Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2020 20:58

Rozdil byt muze, kazda rouska je jina, ale brutalni ne. Nesmis se dusit, minimalne v klidu to musi byt udychatelne. To, co popisujes, odpovida spis porezni membranovce.

Dostal jako darek? Tak to je blbe. Holt ji budes muset prodat jako nevhodny dar a v tomhle pripade to bude dokonce i pravda :twisted: (to neni na tebe, ale obecne)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 23, 2020 21:20

slezacekm
Já používám HELIKON WINDRUNNER. Má asi 150g,je sbalitelná do malého balíčku a stojí okolo 1500kč.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod aksam » ned kvě 24, 2020 7:42

Mně Patagonia Houdini docela překvapuje, že by byla takhle špatná...mám ji cca 20 dní a zatím si nestěžuji, v obchodě jsem udělal i dýchací test a ok....jediné, co mně na ni překvapilo je, že má slim fit střih, což u větrovek moc neznám, ale ničemu nevadí. Už se tady psalo, že u ní se měnil často materiál a záleží na kterou verzi člověk narazí.
aksam
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod slezacekm » ned kvě 24, 2020 9:32

mike: tak jako potim se celkem dost, ale vodu zevnitr jsem do teto chvile znal pouze z membranovky. v podobne mire je to i bez deste apod (vcerejsi podminky byly na test opravdu celkem nevhodne)

Dromedaro: o te vim, jak je na tom s dychacim testem?

aksam: tak to me prekvapuje, ze podle tebe dychaci test v pohode. co presne znamena v pohode? kdyz si ji dam pres pusu, nejsem schopen pres ni dychat (udusil bych se).
slezacekm
účastník
účastník

Příspěvekod aksam » ned kvě 24, 2020 12:30

Normálně přes ni dýchám, když dýchnu na zrcadlo, orosí se....potím se hodně takže neprodyšnou bych nevzal, pravda je, že se nevyrovná pertexu equilibrium z něhož mám taky větrovku, ale zase je proti němu více větruodolná.
aksam
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 24, 2020 16:01

slezacekm píše:o te vim, jak je na tom s dychacim testem?

Já jsem ten dýchací test neznal, tak jsem to včera večer schválně zkoušel a normálně jsem přes ni dýchal. Asi jak přes roušku. I jsem si to "utěsnil" kolem nosu, abych tam neměl tu mezeru jak u roušky. Zkoušel jsem to teda asi jen minutu a v klidu, ne při nějaké aktivitě.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod mike » ned kvě 24, 2020 22:35

@slezacekm: asi mas smulu na serii, co usili z igelitu. Nekteri vyrobci jsou v tomhle naprosto nezodpovedni, meni materialy bez upozorneni a prodysnost neresi :?

Prodej ji nekomu, kdo se vubec nepoti, jinak mne rozumne pouziti nenapada.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod derhirsch91 » sob kvě 30, 2020 17:31

Ahoj, ma nekdo zkusenost s vetrovkou Warmpeace Forte? Hledam jednoduchou vetrovku s kapuci, ktera je hodne prodysna, poskytne ochranu pred vetrem na horach a nerozklepnu kvuli ni prasatko. Dekuji. :)
derhirsch91
nováček
nováček

Příspěvekod mike » sob kvě 30, 2020 21:29

Prodysnost a vetruodolnost jdou proti sobe, chce to najit rozumny kompromis. Zajdi si do kramu a zkus dychaci test. Kdyz se pres ni bude dat dychat asi jako pres rousku nebo malinko hur, tak stoji za pokus. Kdyby ses dusil, tak na ni zapomen, v tom by ses uvaril.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod xxmarakara » pon čer 1, 2020 21:50

Nemáte někdo zkušenost s větrovkou Evadict z Decathlonu? Zejména mě zajímá prodyšnost/větruodolnost a materiál.

https://www.decathlon.cz/bunda-wind-trail-seda--id_8556432.html
xxmarakara
nováček
nováček

Příspěvekod jIrI___ » stř čer 24, 2020 16:01

Ahoj, sháním pro ženu co nejlehčí (tzn. dobře sbalitelnou) a prodyšnou dámskou větrovku v ceně do 3000 Kč, která by snesla i nějaký deštík. Použití nenáročná turistika, půldenní horské výlety apod. Do oka mi padl OMM Halo Jacket (https://www.nalehko.com/produkt/damska-nepromokava-bunda-omm-halo-jacket/) , která ale doma bohužel neprošla kvůli barvám, fialová a růžová byly vyhodnoceny jako nejhorší barvy vesmíru :). Měli byste tipy na nějaké kousky s aktuálně nejlepším poměrem cena/výkon? Předem díky.
jIrI___
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 16:09

Odkazovana bunda neni vetrovka. Vetrovky nemaji membranu a podlepene svy. Tohle je lehka membranovka a tva zena ma pravdu, je to fialovy hnus ;-)

Musis si vybrat. Bud chces vetrovku, ktera je lehka, prodysna, sbalitelna a prijemna, nebo membranovku, ktera zdaleka tak prodysna neni, at si prodejci a vyrobci tvrdi, co chteji. Vetrovka se hodi na chozeni kdykoliv je trochu chladneji, ale promokne. Membranovka se hodi jen do deste.

Takze se rozhodni a pokracuj bud tady nebo ve vlakne o membranovkach.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Oblečení