Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon led 12, 2015 7:32

no nedela mi radost delat pokusneho kralika :D musim se podivat nekde na stitek, jestli je tam udan i rok vyroby. ten nemusi byt schodny s modelem ne?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod podpolanec » ned úno 1, 2015 18:08

Mne sa po 8 rokoch 2 vrstvova membrana Gelanots v Schwazkopf (HighPoint) Gateman sypala spod podsivky jedna radost. Hlavne na pleciach sa osuchala uplne. A aj paska z prelepenych svov sa porucala. To vsetko pri dennodennom noseni 8 rokov v kuse, robota, bike, lyze, turistika, kino, divadlo, pivo :-D

Pri sporadickejsom noseni 2 vrstva membrana samozrejme vydrzi nasobne viac.
Pri intenzivnom dennodennom noseni vsak od nej fakt necakajte viac ako cca. 5-8 rokov zivota.
Potom vam uz zostane len nylonovy sustak. :-D
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod ektothermic » ned bře 27, 2016 21:41

Zdravím. Uvažujem nad kúpou Pinguin Parker, chcel by som si ju ale najprv vyskúšať. Vedeli by ste mi, prosím, poradiť, kde v Prahe by som si ju vedel vyskúšať?

Ďakujem.
ektothermic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 28, 2014 23:43

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod dkdkdk » úte led 30, 2018 19:33

Ahoj.
Mám trochu specifický dotaz a nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno...

Najde se tu někdo, komu sedělo (sedí) oblečení od Pinguinu ve velikosti M jak bundy, tak kalhoty a teď nebo zároveň s Pinguinem používá k plné spokojenosti ošacení od jiné značky?
Chtěl bych zkusit něco nového, ale jsem asi atyp :D . Buď má oblečení, které jsem zkoušel v dostupných outdoor prodejnách, dlouhé rukávy nebo dlouhé nohavice..

..v nabídce Pinguinu (volnočasová sekce, ne nepromokavá), který je pro mě velikostně ideál, bohužel chybí nějaké lehké kalhoty, jako byly např. dřívější kalhoto-kraťasové "odepínáky" nebo Nylon/Teflon kalhoty (přesné označení si nepamatuju). Teď jsou v prodeji sice 3je, ale všechno ze stejného softshell materiálu, jenom s různým počtem kapes. Nechápu tu logiku.. Navíc se po zašpinění několika kapkami bláta nedají klasicky vyčistit (alespoň na pohled :wink: ) třením látky o sebe, ale špína se vetře do tkaniny a pomůže až drhnutí ve vodě/oprání doma.
Softshellka Cascade z nové řady zase žmolkovatí na bedrech a ramenou od batohu. Argon z mat. TechnosoftSoftshell mi tohle nedělal :(( Nové materiály jsou pro mě prostě degradací, ale to už patří trošku jinam.
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Wiking » stř led 31, 2018 9:58

podpolanec píše:Mne sa po 8 rokoch 2 vrstvova membrana Gelanots v Schwazkopf (HighPoint) Gateman sypala spod podsivky jedna radost. Hlavne na pleciach sa osuchala uplne. A aj paska z prelepenych svov sa porucala. To vsetko pri dennodennom noseni 8 rokov v kuse, robota, bike, lyze, turistika, kino, divadlo, pivo :-D

Pri sporadickejsom noseni 2 vrstva membrana samozrejme vydrzi nasobne viac.
Pri intenzivnom dennodennom noseni vsak od nej fakt necakajte viac ako cca. 5-8 rokov zivota.
Potom vam uz zostane len nylonovy sustak. :-D



K tomuto bych se velmi rad vyjadril.

Mam Parku Pinguin s membranou Gelanots.

I kdyz jsem ji nosil pouze a jen o vikendech a obcas pral na 30°C ve specialnim pracim prostredku na bundy s membranou, ani ne za 2 roky, tedy jeste PRED uplynutim 2 lete zakonne lhuty jsem ji musel poslat na reklamaci. Krome odlupujici se membrany se tam paraly i svy a odlepovalo se to jejich podlepeni,.
1x mi to opravili zdarma, a pak 2x za penize, ale vzdy to opravili velmi mizerne a neodborne tak ze jsem se pokazde dost nastval.

Bunda je krasna, strih super, dostatecne dlouhe rukavy.. pri vysce 195 cloveku nepadne hned tak ledasco.. ale bohuzel od firmy Pinguin si rozhodne uz nikdy nic nekoupim. Nemam rad kdyz s tim mam vic starosti nez radosti.

Ta kvalita je bohuzel velmi mizerna a nema v zadnem pripade tu cenu jakou za ni firma Pinguin pozaduje.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Kiszoun » stř led 31, 2018 22:57

Toto je typický problém starých výprodejových kusů bund s PU membránou, což zrovna Gelanots je... Bohužel snad žádný výrobce před tímto nevaruje, tak když si koupíš 6 let starý model, tak za ty 2 roky obyč používání je bunda prostě díky hydrolýze (což je přirozená reakce PU) na odpis...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » stř led 31, 2018 23:05

No prave. Parkery se s Gelanotsem uz dobrych par let nevyrabeji - ale jeste stale se na ne da narazit...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » stř led 31, 2018 23:07

@Kiszoun: mas pro to nejake lepsi podklady, nez diskuse tady? Protoze to sice vypada pravdepodobne a tech pripadu bylo vic, ale porad to byly jen spekulace. U bot uz je to jistota, u membran by se taky hodila...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod sobb » stř led 31, 2018 23:27

U mě žádnou jistotu nehledej, ale menší hromádku hader s oddroleným bílým hnusem bych teda za náš tým dodat mohla :mrgreen: Jestli je to rozpad PU nebo ne sice nevím, ale každopádně to funguje. Skvělé větrovky :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 1, 2018 13:55

Ty zakládám i na zkušenostech mého okolí, kdy se loupou bundy a kalhoty typicky třeba Milo s gelanotsem od známého nebo Dermizaxová bunda už nevím od jakého výrobce zase u jiného (nejen tady co jsem přečetl na foru). Ale zdá se mi, že na ten rozpad membrány trpí nejvíce Gelanots, Dermizax a další deriváty od firmy Toray, HyVent od TNF a ty mají 2 společné jmenovatele... Polyuretan jako materiál membrány a všechny jsou na trhu poměrně dlouho a už nastal i čas aby se u nich hydrolýza mohla projevit.
Mě samotnému se takhle rozpadla SS s PU membránu od nějakého debilního Husky po 5 letech (začala brutálně pormokat, takže to tipuju, že popraskala membrána, ale ten fleece tam prostě ještě nějak drží ve full laminátu :D Mě osobně se rozpadla "North Face" bunda co mi stryk dovezl z Nepálu, kde byla bůh ví jak dlouho (ale tam to spíš vidím na pochybnou kvalitu materiálu).
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Wiking » pát úno 2, 2018 6:22

Kiszoun píše:Toto je typický problém starých výprodejových kusů bund s PU membránou, což zrovna Gelanots je... Bohužel snad žádný výrobce před tímto nevaruje, tak když si koupíš 6 let starý model, tak za ty 2 roky obyč používání je bunda prostě díky hydrolýze (což je přirozená reakce PU) na odpis...


To je velmi zajimava teze.. ale kdyz jse se na tim hloubeji zamyslel, usoudil jsem ze mas 100% pravdu!! Proste to jaksi sedi a dava smysl. Je to skutecne tak..

Myslim si ze by na ty bundy meli psat DMT (datum minimalni trvanlivosti) jako se pise na jidle ](*,)
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » pát úno 2, 2018 9:24

Jeste aby bylo zrejme - vypada, ze hlavni problem je s PU membranami, ale tyka se to i Goretexu a vetsiny ostatnych membran. Jednak - krome novejsi GTX Pro - je tenka PU membrana i tam a jednak se podle vseho pouziva jak pro laminaci tak i pri prelepeni svu PU lepidlo. A ne tak davno se na OF objevilo par zkusenosti s delaminaci GTX.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2018 20:51

Wiking píše:Myslim si ze by na ty bundy meli psat DMT (datum minimalni trvanlivosti) jako se pise na jidle ](*,)

Stacil by datum vyroby, ale hlavne u bot. Tam je to vetsi pruser. Bunda ti maximalne protece, ale kdyz ti u bot upadne podrazka nekde mimo civilizaci, tak muze jit o zivot.

@Kiszoun: jo, vypada to, ze zkusenosti pribyva a ze je to asi fakt bude hydrolyza PU. Uz jsem dneska psal, ze PU je zlo? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod Kiszoun » pát úno 2, 2018 22:25

Dnes ještě ne...
Ale velice rád bych vyzkoušel ten Revolt od DA s Gelanots Dry shell (za těch 7k co je teď v Alpsportu mě docela svrbí ruka :D) a BTW Polartec Neoshell je taky mikroporézní PU :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod dkdkdk » sob úno 3, 2018 15:07

..a pro mě z toho plyne ponaučení, že když se chci dobrat odpovědi na svůj dotaz, není radno vytahovat 2 roky staré vlákno :|
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod apuka » sob úno 3, 2018 16:48

Spise zes to dal do blbeho vlakna :wink: . Na druhe strane je Tvuj dotaz tezko rozumne odpovidatelny.
Pinguin - naprosto stejne jako prakticky vsichni vyrobci outdooroveho obleceni - ma ruzne strihy, ty se jeste lisi i podle modeloveho roku atd. Sam dobre znam, ze mezi kalhotami stejne velikosti L u Pinguinan dokaze byt na delku nohavice i 5-8 cm rozdilu, nekdy i vice. Podobne je to s rukavem bund. A je to fakt stejne i u jinych. Jsem nedavno zkousel spoustu kalhot od ruznych vyrobcu a rozmery byly u ruznych modelu stejneho vyrobce podobne rozdilne, jen nejenom u delky. Podotykam, mluvim o standardni delce (vetsinou neco jako Regular), zadne zkracene nebo prodlouzene.
Proto se da Tvuj dotaz tezko smysluplne zodpovedet. Kdyby ses ptal na srovnani konkretnich modelu konkretniho modeloveho roku, tak to jde. Ale zevseobecnene tezko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 18:11

dkdkdk píše:..a pro mě z toho plyne ponaučení, že když se chci dobrat odpovědi na svůj dotaz, není radno vytahovat 2 roky staré vlákno :|

Njn, jednak blbe vlakno a jednak maji bohuzel nekteri lidi tendenci reagovat na roky stare veci, protoze se nekouknou na datum... Jinak jsi to udelal spravne, jen priste zkus vybrat lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Parker nebo Wolfgang Ornak?

Příspěvekod dkdkdk » sob úno 3, 2018 18:44

dkdkdk píše:Ahoj.
Mám trochu specifický dotaz a nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno...


apuka píše:Pinguin - naprosto stejne jako prakticky vsichni vyrobci outdooroveho obleceni - ma ruzne strihy, ty se jeste lisi i podle modeloveho roku atd. Sam dobre znam, ze mezi kalhotami stejne velikosti L u Pinguinan dokaze byt na delku nohavice i 5-8 cm rozdilu, nekdy i vice. Podobne je to s rukavem bund. A je to fakt stejne i u jinych. Jsem nedavno zkousel spoustu kalhot od ruznych vyrobcu a rozmery byly u ruznych modelu stejneho vyrobce podobne rozdilne, jen nejenom u delky. Podotykam, mluvim o standardni delce (vetsinou neco jako Regular), zadne zkracene nebo prodlouzene.


Takhle mi to úplně stačí. Díky
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Předchozí

Zpět na Oblečení