Kilpi - outdoorové oblečení

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Kiszoun » čtv dub 2, 2015 22:01

ozjaka píše:Gore-Tex Pro Shell vs. Active Shell, eVENT & NeoShell: https://youtu.be/6TmzwZgEVmA



To video je vyložená kravina už jen z té podstaty, že jen zkoumá CFM dvou typů membrán, z nichž jedna je neporézní a druhá porézní :D To že je Neoshell velmi dobře prodyšný protože bublá ještě neznamená, že Active shell není stejně prodyšný a co jsem tu tak četl názory uživatelů, tak je to prý zatím z jedna nejprodyšnějších membrán na trhu aniž by tady prošla bublinkovým testem :D
Jinak osobně jsem viděl akorát tu hrůzu od Alpine pro s podobnými super parametry (20k/70k) a na omak hnus, váhově pak těsně do 3,5t a z vnitřní strany podšívka a'la pletivo do králikárny, ale co nejdřív se mrknu někde do kilpi na ten jejich zázrak osobně.

edit: nehledě na to, že za 6k je to fakt trochu moc když vezmu v potaz jaká pověst provází věhlasná kvalita značek typu envy/kilpi, alpine pro, hannah a jiných výrobců houbařského oblečení :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Vedmak » úte dub 21, 2015 5:38

Ahoj, já mám od Kilpi bundu Toivo s materiálem Siberium 10 000 a jsem celkem spokojený. Sedne mi dobře a osvědčila se prakticky v jakémkoliv počasí. Za ty peníze si nemůžu stěžovat.
Uživatelský avatar
Vedmak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 20, 2015 8:13

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » stř dub 22, 2015 9:12

nedalo mi to a šel jsem si ty bundy Kilpi pořádně obhlídnout - pochopitelně nemůžu říct žádnou zkušenost, ale vyjádřím se jako potenciální zákazník, který se rozhoduje, zda koupit, nebo ne... mají hafo modelů, ale ne všechny byly v mé velikosti, většina modelů asi jen do města, zaměřil jsem se na ty, co mají přídomek lyžařská, outdoorová atp...
v obchodě evidentně nejsou zvyklí, že někdo vybírá jinak než podle barvy - nechápali, že si pořád čtu přívěsky a vyptávám se a koukám více na rubovou stranu, než zvenku...
na omak a při zkoušení obecně nic zvláštního ani po negativní ani po pozitivní stránce, snad jen mi některé bundy připadaly zbytečně těžké, ale to může být jen subjektivní dojem - nevážil jsem je a údaj o hmotnosti jsem nenašel, můj požadavek na zvážení byl prodavačkou s úsměvem odmítnut, že nejsou zelenina a tudíž nemají váhu :roll:

v popisu bund pochopitelně samá superlativa 8)

Toivo - zimní sofshellová bunda
Materiál:SRC SS softshell s teplou vnitřní vrstvou z fleecu,
SIBERIUM 10 000 SRC SS
Voděodolnost: 10 000 mm
Mimořádně vysoká prodyšnost
... parametr "Mimořádně vysoká prodyšnost" je úsměvný, nicméně bych to asi u bundy za 15 stovek neřešil
:wink:

Hastar - třívrstvá freeridová a alpinistická
Materiál: SIBERIUM NANO
Membrána PTFE
Voděodolnost: 20 000 mm
Prodyšnost: 50 000 g/m2/24h
...tady bych se už parametrů u bundy za 5-6 tisíc trochu bál, ale třeba mají nějakou novou, dobře utajenou technologii, a až se to rozkřikne, přitvrdí na cenách :mrgreen:

Erim - lyžařská technická bunda se zateplením a podšívkou.
Svrchní materiál je 2-vrstvý strečový laminát.
Materiál: SIBERIUM 20 000 2L STRETCH
Voděodolnost: 20 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m2/24h
...bunda za 3,5 tisíce, silně připomínala mně známe bundy z NordBlancu - takže za ty prachy by se asi dalo údajům věřit - pro mne nepoužitelné (nicméně to byla asi jediná bunda, která mi při zkoušení zcela sedla a byla mi pocitově příjemná, jenom bych tam nedával ten další límec zvenku nahoře - když ho nezapnete, tak plandá)

Harvey IV. - univerzální outdoorová pánská bunda
voděodolnost: 5 000mm,
prodyšnost 3 000g/m2
... bunda za 12 stovek, z mého pohledu promokavý igelit, zdála se mi tuhá a neúměrně těžká,
zasmál jsem se tomu označení "outdoorová"

Birmingham II. - outdoorová bunda
Materiál: 100% POLYESTER SIBERIUM® 5000 CT
voděodolnosti 5 000 mm
prodyšností 5 000 g/m2/24h.
... trochu pogumovaná šustka za 9 stovek - no nekupte to
:wink:

jestli jsou to nástupci Envy, tak bych tím pádem o to více parametrům nevěřil, neb má kamarádka má s bundami Envy ty nejhorší zkušenosti, jen se jí svého času hodně líbily...
...a možná jsem jen plný předsudků - každopádně mne bundy Kilpi nijak zvlášť neoslovily a s klidným svědomím je hodím do pomyslného pytle s Loap, Hannah či Alpine Pro atp., komu vyhovují, tomu budou vyhovovat i ty další uvedené značky, no proč ne... :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod kami79 » úte dub 28, 2015 15:12

to Quido
mám opravdu nejraději, když takovýhle šťoural, který nemá ani vlastní zkušenosti hodnotí nějaký produkt. Já jsem měla bundu od Envy 4 roky a kdybych ji neztratila tak věřím, že ji mám dodnes :wink:
kami79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 13, 2015 13:52

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte dub 28, 2015 15:44

ale jdi, nebud vztahovacna, prave ze pisu jen zkusenosti a popisuju je naprosto svedomite, jake mam, cili kdyz jen ze zkouseni, tak pisu jen o dojmech ze zkouseni...
a jak jsem psal - ma velmi dobra a dlouhodoba kamaradka mela dve bundy Envy, jednu si znicila a protoze byla zatizena na dizajn teto znacky a nedala si rict, koupila si druhou - a vzdycky v nich nadavala, jak byly promocene, budto zvrchu, nebo zevnitr... pak jsem ji dohodil vyhodny nakup bundy Marmot a hned pote se "bila do hlavy" jak mohla byt tak blba ](*,)
proste prozrela
O:)
pokud ti envy vyhovuji, tak proti tomu zadna
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod apuka » úte dub 28, 2015 19:20

kami79 píše:Já jsem měla bundu od Envy 4 roky a kdybych ji neztratila tak věřím, že ji mám dodnes :wink:
To neni moc velky argument. Ja mel svazackou kosili a kravatu taky 4 roky a mam ji dodnes 8) Jen to nic nevypovida o kvalite - je poskladana v skrini u meho otce spolu s mym jinym i 40 let starym oblecenim, bo to nema kdo vyhodit....A mam taky uz asi 15 let membranovou Milo bundu - jen uz membrana je n mnoha nesouvislych kusech posbirana pod podsivkou v rozich - ale na orezavani kriku pod balkonem je stale dobra...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mike » úte dub 28, 2015 19:23

Nechci vam do toho kecat, ale mam podezreni, ze krmite spammery...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » stř dub 29, 2015 7:30

@apuka:
:D

@mike:
japato...?
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Qu1kS1lver » ned lis 29, 2015 21:40

Konečný verdikt na tu Hastar máte ? Zvažuji jeji koupi díky
Qu1kS1lver
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 29, 2015 21:35

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Bobik » sob led 9, 2016 13:25

Ja mam taky ted cerstve bundu Kilpi. Tak doufam ze bude dobra :)
Byl jsem se jeste divat v Salomonu a meli tam taky jednu ktera me padla do oka ale chteli za ni po sleve 10 000 :( navic nemeli moji velikost a potrebuju aby me zbylo jeste na boty a kalhoty.
Mam od Kilpi Alizis (po sleve 3000 za 5900) s parametry vodni sloupec 30 000 a prodysnost 20 000
Doufam ze bude dobra. Je to ma prvni takova bunda vubec. Budu ji vetrat na Skotskych horach.
Kalhoty jeste nevim ale boty bud to Mammut T Aenergy GTX nebo za priplatek Salewa Men's Raven Combi GTX.

PS: Snad se brzo bude fotografovat na horach lepe nez co mam ted (obleceni za par stovek) :wink:
Bobik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 9, 2016 13:08

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Kiszoun » sob led 9, 2016 16:35

No nechci být hnidopich, ale za ty prachy si už mohl mít něco od Tilaku, High Pointu, DA nebo jiných dobrých osvědčených výrobců... A dost možná bys ještě ušetřil... :-/

Chápu když si někdo od Kilpi/Husky/AplinePro atd. do města koupí třeba SS za 999 ve výprodeji (čti v normální ceně té bundy přičemž je nad ní obrovská žlutá cedule -80%), ale dávat do toho víc peněz bych se opravu bál...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Bobik » ned led 17, 2016 14:45

Dival jsem se na stranky Tilak a High Point a v cene okolo 5 tisic jsou to jen softshield coz jsem nechtel. Chtel jsem rovnou vytepelnoui jako je lyzarska bunda.
Treba u toho high Point me v teto cene naslo jen softshield bundu Thunder Jacket s vlastnosti Nepromokavost: 20 000mm Prodyšnost: 25 000 g/m2/24hod. Ma bunda od Kilpi ma 30 000mm a 20 000 g/m2
Byl jsem ji ted otestovat na horach a i v poradne vanici me v ni bylo teplo a to jsem mel pod bundou jen obyc tricku a obyc tenkou mikinu :)
Doufam ze me ta bunda vydrzi dlouho takto ochranovat :mrgreen:
Prikladam jednu fotku z meho foceni
Přílohy
_MG_0579.JPG
Bobik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 9, 2016 13:08

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Kiszoun » ned led 17, 2016 18:53

No ono se nesmíš dívat na nepromokavé bundy, když hledáš zateplenou... Membránový, nepromokavý softshell není zrovna na zimu ideální (snad jen údajně gore-tex soft shell byl celkem dobrý), protože 25k prodyšnost je sice pěkná věc, ale i tak bude v mrazu kondenzovat pot na vnitřní straně membrány a co hůř, bude kondenzovat v té vnitřní fleecové vrstvě... Jestli hledáš (teda teď už máš nalezeno :twisted: ) bundu na zimu, tak pak spíš něco takového http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... pvS8irhDIU kde máš i ramena a exponované části z materiálu co jen tak nepromokne, kdyby se už náhodou v zimě objevil déšť, či mokrý sníh. Jinak lidé jako Mike, by ti určitě poreferovali víc o "zateplených, nepromokavých" bundách s prodyšností 20k (podle recenzí má však Siberium 2l 30000 prý prodyšnost jen 15k) :-)

A když už bys fakt chodil v zimě v dešti, tak u tilaku mají teď http://www.etilak.cz/produkt/cz/10336/svalbard-novinka/ s garantovanými parametry pertex shieldu 20/20 který se dá snad i věřit :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Oblečení Kilpi

Příspěvekod ondra7 » úte bře 28, 2017 9:33

Ahoj,

chci se zeptat jaké máte zkušenosti s oblečením Kilpi? Sám mám vyzkoušenou jen softshellku Elio a nemůžu si stěžovat. :supz: Máte vyzkoušeny i jiné věci? Našel jsem, že mají velice široký sortiment ...... ale jak jsou na tom třeba kalhoty nebo lyžařské bundy a bundy na zimu obecně nevím...

Díky za reakce. :)
ondra7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 28, 2017 9:24

Re: Oblečení Kilpi

Příspěvekod pawn » úte bře 28, 2017 9:35

Jdi do... toho a pak nám poreferuj!
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Oblečení Kilpi na kolo

Příspěvekod ondra7 » úte bře 28, 2017 9:37

Ahoj,

máte někdo vyzkoušeny produkty Kilpi na kole? Mám vyzkoušeno jen na chůzi a v pohodě, ale na kole ne. Všiml jsem si, že dělají cyklodresy to bude asi v cajku, ale mají i lehké a větrové bundy atd... ........ Jezdí někdo Kilpi na kole?

Díky za postřehy. :wink:

Promazány spamy a přesunuto do správného vlákna.
vK
ondra7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 28, 2017 9:24

Předchozí

Zpět na Oblečení