty myslis neco, jak je na fotkach u toho zasahu HZS SK? :lol: (Pred nejakymi dvema tydny jsem byl na odbocce za Prosieckou, odkud vede stezka k zasahu. Ja jsem se vratil pres ni, syn a manzelka sli na druhou stranu do Kvacianskej doliny pre Prosecne. Kdyz videli fotky ze zasahu, tak rikali oba, ze jediny rozdil tam byl, ze oni meli vyssi a hustejsi porost vcetne ostruzin a malin a ze na tech fotkach videt stezku az moc dobre :-). Jsem se u auta - jsem se presunul kvuli usetreni hodiny a neco - divil, proc jim to tak dlouho trva, dosli tak o dve hodiny pozdeji nez meli podle znacek. Po teto sprave jsem to pochopil.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 5, 2022 10:39

dromedaro
aha ty mas spaci spodky a zateplovaci/nahradni spodky (nebo bys ke kratasum proste nosil nahradni) ? ja te prvne pochopila ze ty spaci bys takto pouzil.

- takhle to delavam docela ja ted na leto, ze mam takovy elasticky leginy do pul lytek a kdyz je chladno rano tak mam leginy a pak prevlecu kratasy, protoze leginy vazi asi 150g a nic nezabiraji...

ale celkove mi vic vyhovuji proste "kalhoty" nez leginy, v tech se citim vic naha a neoblecena, a nejrafsi bych mela takovy ze je mam tyden na sobe a jen vyhrnu nohavice nebo spustim...

prany i poutout maji zipy, ale kdyz je vedro tak prany sou uz moc teply, ty poutout sou dobry ale uz bych mela zipy radsi jako nouzovku treba do skotska, nez jako kazdej den nandavat, pak sundavat, vlastne ta manipupace je trochu oser.

zatim mam vetsinu kalhot veky a porad drzi a drzi a drzi a ne a ne se rozpadnout.

prany byly elasticky, uz z nich cucej ti elasticky mikrovlakna a sou z nich proste volnejsi kalhoty ale kde sem je kdysi zatrhla tam zatrzeny zustaly:D ty se mnou budou jeste tak 20 let kdyz sem je navic na zimu nahradila zateplenyma leginama a WP muriel, za 600 ve vyprodeji byl hrich je nevzit. ale ty sou hodne volny a velky, takze sou super prave na zimu jako druha vrstva od doby co mi prany nestacej a je mi zima na nohy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 14:27

Mawenzi píše:aha ty mas spaci spodky a zateplovaci/nahradni spodky (nebo bys ke kratasum proste nosil nahradni) ? ja te prvne pochopila ze ty spaci bys takto pouzil.

Jo, mám na spaní tenoučké merino spodky a triko a pak ještě lehoučké termoprádlo spodky a triko od craftu nízké gramáže. Ale koupil jsem asi až moc nízkou gramáž, ale tak nějak to využiju a další koupím teplejší.

EDIT: Oprava značky
Naposledy upravil Dromedaro dne pát srp 5, 2022 14:39, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 5, 2022 14:36

pokud uz ty spodky mas tak je tak klidne pouzivej, aspon je vynosis uzitecne, pro me je sikovnejsi mit radsi cely kalhoty nez spodky na podvlek pod kratasy, i kdyz zalezi na mnoha faktorech, cim dyl jezdim, tim vic se mi to kupi a tak muzu mit skoro na kazdej typ vyletu neco uplne jinyho :D

ale kdyz uz bych musela nest nahradni spodky, tak si radsi vezmu nahradni kalhoty, protoze kapsy a prijemnejsi pocit.


navic nekterymu typu spodku se dost vytahujou kolena, treba 100% merino... :D to mi neni prijmeny, jak se to vsude vytaha a pak to ani dobre nesesi ale na spani to zas nikde netaha:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 14:45

Ty spodky na pohyb jsou od craftu, jsem to popletl. Jsou z uměliny a neshrnují se. Já je využiji i v zimě na sebe na doma - šetřím a moc netopím :)

Já ty spodky nosím s sebou, i když mám kalhoty. Pro sichr, kdyby náhodou byla kosa, abych měl něco teplého, protože jinak nic moc teplého nemám, kromě patagonie a lehké mikiny. Ty spodky a triko s dlouhým rukávem od craftu, to má dohromady jen 270g.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 8:33

než blbnout v termoprádle a kraťasech a vypadat u toho jako totální imbecil, tak je mnohem snazší si ty lehké kalhoty, když se oteplí, vyhrnout nad kolena, no a když to pak teplotně spadne dolů, tak si je zase shrnout...........takhle to dělám se všemi lehčími kalhotami, co jsem kdy měl..........no a ty Dashe od HP , co máš, jsou na to naprosto vhodné.......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Předchozí

Zpět na Oblečení