Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » pon led 5, 2015 12:33

Zdravim,
divam se po nepromokave bunde pro pouziti podzim-jaro - vicemene zima kazdodenni noseni s vepnutou fliskou (+ nejake ty tury Beskydy apod. - casto cestou necestou, takze aby vydrzela i nejake to prodirani lesnim porostem), jaro podzim spise za horsiho pocasi a Tury typu max nejake Nizke Tatry, Mala Fatra...

Prosel jsem vsechny mozne diskuse, odzkousel v obchode a rozhoduju se mezi
Wolfgang Ornak
a
Pinguin Parker

Ma ta ACD membrana nejake vyhody oproti Gelantosu?

Resp. kterou z techto bund by jste doporucili? Pripadne nejaka jina do 3500 Kc?

Diky moc!
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pon led 5, 2015 12:57

Kurna, uz zase tucnak zmenil dobre zavadene neco a misto Gelanotsu pouzil nejake ACD, coz predpokladam nikdo nevi, co je!
Ja Parkera (vzor 2008 s Gelanotsem XP) mam uz par let a pouzivam jej podobne jako chces Ty a jedine znamky pouzivani se ukazuji na zadech zespodu a na rukavech, kde jsem jistou dobu nosil (resp. rukou "otiral") v desti brasnu s fotakem obalenou obalem proti desti a to zezmolkovatelo. Ale to snad je spise problem toho sustaku na brasne, ruksak ani jine mi to nedela. Samozrejme pokud se budes proditat malincim nebo ostruzinim, tak se Ti latka asi roztrhne, ale to i trikrat drazsi.
Wolfgang vyrabizi podobne latky a stejnou membranu jako starsi Pinguiny, takze tam asi velky rozdil nebude. Spise bych Ti doporucoval misto vodeodolnych zipu na kapsach zakryvaci legy, jak vidis na tech Wolfgangech, pro mne je to mnohem lepsi a mam i lepsi pristup do kapes.
Jeste Ti poradim, at misto novych Parkeru koupis (teda, pokud maji Tvoji velikost) mnohem levneji starsi model na jejich obchode (nebo nekde, kde maji). Model 2008 ma jeste ty kryte kapsy, 2010 uz jenom spodni. Muzes i bundu Alpin, ta je jenom trochu jinak strizena, rtekl bych, ze hlavne vepredu trochu kratsi (vzadu prodlouzena, tj. podobne dlouha), Respect nebo kdyz chces prodysnejsi a maji Tvoji velikost, tak Stratos- Velikosti a strihy jsou hodne podobne, kdyz Ti sedi velikost u jedne bundy, tak bude i u jinych modelu.
Pro mne je vyhoda Pinguinu i bezproblemova oprava (pokazeny zip, suchy zip, neco roztrzeneho, ...) a reklamace u vyrobce, kdyby se neco stalo - zeptas se mailem, popises problem, posles, docela rychle opravi a poslou zpatky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » pon led 5, 2015 13:13

Diky za odpoved. No, mam velikost L, takze ty starsi Parkery uz nesezenu nikde, stratosy taky ne.
Na alpin jsem se dival, ale ten nema snezny pas, coz zase v zime vyuziju, nemam rad, kdyz mi tahne na zada.

Ten wolfgang prave vypada jako ty starsi Parkery (pouzitym materialem a strihem), ale trochu me odrazuje, ze je to Polsko a nikde jsem nenasel nejake recenze, nebo zkusenosti. Zase je ale o 1000 levnejsi.

Co se tyka nove membrany u Pinguinu, tak ani na tu jsem nenasel zadne zkusenosti, tak prave vaham zda jit do toho, nebo do overene.
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pon led 5, 2015 13:51

Alpiny i Respecty snezni pas maji (Alpin ma doma syn a ten si pas neodepne ani nahodou :-)). A oba v L maji, Respecty dokonce ve vice barvach.
Od Wolfgangu mam Gelanotsove kalhoty, provedenim nevypadaji vubec spatne, ale zatim jsem nejak nemel moznost je poradne odzkouset, takze zkusenosti nic. Ale myslim, ze kvalitativne to bude s Pinguinem +- nastejno. Zarucni a pozarucni opravy nevim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » pon led 5, 2015 14:03

Aha, tak alpina jsem jeste nevidel na zivo, cerpal jsem jen z informaci, ktere maji na strankach, kde maji uvedeno, ze snehovy pas nema: http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/alpin/p-4016
Tak v tom pripade, zaradim alpine na seznam.
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pon led 5, 2015 14:28

Nechci Ti sahat do svedomi, ale posledni radek popisu bundy: "vnitřní odepínatelný protisněhový pás" :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod dudy » pon led 5, 2015 14:31

Pokud seš xlkovej a chceš to apriori na zimu, tak bych skočil po tomhle.
Sám jí mám a absolutní spokojenost, akorát to nemá ten sněhopás, ale upřímě já ho stejně používám minimálně.
Je to takovej starej poctivej a opravdu HARD shell.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » pon led 5, 2015 14:43

apuka píše:Nechci Ti sahat do svedomi, ale posledni radek popisu bundy: "vnitřní odepínatelný protisněhový pás" :-)


Aha, moje chyba, tak to se omlouvam :) Ja se dival do parametru, kde maji snehovy pas: NE

dudy píše:Pokud seš xlkovej a chceš to apriori na zimu, tak bych skočil po tomhle.
Sám jí mám a absolutní spokojenost, akorát to nemá ten sněhopás, ale upřímě já ho stejně používám minimálně.
Je to takovej starej poctivej a opravdu HARD shell.


Diky za tip, nicmene radeji bych neco univerzalniho, jak zima, tak i jaro/podzim. Navic jsem L-kovy :)
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pon led 5, 2015 15:59

Jeste jedna pripominka konkretne k Pinguin bundam: pokud Ti normalne sedi dobre L a chces to nosit i v zime s vepnutou fleeskou, tak si zkus i takovou kombinaci. Mne je L v pohode s malou rezervou v lete (dokonce i s Polartecovou bundou, ale nevepnutou) ale uz trosku malo za hranou se stejnou vepnutou Polartec bundou. Na druhe strane s vepnutou bundou je znatelne teplejsi, opravdu jako zimni bunda (pro mne) tak do -10, kratce i do -15. Kdybys na tom byl podobne a mas moznost, radeji si zkus i velikost XL.
@dudy: To je urcite fajn bunda na jaro a podzim i velice mirnou zimu, ale v prilis teple v lete a prilis malo teple v zime.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » pon led 5, 2015 16:35

apuka píše:Jeste jedna pripominka konkretne k Pinguin bundam: pokud Ti normalne sedi dobre L a chces to nosit i v zime s vepnutou fleeskou, tak si zkus i takovou kombinaci....

No, ja to zkousel prave i s pinguin fleeskou (jen oblecenou, nebyla vepnuta primo do bundy) a to jak v L tak XL. V L jsem to mel dost natesno to jo, ale v XL bez fleesky to bylo zase az moc volne.
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pon led 5, 2015 17:13

Tak to ale radeji zkus s vepnutou, je to dost jine. Uz jenom to, ze vepredu mas cca 6-7 cm pas, kde nemas flisku, takze ta latka se musi rozlozit jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod dudy » pon led 5, 2015 17:25

apuka píše:....To je urcite fajn bunda na jaro a podzim i velice mirnou zimu, ale v prilis teple v lete a prilis malo teple v zime.

Dyk původní dotaz byl:
kenod píše:...pro pouziti podzim-jaro - vicemene zima kazdodenni noseni s vepnutou fliskou (+ nejake ty tury Beskydy apod. - casto cestou necestou, takze aby vydrzela i nejake to prodirani lesnim porostem), jaro podzim spise za horsiho pocasi...

Navíc teda já pod ní v zimě nosím i něco teplého (zmiňovanou flísku?) a na léto mám ty ultralájtový hadříky a ne tank.
On ostatně GTX SoftShell není vůbec klasický softšél jak si ho fšici představujou. To je normální hárdšél, nalaminovanej na tlustším matoši a to zateplákování je minimální. Rozhodně ne větší než u 2L bundy s podšívkou. Nehledě na to, že ten Tilak váží skorem polovic jak ta Vlkoparta (Tučňák nevim, páč to nikde neuváděj).
Jo a pozor.
Od Pinguinu sem měl L dost volný a od Tilaku L akorát (178cm/90kg)
Přílohy
20150105_170203.jpg
GTX SS by Millet
20150105_170211 (1).jpg
GTX SS by Tilak
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 17:37

apuka píše:Jeste Ti poradim, at misto novych Parkeru koupis (teda, pokud maji Tvoji velikost) mnohem levneji starsi model na jejich obchode (nebo nekde, kde maji). Model 2008 ma jeste ty kryte kapsy, 2010 uz jenom spodni.

Napadla mne takova vec. Boty s PU v podrazce maji znamy problem, ze se podrazka po 6 - 10 letech rozpadne. Bez ohledu na zatez, jde o chemicky proces (hydrolyza PU). Gelanots je PU membrana. Je nejaky duvod, aby se nestalo to same? Normalne to nevadi, jelikoz po 6 - 8 letech je membranovka obvykle na odpis a nikoho asi neprekvapi, ze do ni tece. Kdyz si ale koupi 6 let stary model, tak by se mu nemuselo libit, kdyby se membrana za dva roky samovolne rozpadla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » úte led 6, 2015 12:42

Jen pro zajimavost, dnes mi prisla odpoved od pinguinu na dotaz ohledne nove membrany:

Nová membrána ACD je jakýsi „nástupce“ Gelanotsu. Jedná se téměř o totožnou membránu, díky novému způsobu výroby bylo dosaženo vyšší prodyšnosti – 25 000 g/24hod vs. 20 000 g/24hod.
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » úte led 6, 2015 13:37

Miku, nad tim jsem uz taky premyslel a zajimalo by me to, ale zatim jsem od nikoho nikde necetl, ze by se rozpadla malo vyuzita membrana "starim". Jo, ve starem (12-14let?) Milo bunde s Aquatex mam uz jenom misty zvysky membrany, bo se rozpadla na kusy (a to doslova, sbira se to v podsivce na nekterych mistech), ale ta byla prana bezne v pracce na bezny program pro barevne pradlo v Arielu, zmykana, atd... Ale to je uplne jiny pripad :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » čtv led 8, 2015 10:34

Vlastne je jeste jeden duvod, proc se zajimat o (ne)rozpad PU vrstvy za nejakou dobu - i GTX membrany maji tenkou vrstvu PU, ktera chrani membranu pred znecistenim, takze to neni jenom otazka jenom Gelanotsu a spol, ale i tech Goretexovych (a spol). Protoze pokud se tam rozpadne ta tenka PU vrstva, tak je membrana za chvili v prideli a uz nebude ani nepromokava ani prodysna ale ucpana (mozna i odpadem z rozpadle PU vrstvy) se snizenym povrchovym napetim. Jen netusim, kde o tom neco najit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Kiszoun » čtv led 8, 2015 22:04

No a co teprve nový Gore-Tex pro... který má ty PU vrstvy dvě :smt077
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:30

apuka píše:Protoze pokud se tam rozpadne ta tenka PU vrstva, tak je membrana za chvili v prideli a uz nebude ani nepromokava ani prodysna ale ucpana (mozna i odpadem z rozpadle PU vrstvy) se snizenym povrchovym napetim.

U GTX bych to nevidel az tak tragicky. PU vrstvu tam pridali, protoze spokojenym uzivatelum prvnich verzi zacala po nekolika letech membrana tect. Prave kvuli zamasteni a znecisteni. Takze i kdyz se PU vrstva rozpadne, tak je jeste celkem dost casu, kdy bude membrana fungovat a to dokonce lip, nez s PU ;-) A navic tohle uz nezalezi na case, ale na noseni a PU vrstva se nejspis rozpadne nekomu, kdo bundu moc nenosi (protoze jinak by ji znicil driv).

apuka píše:...zatim jsem od nikoho nikde necetl, ze by se rozpadla malo vyuzita membrana "starim".

Ja taky ne, ale nevidim duvod, proc by se to dit nemelo... Ze o tom nikdo nepise se nedivim, vem si, jak dlouho to trvalo u bot a tam je to naprosto evidentni. U membrany to videt nebude, zvlast kdyz je necim kryta a kdyz zacne tect, tak si vetsina lidi rekne, ze uz bundu opotrebovali, znicili pranim apod. Dokazat rozpad PU by slo snad jen s mikroskopem, zvlast na GTX, tam je ta vrstva velmi tenka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:49

Vs
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:51

To by mohlo byt ono, ale u bot je 10 let spis horni hranice. Mame pripady rozpadu po 6 letech, vetsinou je to tak 8.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:56

s
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 23:00

Hmm, tak to spis vypada na mechanickou odolnost laminatu.

Kdyby doslo k rozpadu PU, tak bych spis cekal, ze membrana se rozsype na prach, jako ty podrazky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » čtv led 8, 2015 23:16

Tak ja uz se rozhodl pro toho noveho parkera, vyzkousel jej s vepnutou fleeskou a vy mi tady reknete, ze se mi za 6 let rozpadne na prach? To nejsou pekne vyhlidky :D

Kdyz uz tu jsem, tak se jeste zeptam - je velky rozdil mezi http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/thermal-pro/p-5031 (Polartec ThermalPro) a http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/yukon/p-4176 (Polartec Classic 200) zejmena co se tyka tepelne izolace? Divam se po necem, co bych do te bundy vepnul. Resp. vase zkusenosti a doporuceni? Diky.
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 23:44

Spis za 8 ;-) Ber to jako test. Lepsi by bylo, kdyby sis koupit tu starou verzi, ta by se mela rozpadnout do dvou let. Kdo ma cekat tak dlouho na vysledek #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pát led 9, 2015 0:10

@kenod: Ja bych bral spise ten Classic, bude teplejsi a urcite vydrzi, kym se nerozpadne membrana (pokud ji neroztrhnes) a jeste usetris. Thermal Pro je zase lehci a skladnejsi, ale neni az tak tepla (teda co ja poznam z toho bundy, nevim jak je Pinguinacka hruba). Ja taky tam davam Clasic, ale nizsi gramaze ze stare membranovky 3v1 (kurna ta mikina ma taky alespon nejakych 10-12 let) nebo Polartec WindPro, co je zase jeste hrubsi latka. A rozpadu membrany na prach bych se asi tak moc nebal. Za 7-8 let budes mit s velkou pravdepodobnosti membranu v nekolika kusech... A myslim, ze urcite je tady par lidi, kteri maji Gelanotsove bundy stasi 8 let.
Jinak jsem nekde cetl o PU (ale ne zrovna ohledne laminace na membranu ale pri pouziti na laminaci na neco uplne jineho), ze se doporucuje pouzivat laminaci a osetreni za jiste teploty, co pry zvysuje odolnost PU proty hydrolyze. Pokud by to byla pravda, ta by membrane mohla prodlouzit zivotnost (alespon ohledne rozpadu PU) suseni v susisce nebo i obycejne zehleni. Mozna, ze vyrobci s timto trochu u obleceni pocitaji - u bot asi tezko :-).
A u toho GTX bych se teda rozpadu PU na prach docela bal - ten prach by prave mohl "zaspinit" membranu tak, ze prestane membranovat. Jinak myslim, ze puvodna, PU vrstvou neosetrena GTX membrana prestala od potu, prani a jine spiny fungovat drive jak za par let... Nekde psali, ze ke (prakticky trvalemu) snizeni povrchoveho napeti dochazelo dramaticky rychle.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Tecumseh » sob led 10, 2015 19:09

No keby tie bundy mali vydržať xx rokov,tak to môžu výrobcovia zabaliť,páč by nikto nič nekupoval :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned led 11, 2015 14:15

já tu 2008 koupil minulý týden za 2100. Pokud by byla životnost membrány těch 10let, mám ještě 3 roky. pokud my vydrří bunda za 2000 tři roky, budu spokojen ;-). Pokud začne protékat dřív, od toho je tu záruka ;-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod kenod » ned led 11, 2015 20:40

Kde se ti ji podarilo sehnat za 2100? Ja shanel v Lku, ale nesehnal jsem zadnou ze starsich verzi.
Naposledy upravil mike dne pon led 12, 2015 5:41, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
kenod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 17, 2011 14:17

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned led 11, 2015 21:14

meli v xl na pandaoutdoor tak sem ji vzal. akorad mi padla
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » pon led 12, 2015 5:42

Rainier Wolfcastle píše:já tu 2008 koupil minulý týden...

Super, muzes otestovat vydrz PU membrany. Dej prosim vedet, az/jestli zacne protekat, pripadne se rozpadat, sypat z bundy prach apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Oblečení