sportovní oblečení a sušička prádla

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod mike » pát říj 24, 2014 16:08

Jo, ale neresim to. Monterky a rucniky uz vubec, tam klidne 1400, co pracka da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod Miras » pát říj 24, 2014 19:34

Já teda nevím, ale když sem vybíral pračku, tak sem všude čet, že honba za co nejvyššíma otáčkama odstřeďování je v podstatě nesmysl. Jo, prý to má trochu význam tehdy, když se pak prádlo hází do sušičky, tam že každý procento zbytkový vlhkosti dolů je dobrý. Ale pro sušení na sušáku nějak celkem moc nehraje roli, jestli to odstředím na 1000ot/min a zbyde tam 54%, nebo 1200ot/min a zbyde tam 52% vlhkosti. Akorát to dělá větší bordel a zvyšuje to opotřebení pračky...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod budo » pát říj 24, 2014 19:42

V susicce jsme susili pradlo odstredeny na 800 a ted s novou prackou na 1200. Rozdil je znat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 26, 2014 9:28

tak pracka ma jen 1000 ale pradlo dneska po vcerejsim prani vypada vyrazne vic suchy, nez pri 600otackach po nekolika dnech *
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod apuka » ned říj 26, 2014 10:31

Miras píše:... honba za co nejvyššíma otáčkama odstřeďování je v podstatě nesmysl. Jo, prý to má trochu význam tehdy, když se pak prádlo hází do sušičky, tam že každý procento zbytkový vlhkosti dolů je dobrý. Ale pro sušení na sušáku nějak celkem moc nehraje roli, jestli to odstředím na 1000ot/min a zbyde tam 54%, nebo 1200ot/min a zbyde tam 52% vlhkosti.
Ja sice nepouzivam nejvyssi otacky (kvuli setreni pradla), zato vsak muzu rict, ze rozdil napr. mezi 600 ot a 1200 rozhodne neni nejakych 6% vlhkosti (volne podle tveho prikladu). Na 600 ot jsou rucniky "normalne" vlhke, na 1200 kdyz je vyndas, vypadaji skoro suche, malem na zehleni. A co se tyce delky suseni (ma susaku, susicku nemam), ano bude tam sakramentsky velky rozdil. Na monterky, atd bych se nerozmyslel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod Miras » ned říj 26, 2014 21:13

@apuka: Aleno tak, od boku jsem střelil rozdíl zbytkový vlhkosti 2% při navýšení otáček z 1000 na 1200ot/min a teď jsem si ověřil, že to byl tip poměrně slušnej - u jednoho výrobce jsem u srovnatelných praček našel rozdíl 3%. Rozdíl mezi 600 a 1200ot/min bude samozřejmě sakra velkej, 6% to rozhodně nebude.
Tou "honbou za co nejvyšším otáčkama" jsem myslel právě navyšování nad těch 1000, při ždímání na míň jak 800 už tam tý vlhkosti fakt zbývá už zase moc.
Jiná věc je, že samotnej počet otáček neříká nic moc o tom, jak kvalitně je prádlo odstředěný. Stará pračka nám na 1200 ždímala hůř, jak nová na 1000. Zároveň je taky dobře viditelná - čím líp je prádlo z pračky vyždímaný, tím víc je zmačkaný a hůř se žehlí. U montérek a ručníků je to šumák, ale sem tam něco to žehlení přece jen vyžaduje.

Že pro následný sušení v sušičce kvalitní vyždímaní význam má jsem taky psal...

No nic, v zásadě jsem chtěl jen naznačit, že otáčky nejsou všechno a může to s sebou nést i jisný negativa... :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 27, 2014 7:23

v každým případě já su spokojená, se sušičkou zatím počkám, jak se osvědčí odstřeďování na těch 1000ot (montérkám a ručníkům, jak píšete, to přisolím), merino a podobný věci schnou i tak rychle, na těch 600 si to nechám, přece jen chci, aby mě to dlouho vydrželo a za ušetřenej peníz koupím něco užitného ke sportovnímu vyžití :D

některý menší prádlo vypadá, že by mohlo dneska i do skříně a ručníky skoro suchý, dokonalý:) Což doufejme snad i přispěje k tomu, že se nebude držet v pokoji větší vlhkost, páč to prádlo tomu asi nepomáhalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení a sušička prádla

Příspěvekod JanaKvetova » stř pro 14, 2016 11:29

Ahoj, s manželem jsme velcí fanoušci turistiky, horolezectví, sportu a podobně, odpovídá tomu také co sledujeme nebo jaké oblečení si na podobné aktivity kupujeme. Právě na to oblečení bych se chtěla zeptat. Zvažujeme s manželem koupi nové pračky a v souvislosti s tím i nové sušičky, ale chtěli bychom se poradit. Doteď jsme prádlo prali a potom sušili na sušácích, teď bychom chtěli sušit právě v sušičce. Myslíte si ale, že se to pro sportovní oblečení hodí, neuškodí mu to? Trochu mi přijde, že se to v diskuzi trochu rozchází. A případně, co by měla taková dobrá sušička obnášet, aby to tomu prádlu nevadilo? Dívala jsem se na různé druhy sušiček v recenzích, docela mě zaujala třeba tato: <spam_link_smazan>, má program na sportovní oblečení, což by asi mělo být pro naše potřeby určené, ale jinak nevím, jestli je to dobrý nápad nebo ne. Má s ní někdo zkušenosti, nebo vyzná se v tom někdo líp než já (to asi nebude tak těžké :-D ), že by na ni mrknul a poradil mi jestli jo nebo ne? Nechtěla bych zase koupit sušičku a sušit v ní jen některé prádlo, to by mi přišlo docela zbytečné ;-)
Díky za pomoc, budu za každou radu vděčná :-)
Naposledy upravil mike dne stř pro 14, 2016 16:37, celkově upraveno 1
Důvod: rada: nespamuj
JanaKvetova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 14, 2016 11:15

Předchozí

Zpět na Oblečení