Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrstvy)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrstvy)

Příspěvekod fenda2 » pon lis 24, 2014 12:01

Ahoj,
chystám se v srpnu na 15 dní na Island a potřeboval bych doporučit nějaké nepromokavé oblečení (bunda+kalhoty). Budeme se pohybovat terénním autem po vnitrozemí a spát ve stanu. Je to s cestovkou. Každý den kratší túra 2-3 h a asi 4 x celodenní tůra. Potřeboval bych tedy nějakou svrchní vrstvu, která zvládne islandský vítr a déšť během pobytu venku. Držel bych se spíše nižší cenové hladiny, protože nevím jak moc bych to potom využil, ale zase nechci trávit dovolenou permanentně promočený. Díky za rady.
fenda2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 24, 2014 11:49

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod TimTaylor » sob kvě 16, 2015 17:00

srpen 2015 ještě nebyl, tak odpovím. Nedrž se nižší cenové hladiny, protože pak budeš nespokojený. Určitě bych koupil kvalitní (= drahou) nepromokavou bundu a k ní klidně levnější nepromokavé kalhoty. Oboje můžeš po akci prodat (a kvalitní věci prodáš). Bundu bych koupil od Tilaku, klidně ve výprodeji na jejich e-shopu
http://www.etilak.cz/kategorie/cz/68/outlet/
nebo bych hlídat slevy v Hudy Sportu/ Rockpointu/Hanibalu
(http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... show=0&e=1)

a kalhoty - potřebuješ fakt nutně nepromokavé? Např. sám vystačím už X let jen s nepromokavou bundou + trekovými (v zimě softshell. kalhotami), kdy kolikrát jsem někde a třeba 2-3 dny mi chumelí/prší a jde to přežít. Nebo i akce několik dní v kuse v děšti - mám nepromokavou kvalitní bundu + kalhoty Direct Alpine Eiger, které vodu z části odpuzujou a pak rychle uschnou a dá se to přežít. Ale ty kalhoty bych koukal např. na zn. Hannah nebo Solömon (stojí tak 1/3 ceny co tytéž od Tilaku, ale kvalitou jsou horší).

Nebo ještě jinak - ty věci se dají i půjčit, třeba ten Hanibal má svoji půjčovnu vybavení, tak to zkus se s nimi domluvit, byli vždy max. ochotní...?

EDIT: mrkni třeba sem na oblečení, máš to i s popisky
http://www.ursus.cz/fotoalbum/rok_2011/ ... index.html (a nepromokavé kalhoty nemají, ale bundy ano - od Tilaku :supz: )
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 16, 2015 19:24

Ahoj no 15 dní je krátká doba, budeš jezdit autem a ten delší výlet asi při hodně blbým počasí taky dělat nebudete...
Zvolil bych nějaký SS s membránou nebo s DWR nebo tak něco - úplně to stačí a když si vemeš pro pojistu pláštěnku je to fajn řešení.

Nezapomeň čepici a rukavice. :prayer:

Jinak jsem půl roku na Isle of Skye - vítr, déšť, pár dní hezky už ale taky bylo. Mám tu GTX od Milletu a SS kalhoty s DWR od AP (než sem odjel už sem jiné nekupoval a že kdyby něco koupím tady - dali celodenní liják v pohodě a stačí - když to daj tyhle jakýkoliv SS s vrchní úpravou ti bude stačit)

Jinak sem dospěl k tomu že SS s membránou/zátěrem je sem ideální oblečení (doma mě už čeká SS bunda na příští pobyt zde) GTX je zbytečný pokud nechceš chodit v dešti od rána do večera pár dní v kuse - SS ochrání a zahřeje proti větru a to se počítá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod fenda2 » pon kvě 18, 2015 6:57

Díky za tipy. Kalhoty bych tedy asi vybíral nějaký SS s DWR. Ale s bundami ze SS moc dobré zkušenosti nemám. Při vyšší námaze se v nich většinou docela zapařím, takže bych uvítal něco s vyšší paropropustností. Ale možná jsem měl zatím jen nekvalitní modely. Z GTX bund se mi líbila http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... Vl-a_ntlBc Už jsem si ji u hannibalu zkoušel. S penězi není takový problém, jen nevím jestli po Islandu kvality bundy využiji. Na turistiku tolik času nemám a když někam vyrazím tak za slušného počasí.
fenda2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 24, 2014 11:49

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod wawrik » pon kvě 18, 2015 7:59

So softshellom na Islande dlho nevydržíš. Tá membránovka je podľa mňa lepší nápad. Z goretexov je ďaleko najpriedušnejší Active shell (pre mňa je to prvá použiteľná membrána, akú som kedy mal), hľadal by som ten. Moderné konkurenčné materiály nepoznám, takže neposlúžim.

U Activeshellu treba trochu hľadieť na to, na akej látke je to nalaminované, obyčajne sa to dáva na tenké bundy, ktoré by si na Islande mohol ľahko o tie lávové kamene pretrhnúť. Ja mám 350-gramovú Mountain Equipment Firefox, tú ti s pokojným svedomím odporučím. Nie je nijako superodolná, ale ani nepatrí medzi najtenšie - taký príjemný kompromis, navyše má odvetrávanie v podpaží, čo sa u AS veľmi často nevidí, zato použiteľnosť vysoká.

Osobne by som aj nohavice zobral membránové - na to, aby som chodil v mokrých nohaviciach, je na Islande dosť kosa aj v lete. Dobrá vec je zips na boku prekrytý légou, občas sa tak dá chodiť aj v daždi s rozopnutými nohavicami a nenaprší do nich.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 18, 2015 8:35

Právě že GTX je né na prd, ale hlavní problém je opravdu silný vítr a tam ti GTX slupka nepomůže - já mám Millet Montet GTX což je s podšívkou a když opravdu fouká tak pod to dávám triko svetr a mikinu a i tak je cítit že ti to větrá. Oproti tomu SS kalhoty pod ty nemusím brát nic a sou v pohodě.
Že by ses v SS potil se neboj teplota přes 20 nebude - nevím konkrétně Island ale Skye bude mít podobné klima - vyjde sluníčko nefouká vítr je tak 15-20, je sluníčko fouká vítr je pocitově 5-10, chčije a fouká vítr a je tak 5 - tohle velmi často zažiješ během jednoho dne.
Než sem sem odjel jeden kolega co tu byl mi radil ať jdu do SS - nechal sem se zvyklat fórem na GTX - není to špatný ale proti zdejším větrům ti to nepomůže. A teploty a silný vítr zde ti zaručuje že ani v méně dýchacím SS se opravdu potit nebudeš. Ty kalhoty mi za celý den v dešti nepromokly - a jak začne zdejší mazec je fuk co máš na sobě protože ti zateče kolem obličeje, rukávy....
Ale žiju tu jen půl roku.....
A SS je oproti běžným GTX výrazně mechanicky odolnější.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod grco » pon kvě 18, 2015 8:42

Tak ak podla teba prefukne GTX skor ako SS, tak chcem vediet aky si mal GTX a asi aj aky si mal SS :)

Aha, uz to pozeram Gore-Tex 2L, to bude asi Performance Shell... S tym nemam skusenosti, ale aj tak by som nepovedal, ze to prefukne, skor to menej dycha...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 18, 2015 10:30

Ano 2L a proti 3L to asi opravdu méně větrá a tak logičtěji i líp chrání proti větru. A i tak to se svetrem a fleece mikinou není žádná sláva když se do tebe opře zdejší větříček 20-30 m/s běžně. Když nefouká je 10 m/s.
SS jsem psal nahoře od AP obyč s DWR a flece s podšívkou a ty sou víc v pohodě než ten GTX s nabalenými vrstvami pod tím. Už jsem koupil i SS vršek na příště.
Další věc je pokud ti začne k větru pršet mokrej budeš ve všem - prostě ti nateče konci pokud nebudeš mít například kuklu. Já třeba tohle chytnul jednou 15 km od baráku a těch 15 km sem jako blb šel pozadu - protože ten déšť při takovém větru fakt není příjemný do obličeje a jednak je to bez kukly jediná možnost jak snížit množství vody pod bundou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod wawrik » pon kvě 18, 2015 11:14

Vietor 20-30 m/s goretexovú membránu v ploche rozhodne neprefúkne tak, aby si to cítil. Môže ti ju akurát podfúknuť, ale to je vec strihu a týka sa rovnako softshellu ako membrány. Ak sa ti to stalo, bola membrána buď stará alebo zrelá na reklamáciu.

Na chôdzu proti vetru v daždi je dobrá šiltovka. Prekvapuje ma, že takéto veci domáci na tvojom ostrove nemajú vychytané.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod grco » pon kvě 18, 2015 11:45

@wawrik: +1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 18, 2015 12:42

wawrik - nevím kudy tam fouká, ale prostě to cítím i přes ty hadry, že mi de po těle chlad což u SS kalhot ne.
Bunda je 3/4 roku stará praná jen jednou ve vlažné vodě - měl sem jí od bláta a po zdejší bouřce nešla ele. po celém ostrově.
Kšiltovka je v takovém počasí k ničemu - kšilt ti to ohne a je stejně malej - bunda sama má kšilt a i když si dáš ještě ruku stejně se vítr točí různě a do obličeje ti to de - bokem, spodek - větrné víry... Nikoho z místních sem v kšiltovce nikdy neviděl. Zato dost nosí SS a pořádný pláštěnky, když jsem razil s kolegyněmi - GTX tu nosí spíše do města jako vrchní lehkou bundu.
Nic proti GTX ale SS je mechanicky odolnější což se hodí pod batoh a kalhoty jelikož zde chodíš keříky, oproti GTX je to víc na tělo se taky hodí.
Ale osobně je mi to jedno že, říkám jen, že SS se tu hodí více než GTX a měl jsem dát rovnou na radu člověka co tu byl - i když se mi i ta GTX nestratí, koupě rozhodně nelituji to ne. Jen SS bych využil víc a líp ochrání proti větru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod mike » pon kvě 18, 2015 15:21

:roll: nejaka fakta:
- GTX je 100% vetruodolny. 100% znamena, ze opravdu neprofoukne ani v nejvetsim vetru.
- pod pojmem SS se dneska schovava strasna spousta materialu treba od Pertexu EQ, ktery profoukne dost po neco jako neopren
- mechanicka odolnost zalezi na konkretnim materialu/laminatu a neda se rict ze obecne SS nebo HS je odolnejsi
- stejne tak tepelny komfort, v me nove SS vetrovce mi vcera byla pri 11 stupnich a mirnem vetru zima

Na Islandu jsem nebyl, ale zajimal jsem se o nej a jestli bych nekam bral komplet membranove obleceni, tak tam. Nebyl jsem tam protoze nemam rad hnusne pocasi, kde je komplet membranove obleceni potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 18, 2015 22:34

Tak mi tam prostě někudy táhne nebo je to pocit způsobený tím že je to volné a né tolik na tělo no. A ano je mraky druhů membrán a td.... Nemám nastudovanou teorii jako zdejší osazenstvo a přiznávám nevyznám se a tak se hodně ptám, jen sem chtěl poradit... Né teorií, která se v praxi ukáže leckdy trochu jinak, ale právě praktickými zkušenostmi v daných podmínkách.
Takže ještě jednu radu pro zakladatele - napiš si o radu na tamní fórum, nebo se ptej lidí co v takovém prostředí žili - rok, dva, deset... Né někdo kdo si vytipoval pěkný týden na dovolenou, lepší radu ti nikdo nedá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Ramiczech » úte kvě 19, 2015 18:45

wawrik píše:Ja mám 350-gramovú Mountain Equipment Firefox, tú ti s pokojným svedomím odporučím. .


Kde jsi ji kupoval? Je možnost si jí někde v ČR zkusit?
Ramiczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2011 17:42

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod wawrik » úte kvě 19, 2015 18:57

Kupoval som ju vo výpredaji u vonkreuza v žilinskom Hudy za nejakých 110-120 €. Už ju nemajú. Asi ti to nepomôže, ale všetky veľkosti majú (resp. pred mesiacom mali) v bratislavskom Outdoorguide za 350 € :((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod Ramiczech » úte kvě 19, 2015 19:34

wawrik: Díky za odpověď i za tip.
Jak je na tom s odolností? Zatím mi Active shell příjde jako "univerzální" bunda.
Ramiczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2011 17:42

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod wawrik » stř kvě 20, 2015 6:33

Odolnosť som zatiaľ nemal kde preveriť, len v nenáročných skalnatých pasážach typu Jánošíkové diery v Malej Fatre či Hohewand. Na Island pôjde až v lete. Ale vzhľadom k hrúbke materiálu bude na roztrhnutie náchylnejšia ako GTX Pro alebo Dermizax.

Podotýkam, že veci veľmi neničím a vydržia mi relatívne dlho, takže sa nejako nebojím. Niekto to má inak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Bunda na Island do 6000,-

Příspěvekod wiston » stř srp 17, 2016 0:06

Ahoj, poslední týden obíhám obchody (Hudy, Hanibal, RockPoint, Husky + velké sportovní řetězce) a dále hledám nějaké nepromokavé bundy na internetu. Je toho triliarda a už nevím jak se rozhodnout. rád bych se vešel do 6000,- a tak bych vás chtěl požádat, jestli byste mi sem nehodili odkazy na nějaké GTX bundy, se kterými máte dobré zkušenosti a udrželi by mě v suchu, když na Islandu chytnu nepříznivé počasí. Jedu tam na začátkem září. Plus by mě zajímalo, jestli je nutná GTX membrána? Koukal jsem i na nanomembrány, nebo např. materiál Ventile, ale po tuně recenzí a názorů mi stejně vždycky vyplynulo, že Gore-tex z toho vyjde nejlíp?

Děkuju za názory, zdravím :)
wiston
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 16, 2016 23:58

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 0:16

Chjo. Zas prvni prispevek a zas nove, uplne zbytecne vlakno. Slouceno.

Sloucil jsem to s vlaknem na podobne tema, ale mame tu i obecne ohledne vyberu nepromokave bundy. Tipu tam najdes dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bunda na Island do 6000,-

Příspěvekod fps » stř srp 17, 2016 9:41

wiston píše:Husky + velké sportovní řetězce

tam nic kvalitního nekoupíš, zaměř se na Hudy, Hanibal, Alpsport, e-outdoo, RockPoint

wiston píše:jestli byste mi sem nehodili odkazy na nějaké GTX bundy, se kterými máte dobré zkušenosti a udrželi by mě v suchu

Tilak Attack Active nebo Tilak Stinger

wiston píše:udrželi by mě v suchu, když na Islandu chytnu nepříznivé počasí

na to ale potřebuješ nejenom membránovou bundu, ale i membránové kalhoty

wiston píše:Plus by mě zajímalo, jestli je nutná GTX membrána?

nutná není, ale Gore-Tex Active je v současnosti to nejspíš co je na trhu, a pak třeba ještě Polartec NeoShell, ale můžeš zvolit třeba BlocVent nebo Gelanots
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty na Island

Příspěvekod apuka » stř srp 17, 2016 10:29

fps píše:wiston píše:
wiston píše:Husky + velké sportovní řetězce

tam nic kvalitního nekoupíš
Ehm, jen namatkou u Hervisu Mammut, Salewa, dalsi Salewa, myslim, ze to nejsou uplne sunty... Jen je pravda, ze toto zbozi malokde sezenes na prodejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Oblečenie do Nórska

Příspěvekod feci » úte lis 8, 2016 6:53

Zdravím.
Potreboval by som radu čo za oblečenie si vziať na týždenný trip po nórsku.
Chystáme sa v odbobí červenec. Spať by sme chceli v stanoch.
Predstavu mám takúto:
Boty s goretexovou membránou
Termoponožky a termo prádlo
Klahoty Pinguin Alpin s
Nejaké trištvrťové tenké nohavice
Termotriko
Klasicke triko s krátkym rukávom
Softshelova bunda Head
Fleecova mikina
Ktomu poriadný spacák a stan,varič, nejaké hygienické potreby a jedlo.
Príjmem každú radu. Je to náš prvý takýto trip.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Oblečenie do Nórska

Příspěvekod apuka » úte lis 8, 2016 8:07

Co tam rozhodne chybi, je nepromokava bunda. Zrovna v Norsku casto velice uzitecna vec :lol: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Oblečenie do Nórska

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 8, 2016 9:23

Zde je vlákno s potřebnými radami: Začátečníci v Norsku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Oblečenie do Nórska

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 8, 2016 9:24

Norsko je široký pojem, nevíme jak vysoko budeš chtít chodit atd. Hodně se to asi bude odvíjet od teploty. Já osobně bych vyhodil tu soft shellku stejně je to nějaký Head, bude akorát těžká. Vzal bych nepromokavou bundu a kalhoty, případně bych to nahradil pláštěnkou co půjde přes batoh (velbloudí hrb). Místo té soft shellky bych vzal větrovku a pod ní fleec nebo PWS mikinu. Boty bych vzal vysoké, když jdeš na těžko a možná popřemýšlel o nějakých druhých odpočinkových botech. Tričko obyčejné, to je jako bavlna ? Obecně bavlnu moc nemusím, je sice pohodlná, ale má nevhodné vlastnosti, saje vodu a špatně schne. Popřemýšlej jak ochránit batoh a věci v něm před vodou, pláštěnka na batoh často v delším dešti nestačí. Samozřejmě záleží kolik peněz jsi ochotný za to vybavení zaplatit :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrst

Příspěvekod pavproch » úte lis 8, 2016 9:45

kura, něco mi říkalo, že to tu už bylo, snad plhodiny sem tohle vlákno hledal a nenašel... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrst

Příspěvekod feci » úte lis 8, 2016 10:32

No popravde , žiadny plán ešte nemáme.
Dopravu ale chceme riešiť požíčaním auta, takže cez sviatky už budeme riešiť nejakú trasu.
Plánom je prejsť pár vyhliadok, nejaké zaujímave miesta.
Tú softshelku by som teda nebral. Môžte mi nejaku vetrovku poradiť? Fleecovu mikinu som plánoval vziať, takže to by bolo v poho.
Pláštenku by som zriešil tiež. Oddychové boty si vezmem, tie by som využil jazdou v aute.
Čo sa týka penazí, tak neplánujem to ísť hneď teraz, takže postupne by som tie veci nakúpil.
A ćo si myslíte o tých nohaviciach Pinguin? Ja by som ich rád využil ešte teraz cez zimu na turistiku po tatrách.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrst

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 8, 2016 11:12

Nikdy jsem ty kalhoty neměl ani nezkoušel, ale jsou to membránové kalhoty. Při pohybu se v nich budeš pravděpodobně potit. Lepší by byl nějaký gore-tex nebo jiná prodyšná membrána. Navíc mi u nich chybí postranní zipy na větrání a pro lepší oblékání. Podle mě by jsi měl určitě mít jako hlavní kalhoty nějaké jiné a bez membrány a tyto použít jen při špatném počasí déšť/silný vítr/zima. Aspon já bych to tak udělal. Pokud je už vlastníš, tak použít pujdou, pokud chceš nějaké kalhoty koupit, tak určitě jde pořídit mnohem lepší avšak asi taky dražší. Osobně bych je nekoupil, kdybych měl peníze na lepší gatě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrst

Příspěvekod feci » úte lis 8, 2016 11:45

Ok.
A vedel by si mi nejaké kalhoty poradiť? Ja sa vtom extra nevyznám, nechám si poradiť.
Prípadne aj tu vetrovku miesto softshelky. Pozerám po nete, ale je tam toho kvantum a už som stratený :((
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Oblečení na Island, do Norska (spodní i nepromokavé vrst

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 8, 2016 11:59

Nejprve se asi musíš rozhodnout zda chceš používat pláštěnku + návleky (cca 2000kč) proti dešti nebo nepromokavou bundu + nepromokavé kalhoty (cca. 6000-12000kč). V případě pláštěnky bych membránový kalhoty považoval za zbytečnost. Když kupovat membránové oblečení, tak bych určitě začal bundou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Další

Zpět na Oblečení