Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2020 20:58

Rozdil byt muze, kazda rouska je jina, ale brutalni ne. Nesmis se dusit, minimalne v klidu to musi byt udychatelne. To, co popisujes, odpovida spis porezni membranovce.

Dostal jako darek? Tak to je blbe. Holt ji budes muset prodat jako nevhodny dar a v tomhle pripade to bude dokonce i pravda :twisted: (to neni na tebe, ale obecne)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 23, 2020 21:20

slezacekm
Já používám HELIKON WINDRUNNER. Má asi 150g,je sbalitelná do malého balíčku a stojí okolo 1500kč.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod aksam » ned kvě 24, 2020 7:42

Mně Patagonia Houdini docela překvapuje, že by byla takhle špatná...mám ji cca 20 dní a zatím si nestěžuji, v obchodě jsem udělal i dýchací test a ok....jediné, co mně na ni překvapilo je, že má slim fit střih, což u větrovek moc neznám, ale ničemu nevadí. Už se tady psalo, že u ní se měnil často materiál a záleží na kterou verzi člověk narazí.
aksam
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod slezacekm » ned kvě 24, 2020 9:32

mike: tak jako potim se celkem dost, ale vodu zevnitr jsem do teto chvile znal pouze z membranovky. v podobne mire je to i bez deste apod (vcerejsi podminky byly na test opravdu celkem nevhodne)

Dromedaro: o te vim, jak je na tom s dychacim testem?

aksam: tak to me prekvapuje, ze podle tebe dychaci test v pohode. co presne znamena v pohode? kdyz si ji dam pres pusu, nejsem schopen pres ni dychat (udusil bych se).
slezacekm
účastník
účastník

Příspěvekod aksam » ned kvě 24, 2020 12:30

Normálně přes ni dýchám, když dýchnu na zrcadlo, orosí se....potím se hodně takže neprodyšnou bych nevzal, pravda je, že se nevyrovná pertexu equilibrium z něhož mám taky větrovku, ale zase je proti němu více větruodolná.
aksam
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 24, 2020 16:01

slezacekm píše:o te vim, jak je na tom s dychacim testem?

Já jsem ten dýchací test neznal, tak jsem to včera večer schválně zkoušel a normálně jsem přes ni dýchal. Asi jak přes roušku. I jsem si to "utěsnil" kolem nosu, abych tam neměl tu mezeru jak u roušky. Zkoušel jsem to teda asi jen minutu a v klidu, ne při nějaké aktivitě.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod mike » ned kvě 24, 2020 22:35

@slezacekm: asi mas smulu na serii, co usili z igelitu. Nekteri vyrobci jsou v tomhle naprosto nezodpovedni, meni materialy bez upozorneni a prodysnost neresi :?

Prodej ji nekomu, kdo se vubec nepoti, jinak mne rozumne pouziti nenapada.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod derhirsch91 » sob kvě 30, 2020 17:31

Ahoj, ma nekdo zkusenost s vetrovkou Warmpeace Forte? Hledam jednoduchou vetrovku s kapuci, ktera je hodne prodysna, poskytne ochranu pred vetrem na horach a nerozklepnu kvuli ni prasatko. Dekuji. :)
derhirsch91
nováček
nováček

Příspěvekod mike » sob kvě 30, 2020 21:29

Prodysnost a vetruodolnost jdou proti sobe, chce to najit rozumny kompromis. Zajdi si do kramu a zkus dychaci test. Kdyz se pres ni bude dat dychat asi jako pres rousku nebo malinko hur, tak stoji za pokus. Kdyby ses dusil, tak na ni zapomen, v tom by ses uvaril.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod xxmarakara » pon čer 1, 2020 21:50

Nemáte někdo zkušenost s větrovkou Evadict z Decathlonu? Zejména mě zajímá prodyšnost/větruodolnost a materiál.

https://www.decathlon.cz/bunda-wind-trail-seda--id_8556432.html
xxmarakara
nováček
nováček

Příspěvekod jIrI___ » stř čer 24, 2020 16:01

Ahoj, sháním pro ženu co nejlehčí (tzn. dobře sbalitelnou) a prodyšnou dámskou větrovku v ceně do 3000 Kč, která by snesla i nějaký deštík. Použití nenáročná turistika, půldenní horské výlety apod. Do oka mi padl OMM Halo Jacket (https://www.nalehko.com/produkt/damska-nepromokava-bunda-omm-halo-jacket/) , která ale doma bohužel neprošla kvůli barvám, fialová a růžová byly vyhodnoceny jako nejhorší barvy vesmíru :). Měli byste tipy na nějaké kousky s aktuálně nejlepším poměrem cena/výkon? Předem díky.
jIrI___
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 16:09

Odkazovana bunda neni vetrovka. Vetrovky nemaji membranu a podlepene svy. Tohle je lehka membranovka a tva zena ma pravdu, je to fialovy hnus ;-)

Musis si vybrat. Bud chces vetrovku, ktera je lehka, prodysna, sbalitelna a prijemna, nebo membranovku, ktera zdaleka tak prodysna neni, at si prodejci a vyrobci tvrdi, co chteji. Vetrovka se hodi na chozeni kdykoliv je trochu chladneji, ale promokne. Membranovka se hodi jen do deste.

Takze se rozhodni a pokracuj bud tady nebo ve vlakne o membranovkach.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod kosmoletec » čtv zář 10, 2020 11:10

Ahoj, možná mám hloupý dotaz, ale má smysl impregnovat větrovku přípravkem typu Atsko Permanent Water Guard? Ovlivní to negativně prodyšnost? Samozřejmě od toho nečekám zázraky a proti dešti mám jinou bundu (HP Road Runner), ale jde mi o to, jestli po mnohaletém používání a praní to alespoň trochu pomůže zlepšit odolnost proti velmi lehkému deštíku anebo je to jen plýtvání impregnací.
kosmoletec
nováček
nováček

Příspěvekod mike » čtv zář 10, 2020 18:43

Dotaz neni hloupy. Smysl to ma, pokud uz puvodni DWR uplne odesla a latka saje od prvni kapky tj. nedela uz zadne kulicky. Nutna je ale aktivace teplem, bud v susicce nebo v nouzi zehlickou, bez toho to smysl nema, skoro se to neprojevi. Po susicce to muze byt skoro tak dobre, jak puvodne tj. zpocatku kulicky a v mrholeni nenasakne.

Na prodysnosti se to projevi. Trochu se proti aktualnimu stavu zhorsi, ale opet se spis vrati do stavy podobnemu nove bunde. Znicenim DWR se totiz prodysnost zvysuje, nekdy az moc (snizuje se vetruodolnost).

Atsko Permanent Water Guard je IMO nejlepsi volba, ale chce to spravnou verzi (na umeliny) a strikat jen zvenku.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Oblečení