Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 21:28

dkay píše:Nevim, přijdou ti třeba ty jejich věci z alpin woolu jako zamrznutí v minulosti?

Jo, alpin wool mi prijde jako navrat do 19. stoleti bez ohledu na vyrobce :twisted: Resili jsme spis spacaky a bundy, sam mam Koteku, ale dneska bych si koupil Cumulus.

dkay píše:Je vidět např. na té fotce kde model drží stahovátko na kapucu. Ustřihnout to stopro jde, ale pokud si bundu nasadím a nechám poutka vevnitř, nevím o nich.

A jo, tohle. Tak to bych za showstopper nepovazoval, sice je to zbytecnost, ale da se ji zbavit nebo ani nemusi vadit.

dkay píše:Stokrát lepší než uměle prodloužené rukávy, které když nechceš mít s palcem v díře, tak se ti nakrabatí na zápěstí.

To rozhodne, to je prave ten showstopper.

dkay píše:2 filtry na kafe = 35CFM? Nebo jaký je zdejší předpis?

Zadny predpis neni. Porovnani je relativni, tady by bylo idealni proti Pertex Quantum Air, jestli znas. Obecne by se pres vetrovku melo dat dychat. S mensim nebo o neco vetsim odporem, ale bez pocitu duseni. Coz je tak od 10 CFM vyse. 35 CFM uz je skoro volne dychani, asi jako chirurgicka rouska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 22:13

BTW, doted jsem nosil na denni vychazky Rab Borealis a dneska jsem si vzal vetrovku (DA Tornado). Na stejne triko s dlouhym. Stejna trasa, priblizne stejne podminky a musim rict, ze vetrovka je mi znatelne prijemnejsi. Mozna bylo o par stupnu tepleji, proto jsem si ji vzal, aby mi v SS nebylo horko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 22, 2021 5:34

kamos taky ma objednanou sj mera, ta aira se nedela v XXL...

tak su zvedava, co na ni rekne on.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod milarepa » čtv dub 22, 2021 7:46

mám pocit, že jsem tady snad jediný, kdo vlastní větrovku z pertex quantum air, takže jsem udělal po návratu z včerejšího výšlapu na Smrk, který jsem celý absolvoval v ní, ten dýchací test, a přes látku jsem mohl normálně dýchat, řekl bych jako přes roušku, spíše ještě lépe, látka kladla minimální odpor......a vítr udrží slušně na uzdě, tož tolik k těm vaším teoriím tady..:-)

ten Sir Joseph Mera je pěkně provedený, ale trochu bych se bál právě té prodyšnosti, ten materiál je těžký, má větrovka od High Pointu váží 127 g, ta od Sira Josepha 200 g, ale třeba to tam je nějak slušně pořešené....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv dub 22, 2021 8:44

Uz se psalo - prodysnost a gramaz materialu nema zadnou primou spojitost. Prodysnost (ve smyslo propustnosti vzduchu, ne vodnich par) zavisi prakticky vylucne od zpusobu tkani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » čtv dub 22, 2021 8:51

mike píše:Porovnani je relativni, tady by bylo idealni proti Pertex Quantum Air, jestli znas


Mám a znám, však jsem to tady o stránku či dvě zpět kritizoval, že mi to přijde málo odolné vůči větru v zimním obodbí ;) Porovnal jsem Meru s https://www.marmot.com/sale/men/jackets ... 65864.html a ano, PQA dýchá jednoznačně lépe, o tom žádná... Já jsem s tím ale počítal - jsem ochoten trochu z prodyšnosti PQA slevit, když dostanu lepší ochranu proti větru. Jestli to bude až moc a budu litovat, to se uvidí, stát se to může. Jde mi ale hlavně o vítr při nízkých teplotách. Někde zhruba od 10C při aerobních aktivitách - kvůli kterým se v podstatě diskuse o prodyšnosti vedou - nosím i při relativně silném větru vestu z gore windstopperu (starší model https://www.mammut.com/us/en/products/1 ... o-vest-men) a nebo tu marmotku - vadí mi vítr na torzo, na ruce až tak ne. Pokud tak fučí, že ty vesty jsou málo, tak to už pak prodyšnost tolik nehrotím (mj. kvůli menšímu zahřívání) a klidně vytáhnu třeba i goráč. Stejně ho v batohu na jakýkoliv serióznější trek mám vždycky a zas celou garderobu s sebou tahat nebudu, vždycky je to o kompromisu. A nebo beru tu tebou proklínanou Jorasses - relativně vysoká gramáž a oproti větrovce i tepelně izolační vlastnosti, ale odolnost proti větru hodně velká a jak říkám, mluvím o situaci, kdy už je to fakt maras a pak tyhle věci neřeším jako negativa (byl jsem v ní v únoru na Lysé v mrznoucí mlze a nárazech větru 70 km/h).

Je to prostě o nastavení a situacích. Stručně: PQA mi na větrovce nedává smysl, protože v silném větru je pro mě osobně moc profukavý a v menším až středním větru je mi příjemněji ve vestě.

milarepa píše:mám pocit, že jsem tady snad jediný, kdo vlastní větrovku z pertex quantum air


Myslím že osobní zkušenost s PQA tady za dobu existence tohoto vlákna deklarovalo docela dost lidí... :roll: Stačí pohledat.

milarepa píše:ten materiál je těžký, má větrovka od High Pointu váží 127 g, ta od Sira Josepha 200 g


Nevim jestli při takovém rozdílu je fér použít slovo "těžký"... pokud tedy nehoníš každý gram kvůli UL thru-hikingu, závodění apod - pak bys měl ale deklarovat o co ti jde. Podle mě do těch cca 200g hádáním se o gramech nikomu neprospěješ.

mike píše:BTW, doted jsem nosil na denni vychazky Rab Borealis a dneska jsem si vzal vetrovku (DA Tornado). Na stejne triko s dlouhym. Stejna trasa, priblizne stejne podminky a musim rict, ze vetrovka je mi znatelne prijemnejsi. Mozna bylo o par stupnu tepleji, proto jsem si ji vzal, aby mi v SS nebylo horko.


No, web DA bylo první místo kam jsem šel větrovku hledat... moc nechápu, proč teď v předjaří, kdy by lidi za dobrou větrovku urvali ruce, má DA na webu jedinou bundu kterou lze považovat za větrovku a to PHOENIX. Jak už jsem psal, pro mě je kapuce na větrovce must have. Nevim, neznám jejich business strategii.
Naposledy upravil dkay dne čtv dub 22, 2021 9:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod milarepa » čtv dub 22, 2021 9:16

proti větru do zimního období se větrovka běžně nepoužívá, na to je ideální dobrá softsehllová bunda, větrovku do větru vytahuju když je kolem 10 stupnů, když je méně, tak mám prodyšný softshell......větrovku používat do zimy mi prijde podobné jako bys chtěl v lehkém sportovním autě jezdit v těžkém terénu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » čtv dub 22, 2021 10:48

Můžeš trochu víc rozvinout tu logiku za tím? Pokud jde o tepelný komfort, ten se řeší spodními vrstvami, ne tím co máš navrchu proti větru.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 22, 2021 11:15

rekla bych ze je to o preferencich, ss je technicky jen "teplejsi vetrovka", kdyz sem mivala omm sonick smog tak v zime sem ji nosila na pws medvedici mnohem radsi, nez v lete na holy ruce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv dub 22, 2021 11:19

Taky bych z toho nedelal zadnou vedu nosi se to, co se prave hodi, co cloveku prave nejlepe vyhovuje - a co sebou prave ma :-D.

Taky ruzne stridam veci.

A kdyz chceme uz hnidopisit, tak technicky toto neni vubec pravda:
milarepa píše:proti větru do zimního období se větrovka běžně nepoužívá, na to je ideální dobrá softsehllová bunda
do zimniho obdobi se uziva zateplena bunda :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod sobb » čtv dub 22, 2021 11:36

Já třeba větrovku nosím v podstatě výhradně v chladným období roku, v létě jen výjimečně.

Jak si asi už většina z nás na základě diskuzí v různých vláknech povšimla, tak každej má holt jiný preference a jiný styl oblékání.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Větrovky

Příspěvekod milarepa » čtv dub 22, 2021 13:50

tak párkrát jsem zkoušel si dát větrovku na zateplovací vrstvu když bylo zimně větrno ale samostatný softshell mi funguje mnohem příjemněji, každý to má holt jinak :-)

apuka - jasně, já to s tím softshellem myslel když je pod 10 stupnů někde k nule, v mrazu, větru, případně ještě mokru zase máme jiné vychytávky :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 22, 2021 13:56

milarepa
ono je to asi tim, ze malokomu funguje softshell samotnej kdyz je -10 :D zatimco nejaka sustakova vetrovka je v lete OK na triko a v zime je OK na mikinu... a staci na to jedna bunda, pokud clovek nema uplne nejakou bundofetis :D i kdyz ja mam ss bundy aktualne 3 :D tenkou, silnejsi a nakonec sem stejne koupila tilak trango, do ktere se mi kvuli cene puvodne nechtelo... a i kdyz trango je nejtlustci a do teple casto roku uplne nepouzitelna, i tak si ji nedovedu uplne predstavit nosit na tilko v 0 bez mezivrstvy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » čtv dub 22, 2021 16:37

Mawenzi píše:ono je to asi tim, ze malokomu funguje softshell samotnej kdyz je -10 :D


Jsou borci co tvrdí že jediná správná cesta jak SS nosit je rovnou na kůži... :D https://youtu.be/1fq5XtK2_V0?t=114

(Dávám sem to video spíš jako kuriozitu, ne že bych sdílel celý jeho světonázor. On teda hlavně definuje SS jinak než jak se tady o něm bavíme)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 17:04

:D vedle toho je moje idea maximalne dvou vrstev jeste konzervativni. Si myslim, ze dobre funkcni tricko na tele je potreba (samozrejme ne fleece, co tam myslim zminoval). Bohuzel nevim, jake jsou jeho dalsi body, protoze poslouchat neco takoveho dyl, nez 30 sekund, proste nedavam. Nemam rad podobna videa, clanek bych si precetl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 22, 2021 17:30

mike
hlavne ss MUSI mit kapuci!!!! protoze kdyby prselo naprsi ti za krk :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 17:39

dkay píše:Mám a znám, však jsem to tady o stránku či dvě zpět kritizoval, že mi to přijde málo odolné vůči větru v zimním obodbí

Vim, ale nebyl jsem si jisty, jestli to jeste mas a jestli jsi na tom zkousel dychaci test.

dkay píše:PQA dýchá jednoznačně lépe, o tom žádná... Já jsem s tím ale počítal - jsem ochoten trochu z prodyšnosti PQA slevit, když dostanu lepší ochranu proti větru. Jestli to bude až moc a budu litovat, to se uvidí, stát se to může.

Jasne, jde o ten kompromis. Za mne je lepsi trochu (!) horsi prodysnost, nez spatna ochrana proti vetru. Prodysnost se da resit zipem, s profoukavajici vetrovkou ale nic neudelas. To byl pripad Pertexu EQ, fakt prijemny a skvele prodysny material, ale co s tim, kdyz nezvladne ani slaby vitr?

dkay píše:A nebo beru tu tebou proklínanou Jorasses - relativně vysoká gramáž a oproti větrovce i tepelně izolační vlastnosti, ale odolnost proti větru hodně velká a jak říkám, mluvím o situaci, kdy už je to fakt maras a pak tyhle věci neřeším jako negativa (byl jsem v ní v únoru na Lysé v mrznoucí mlze a nárazech větru 70 km/h).

V takove dobe a pocasi na sobe mivam primaloftku a je mi fajn ;-)

dkay píše:Nevim jestli při takovém rozdílu je fér použít slovo "těžký"... pokud tedy nehoníš každý gram kvůli UL thru-hikingu, závodění apod

Asi tak. Obe jsou jeste rozsahu pro rozumnou vetrovku i kdyz uz blizko hranic.

dkay píše:No, web DA bylo první místo kam jsem šel větrovku hledat... moc nechápu, proč teď v předjaří, kdy by lidi za dobrou větrovku urvali ruce, má DA na webu jedinou bundu kterou lze považovat za větrovku a to PHOENIX.

Taky mi to unika. Prijde mi, ze s Tornadem se spletli, omylem udelali skvelou vetrovku, pak ji radej zkazili (verze 3.0) a nakonec ji prestali prodavat. Coz je fakt skoda, verze 2.0 se blizila idealu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 17:53

Mawenzi píše:hlavne ss MUSI mit kapuci!!!! protoze kdyby prselo naprsi ti za krk :D

Kdyz prsi, tak na sobe nemam SS ;-) A zrovna kapuce na vetrovce promoka nejrychleji, vyzkouseno, v podstate proti desti nema smysl.

dkay píše:Pokud jde o tepelný komfort, ten se řeší spodními vrstvami, ne tím co máš navrchu proti větru.

Ja to resim primaloftkou, ktera se da brat jako zateplena vetrovka ;-) Zadne vrstvy, to je prezitek :twisted:

Prime porovnani jsem si opet vyzkousel nekdy pres Vanoce. Jeden den se udelalo krasne a jak jsem sel do kopce, bylo mi v primaloftce horko i kdyz jsem ji rozepnul. Vymenil jsem ji tedy za vetrovku. Cimz jsem se dostal na spodni hranu tepelneho komfortu, ale jelikoz primo na mne parilo slunce a funel jsem do kopce, nevadilo to. Bylo myslim neco nad nulou a pod ni jsem mel PowerDry triko s dlouhym. Kdyz jsem vylezl na kopec, pokracoval jsem po hrebeni, cimz se snizil tepelny vydej a zacalo mi byt chladno, prestoze slunce stale svitilo. Po nejake dobe uz jsem toho mel dost a prohodil to zpatky. Vetrovka byla uplne provlhla a tricko pod ni taky. Pod primaloftkou za chvili uschlo a bylo mi fajn. Nebylo to poprve a je to jeden z duvodu, proc klasicke vrstveni povazuju za masochismus. Dve dobre vrstvy mi funguji v zime podstatne lip. A ne, zadny SS by to nespravil, princip je stejny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 28, 2021 17:03

tak co, nikdo zadny tip na SS tenkou bundu ala rab borealis s dirou na palec? dosla sem k rozhodnuti, ze si asi az na vyjimky proste damsky velikosti kupovat nebudu, protoze kdyz to neni zajo, tak i XL mi je maly a zajo uz posledni dobou nema nic pouzitelnyho... :(

a stve me, ze sem otalela s koupi rab ventus tak dlouho, az jeji nastupce nema ty diry :D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2021 17:09

Nemas nuzky? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 28, 2021 17:33

mike
to je az posledni moznost :D jenze ono ty rukavy sou kratky, kdyz nejsou delany s tou latkou navic... :D

jako mam dve super ss, rab ventus (tam sem prokoucovala velikost, takze me to trochu reze do ruky, kdyz to mam zahaknuty), a kilpi madla (tam sem do ni vsila rukav ze staryho trika, ale to je nachylnejsi na spinu a promoceni), ale mozna bych si konecne rada koupila bundu, ktera je tak jako dobra uplne cela... bez kompromisu...

mam tilak trango ale ta je "moc tepla" na letni sezonu.

no ale tak urcite vydrzim dalsi rok s tim co mam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Větrovky

Příspěvekod Vexo » čtv dub 29, 2021 6:49

Uz sem to tu zminoval, OR Ferrosi ma diry na palec.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2021 10:13

To co se tady v tomhle vlkně nazývá "větrovka" ja nazývám "extra těnká NEmembránová softšelka" a.... není to tak dávno (pár let) co sem na jedné svojí zašíval díry pro palce na rukávu, páč mě ta díra tam prudila že mi táhlo na zápěstí (nepoužívám to s prostrčeným palcem). - No jo, ale na které bundici? To si už nepamatuju, až přijdu zprce dom, očumnu šatník a paxem písnu. Pokud si zpomenu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 29, 2021 10:48

vexo
diky to sem asi prehlidla i gdyz grakazi je to bliz tilak trango, prozkoumam to lepe

pp
me na zapesti teda jeste nikdy netahlo a udelat diru do rukavu nakonec neni techjicky problem pokud rukav nekonci u zapesti.

vlastne jo, tahne mi na zapesti kdyz sou rukavy kratky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » čtv dub 29, 2021 14:04

já to mám tedy tak, že když už je Tilak Trango moc teplý (silný), tak beru větrovku, žádnou jinou bundu kterou bych nosil mezi těmito nepotřebuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 29, 2021 14:52

fps
pro me vetrovka = tenky SS ala rab borealis. Pertexovy a podobny materialy mi sou na telo dost neprijemny a vlastne je pak nosim POUZE ve vetru a nemuzou plnit svoji funkci treba rano, kdyz je trochu chladneji nebo nekde ve stinu v lese, kdyz zalezu ze slunicka. Takze je to napr. 100g vetrovky jejimuz noseni se vyhybam nebo ala rab borealis 250g vetrovky ktera mi je prijemna i ve vlaku pod klimatizaci, do lesa kde je chladno... driv sem musela nosit pertexku a tenky triko s dlouhym rukavem, ted mi staci jen ss vetrovka, takze pro me je to mnohem prijemnejsi a lepsi. Idealne kdyby se ani spacaky nedelali z pertexu ajinych, ja ty sustaky na holy telo vubec nesnasim, brrrr fuj. jako ruku jeste snesu, ale treba navlict to na holou pazi, to jen s nejvetsim sebezaprenim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 17:35

Neni sustak jako sustak a slusne vetrovky jsou pocitove podobne, jako Borealis. Treba DA Tornado 1.0 a 2.0 jsou na kuzi mozna i o kousek prijemnejsi. Na hole ruce uplne v pohode, urcite lepsi, nez klasicky Pertex. Hlavni rozdil je v gramazi materialu, u Borealis uz je moc a pokud je to vetrovka, tak UH :) Vlastne je to muj bezny pocit, kdyz si ji oblecu: proc je ta vetrovka tak tezka? :D

Nebo treba 7D ballistic nylon od Montbellu. Zrovna jsem psal v jinem vlakne, ze je jako hedvabi. Pricemz je velmi lehky a tenky, ale vubec to nevypada jako sustak a nelepi se. Vetrovka z nej mela asi 50 g, ale byl to nesmysl, protoze je to material na perovky a spacaky, vetruodolny, ale na vetrovku malo prodysny.

No a kdybys mela spravnou velikost Borealis, tak tam ty diry na palce v pohode vystrihnes. Spravna velikost jsou rukavy do pulky dlani, mam to tak. Akorat tam rozhodne diry delat nebudu, protoze vubec nechapu, k cemu je to dobre. Naopak, pro mne je to celkem zasadni minus a bundu s tim bych koupil jedine kdyby jinak byla uplne dokonala a bez der se nedala sehnat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2021 17:36

Taxem zistil, že sem vlatně nic nezistil - ty díry pro palce jsem nezašíval = nejsou ani na Mmt Quantic ani na Mmt Aenergy ani na Mmt Nair ani na Kostnatém ftákovi Epsilon LT. Tak doparoma na čom sem je zašíval?

EDIT: Tak zbývá už enem Haglofs Lizard I. gen, co mám doma v ta3, čili se (jen tak) nepodívám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Větrovky

Příspěvekod Vexo » čtv dub 29, 2021 17:57

Ferrosi ma bytelny kovovy zipy a cordurove rukavy, ramena. Je v ni chladneji nez v Incendo tenke 20d nylon vetrovce, ktera vazi 125g a dycha jen na nekterych mistech. S Trango srovnat nemuzu, ale cetl jsem, ze tolik nedycha (nezna nekdo CFM?). Ferrosi ma 9CFM takze se to blizi Borealis. Nebyt te vahy, prijdou mi ty bundy na podobne vyuziti.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 29, 2021 18:34

mike
jo podle me spravna delka rukavu je tak do pulky dlani, klidne i na hranu k prstum... No mozna, ze rukavy s dirou na palec mam rada proste proto, ze s dirou sou delsi nez bez diry... takze splnuji pozadavky na delku... ale zase kdyz je do pulky dlane, tak ten lem je pres palec...

casto nosim ruku celou v rukavu ale kdyz pak chci treba manipulovat s fotakem, tak nechci ten rukav vyhrnovat na zapesti, aby palec prosel a tim mi foukalo ci tahlo na zapesti...

s gramazi borealis to mozna bude tak, ze vy ste chlapi, me naopak vyhovuje, ze ta bunda je vic jako tricko bunda a ne jen lehoucka vetrovka, takze je pro me mnohem univerzalnejsi (musim se vic vyslikat a oblikat behem dne). Jinak i tak mi borealis prijde hrozne kratka... ale je fakt, ze na sobe jsem ji nemela ale pry je kratsi nez ty stary modely a ty rukavy sou evidentne taky kratsi... takze to by rozhodne asi vyhra nebyla.

objevila jsem ME echo hooded, kterou prubnu. Sice nema diry, ale mela by mit dost dlouhy rukavy i v Sku, a hlavne ma dvoucestnej zip (coz je super, kdyz mate velkej zadek, protoze pansky bundy se na velky zadky nedelaji, tak se da nosit v pohode trochu rozepnuta).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení