Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pát úno 27, 2015 10:28

Ahoj,

do dnešní doby (cca. 7let) jsem na procházky, pochody či lyžování používal kalhoty DA Badile a byl jsem s nimi přes nepřítomnost membrány celkem spokojený. Příjemně padly a když byla zima, tak jsem si pod ně bral ještě "legíny". Nicméně už začínají dosluhovat, odrovnal jsem pásek, přidal u ohníčku pár dírek. Takže bych se rád porozhlédl po jiných "univerzálních" kalhotách. Badile se mi osvědčili, ale trochu mi vadilo, že partie na zadku začali žmolkovated. Netuším zda to bylo zacházením nebo charakterem materiálu, ale přes spokojenost bych zkusil jiný typ.
Díval jsem se zatím na dva modely od DA a jeden od Tilaku viz. níže., které by jste mi doporučili, případně jsou nějaké zásadní rozdíly mezi Patroly a Cascady, aby se mi vyplatilo investovat výrazně vyšší částku? Případně mi doporučte jiné značky, nebráním se žádné osvětě, ale snad bych jen preferoval spíše strečový materiál.

hledáček:
Direct Alpine - Patrol
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/kalhoty-a-kratasy/14030-direct-alpine-patrol-4.0/

Direct Alpine Cascade
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/kalhoty-a-kratasy/13334-direct-alpine-cascade-plus/#.VPA1PLl0zIU

Direct Alpine Defender
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/kalhoty-a-kratasy/kalhoty-a-kratasy/12297-direct-alpine-defender-2.0/#.VPAqnbl0zIU

Tilak Crux
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/k ... PA26Ll0zIU

a jedny nestrečové, další věcí je nezkušenost s materiálem G1000

Fjallaraven Nils:

http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/01 ... raven-nils


P.S: pokud jsem vhodnější vlákno přehlédl, tak prosím o přesun, díky
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » pát úno 27, 2015 12:19

Za Dudyho:
Cruxy = výborná volba: Mám dvoje, ještě z Schoeller DrySkin a nemůžu si je vynachválit. Podle vyjádření tilaku má nový materiál v podstatě stejné vlastnosti jako Schoeller, ale díky "neznačkovosti" mohli jít s cenou výrazně dolů.
Popř. mrkni na Fjäll Räven Abisko: Mám troje, páč sem z nich nadšenej a oproti Nils jsou elastické díky kombinaci materiálů. Navíc v RP je momentálně maj za dobrý prachy: http://www.rockpoint.cz/kalhoty-fjallra ... 01490.html
Jinak rozdíl mezi Cascade a Patrol je základní. Cascade jsou softšeláky, Patroly takový spíš pláťáky.
Patroly (dvojky) sem měl, vlastně eště mám a moc mi k srdci nepřirostly (narozdíl od spousty jiných uživatelů).
Já je právě kupoval proto, že všichni byli nadšený jak sou úžasný, pohodlný a nezničitelný, nicméně, možná právě kvůli vysokému očekávání, jsem byl dost rozčarovanej. Dneska je nosím spíš jako městský kaťata a další bych si už nekoupil.
Dokonce si myslím, že Patroly a Mountainery se vezou na vlně, která se vzedmula na přelomu devadesátých let, kdy tenhle typ zaplnil díru na trhu. Nicméně to je již historie.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pát úno 27, 2015 12:51

Moc díky Dudy za tipy. Ještě bych se zeptal, jaké máš zkušenosti, případně jaký je tvůj názor na DA Cascade plus?
Není to lehké rozhodování, ale určitě budu vycházet z toho jak mi padnou při zkoušení, ale kdybych to měl podložit parametry a tvými zkušenostmi, kterou volbu a proč bys upřednostnil, DA CASCADE, Tila Crux nebo FJÄLLRÄVEN Abisko ? Díky za odpověd ;-)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » pát úno 27, 2015 13:00

S Cascade zkušenost nemám, ale, jestli se nemýlím, tak je chceš jako universály na turistiku a tohle jsou technické kalhoty. Ostatně i DA píše: "Celoročně využitelné odolné technické kalhoty na lezení i skialpinismus.".
Popř. mrkni ještě na kalhoty Ternua. Dají se sehnat jak prémiový Schoellery (větší velikosti), tak z materiálu Shellstrertch, kterej je taky v pohodě a maj je fakt za gut ceny:
http://www.rockpoint.cz/kalhoty/?_super ... &filtr_2=0
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Miras » pát úno 27, 2015 13:18

Zmínil bych kalhoty od Warmpeace.
Na odolnost materiálu si nemůžu stěžovat, jejich kalhoty ze Smile Skin už pár let nosím a jsou furt jak nový. Měli tenkrát jen nějakou potíž s kvalitou suchých zipů (dost rychle přestaly zipovat), ale jinak bez výhrad. A na těch sucháčích funkčnost kalhot naštěstí nevisí.
Větrání na stehnech (aktuálně tuším modely Sidewalk a Sonoma) je fajn vychytávka do dní, kdy je ráno kosa a odpoledne hic :t:t
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pát úno 27, 2015 13:29

nu, zapomněl jsem dodat, že stropem rozpočtu jsou DA Cascade, tedy cca. 3700,- Kč. Další limitem je pak má velikost jsem menší postavy S/M, takže hodně cenově zajímavých věcí mi nepadne. :( Ale zkusím vyzkoušet lišáky, ty mě celkem oslovily. Tak uvidíme, Ternua nevypadají zle, ale tam je problémem právě ona velikost, alespoň u těch modelů, které mě oslovily :)
S kalhoty od Warmpeace nemám žádné zkušenosti (ani z doslechu), mám od nich jen rukavice na běhání a jako značka mi přišla spíše low-endová, ale třeba se pletu a hodím na ně také očko :-)
Naposledy upravil Greeen_day dne pát úno 27, 2015 13:37, celkově upraveno 1
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Quido » pát úno 27, 2015 13:35

@dudy:
já ti, chlape, nevím - věřím, že to je vynikající materiál, ale jinak jsem z nich nadšený nebyl - měl jsem v RP nedávno na sobě na zkoušku a musím říct, že ohavnější věc jsem na nohách ještě neměl... :roll:

zato značku Ternua musím pochválit, zatím bez zkušenosti, ale mají hodně na výběr, jak technické, tak "civilní" střihy a byly mi při zkoušení velmi sympatické.... vážně o nějakých od nich uvažuji :wink:

no nic, je to věc vkusu každého soudruha
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pát úno 27, 2015 13:43

Quido píše:@dudy:
já ti, chlape, nevím - věřím, že to je vynikající materiál, ale jinak jsem z nich nadšený nebyl - měl jsem v RP nedávno na sobě na zkoušku a musím říct, že ohavnější věc jsem na nohách ještě neměl... :roll:


Reakce na lišáky ?
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » pát úno 27, 2015 13:44

@ quido
Eště teda otázka o kterejch píšeš?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod dudy » pát úno 27, 2015 13:50

Greeen_day píše:...Další limitem je pak má velikost jsem menší postavy S/M, takže hodně cenově zajímavých věcí mi nepadne....

Si-li pidi, popatři zde http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/k ... PBndnyG-QE
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Quido » pát úno 27, 2015 13:51

jj, lišáky, přesně ty, cos dával link - Abisko...
8)
...a těch Ternua jsem zkoušel povícero, tak zvažuju které nejvíc unosím - tam si ale nejsem jistý, že bych vybral celoroční (já osobně nesnáším podvlíkání, takže po celoročních ani moc netoužím, mám jiné na léto, jiné na jaro a jiné na zimu), jak píšu, podle vkusu každého...
Naposledy upravil Quido dne sob úno 28, 2015 18:41, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Chmeld4 » pát úno 27, 2015 14:04

Za mě Patroly :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pát úno 27, 2015 14:06

Napiš nějakej pádnej důvod :P poměr cena/kvalita ?
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Chmeld4 » pát úno 27, 2015 14:25

Dřív sem nosil do práce rifle. Zničil sem (prodřel na stehnech a v oblasti kotníků) asi tak dvoje až troje za rok. Patroly mi vydržely roky tři. Co se týče nošení na tůry tak v létě je v nich samozřejmě tepleji než v normálních pláťákách, ale vydržet se to dá když nejsou kraťasy v dosahu. V zimě v nich do cca -10°C nenosím drtiče mrazu, protože mají zdvojený předek stehen a prdel. Pro mě sou to zkrátka univerzální celoroční kalhoty s enormní výdrží.

BTW: To mluvím o Patrolech co neměli tu hnusnou strečovou úpravu. Mám teď Badile co jí mají a není mi zrovna pochuti. Ne že by tim nějak utrpěla kvalita, ale já prostě tyhle strečovitosti nerad :roll:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Miras » pát úno 27, 2015 15:28

Greeen_day píše:Warmpeace mi jako značka přišla spíše low-endová

To bys jim asi i křivdil, spíš bych je řadil do středního proudu. Top značka to sice není, ale dělají slušný věci za relativně slušný peníze.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod axi12 » pát úno 27, 2015 23:29

Jo, ty Tilak Crux mohu jen doporučit, skvělé kalhoty! Patroly jsou na takové to lesní válení, na chození mi taky nepřijdou moc dobré. je to takový tank pevný a težký!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod mike » pát úno 27, 2015 23:41

Za sebe muzu doporucit Ternuu. Mam dvoje kalhoty, nazev nevim, a lepsi jsem nikdy nemel. Sedi, maji propracovane detaily (kapsy na zip, pasek, stahovani dole) a prijemny material. Tohle je ted jediny problem, cisty Nylon uz neni k sehnani a misto nej pouzivaji jakesi debilni softshelly :? Nekomu to ale vyhovuje...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Morty » sob úno 28, 2015 12:03

a co tyhle Pinuguiny?

http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/technical/p-5082

Vypadají dobře a s membránovými Alpin S mám dobré zkušenosti...

Nemáte někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod ONDRA » sob úno 28, 2015 14:30

Za mě taky Ternua. Model nevím, ale je to schoeller dryskin, na rubu má takovou waflovou strukturu. Mám je 5 let, všechno ok. Teplotní rozsah -10 (bez spoďárů:) ) až +25 v pohodě, komfort nošení super, rychle schnou a na syntetiku ani moc nezasmrádají.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod booze » ned bře 1, 2015 22:40

Ternua Athboy a Direct Alpine KAISER oboje super, temer neznicitelne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pon bře 2, 2015 15:38

booze: ty jsi mě naprosto nadchnul, "Kaizerky" jsem nějak přehlížel, přitom mají stejný střih jako Cascade. Nevíš jak je na tom materiál, v čem je ten zásadní rozdíl? Předpokládám, že budou stejně strečové, jako Badile nebo Cascade.

Morty: na ty pinquiny jsem koukal, rovněž zajímavý střih a dost dobře řešené kapsy, což mě u tak levného modelu trochu zaskočilo, tak se trochu obávám toho, aby tomu nebylo na úkor zpracování /materiálu/ :( Máte s nimi někdo další nějakou zkušenost?

mike: na ty ternuy jsem koukal a příjde mi to podobné jako v případě DA, musím je vyzkoušet, jak padnou. Ale spíše bych volil DA.

Abiska Cruxe vyzkouším, zatím se mi libí, ale jedna věc jsou parametry na papíře a druhou věcí je, jak se v tom člověk cití.

Každopádně zatím díky za vaše názory...
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Kiszoun » pon bře 2, 2015 17:36

Zdar. Z toho cos tady dal na výběr se fakt těžko vybíra, bo to jsou všechno dobré kalhoty. Poslední parroly ale přišly o zdvojené partie z důvodu zachování stávající ceny a podle mě mají užší spodek nohavic jak model předtím. Cascade jsou podle mě na běžné použití zbytečně moc "vybavené", ale ještě koukni na cordurové DA Cruise, které byly mým horkým kandidátem, ale jelikož se jich nedotkly povánoční slevy, tak jsem koupil Warmpeace za polovic :-) .
Jinak od warmpeace jsem teď koupil Rangery na sun sportu za nějakych 1200 kč a zatím vypadají ok, ale na horach jsem je měl jen jednou (obstály dobře i když jsem do nich omylem píchnul fofrklacek :-) ), ale jinak v nich chodím prakticky denně po městě, díky jejich civilnímu vzhledu. Uvidíme jak s životností smile skinu do budoucna. :-D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod booze » pon bře 2, 2015 18:55

Greeen_day píše: ty jsi mě naprosto nadchnul, "Kaizerky" jsem nějak přehlížel, přitom mají stejný střih jako Cascade. Nevíš jak je na tom materiál, v čem je ten zásadní rozdíl? Předpokládám, že budou stejně strečové, jako Badile nebo Cascade.

Dneska jsem objednal nove, ty stare trosku ohorely. Ano strih je stejny. Material je tenci a prijemnejsi na kuzi, vzdusnejsi. Jsou trosku strecove. Ja je nosim hodne casto.

Greeen_day píše: na ty pinquiny jsem koukal, rovněž zajímavý střih a dost dobře řešené kapsy, což mě u tak levného modelu trochu zaskočilo, tak se trochu obávám toho, aby tomu nebylo na úkor zpracování /materiálu/ :( Máte s nimi někdo další nějakou zkušenost?

Ja jsem narazil ,,ASI" na troje mrdky. Vzdy povolil sev na zadku. Strih je pytel a proto praska ten sev. Mam krasny pevny zadecek. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod sobb » pon bře 2, 2015 18:59

Greeen_day píše:Morty: na ty pinquiny jsem koukal, rovněž zajímavý střih a dost dobře řešené kapsy, což mě u tak levného modelu trochu zaskočilo, tak se trochu obávám toho, aby tomu nebylo na úkor zpracování /materiálu/ :( Máte s nimi někdo další nějakou zkušenost?

Pinguiny - ale starší modely, z jinačího materiálu mám troje - ty první mě nadchly natolik, že jsem pak v akci nakoupila další dvoje (Ranch a Forest). Materiál odolný a trvanlivý a zpracování velmi dobré, pokud tak zůstalo i novějších modelů, tak můžu jedině doporučit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod booze » pon bře 2, 2015 19:14

Pinguin Ranch cervene made in Czech super stav stari 8let. Made in china sede stari 4 roky total rozpad, trhaji chlupy v trislech a na stehnech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » stř bře 4, 2015 10:09

Z toho co jsem prošel, tak mě pánové nejvíce oslovili i poměrově cena/kvalita/vzhled ty Kaizerky od DA. Máte s nimi ještě "někdo" "nějaké" zkušenosti, zatím se mi k nim vyjádřil pouze booze a co jsem se díval, tak zas v tolika shopech nejsou, abych je mohl snadno omrknout...
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Quido » stř bře 4, 2015 13:07

ja mel od pinguinu jednu dobu kde co, to byla takova doba, za sklusny penize kvalitne vyhlizejici zbozi - ale dnes, narozdil od batohu, bych hadry od nich uz zadne nekoupil - jak tady nekteri pisi, tak potvrzuji skoro u vseho cca po 2 letech rozpad, parani atp.... na prochazkly mozna dobre, nicmene brat to vazne do hor a spolehat se na to neda :((

u mne zatim, co se tyka hader, ze zkusenosti, cokoli od HP, DA, TNF, BD... od Warmpeace jak co, tam je kavlita bohuzel velmi kolisava... kamarad ma zase hodne vcci od Berghaus, ale ty vyssi rady, a neda na ne dopustit :wink:
ve hre by mohly podle referenci zustat i veci od Arcteryx, ale osobne nevim
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod booze » čtv bře 5, 2015 12:32

booze píše:Dneska jsem objednal nove, ty stare trosku ohorely.

Uz jsou doma. * Skladem ma Hudy a Alpsport bude koncem dubna naskladnovat PRY.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod Greeen_day » pát bře 6, 2015 9:23

PRY? Asi mám po ránu delší vedení. Jinak ti celkem závidím, asi je nakonec také vezmu. Nechceš se podělit nějakou fotkou kalhot? Přeci jen reálna fotka v porovnání s katalogovou také napoví více :)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Univerzální nemembranové kalhoty - celoroční

Příspěvekod apuka » pát bře 6, 2015 11:20

Quido píše:ja mel od pinguinu jednu dobu kde co, to byla takova doba, za sklusny penize kvalitne vyhlizejici zbozi - ale dnes, narozdil od batohu, bych hadry od nich uz zadne nekoupil - jak tady nekteri pisi, tak potvrzuji skoro u vseho cca po 2 letech rozpad, parani atp.... na prochazkly mozna dobre, nicmene brat to vazne do hor a spolehat se na to neda :((
No, nylonove katata od Pinguinu jsou vsechny starsiho data, i to, co se jeste nabizi.Nove se delaji jen nejake softshellove.
Jinak ja mam dvoje nylonove Pinguiny(cca 4, resp. 3,5 roku, mozna o rok vic), syn taky dvoje (jedny tenci rozpinaci asi 5 let, druhe nylonove 3,5 roku). Spoleham(e) se na ne hodne casto, Alpy, Tatry a vsude, maji nachodenych par tisic km a zadny problem s funkcnosti. Jedine dva problemy jsou a) na jednom praskly sev na zadku, co se tady spominalo - vyresilo se zasitim a jede dal, b) nemaji se rady s mokrou plastenkou na fotobrasny LowePro - tam kde se otiraji (ale jen za mokra s plastenkou) latka kalhot plstnati, ale funguje dal. Na mych mam asi na trech mistech vytahly kus nite z latky, kdyz jsem se protahoval ostruzinim a jsem se dobre zachytil do trni, coz ale neni vada materialu. Na latce jinak to pouziti rozhodne videt moc neni.
Manzelka velice spokojena se svyma dvema Warmpeacama, ta roztrzena latka pri padu na ostrou spicatou skalu je smula, kalhoty za to nemohou - stacilo zasit a je to OK.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Oblečení