Kilpi - outdoorové oblečení

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod JohnDude » úte pro 2, 2014 17:49

Lidi, co říkáte na KILPI?

Reklama v televizi, obchod prakticky v každém obchoďáku, billboardy všude, kam se podíváš... Řekli mi v ostravské Karolíně, že je to rebrandované ENVY, což byla spíš taková výprodejovka, ale teď hodlají vyrábět oblečení vysoké kvality.

Má někdo zkušenost už s něčím přímo od KILPI? Uvažuji o nějaké lehké bundě na šlapání po horách...

Díky za jakékoliv reference :-) *
Naposledy upravil mike dne úte pro 2, 2014 17:56, celkově upraveno 1
Důvod: zrusena VELKA pismena v nazvu vlakna
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

KILPI - outdoorové oblečení

Příspěvekod axi12 » úte pro 2, 2014 17:53

Chlape, chlape! Ty jsi normální spammer! Nebo žiješ v nejake jiné realitě než ja?!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 17:57

Na Kilpi nerikam nic, jelikoz o nem ctu poprve, ale upozornuju, ze nemame radi, kdyz na nas nekdo KRICI.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod JohnDude » úte pro 2, 2014 19:27

no v realitě žiju asi fakt stejné, jako jsme probírali už v jiném vlákně :-)

spíš jsem na to prostě narazil v obchoďáku a tak se ptám, jestli má někdo nějakou zkušenost. z obdobných vláken jsem měl dojem, že lidi dokáží o ponožkách prodiskutovat dne i noci, tak jsem si myslel, že se někdo svou referencí pochlubí :-)

křičet jsem určitě nechtěl, spíše jen aby si toho někdo v té záplavě komentářů všiml :-)

tak nic, asi zůstanu u své decathlonové šusťákovky :)))
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Kiszoun » úte pro 2, 2014 19:30

už jsem viděl i recenzi na nějakou jejich SS bundu na nějakém slovenském portále (nekamenujte mě, nepamatuju si kde :D ), kde chválili celkově zpracování až na některé detaily jako kapsy na hovno atd. Ale klasický neduh jako u všech levných SS bund, když v tom chcete i chodit a nedejbože třeba i chodit do kopce, tak se bunda promění v osobní saunu, takže prodyšnost na prd :-)

(edit) - tak jsem to ještě našel http://hiking.sk/hk/ar/3177/softshellov ... hny_i.html :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 19:40

JohnDude píše:křičet jsem určitě nechtěl, spíše jen aby si toho někdo v té záplavě komentářů všiml :-)

Jenze o to prave jde, kdyz to tak udela kazdy, tak se budeme vzajemne prekrikovat. Nic takoveho, vsechna vlakna maji stejnou prioritu. Navic se da predpokladam, ze stali ctenari pouzivaji Aktivni temata, kde se vlakna radi podle posledniho prispevku, takze nahoru se dostane uz jen tim, ze tam neco napises.

(pisu po zrale uvaze verejne a ne jako SZ, jelikoz neuskodi upozornit i ostatni)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mike » úte pro 2, 2014 19:48

Kiszoun píše:Ale klasický neduh jako u všech levných SS bund, když v tom chcete i chodit a nedejbože třeba i chodit do kopce, tak se bunda promění v osobní saunu, takže prodyšnost na prd :-)

:D recenze je docela zabavna. Chudak recenzent se snazi, aby mu to nejak vyslo, ale porad mu z toho nekde leze, ze takova bunda je vlastne k nicemu. Protoze prodysnost je zakladni vlastnost a kdyz chybi, tak na zpracovani a ostatnich vlastnostech uz moc nezalezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod JohnDude » úte pro 2, 2014 21:20

mike píše:
JohnDude píše:křičet jsem určitě nechtěl, spíše jen aby si toho někdo v té záplavě komentářů všiml :-)

Jenze o to prave jde,


OK, omlouvám se, nějak jsem si to neuvědomil... díky za upozornění, příště budu nadepisovat v umírněnějším tónu :-)
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod JohnDude » úte pro 2, 2014 21:23

Kiszoun píše:(edit) - tak jsem to ještě našel http://hiking.sk/hk/ar/3177/softshellov ... hny_i.html :-)


tak jsem to přečet a taky mi to příjde jak psal "mike" :P vypadá to ale na nějaký základnější model, zvažoval jsem do toho dáti i více peněz. Ono to trošku klame, mají věci na prodejně třeba za 6000,- a přitom je to slevněné třeba na 3. To pak člověk zapřemýšlí, jakou to má skutečnou hodnotu a jestli ze startu takhle "zbytečně" jen nenastavují cenu...

zajímavé jsou ty politiky outdoorových značek, ale jde vidět, že kvalita si cenu drží. třeba takový Tilak člověk ve slevě skoro nepotká nebo se pletu? :-)
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Kiszoun » stř pro 3, 2014 17:57

Přesně ty samé pocity z recenze jsem měl já :D
Jinak mi přijde že tyhle značky člověk nemůže kupovat v plné ceně, ani ve slevách (které z nich udělají zboží v normální ceně... někdy), ale fakt jen třeba po Vánocích, nebo v jiných sezonních výprodejích, kdy to tleje ve sportisimech s 80% slevou a pak se to hodí na takové to "domácí žvýkání" :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod seis » stř pro 3, 2014 21:21

Tak jsem se musela podívat, cože to je za novou značku. Pobavil mě slogan "Testováno severem" ve spojení s Ostravou (kde má firma korespondeční adresu). Jj, drsný sever ...:)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod apuka » stř pro 3, 2014 21:29

Ja jsem z recenze takovy pojem jako mike a nekteri dalsi nemel. Spise, ze ji psal clovek, ktery snad nikdy nic poradneho na sebe nemel a jeste k tomu ani moc neumi psat konkretne o nejake veci... (nebo jenom netusi, co je dulezite a co lidi od podobnich veci vyzaduji a co jim naopak vadi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod JohnDude » čtv pro 4, 2014 10:51

je to takový nějaký prapodivný postarší houbař. možná ale je to přímo cílovka a recenzi na top horolezeckou bundu by mu nesvěřili.. :-)

každopádně bunda vypadá, že má celkem zajímavě řešené fíčury jako manžetku, velké otvory na kapsy, jen je to prostě obyč softshell :P
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod apuka » čtv pro 4, 2014 13:31

JohnDude píše:každopádně bunda vypadá, že má celkem zajímavě řešené fíčury jako manžetku...
Mne uz asi harasi. Jsem to cetl, ze bunda ma zajimave ficury jako manželku... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mifr » čtv úno 5, 2015 12:20

Podle toho, jak mají nastavené ceny, tak jsou to blázni...Jinak mají věci mnohdy pohledově pěkné, ale to je tak asi vše...Měl jsem softshellku Envy Lech IV (nyní Kilpi Lech VII) a za 700 ve výprodeji nebyla vůbec špatná...Tepelně jaro podzim, bez odvětrání v podpaží, bežný přesun po městě a po venku udýchávala v pohodě. Test v lijáku (cca 30 minut) po roce nošení nedopadl překvapivě - protekla švy a pak již jsem byl tak mokrý, že nevím, zda neprotékal i samotný materiál.
Měli by se zamyslet nad cenovou politikou a ne u všeho uvádět přeškrtnuté nesmyslně vysoké plné ceny a prodávat za polovinu, ale nastavit cenu níže...A u softshellových bund minimalizovat počet švů i za cenu designového poklesu daného modelu.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 5, 2015 20:07

Mifr...
Je vidět že to je "ryze česká firma", která cílí hlavně na lidi co kupují podle žlutých cenovek s vykřičníky :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod ozjaka » pon bře 30, 2015 22:42

Mam od Kilpi bundu HASTAR..kde uvadi prodysnost 50 000.SKIALPY Francie,Rakousko.Udychala vse super.Taky jsem u nich videl ted nejaky testing na Lofotech...tak mozna to znamena to testovano severem.:)).Mam taky TERNUU gore-tex pro a co se tyce prodysnosti tak pro me je GORE PRO predrazena plastenka.Radeji bych sel priste do neoshellu od polartecu, ale s Kilpi zatim max spokojenost-drzi.

Co se tyce softshellu...tak bych uz nekoupil vubec zadnou.Nedycha, at uz je to windstopper nebo nejaky no name.Tezky nesbalitelny. Tak akorat dobry do mesta.Mam MAMMUT, kde je windstopper od GORE pouze na predni casti a rukavech zbytek bundy POLARTEC powerstretch.Pri vyssi zatezi i v minusovych teplotach jsem se potil tak i tak na rukach stejne jak se strejda potil v KILPI jen za jinou cenu.Stejna zkusenost s Patagoniou.Softshell na jakykoli outdoor uz nikdy, at je to cokoli.
ozjaka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 30, 2015 20:18

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mifr » úte bře 31, 2015 6:34

Kilpi Hastar, původní cena prý 9799 Kč...No nevím, zda věřit tomu, že tato bunda má danou cenu a prodyšnost 50000 g/m2. Až bude za 3000 Kč, tak ji schválně koupím a otestuji...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte bře 31, 2015 7:19

@ozjaka:
jestli Te "udychyla bunda Klipi hastar a potom te neudychyla goretexka ještě nic nerika - zkus tu klipi vyvenčit v nejakem celodennim desti a pak tu Goretexku... az to vyzkousis muzes se bavit

ja si nedavno, uz jsem to nekde psal, poradne prohledl bundy v Decathlonu - krome jedne Milletky, která vypadala solidne az na cenu, to byly same pogumovane barevne hruzy... a když nebyly pogumovane, pusobily hure nez loap v 90tach letech :roll:
a co jsem zatím videl od Klilipi, na mne působilo podobne, tim chci rict, ze nekdy staci kouklnout a ohmatat a hned poznáš, co je to zac... a taky Envy je jedna ze znacek, které se od jiste doby vyhybam obloukem...
... takze urcite se pujdu schvalne podivat na ty KLIPI podrobne, nicmene uz ted vim, ze jestli bych kupoval bundu za devitku, urco bych se dival po jinych znackach
Naposledy upravil Quido dne čtv led 12, 2017 15:44, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte bře 31, 2015 7:20

mifr píše:Kilpi Hastar, původní cena prý 9799 Kč...No nevím, zda věřit tomu, že tato bunda má danou cenu a prodyšnost 50000 g/m2. Až bude za 3000 Kč, tak ji schválně koupím a otestuji...


:supz:
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod ozjaka » úte bře 31, 2015 8:28

Vyvencil jsem ji v celkem dost brutalni snehove vanici na Pradedu a naprosto ok.Je treba se u znacek ala,Kilpi, Alpine Pro,NB atp. nedivat po tom nejlevnejsim jako jsou softshelly za 999.Pak se daji koupit i dobre veci.Za 999 nemuzete od niceho cekat nic.Spis si to prave koupi strejcove na houby,ale to si myslim ze v tech znackach presne vedi.Na houby si GORE 6-15tis kupovat nikdo nebude. Jinak v DECATHLONU najdes taky spoustu dobrych veci....staci jen hledat.
ozjaka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 30, 2015 20:18

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod apuka » úte bře 31, 2015 8:36

Quido píše:jestli Te "udychyla bunda Klipi hastar a potom te neudychyla goretexka ještě n ic nerika - zkus tu klipi vyvenčit v nejakem celodennim desti a pak tu Goretexku... az to vyzkousis muzes se bavit
Neznam osobne zadne Klipi (dokonce ani Kilpi) obleceni, takze spise technicka poznamka. Psalo se o prodysnosti, ne o nepromokavosti. A obavam se, ze zadny GTX PRO ani jine podobne membrany Te v celodennim trochu poradnejsim desti z principu "udychat" nemohou, protoze pres souvislou tenkou vrstvu vody na povrchu se ven nedostana zadna para zevnitr. Bavit se o dychani muzes, az se zacne vysusovat.
Ad hodnoceni latky "co je to zac" co se tyce vodeodolnosti a prodysnosti podle "kouknuti a ohmatani"... teda nevim...ani "pogumovana barevna hruza" jeste nemusi nutne znamenat, ze to nesplnuje, co se na nem deklaruje. Najdes i bundy/kalhoty za 10000+ (ted nemyslim typu Kilpi, kde je sleva z takove ceny :-)) vehlasnych zancek, ktere na koukani a ohmatani nepusobi zadnym zazracnym dojmem, spise naopak a prece jsou vysoce funkcni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod ozjaka » úte bře 31, 2015 9:21

Gore-Tex Pro Shell vs. Active Shell, eVENT & NeoShell: https://youtu.be/6TmzwZgEVmA
ozjaka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 30, 2015 20:18

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte bře 31, 2015 10:12

@apuka:
dobre, zanechme slovickareni... tim ohmatal atp. je mysleno, ze jsem jen kouknul v obchode, precetl popisky a treba vyzkousel, ale netestoval
:roll:
ja se na to divam tak, ze pokud chci nejakou funkcni membranu, ma to byt vodotesne a soucasne by se v tom melo dat pohybovat, cili mela by dychat, a jak jiz tady bylo mnohokrat receno, kazda membrana bude prodysnost do znacne miry omezovat - jde o tu miru omezeni
uvest prodysnost 50 000 bez uvedeni nepromokavosti je taky k nicemu...
vyrobit neco nepromokaveho neni az takovy problem, problem je v te prodysnosti
a pokud chci srovnavat, musim vedet co preferuji
kdyz tu napisu, ze mne nejaka bunda udychala mou aktivitu, ale uz nebudu zohlednovat nepromokavost, pak je tato informace o nicem (pochpitelne, na zimni vylety v krasnem slunnem, byt mrazivem, pocasi zadnou membranu nepotrebuji)

osobne znam jen ty materialy, ktere jakz takz dychaji a jsou i rozumne prodysne, jak je tu uvadi ozjaka a neverim, ze nejaky jiny jeste neoznaceny a neregistrovany material bude lepsi...
Naposledy upravil Quido dne čtv led 12, 2017 15:45, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte bře 31, 2015 10:25

ozjaka píše:Vyvencil jsem ji v celkem dost brutalni snehove vanici na Pradedu a naprosto ok.Je treba se u znacek ala,Kilpi, Alpine Pro,NB atp. nedivat po tom nejlevnejsim jako jsou softshelly za 999.Pak se daji koupit i dobre veci.Za 999 nemuzete od niceho cekat nic.Spis si to prave koupi strejcove na houby,ale to si myslim ze v tech znackach presne vedi.Na houby si GORE 6-15tis kupovat nikdo nebude. Jinak v DECATHLONU najdes taky spoustu dobrych veci....staci jen hledat.


jo, ja v brutalni sneho-vamici mel opakovane obyc NB bundu bez membrany a taky v pohode, ale v brutalnim desti bych asi neobstal - a taky dycha skvele, nikdy by mne ji ale nenapdlo srovnavat s bundou s Gore Tex bundou (s GT pro Shell ci Active Shell uz vubec ne)

jo, sem tam se v Decathlonu da narazit na dobre veci, uz jsem o tom psal, ale nejsou to prave bundy znacky Quachea...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod ozjaka » úte bře 31, 2015 11:22

az bude moznost vytestuju v desti a dam vedet.Video jsem spise daval jak je vecne opevovane GORE prodysne prave oproti NEOSHELLU.Nesrovnavam s Hastaren alespon prozatim.Nicmene HASTAR se mi osvedcil zatim vsude a nemam proti zatim zadne.
ozjaka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 30, 2015 20:18

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte bře 31, 2015 14:32

Držím palce - bo kdybych dal devítku za bundu která promoká, byl bych dost nasr***...
:wink:
...tak aspoň ze dýchá
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod ozjaka » úte bře 31, 2015 16:18

Devitku jsem nastesti nedal.Byla za 7tis.Myslim ze ted je za 6 tak to vypada ze to asi az na 3 slevnovat nebudou a nejakou cenu to ma.Doufam...jinak by me nas...

Pisou 20tis vodni sloupec...jelikoz prodysnost funguje tak nemam k tomu neduveru.:)))
ozjaka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 30, 2015 20:18

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2015 16:28

20000 vodni sloupec, 50000 prodysnost a to vse za 6 tisic? Nechces ode mne koupit Karlstejn? Fakt levne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49382
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kilpi - outdoorové oblečení

Příspěvekod Quido » úte bře 31, 2015 19:14

no, vypada to, ze na svete je novy patent, jenom ma Klipi nedostatek ve slabem marketingu :smt082
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Další

Zpět na Oblečení