Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod chonga » pon čer 9, 2008 10:39

sobb píše:k moirovým ponožkám mám vybudovanou jistou nedůvěru :lol: ... přítul jakýsi nedopatřením jedny má ... něco tenčího ... a je to dost hrůza ... měl je jednou a už je nechce ani vidět ... začaly páchnout snad po pěti minutách co je měl na nohách :roll: :mrgreen:

slabý černý nebo šedý nápis moira profi (novější) nebo TG9000 (starší).
mám je na nohou :mrgreen: mi vyhovujou, ale co se týče odpoledne .... :wink: :D :) :lol: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Cezi » pon čer 9, 2008 12:35

já mám tak 5 druhů moira ponožek, takový tenounký, ty jsou příšerný, fakt spíš škodí, ty trek jsou docela dobrý, a fakt smrděj míň, a pak mám takový tlustý a ty se mi osvědčili, když jsem brodil po kolena vodou, tak mi přišlo, že fungují jako neopren - bylo v nich teplo, ikdyž voda moc nad nulou neměla (ledovcový potoky), takže až na ty tenký spokojenost :wink:
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod multimotyl » sob led 3, 2009 3:41

Mamča mi vyprala Moiru v aviváži a teď sice voní, ale je nějaká divná na omak a nedaří se mi to dát do kupy (pár hodin máchání ve vlažné vodě, ruční přeprání). Navíc se mi zdá, že se v tom prádle trochu zapařuju.

Dá se nějak ta Aviváž z toho dostat, nebo mám vyrazit na nákupy?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod ZbynekN » sob led 3, 2009 9:00

Asi jdi na nákup :roll: Já jsem na svoje sportovní oblečení aviváž zakázal pod trestem zaplacení ceny zničeného materiálu :D
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod tuso » sob led 3, 2009 9:15

I když obecně Moiru nechci, tak Moira Trek jsou skvělé ponožky. Používám je asi 4 roky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod krtenek » sob led 3, 2009 20:25

Já si trička a ponožky normálně peru v pračce na 30°C s aviváží a žádné negativní změny nepozoruju.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod Doktor_z_hor » ned led 4, 2009 8:53

multimotyl píše:Mamča mi vyprala Moiru v aviváži a teď sice voní, ale je nějaká divná na omak a nedaří se mi to dát do kupy...
Dá se nějak ta Aviváž z toho dostat, nebo mám vyrazit na nákupy?


Aldo psal, že na 60°C pere PES a pomáhá to, já to tak dělám i s Moirou (Ultrailght, Duo Trio) a pomáhá to proti zápachu taky. Jednou za čas to vezmu ve SPORT-WASHi a je to :smt023 Pomoci by to mělo i proti zaprané aviváži.

btw - na mě smrdí víc Canard Profi, než Moira UL .... :vom:
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod multimotyl » ned led 4, 2009 12:48

Doktor_z_hor píše:btw - na mě smrdí víc Canard Profi, než Moira UL .... :vom:


Díky za postřehy o Aviváži.

No a k tomu smradu. Moira mi příjde být jako téměř zázrak. Spousta lidí povídá, jak to smrdí a na můj pot to evidentně nereaguje :-). A věřte mi, že já smrdím dost třeba v termotriku Norwell 8)
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod Doktor_z_hor » ned led 4, 2009 14:39

btw - co se týče té teploty, tak v katalogu Moiry z roku 2001 ještě doporučují všechny výrobky -mimo Ultralight- prát na 60°C a až potom zavedli 40°C pro všechny...
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod Robur » pát črc 31, 2009 12:44

třeba se už brzy dočkáme :mrgreen:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod kendy » úte srp 18, 2009 7:07

multimotyl píše:Mamča mi vyprala Moiru v aviváži a teď sice voní, ale je nějaká divná na omak a nedaří se mi to dát do kupy (pár hodin máchání ve vlažné vodě, ruční přeprání). Navíc se mi zdá, že se v tom prádle trochu zapařuju.

Dá se nějak ta Aviváž z toho dostat, nebo mám vyrazit na nákupy?


Měl jsem podobnej problém - prohnal jsem to třikrát normálním programem na 50°C, společně s jiným běžným praním, ale bez aviváže a zmizlo to z toho.
Ta aviváž se v tom nějak chytá, a pak to tam zůstává. Ale tímhle násobným přepráním by ses toho taky měl zbavit.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Moira smrdí...

Příspěvekod Robur » stř bře 23, 2011 8:43

koupil jsem si tenké moira ponošky a několikrát je vydatně propotil aniž bych je mezitím pral a kupodivu fakt nesmrdí. Že by ty stříbrné jointy fakt fungovaly? :-k
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Merino do tepla

Příspěvekod packy » ned zář 18, 2011 21:07

Merino do tepla

Ahoj,
jedu na delší dobu do oblasti s vyšší teplotou (Súdán, 5 týdnů). Kolega mi radil, že tam s sebou vozí nejtenčí trika od icebreakeru a přes to dlouhou košili (a dále i spodky z merina). Já mám s merinem zkušenosti jen od nás na sever. Opravdu se vlna osvědčí i v takovém teplu? Chápu, že se merino nemusí tak často prát ... :)
Díky
Honza
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 18, 2011 21:13

Celé léto jsem strávil v triku o gramáži 200g (firemní pracovní trička s kr. rukávem). Myslím tím od rána od 9 do 18:30 než jsem vypadl z práce. Nemám v práci klimu, takže jsem si vedro sálající z náměstí a občasné dusno užíval jak se patří a oproti minulým rokům v bablně to bylo nebe a dudy... A cestou z práce opět v merinu. Jo, jsem IB pozitivní a do tepla mi IB vyhovuje víc než bablna nebo umělina, nejen pokud se bavíme o normální pracovní aktivitě, ale i na turistiku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod zbuddy » pon zář 19, 2011 9:19

@ packy: nejtenčí merina se dělají v gramáži 130,140,150 (dle výrobce). Připrav se ale na to, že je to pletenina a zejména ta tenká velmi náchylná k vytvoření dírky, přímo pod batoh se nedá nosit (já vím, Ty chceš pod košili). Je to spíše streetwear...Ale pod tu košili bych to viděl. Spodky IB se snad ve 150 nedělají, jen boxerky s celkem dlouhou nohavičkou.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod reneeska » pon zář 19, 2011 9:28

Ale dělaj se 150 spodky, aspoň dámská :-)) ale na ty nohy bych to asi až tak v tom teple nehrotila. To spíš to tílko a spoďáry jakože boxerky.

Jinak souhlas s IB 200 a léto, já toho spoustu odchodila, odběhala s dvoustovce s dlouhým rukávem dokonce. A miluju to tričko. *
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod zbuddy » pon zář 19, 2011 9:39

Ano, psal jsem chlapovi, tak jsem samozřejmě neuvažoval o dámských :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 19, 2011 10:04

Dlouhé pánské IB 150 se dělají - Legging with Fly. :wink:
@ Reneeska - to fialové IB GT od nás?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod zbuddy » pon zář 19, 2011 10:06

Vida, ještě že jsem napsal "snad" :wink: Ale české stránky nefungují, darebáci! :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 19, 2011 12:27

Protože asi nahazují novou, hezčí, barevnější kolekci, než jakáý kdy byla dříve...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod reneeska » pon zář 19, 2011 12:44

Jo to IB od vás. Ale dneska už 260 Quantum hoody ;-)
Ale jestli bude kolekce hezčí a barevnější... třeba dámské 320 svetry jsou rok od roku ošklivější
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod packy » pon zář 19, 2011 16:56

Ahoj,
díky za tipy - tam ale nebude klasické léto. Přes den až 50°C * Myslíte že i tak je to tenké merino dobré? :) Určitě to nebude žádný street-wear, jelikož budeme lozit kolem Nilu a vykopávat starý vykopávky :lol: Tuto kombinaci tam nosí (krátký merino+košili přes to) - ale mě to v tom teple přijde divný ...
P.
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod jonza » pon zář 19, 2011 17:06

Hele, malokdo tady ma zkusenosti s takovyma podminkama, takze bych duveroval lidem, co tam uz byli.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod zbuddy » úte zář 20, 2011 11:12

packy píše:lozit kolem Nilu a vykopávat starý vykopávky :lol: Tuto kombinaci tam nosí (krátký merino+košili přes to) - ale mě to v tom teple přijde divný ...P.

Vykopávky se snad už dále nedají vykopávat, ne? Vykopávat památky nebo pracovat na vykopávkách...
K věci: asi bych se přidal k předřečníkovi Jonzovi. Co si vzpomínám na Údolí králů, tak tam chodili v té zimě v prosinci (cca 30 st. C a více) egyptští vojcli ve svých černých kopřivácích a nepotili se. Dle mne i tam dole v Súdánu (severní Súdán u Nilu?) bude dost suchý vzduch, tak bych se nebál jakékoliv košile, ať už s merino trikem nebo bez něj.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod jonza » úte zář 20, 2011 12:31

jestli nahodou nemyslel vykopavky=stare veci :D
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod Lieti » stř zář 21, 2011 8:42

Ahoj, ak je reč o archeologickom výskume, tak ja môžem zhrnúť moje skúsenosti s pol roka na vykopávkach v Sýrii, kde sme si to občas odmakali pri 50 °C
V zásade sú 2 módy oblečenia, buď voľné vzdušné veci, alebo byť oblečený jak do mrazov (odizoluješ sa od vonkajšieho tepla). Potiť sa budeš tak či tak, otázka je koľko. Pointa je hlavne v tom mať zahalené celé telo. Ich domáca kvalitná "arafatka" na hlave, je na nezaplatenie. Osobne som tam mal len merino trenky čo dopadlo celkom vtipne, zadnica suchá, ale nohavice premočené :D
Skôr tam je na pováženie iná zdanlivo smiešna vec a to pranie. Neviem kto vám tam bude prať, ale predpokladám že miestny. A tým starostlivosť o prádlo nič nehovorí (v zmysle riaď sa podľa inštrukcií na štítku). Rovnako tam výborným spôsobom úraduje "ponožkožrút", takže vždy sa vraciam s termo ponožkami po jednom kuse. Takže brať tam akékoľvek oblečenie čo vyžaduje údržbu bolo nezmysel, zničí sa veľmi rýchlo, keďže prať sme tam dávali aj 2x do týždna. Predstava, že si to budeš prať sám ťa prejde hneď po prvom týždni, pretože ak makáš 6 dní v týždni, ako je to na výskumoch v týchto krajinách zvykom tak ručné pranie je posledné čo máš chuť riešiť. Ak by ste si predsa len prali vy, zvážte či si radšej nezobrať nejaký európsky prášok (i keď viem že hmotnosť výbavy sa ráta na každé kilo) ich miestne prášky dokážu byť pekný mord a zopár ľudí malo kožné problémy s nich.
No a posledná rada, určite vysokú a pevnú obuv s rozumnými ponožkami sa to dá bez problémov zniesť aj pri vysokých teplotách. Nepremokavosť pri výbere obuvi nemusíš vôbec riešiť, skôr priedyšnosť, ale rátaj s tým že topánky tam zničíš za sezónu (mne sa napríklad začali pod vplyvom teplôt rozliepať ASOLO), takže tiež netreba práve tie najdrahšie.
Tak zhruba všetko,vidím že úplne off topic oproti názvu vlákna :) / :-({|=
Uživatelský avatar
Lieti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv dub 2, 2009 13:23

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod zbuddy » stř zář 21, 2011 9:12

@Lieti: díky za zkušenosti!
Já bych navrhoval, aby si tazatel nebral evropský prášek (navlhnutí, dle mne větší potřeba vody na rozpuštění a máchání), ale jakýkoliv kvalitní prací gel.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod jonza » stř zář 21, 2011 10:17

pokud ten gel povezes, tak pozor na nadobu, protoze se ti muze stat, ze to neprojde pres letistni kontrolu bez original nadoby. Napadlo me, ze to bude mit podobne slozeni jako sprchove gely, takze to prelit treba tam.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod jedik » stř zář 21, 2011 10:52

A já jako tradičně doporučím, pokud si vezmeš merino věci k pracovním účlům, tak se vyprdnout na nějaké prášky a prát to jen ve vodě.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Moira smrdí aneb chvalozpěvy i kritiky na merino vlnu

Příspěvekod Indy » stř zář 21, 2011 10:58

mimochodem pokud je to jen pot, tak se to da vyprat v normalnim sprchacu v teple vode v umyvadle, akorat to nezapomen poradne vymachat ve studene.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení